Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

scooter kullanıcısı olmak eziklikmi dir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 43 yaşındayım troll hiç olmadım olmamda, kendin için konuş...
    dediğin gibi Allah korumuş, ne ayar vereceğim sana, ayarı veren vermiş, sana başka şey lazım onunda elbet bulacaksın böyle devam et, yaptığın hızı marifet gibi yazan apaçinin önde gidenisin, bıktıysan uza yazma buralara, 21 senedir sürüyormuş vay vay bak hele sen, kurala uygun ve tekniğine göre haa, o hız ne?

İnşallah denk geliriz, Fethiye yazmışsın, çok güzel bayağı yakınım, fırçayı basmayı dayak atmak anlıyorsun sanırım, gerçi vereceğin tepkiye bağlı, dayakta var asfalta gömmede, ileri sürüş tekniğiymiş, bunu bilsen zaten karayolunda basmazsın, neyse senin gibilere yolda gerekeni yaparım ben, inşallah denk geliriz bir yerde apaçi sazman...
    Çok güldüm sabah sabah sağolasın, denk gelme olasılığımız Yok. yalancının önde gidenisiniz siz var ya, hiç hız yapmazsınız tüm kurallara uyan doğrucu davutlar sizi. Gören bakan da sürekli hız sınırında gidiyorum sanacak . Ben düz yol görürsem gazlarım güvenli bir şekilde. Adam arada hız yapmayacak ise neden büyük cc alsın. Ayrıca ss değil scooter biniyorum sakin ol kowboy. Ne meraklısınız internette artistlik yapmaya yahu . Artık cevap yazmayacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güldüm sabah sabah sağolasın, denk gelme olasılığımız Yok. yalancının önde gidenisiniz siz var ya, hiç hız yapmazsınız tüm kurallara uyan doğrucu davutlar sizi. Gören bakan da sürekli hız sınırında gidiyorum sanacak . Ben düz yol görürsem gazlarım güvenli bir şekilde. Adam arada hız yapmayacak ise neden büyük cc alsın. Ayrıca ss değil scooter biniyorum sakin ol kowboy. Ne meraklısınız internette artistlik yapmaya yahu . Artık cevap yazmayacağım.
    İster yaaz ister yazma, yolda denk geliriz belki, o zaman klavye kahramanlığını görürsün... ben motorla basmam, basmam derken (tanım altta)evet sınırı aştığım oluyor ama asla arabalar vs. varsa en ufak şüphevarsa 180 lere asla çıkmam motorla, büyük hacimli motor almak basmak içinmidir, biraz daha geliştir kendini, git sor bakalım adam gibi bir motorcuya GS1200 kullanan birine ktm 1190 kullanan birine (dikkat et ss demiyorum), nasıl gidiyormuş yolda, SS le basılır, basmak içindir bu alet ama PİSTTE karayolunda basana hiiç saygı duymam takmamda, adam basmış 300km/h o kendine acımadıktan sonra ben hiç acımam, bakarım aynama sol boş sollarım yada dönerim, kafamı çevirene kadar geçen sürede gelirse yapacağım birşey yok....

benim hız tanımım şu ustanınki gibi, hatta ben dahada sıkıyımdır, sende böyleyim diyorsan sorun yok, değilsen zaten işin biter, eninde sonunda....

Hız ve Güven

Daha Hızlı Gitmek Mi?

Daha Güvenli Gitmek Mi?

Yoksa "Her İkiside" Mi?

Hız (Çabukluk)

Her kim ne derse desin, Motosiklet’e binen kişi hızı seven kişidir. Hız,

motosiklet kullanan herhangi biri için, aslında vazgeçilmez bir unsurdur.

Ve siz eğer Hız’ı sevmiyorsanız (hız‘ın herhangi bir çeşidini), motosiklet

haricindeki başka sporlara yönelmeniz daha doğrudur. Diğer yandan da,

eğer motosikletinizi sadece ulaşım aracı olarak değil de, aynı zamanda bir

Spor veya Touring aracı olarak kullanmak istiyorsanız, Hız’ı

Anlamak/Tanımak/Bilmek zorundasınızdır.

Bir motosiklet yarışçısı 180 km/h ile pist üzerinde güvenlidir, ama aynı

yarışçı 50 km/h ile bir kasabanın içinde bir o kadar da tehlikededir.

Kendiliğinden Gelen Hız (Çabukluk) tehlikeli değildir. Ama Hız Yapmak

tehlikelidir.

Genel olarak, bir çok sürücüde yaygın olan; artmış tecrübe seviyesine

oranla eğitim eksikliği ve kişisel değerlendirme yoksunluğu, hız’ı tehlikeli

kılar. Doğru bir bilgi seviyesinde olmadan Hız’lı Sürüşü denemek sadece

aptallıktır ve aynı zamanda diğer bütün yol kullanıcılarına karşı da işlenen

bir SUÇTUR!

Bu sebeple, eğer hız’ı partnerimiz/arkadaşımız olarak buyur etmek

istiyorsak, oyunun kurallarına uygun motosiklet kullanımını öğrenmeye

ihtiyacımız vardır.

Hız dostumuz olabilir: Aşağıdaki makalenin son kısmı, çok önemli bir

düşünceyi işaretliyor;

"Eğer ödevinizi doğru şekilde yaptıysanız, yani sürüş tekniklerinizi

geliştirdiyseniz, daha hızlı (çabuk) ve daha yumuşak (smooth) olursunuz.

Daha da önemlisi, çok daha fazla bir güvenlik payınız vardır. Aynı hız’da

daha risksiz sürersiniz veya riskleri aynı tutarsınız ama daha da

hızlısınızdır (çabuk). Ne yaparsanız yapın ama unutmayın ki hiçbir zaman

bilgi açısından bu işin sonu yoktur. Her sürüşü bir ders olarak görün Her

zaman neler yapabileceğinizi öğrenin. Sizden hızlı (çabuk) ve yumuşak

(smooth) kullanan kişilerle karşılaştığınızda, onların gelişim seviyelerinin

durumunu değerlendirin ve eğer iyilerse, onların sürüş beyinlerini ve

becerilerini alın."
    Daha Hızlı

Zihninizi (Beyninizi) bir Düzene Sokun

Bunu en faal durumda tutmaya ihtiyacımız var. Bunsuz, umutsuzca büyük

bir kazaya doğru giden, sadece koca bir et, kemik ve kas yığınısınızdır.

Yaptığınız her hareket, her faaliyet beyniniz tarafından kontrol edilir.

Kendi kendinize düşünün: “Ben ne yapmak istiyorum?”. Eğer cevabınız

“Şuursuzca son gaz gitmek istiyorum” ise bu işi unutun.

Doğru cevap "Gidebileceğim kadar (limitlerim içinde) hızlı gidebilmek ama

aynı zamanda da 80. yaşlarımı görebilmek” şeklinde bir şeyler olmalıdır.

Uğur ERTEKİN

Motosikleti
    Bana klavye kahramanı demişsin dikkatini çekerim tehdit eden ben değilim sensin. Ayrıca kopyalayıp yapıştırdığın yazıya katılıyorum. Keşke sen de öyle bir şeyler yazsaydın. Sen hıza verdiğin dikkati; asabiyetine de vermelisin. Karşılaşma olasılığımız yok derken, bunu demek istedim. Ben yolda kimseyi tehlikeye atmam ve kimse ile kavga etmem . Apaçi demişsin olabilirim biraz evet . Her apaçinin içinde bir insan her insanın içinde bir apaçi vardır. Senin ve senin gibi asabi ayarcı kişiliklerin ( hakaret etmiyorum, tespit yapıyorum kendimce) ettiği hakaret ve tehditleri zerre kadar umursamadığımı da bilmeni isterim.

Sevgiler.

Bana klavye kahramanı demişsin dikkatini çekerim tehdit eden ben değilim sensin. Ayrıca kopyalayıp yapıştırdığın yazıya katılıyorum. Keşke sen de öyle bir şeyler yazsaydın. Sen hıza verdiğin dikkati; asabiyetine de vermelisin. Karşılaşma olasılığımız yok derken, bunu demek istedim. Ben yolda kimseyi tehlikeye atmam ve kimse ile kavga etmem . Apaçi demişsin olabilirim biraz evet . Her apaçinin içinde bir insan her insanın içinde bir apaçi vardır. Senin ve senin gibi asabi ayarcı kişiliklerin ( hakaret etmiyorum, tespit yapıyorum kendimce) ettiği hakaret ve tehditleri zerre kadar umursamadığımı da bilmeni isterim.

Sevgiler.
    hakaret nerede ettim? asabi senin gibileri görünce oluyorum, motor kullanırken asla olmam, sinir hissettiğim an çeker dururum, ölmeye niyetim yok, klavye kahramanını hakettin, hızlı gideken karşıma çıkarsan sana fırçayı basarım dedim, fırça demek dövmek kavga etmek demekmidir, hayır, sen ne cevap verdin, bruce lee.. yani apaçiliği başlatan sensin....

yolda tehlikeye atmam vs. demişsin, güzel o zaman, demekki copy paste yaptığım yazıda yazanlara uyuyorsun, o zaman bunu 170-180 basarım derken önceden belirtmeliydin, bende seni gerçek apaçilerden ayırabiliyedim...

ben tehdit etmem, karşıma hakeden çıktığında cevabını alır....

Motosikleti
    İşte farkımız bu rüya tiyatrosu, ben karşımdaki saldırgan bile olsa elimi uzatır Hakkını helal et kardeşim varsa sıkıntı derim. Senede araba ve motor ile 100 bin km yol yapar Ne ceza yerim ne kavga ederim. O nedenle inşallah karşılaşmayız da arkadaş olmayız.

Selametle hayırlı cumalar olsun herkese.

Motosikleti
    X-Max 250
    scooter dediğinin en kötüsü 100 km hıza çıkıyor, alacaksın birini arkana gör bakalım sonra nerelerine koruma giyiyor

.
    Okuduğunu anlamak, 40 yaşında ama ne yazıkki gelişmemiş, farkımız evet, ben ne diyorum sen ne alıyorsun, önce uyarırım, adam gibi sakince, baktım işi apaçiliğe çeviriyor, gerekeni yaparım, karşındaki adam değilsede el uzat, adamına göre değişir bu, sen ne sandın sorgu sual etmeden konuşmadan direk döveceğimimi...

kopyaladığım yazıdaki gibiysen sorun yok diyorum, sen hala uçuyorsun...

bu arada hakaret demişsin, ne hakaret ettim, sen kendi yazdıklarına bir bak istersen, tehditte etmedim, burada yapacağımı söylüyorum, buradan birşey yapamayacağıma göre elbette yazacağım değilmi zeki sazman ...

Senin aksine inşallah karşılaşırız diyorum, konuşuruz, arkadaş olup olmayacağımıza o zaman bakarız senin gibi kesip atmıyorum dikkat edersen...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

konuşurkende karşılıklı şuna bakacağız....
    bir copy paste daha yapayım

İyi motosiklet sürücüsü, hem motoru iyi kullanan (İleri Sürüş-

Hakimiyet), hem de doğru mantaliteye sahip olan sürücüdür. Ne kadar iyi

kullanırsanız kullanın,doğru mantaliteye sahip değilseniz, kesinlikle Doğru

İyi Sürücü değilsinizdir. Hem kendinize, hem de yoldaki diğer tüm

kullanıcılara, zararı dokunabilecek bir pozisyondasınız demektir. Yani

''tehlikeli'' sinizdir.

mantaliten böyle ise arkadaşta oluruz kankada, değilse gerekeni yaparız...

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Bende öyleyim dostum. Scooter var insanlara göstermeye çekiniyorum. Kask a siyah vizör bulamadım o yüzden bu sıcakta yüzümü buff ile kapatıyorum :D

Eğer motorda şekil şemala dikkat eden varsa (genç yani) gidip skuter almasın. Ben babam yüzünden aldım aslında. Kuba blackcat cross alıcaktım sürüp öğrenip satarım dedim neymiş efendim vitesli motorlar trafikte apaçi muamelesi görüyormuş insanlar apaçi diyip geçiyormuşta bilmemne. Şimdi tın tın gidiyom 150 cc lik scooterle bir gramda zevk almıyorum sürerken

ayrıca aklınızda olsun eğer minik scooteriniz varsa trafikte kurye muamelesi görüp ciddiye alınmıyorsunuz. Arkanızdan gelen çekil kenardan git diye korna çalıyor falan. tabi bunlar xmax için falan geçerli değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Alıntı Alienberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter dediğinin en kötüsü 100 km hıza çıkıyor, alacaksın birini arkana gör bakalım sonra nerelerine koruma giyiyor
    150 cc lik var 3 saat basınca anca 100 110 görüyor en kötüsü 60 falan yapıyor max :d
    SAZMAN bunu beğendi.

arkadaşlar 2006 model cbr 125 sahibiyim. Motorum 7-8 bin devrin üstüne çıkmıyor ne yapmalıyım ?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda yürüyorum üstümde korumalı ceket kask millet bakıyo scootere binince her 4 binişimden birinde

-gardaş pist motoruna binecek sanırım
    -ne sürüyo bu deli
    -adama bak full koruma
    motorun kontağına anahtarı sokunca bi puhaha sesleri
    acaba sorun bendemi yoksa scooter kullanan adam full koruma gezemezmi niye hep fındık fıstık modu
    Boş ver uyandırma, onlar ezik ve ergen beyinleri ile bildikleri gibi devam etsinler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman full koruma gezin. Gecen hafta gordugum vespa kullanan arkadaşin giysileri şöyleydi, spor ayakkabi , kot, tshirt, kafada tencere kask. Asıl ben bu sekilde giyinen herkese uzaylı gibi bakıyorum. Nasıl bir korkusuzluk umursamazlık. Yurek yutmuşlar Siz full koruma gezmeye devam edin,kaza motor tarzı ayırt etmiyor.

Ayrıca ben r25 kullanicisi olarak bir gs1200 lu arkadaş yanima gelerek birazda alay eder şekilde " 1000 lik kullananlar bile bu kadar koruma giymiyor tebrik ederim" dedi. Yaw 188 km surat yaptığım motorum ve kaldiki yapmasa yavaş olsa bile kaza bu sen önlemini sonuna kadar almalisin.
    Ezikliğinden 1200'lük almış haberi yok, boş ver uyanmasın..
    Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok,
    Nice elbiseler gördüm içinde insan yok...

110 CC scooter motosikletim var avatardan gördüğünüz gibi kask mont eldiven takıyorum. Geçenlerde ışıkta duruyorum yanıma bir tane hayabusa yanaştı adamda sadece gözlük var acun ılıcalı gibi terlik giymiş kapri birde atlet o kadar. Dönmüş birde bana "kaskın güzelmiş bu motora fazla değilmi" dedi. Bende "seninki de çok güzel" deyip yoluma baktım. öyle biriyle laf dalaşına bile girmem dediklerini umursamam bile.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motosiklete binmeye arkası yemeyen ve motosikletten ekipmansiz olarak düşünce başına neler gelebileceğinden habersiz herkes ekipmanlı skutercileri ezik olarak görebilir. Ekipman giymek için motosikletin büyüğü, küçüğü, şekli şemali, tarzı farketmez.

bende de 2008 model YBR 125 var şehir içi için kullanıyorum, çıktığım da genelde full dainese deri ekipman giyerim. motorcu arkadaşlarımın yanında gelen entel kesim genelde bu motora bu ekipman giyilirmi yeaaa diye gülüp sırıtıyor.

İnsanlar da sadece büyük motosiklete ekipman giyilir diye bir yanılgı var.
    Bu denyolari ekipmansiz 100lük cupa bindirip 50 kmh ile düşüreceksin, biryerleri kırılıp etleri asfaltta pişince anlayacaklar ekipman nekadar önemli.

Delikanlı adam ekipman filan kullanmaz, hele kask hiç kullanmaz. şaka la şaka. Ortam çok gergin espri yapayım dedim. Gerçi ben espri yapıyorum ama ülkemizde böyle düşünen insanlar vardır tabi.
    Not: Birbirinizin kalbini kirmayin arkadaşlar, gerçek hayatta yüz yüze gelseniz belki iyi arkadaş olacaksınız. Kimsenin bu foruma sinir stres sahibi olmak için geldiğini sanmıyorum.
    Kendinize iyi bakın

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scooter'dan kasıt aşağıdaki resimse birşey demiyorum ..

espri bi yana ister full koruma, ister olmasın. scooter 2 teker'dir ve 2 teker bizdendir. halt etmiş onu düşünen yada söyleyenler.
    Hepsine sorsan aşağıdakini isterler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    abi adamlar motor nedir bilmiyor sorular zaten basit.kaç basıo buu ,kaçlık buu ,kaça aldın araba alaydın vs diye gidiyor.adam ne sürersen sür zaten scooter süren adama pizacı kuryeci postacı vs gözüyle bakıyor.şimdi bu gözle bakıyor neyse ok ama bunlar zaten sürekli yolda bunlar her türlü yolunu bulur diyede başka bir kafa var.100 le gidreken 1 metrede durur şu aradan bu geçer karşıdanda geçer bu ben yoluma bakiyim diyede extra kendilerini avutuyorlar.sürücüleri zaten ne kadar tehlikeye soktuklarından haberleri yok.zaten r1 le gelsende sana araba kadar saygı duymuyor birde scooter ile geldiğini düşün.scooter kullanmak amaca hizmettir tasarruftur doya doya gezmektir bence.bende sürdüm 1 sene scooter sym banada pizacı pideci lakapları taktı en yakın arkadaşlarım bile kısaca sürdüğün motorsiklet yada scooter ebat olarak büyüdükçe milletin saygısını kazanıyorsun yolda.benim gördüğüm en saygın motor açık ara bmw 1200 gs dir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bisikletçiler bile kafasına kask takmak zorunda avrupada .. scoter normal motor farketmez düşdünüzmü ikinizde düşersiniz aynı yarayı alırsınız .. vitesli süren yere düşüpde scooterdan düşen gökyüzünde süzülmüyor..

cahil ergenlerle bu tip sohbetlere fazla girmeyin..

motor motordur arabada sen düz vites sürüyorsun sen otomatik sürüyorsun emniyet kemeri takma airbagde koymayalım otomatik viteslilere nede olsa otomatik diyorlarmı...

kaza kazadır düşdünmü düşersin .. elin kolun parçalandımı görürüm scooterımı kalır manuelimi kalır..

bunu 30 yıla yakın şu motorun üstünde kendini eskitmiş biri diyor.. daha yeni düşdüm yağmurda nc700 den oda otomatik scooter gibi zaten mont kask eldiven vardı sabahki güneşli havaya kandım korumalı pantalonu giymedim çok süratlide değil bilginize 50-60 ile düşdüm yağmurda arkası koptu tümsekde altımdan kaçdı bir anda yerde yuvarlandım üstümde ellerimde kafada bir şey olmadı ama dizimde ağır dokuzedelenmesi oldu.. 2 hafta doğru düzgün yürüyemedim üstünden nerdeyse 1 ay geçdi hala çok oturdum mu kalkarken hafif ağrıyor..

benden ders alın bari ben 30 yıldır bu meretin üstündeyim ..

kimse scootermış manuelmiş yok efendim ben 5 yıldır bu motorun üstündeyim 10 yıldır sürüyorum hiç üşmedim bana bir şey olmaz falan filan demesin..

tam aksine hiç düşmeyen adam hiç düşmeyeceğini sanan adamdır ve bu insanlar kaza yaptımı ne yazık ki ya ölümle yada ağır yaralanmalarla son buluyor çünkü düşmeye düşmeye inanılmaz bir özgüven kazanıyorlar ve risk çıtalarını her geçen gün arttırıyorlar ... bazıları kendini ölümsüz sanıyor.. ben hiç düşmedim düşmemde bana bir şey olmaz diye gazı açdıkça açıyor.. ne yazık ki o tip insanların düşüşüde ya ağır yaralanmalarla yada ölümle son buluyor..

düşen insan ise her zaman temkinli sürer çünkü düşmenin ne olduğunu yaşamışdır iyi bilir.. temkinli ve dikkatli sürer kendini riske atmaz..

neyse ister scooter sürün ister vitesli tam korunmasını giyin.. tekrar ediyroum scooterdan düşdünüzmüde o vitesli sürenle aynı asfalta düşüceksiniz hiçbir farkı olmıycak aynı yarayı alıcaksınız..

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Sevgili Dostum,

Kesinlikle böyle şeylere kafana takma. Ben 700GS imi satıp şu anda xmax 250 kullanıyorum. Ofiste arkadaşlarım gördüğünde ne diyeceklerini bilemediler. Bu sadece 3 gün sürdü, ofis önünde servis içerisinde otururlarken ben evdeydim Hatta Gs in geçemediği yerlerden geçmeye başladım. Tabi uzun yol yapan biri olarak bu beni üzüyor biraz ama bu motorla İzmir den istanbula geldim ve nasıl desem çok rahat ve keyifli bir yolculuk yaptım. Demek ki ön yargıya gerek yok. Koruma konusunda dalga geçen insanlarımız maalesef bilinçsiz ve cahil. Sizin gibi sürücüler örnek olucak bu insanlara. Bir çok arkadaş yazmış, 30KM ile düş bak ne oluyor. Aynen katılıyorum. Bunun için kaza yapmaya da gerek yok. Ayağınızla kaldırıma tekme atmayı deneyin. İlk acıyı hissettiğiniz an 10Km ile giden motordan asfalta çarptığınız an ki etkiyi veriyor. Aldığım bir eğitimde bu şekilde tarif etmişlerdi. Kısacası siz doğrusunu yapıyorsunuz. Kazasız Belasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)