Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

scooter kullanıcısı olmak eziklikmi dir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Sorun sende kardeşim, kimsenin bir halt düşündüğü yok.
    Binmeyen anlayamaz ne kadar lüks olduğunu.
    Onlar 30 km'lik yolu 2 saatde alırken, ben 20 dk'da geçiyorum aynı yolu.

Scooter in avantajı dizler daha az rüzgar yiyor, kaza durumunda bacakların yara alma riski daha düşük.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skuter candır can. Bir yere geziye gidersiniz hele ki maxi skuter kullanıyorsanız dünyaları yüklersiniz. Artçınız varsa bir oh çeker. Daha 3 gün önce avm de cbr 250 kullanıcısı arkadaşımızın kız arkadaşı benim motosikleti göstererek neden bundan almadın diye çocuğa serzenişte bulunuyordu sırt çantasının hammallığını yapmazsınız Aklıma gelmeyen onlarca neden daha doğrusu yazmaya üşendiğim için skuter kullanmayan bilmeeeez
    scooter kullandığım dönem keşke bi crf 250 olsaydı altımda demiştim
    BLACK_ICE bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter kullandığım dönem keşke bi crf 250 olsaydı altımda demiştim
    eeh işte o konu da yapacak bir şey yok genel de asfalt olduğu için yol şükür bu zamana kadar pek aratmadı işte bazen kaldırımdan felan inmek zorunda kalınca insan bi teraddüt etmiyor değil hani ama ne olursa olsun skuter candır. Burgman 12. motosikletim döndüm dolaştım gene skutere geldim
    BLACK_ICE bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    çok sempatik göründüğün için laf atıyorlardır belkide :D benim komiğime gidiyor ama öyle laflar söylemem. sadece bakarım sırıtarak.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oyle demesen ıyıydı ya ben de cok skuter kullandım hatta ılk motorumda mondıal 150 zc mı neydı . yaklasık 7 sene skuter kullandım . ezıklık degıl ama vıteslı motor daha bı cekıcı gelıyor ınsanlara sebep ne bılmıyorum :/ kesın olan bısey var vıteslı motor kullanmak cok daha eglencelı

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eeh işte o konu da yapacak bir şey yok genel de asfalt olduğu için yol şükür bu zamana kadar pek aratmadı işte bazen kaldırımdan felan inmek zorunda kalınca insan bi teraddüt etmiyor değil hani ama ne olursa olsun skuter candır. Burgman 12. motosikletim döndüm dolaştım gene skutere geldim
    oo baya olmuş sırala bakalım freewill
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Artık Yok...
    12-13 yaşımdan beri 2 lastik üstündeyim moped mobilet scooter enduro cruiser touring kross her tür motorum oldu..

900cc lik vulcanımda oldu, 850cc lik tdm memde oldu, en500 ümde oldu, xt600 ümde oldu, regalde aldım, silverwingimde oldu daha saymayı unuttuğum motorlarımda oldu bu 25 yılı geçkin zaman içinde...

Kısa kısa yazıyım her motorun keyfi zevki ve işkencesi farklıdır..

hepsi için bir şey yazabilirim..

Amma içlerinde en sorunsuz en keyifli motor her zaman scooterdır.. ve her motorcu yaşı ilerledikçe er yada geç otomatiğe geçer yada ikinci motor olarak alır..

scooter şehir içinde ilaç gibidir özellikle tdm850 önceki motorum şehir içinde işkenceydi. sırf bu yüzden fazer alıcaktım vazgeçdim..

uzun yoldada eğerki city scooter değilse yani ufak bir şey maxi scooter ise uzunyoldada gayet keyiflidir.. bagajı vardır ki çoğu motorda bu bagaj işi hammalıktır sıkıntıdır üstelik enduro olarak tasarlanmamışsa çantalar sonradan takmaysa motorun dengesindede sıkıntılar yaratır sağa sola sürter çarpar takılır.. Lüks modelli scooterlarda müzik sistemi ayak kliması sele ısıtma bildiğiniz bir arabanın konforu keyfi vardır..

size bu lüksü rahatlığıda hiç bir motor vermez.

Konuyu açan arkadaşa demiyorum genelde scootera burun kıvıran tipleri için diyorum bakmayın böyle konuşanlara motor sürmeyi bir sene 2 sene önce öğrenmiş tipler genelde böyle komik yorumlar yaparlar.. sorsanız kendilerini dünyanın en iyi motorcusu sanırlar .. gazlamayı tek teker kaldırmayı motor sürmek sanırlar..

scooterlı tiplere gerçek motorcu gözüyle bile bakmazlar.. ama bu tiplerin motor hayatıda emin olunki 3 sene 5 sene sürer.. ya bir gün asfaltı öperler tövbe ederler yada başlarına kötü bir şey gelir çok bilmişliklerinden dolayı tırsıp motoru bırakırlar gene...

kısaca sallayın gitsin scooter en keyifli motordur..

tabiki tam koruma biniceksiniz scooterada .. manuel vitesli motora çarpıcak olan bir araba aa bu scootermış çarpmıyım demiycek.. yada düşdüğünüzde ikinizde aynı asfalta düşüp ikinizde aynı şeylere çarpıcaksınız.. haliyle korumanın motorun cinsiyle bir ilgisi yok.. ikinizde 2 lastik üstünde ilerliyorsanız ikinizinde riski aynıdır..

Yazlık yerde trafiğe kapalı kordon yolunda bir vespanın keyfini hiç bir motor vermez... Uzun yolda goldwing silverwingin keyfinide hiç bir motor vermez.. sürmeyende o zevki keyfi yaşamayanda bilmez..

Yüzlerce kez uzun yolum olmuşdur çok sancılı sıkıntılı uzun yollarımda oldu güzel gezilerde yapdım... yaptığım en keyifli en konforlu en harika uzun yollarım aklımda kalanlar hep silverwingim ile yaptığım geziler olmuşdur türkiyede.. Ve italyada lombardiya bölgesindeki dağlık yollarda beverly 500 ile arkadaşımla yaptığımız italya içindeki uzun yol gezisi olmuşdur.. otomatiğin verdiği rahatlık sayesinde o bütün manzarayı belleğine kazıma ..

o yüzden o iki üç senelik arkadaşlar bunları bilmedikleri ve yaşamadıkları için işkembeden sallar dururlar.. Tabii dediğim kesim bu scootercılara ve aslında kendileri dışında herkese çamur atan kesim..
    YERUÇAĞI ve espresso bunu beğendiler.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo baya olmuş sırala bakalım freewill
    yok yeter artık kısmet olursa mt09 tracer almayı planlıyorum ilerleyen zamanlar da burgman nasip olursa kalıcı olacak. Kendime göre ayarladım ekipmanları da dizdim zaten
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    nerden nereye :D sevgilerle şuanda bir yzf r 125 kullanıcısıyım bir sonraki motorumun fazer 6 olması muhtamel ama şimdi de şunu diyorum abi ne rahatmış ya scooter yata yata gidiyomuşum , istediğim gibi yüklüyormuşum , fren gaz virajlar :( şimdide ahh bir 250cc üstü scooterım olsa yanında diyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şehir içinde 125 cc çin malı bir scooter kullanıyorum.Hiç de ezik gibi hissetmiyorum.
    sdirer bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu trafik sigortaları uçmasa benimde hep viteslinin yanına almak istediğim bir dorado corvus olmuşdur.. ama şu anda şehir içinde önceliğim rahat kullanım trafiği gördüm mü artık sıkıntı afakan basıyor .. dur kalk dur kalk sağa kır sola kır o sıkıştırır bu sıkıştırır..

debriyaj vites gazı aç vitesi küçült ellerin bacakların psikolojin içine ediliyor tam sıkıntı.. sırf o yüzden beverly 500 alıcam.. bakıcam keyfime.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Motosikletin sana getirilerine bakmak lazım, insanların şahsi fikirlerine değil.

Bagajının olması
    Rüzgardan etkilenmemek
    Kıyafetlerini kirletmeden YAZ - KIŞ bu hevesi yaşamak

başkadır ..

Örnek; Bugün kim motosikletine gönül rahatlığı ile binebilmiş ise, bir çok kişiden daha mutludur.

Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda yürüyorum üstümde korumalı ceket kask millet bakıyo scootere binince her 4 binişimden birinde

-gardaş pist motoruna binecek sanırım
    -ne sürüyo bu deli
    -adama bak full koruma

motorun kontağına anahtarı sokunca bi puhaha sesleri

acaba sorun bendemi yoksa scooter kullanan adam full koruma gezemezmi niye hep fındık fıstık modu
    Her zaman full koruma gezin. Gecen hafta gordugum vespa kullanan arkadaşin giysileri şöyleydi, spor ayakkabi , kot, tshirt, kafada tencere kask. Asıl ben bu sekilde giyinen herkese uzaylı gibi bakıyorum. Nasıl bir korkusuzluk umursamazlık. Yurek yutmuşlar Siz full koruma gezmeye devam edin,kaza motor tarzı ayırt etmiyor.

Ayrıca ben r25 kullanicisi olarak bir gs1200 lu arkadaş yanima gelerek birazda alay eder şekilde " 1000 lik kullananlar bile bu kadar koruma giymiyor tebrik ederim" dedi. Yaw 188 km surat yaptığım motorum ve kaldiki yapmasa yavaş olsa bile kaza bu sen önlemini sonuna kadar almalisin.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2011)
    Bence iki teker kullanarak zaten büyük cesaret gösteriyorsunuz. Ha vitesli olur ha vitessiz. Allah korusun bişey olursa o ekipmanlar sizi kurtaracak olan şeyler. Dışarıdan tepki her zaman gelir. Altınızdaki motor ne olursa olsun, yurdum insanı enterasan bir gözle bakıyor. Herhalde iki teker üzerinde nasıl dengede durduğumuzu hesaplamaya çalışırken (motordan bi haber kişiler) kısa devre yapan vücutlarının tansiyonu yükselip dengesiz hareket yapıyorlar. Altınızda ne motor olursa olsun, zaten motor sürmek büyük özgüven istediği için dışarının ne söylediği çok fazla sallanmaz. Ama abartan olursa motoru sağa çekip malum kişileri yokuş aşşağı vurdurmak mübahtır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Birde şunu farkettim, motorsiklet kullanıcılarının %100'e yakını vicdanlı kimseler oluyor. Hiçbir zaman birbirini ezmeye çalışmıyorlar.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    altın albiseli adam diyodu 44 yasınd adamsın utanmıyor musun scoter kullnmaya

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Bence scooter a binen akıllıdır ) boşverin kim ne derse desin..
    sdirer bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla bende son dönemde skuter rahatlığı yaşayanlardanım. İlk skuterim, daha önce hep vitesli motor sürdüm. Tamam vitesli motorun tadı güzel ama skuterin de rahatlığı varmış arkadaş hakkaten.

Bagaj desen diğer motorlarımın yanında sanki bir araba bagajı, konfor desen sanki koltukta oturuyor gibisin, gaza bas gitsin frene bas dursun, yok böyle bir rahatlık

Birde o milletin hakir görmesi skuter olduğundan değil ucuz motor olarak gördüklerindendir. 2017 burgman 650 abs yi hakir görsünler de göreyim Bizim millet biraz pahalı motor ve zengin kullanıcı sever, ufak motorluyu (daha doğrusu fakir gördüklerini) de yadırgar.

Ye kürküm ye dünyası. Çözüm ise basit, ben sevdiğim motora biniyorsam başkalarının ne dediği çok da tın...
    ÜmitS. ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben hala kafama göre bir beverly 500 bulamadım 9-10 bine kadar vericem bulursam temiz 2004 modelden başlıyor arayışım.. bazısının grenajı kaportası temiz oluyor motor üflüyor duman atıyor motor duman atmıyor grenajlar çatlak kırık içinde .. ikisinin ortası bir şey bulamadık hani ufak tefek ayaklıkları kırık falan olabilir ona bir laf etmem 150 tl ben alırım minik şeylerde sıkıntı etmem de ... motoru kondisyonu iyi olsun yeter.. bakalım hala arıyorum.. italya gezisinden sonra hasta oldum motora gidişi şahane..

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Denizlide derlerse beraber döverik

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    scooter'a binenleri forumdan banlasınlar
    sdirer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)