Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklette aynaları sökmenin mantığı nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattsaffa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 600E (2000)
    gerçekten merak ettiğim için soruyorum; fiyakalı mı? ufacık aynanın sökülmesi rüzgar direncini mi kırıyo? neye göre insan arkasını görmenin güveninden vazgeçiyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    aslında çevreden dolayı. çevrede bir dxensiz aynaları söküyor ve millet ona özeniyor.
    rüzgar tutuyormu ? aslında bu alışkanlık mobiletten geliyor. eskiden yarışçılar mobiletlerin üzerine yattığında dümdüz oluyordu motorla beraber. aynalar 1/2 km kadar hız kırıyordu. bahsettiğim dönem çin malları piyasaya girmeden olan yarışlardan. özellikle adana çevresinde sık görüyorduk. lakin bir 250 cc makinada etkilermi inanın bilmiyorum. tabiki rüzgar tutar ama hızı etkileyecek kadar değil sonuçta üzerinde çok daha kaba duruyoruz. bu ailesinden yeterince sevgi göremeyip arkadaşlarıyla dışlanmış yada buna benzer problemli insanların davranışlarından başka bir şey değil cublarda felan ayna sökmek

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ayna soken uc tekerli bisiklete binsin

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    +1 hp.......
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    ayna motosikletin en önemli güvenlik unsurlarından biridir. şahsen ben aynası olmayan motosiklete binmem. aynalarını sökenler genelde apaci ruhlu zibidi takımı. bunların çogu bırakın koruma ekipmanlarını kanuni zorunluluk olan kask bile takmaz.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Bi fıçı içsem bana bişey olmaz mantığına sahip arkadaşlarımızın takındıgı bir tavırdır. Fasa Fisolar yani. Ülkemizde 125 lik motorla 130 yaptım diye sevinen arkadaşlarımız var eksiğimiz Cok..

Eğitim Şart!
    ....

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    "Aynalar olmayınca 10 km/h daha hızlı gidiyormuş. Birde gidonu indirip motorun üstüne yatınca ve egsozu soba borusu gibi açınca 125 cc motor 140 km/h görüyomu$ :@" . Diyenlere ağzının ortasına 140 km/h ile Osmanlı tokatını atacaksın. Bu da bişey mi Burada aynaları sökmediğim için benimle dalga geçenler bile oluyor arkadaşlar.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    motora değilde camiaya bir beygir eklenmiş olur
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    cc büyük küçük farketmez, mobilet gider çin gelir çin gider japon gelir onu da beğenmedi japon gider italyan gelir alman gelir avusturya gelir eşşeklik baki kalır, oturtup salim kafa anlatmak lazım can taşıdıklarını
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Mantığı anlaşılmaz.Arkanı ya görmeden gideceksin ki her an biri indirebilir arkadan ya da arkana bakarak gideceksin başını çevirip.Bu seferde sen arkadan birine bindirirsin.Azıcık hız için yapılacak iş değil.Görende profesyonel yarışlara katılıyor sanır.

hattsaffa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 600E (2000)
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa ve öz çok beğendim ya :D

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    1 bg falan da yalan, alet kendi başına gitse olur belki ama üstünde insan var ona sürtüyo hava bişekilde zaten, arabada silecek sökme ayna sökme çok ufak bi işe yarıyor ama motorda o da yalan, onu da geç neyin ispatı, 3 km daha hızlı gidince malzemem mi uzuyo ne oluyo
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 hp.......
    O 1 beygir için nelere katlanıyorlar.

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Sevgili gkmnkrt tesbitlerine bütün kalbimle katılıyorum..... Bu kadar saçmalığada pes doğrusu, Allah akıl versin ne diyelim.
    Alıntı gkmnkrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında çevreden dolayı. çevrede bir dxensiz aynaları söküyor ve millet ona özeniyor.
    rüzgar tutuyormu ? aslında bu alışkanlık mobiletten geliyor. eskiden yarışçılar mobiletlerin üzerine yattığında dümdüz oluyordu motorla beraber. aynalar 1/2 km kadar hız kırıyordu. bahsettiğim dönem çin malları piyasaya girmeden olan yarışlardan. özellikle adana çevresinde sık görüyorduk. lakin bir 250 cc makinada etkilermi inanın bilmiyorum. tabiki rüzgar tutar ama hızı etkileyecek kadar değil sonuçta üzerinde çok daha kaba duruyoruz. bu ailesinden yeterince sevgi göremeyip arkadaşlarıyla dışlanmış yada buna benzer problemli insanların davranışlarından başka bir şey değil cublarda felan ayna sökmek
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Ankara daki Ybr lere bir bakın hiçbirinde ayna yoktur ama hepsinde 6 adet içi boş göğü gösteren ayna kasaları takılıdır. Ne mantık birtürlü anlamadım, çocuklar birde bu havada hala kask falan takmıyorlar; hayır kafa ne kadar boş demekki Ankara nın soğuğunda üşümüyor bile.
    Ayrıca bu depo üstüne giydirdikleri damalı kılıfları hazırmı satıyorlar biryerdemi diktiriyorlar onu da merak etmiyor değilim.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    bence ilk olarak forumdan baslayalim, aynasiz motor resimlerini direk silelim
    http://www.motosiklet.net/forum/comm...ml#post2512805

Bunun tek mantığı motosikletle yarışanların örnek alınması idi zamanında.Onlar için 1-2 km daha önemli.Ve pek ayna kullanacak vakitleri yok.Trafikte aynasız motosiklet kullanacağına git bakalım kaza yapsam ölecekmiyim dene daha iyi.Hiç değilse farkında olursun kaza yaparken.Arkadaşımın biriyle bu konuyu yaklaşık 2 saat konuştuk.Ben kask takmıyorsun ayna takmıyorsun diyorum.O kask takmadığım için kafamı rahat çeviriyorum.Arkaya bakacağım zaman öyle yapıyorum dedi.Bende 100 km ile giderken kafayı çevirdin mi 180 derece dönerse dikkat et dedim.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı davutyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara daki Ybr lere bir bakın hiçbirinde ayna yoktur ama hepsinde 6 adet içi boş göğü gösteren ayna kasaları takılıdır. Ne mantık birtürlü anlamadım, çocuklar birde bu havada hala kask falan takmıyorlar; hayır kafa ne kadar boş demekki Ankara nın soğuğunda üşümüyor bile.
    Ayrıca bu depo üstüne giydirdikleri damalı kılıfları hazırmı satıyorlar biryerdemi diktiriyorlar onu da merak etmiyor değilim.
    Bir Ankaralı olarak benimde hala alışamadığım bir konu Nasıl bir insan inadına Ankara'nın soğuğunda kask takmaz Bunları geçtim ses sistemi takıp sokaklarda iğrenç egzoz sesleri ve müzikleri ile hiç çekilmiyorlar.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hay ağzını öp....
    yok vazgeçtim cümleyi tamamlamayacağım....sonra geyiğe sarıyor....

yeniliyorum..
    hay YÜREĞİNE SAĞLIK .......
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Arkadaşlar sebebini ben söyliyim size...
    sebebi şu ki 100-125cc hafif çinmalı bi motorda 90 km/h yi geçince titreşimden aynalar arkanızı göstermez...Buzlu camdan bakıyomş gibi düşünün işte,,,
    İşte konuda bahsettiğimiz sivri zekalı arkadaşlar motoru sadece drag yapmak için kullandıklarından ;;;nasıl olsa titreşimden arkamı göremiyorum,zıngırdayıp durmasın boşuna diye söküyorlar....
    olay bu sadece....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler