Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Grubu

Motovento
    REKLAM ALANI
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Öncelikle merhaba..

Biz iki arkadaş (şimdilik) bir motosiklet grubu kurmayı planladık hatta ilk adımları attık..

Kulübümüzün adı "Iron Tires Motorcycle Club"..

Şunu sormak istiyorum hani biz "Hells Angels" gibi bir grup değiliz, olmamayı düşünüyoruz.. Yani bütün motosiklet türlerine kapı açmayı düşündük.. (Ben Honda PCX (Scooter), öbür arkadaş Honda CBR125 (SS) kullanıyor.)

Bu grup (kulüp) tabii ki de geziler yapacağımız, buluşmalar yapacağımız için beraber gezeceğiz, bazı yerlerde duyduğuma göre 3-4 motosikletten fazla gezen gruplara çeteci muamelesi yapılıyormuş.. Bu konu da acaba bi sorun yaşar mıyız ?

Bir de kulübe girmek için şartlar da koyduk, kask zorunlu, apaçi tarz olunmayacak, motosikletin olabildiğince orijinalliği bozulmamış olacak, hava atmak, sürekli hız yapmak, düzen bozan hareketler yapmakta yasak..

Ayrıca bu kulüp için (dernek değiliz) bi yerlere başvurmak, izin almak gerekli midir?

Teşekkürler..

Bu arada logomuz, amblemimiz, sembolümüz:
    (Tasarımlar bana aittir)

Bu da öyle gangsta takılan bi arkadaşın çalışması

x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 50 hc
    hayırlı olsunn abii inş birgün buluşmak nasip olur )

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah devamına eriştirsin kardeş güzel amblemler ama hoşuma gideni ikincisi bence tüm motosiklet türlerine açığız diyor bence güzel

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı yenimotorcuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsunn abii inş birgün buluşmak nasip olur )
    Umarım buluşuruz.. Biraz kalabalıklaşalım da hayırlısıyla..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    "Bu grup (kulüp) tabii ki de geziler yapacağımız, buluşmalar yapacağımız için beraber gezeceğiz, bazı yerlerde duyduğuma göre 3-4 motosikletten fazla gezen gruplara çeteci muamelesi yapılıyormuş.. Bu konu da acaba bi sorun yaşar mıyız ?"

Olur mu öyle şey

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yalan söyliyim gangstalı daha iyi olmuş sanki.

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    bence ilk logo 10 numara.onu kullanın

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı seyitster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah devamına eriştirsin kardeş güzel amblemler ama hoşuma gideni ikincisi bence tüm motosiklet türlerine açığız diyor bence güzel
    Çok teşekkür ederim umarım gelişçez bakalım.. Gerçi başımızda YGS-LYS var pek uğraşamıyoruz anca okula gidip gelirken kullanıyorum motosikletimi, ehliyeti alınca rahat rahat..

2.Logo aynı şekilde kapımız herkese açık anlamında üsttekini de sticker olarak kullanmayı düşünüyoruz..

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bu grup (kulüp) tabii ki de geziler yapacağımız, buluşmalar yapacağımız için beraber gezeceğiz, bazı yerlerde duyduğuma göre 3-4 motosikletten fazla gezen gruplara çeteci muamelesi yapılıyormuş.. Bu konu da acaba bi sorun yaşar mıyız ?"

Olur mu öyle şey
    Bunu duymak iyi oldu da bu olayı özellikle jandarma yapıyormuş İğneada'da arkadaşları öyle durdurmuşlar da onun için demiştim..

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yalan söyliyim gangstalı daha iyi olmuş sanki.
    Doğrudur :D ben biraz sadeden yana olduğum için ama güzel yani yine de..

---------- Post added at 21:08 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ilk logo 10 numara.onu kullanın
    Aynı şekilde ilk logoyu sticker olarak kullanmayı düşünüyoruz.. 2. sini normal logo diğerlerini de bi şekilde kullanıcaz işte.. :D
    -arcadiril.blogspot.com-

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir üst mesajında ehliyetin olmadığı mı yazıyordu ben mi yanlış okudum

İlk mesajında da kurallara uymak kask takmak zorunlu demiştin değil mi? Grup kurucusunun ehliyeti yokken kurucuyu gruptan atacak bir kuralı koymayı nasıl başardınız merak ettim

Yanlış anlamayın yapıcı bir eleştride bulunmak istedim

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir üst mesajında ehliyetin olmadığı mı yazıyordu ben mi yanlış okudum

İlk mesajında da kurallara uymak kask takmak zorunlu demiştin değil mi? Grup kurucusunun ehliyeti yokken kurucuyu gruptan atacak bir kuralı koymayı nasıl başardınız merak ettim

Yanlış anlamayın yapıcı bir eleştride bulunmak istedim
    Yanlış anlamıyorum da ehliyetim var benim 01-12-2011 de aldım hatta.. "Ehliyetim yok" nerede yazmışım mesajı bulamadım doğrusu..
    -arcadiril.blogspot.com-

Sanırım dernek gibi şeyler kurmak için evrak gerekiyor.Kanarya sevenler derneğimiz vardı bir aralar.Bir sürü antin kuntin işler var.Hukuki yönünü de araştır derim. Sonradan pişman olma.Bu arada biker boyz geldi aklıma.Lastiği yak evlat ruhunu değil. Eğer böyle bir grup kuracaksanız kesinlikle grubu yöneten kişinin kendini geliştirmesi lazım.Biraz da otoriter ve baş olmayı becerebilmeli.Efeliğin %90'ı kararlılıktır diye bir atasözü bile vardır. Size tavsiyem ilk logoyu kullanın.Hatta grubunuz için bir kaç aksesuar yaptırın.Bandana,şapka,tshirt vs...Şimdiden kolay gelsin.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamıyorum da ehliyetim var benim 01-12-2011 de aldım hatta.. "Ehliyetim yok" nerede yazmışım mesajı bulamadım doğrusu..
    Pardon hocam hatlar karıştı benim ya kusuruma bakma aynı anda 2 kişiye cevap verince size yazacaklarımla kuzenime söyleyeceklerimi karıştırmışım biraz

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım dernek gibi şeyler kurmak için evrak gerekiyor.Kanarya sevenler derneğimiz vardı bir aralar.Bir sürü antin kuntin işler var.Hukuki yönünü de araştır derim. Sonradan pişman olma.Bu arada biker boyz geldi aklıma.Lastiği yak evlat ruhunu değil. Eğer böyle bir grup kuracaksanız kesinlikle grubu yöneten kişinin kendini geliştirmesi lazım.Biraz da otoriter ve baş olmayı becerebilmeli.Efeliğin %90'ı kararlılıktır diye bir atasözü bile vardır. Size tavsiyem ilk logoyu kullanın.Hatta grubunuz için bir kaç aksesuar yaptırın.Bandana,şapka,tshirt vs...Şimdiden kolay gelsin.
    Teşekkürler öncelikle.. Dernek değil aslında yani grup olarak "hells angels" ya da dizisi vardı hatta "sons of anarchy" gibi birşey yani motosiklet klübü aslında ama farkımız her motosiklete açık bizim kapı kurallar dahilinde.. Aynı şekilde ilk logoyu kullanmayı düşünüyoruz, aksesuar konusunda ise aklımı okudunuz derslerde can sıkıntılarımda 10-15 çeşit aksesuar tasarımı yaptım (ayıptır söylemesi tasarım-çizim biraz iyidir) ilk iş aslında anahtarlık yaptırmak istiyorum çok güzel şekil tasarladım, sonra kapüşonlu sivit arkada logo olacak şekilde falan falan işte hele bi şöyle 5-6 kişi olalım güzel bir örgütlenelim o zaman her şey oturacak..

Hatta Lüleburgaz'dan çıkıp başka illerde bile üyeler almaya başlayabiliriz.. Hele bi çoğalalım..
    -arcadiril.blogspot.com-

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Plan güzel, gerçekleştirirsiniz güzel olur fakat benim kafama birşey takıldı.Neden yabancı bir isim seçtiniz? İron tires tamam kabul fiyakalı bir isim ama Türkçe olarakta böyle güzel isimler bulabilirsiniz.

Bence de hocam.İsim türkçe olursa daha kolay ulaşır yerine.Gerçi her şey yabancı olunca daha havalı. HD film. Arkadaş HD ne.Yüksek çözünürlük.O zaman ne diyoruz.YÇ Film. Şaka şaka.Ama gerçekten isim konusunu türkçe yapman daha iyi olacaktır.Ya da bir şeyin kısaltması gibi olabilir.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plan güzel, gerçekleştirirsiniz güzel olur fakat benim kafama birşey takıldı.Neden yabancı bir isim seçtiniz? İron tires tamam kabul fiyakalı bir isim ama Türkçe olarakta böyle güzel isimler bulabilirsiniz.
    Teşekkür ederiz.. Ya Türkçe isim olayını bende çok düşündüm ama, doğrusu düzgün bi isim ne ben ne de arkadaşım bulamadık.. İngilizcenin azizliği diyelim artık ne diyelim..

---------- Post added at 12:19 ---------- Previous post was at 12:16 ----------

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de hocam.İsim türkçe olursa daha kolay ulaşır yerine.Gerçi her şey yabancı olunca daha havalı. HD film. Arkadaş HD ne.Yüksek çözünürlük.O zaman ne diyoruz.YÇ Film. Şaka şaka.Ama gerçekten isim konusunu türkçe yapman daha iyi olacaktır.Ya da bir şeyin kısaltması gibi olabilir.
    Tabii YÇ film kullanırım bundan sonra.. Hatta jimmyjib'e kollu kamera, şaryo'ya raylı kamera filan da demeye başlarız artık.. Şaka bi yana Türkçe isim olayını ben de çok düşündüm ama yok bulamıyorum etkileyici bir şey :D ama önerileriniz olursa gerçekten mutlu olurum..
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    GT250R
    istanbula bekliorz her hafta buluşmalar oluor geziler oluor

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı Non-Quattro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbula bekliorz her hafta buluşmalar oluor geziler oluor
    Zaman müsait olsa her yere gelirim de.. Hem tecrübe yok, hem zaman yok, hemen izin yok..
    -arcadiril.blogspot.com-

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    İstanbulda her cuma rutin buluşuyoruz. Bu sene lys ygs belası başımda olmasa haftasonu gezilerinede gideceğim . Yazın güzel geziler turlar kamplar yapabiliriz hep beraber.
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda her cuma rutin buluşuyoruz. Bu sene lys ygs belası başımda olmasa haftasonu gezilerinede gideceğim . Yazın güzel geziler turlar kamplar yapabiliriz hep beraber.
    Ygs-Lys bitirdi cidden bizi.. Kamp hastasıyımdır zaten. gerçi motosiklet scooter oldugundan çok fazla araziye giremeyebilirim ama yapariz bişiler ;) Grubu'da biraz şey yapabilirsek tam olucak.. :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)