Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yamaha crypton hakkında bilinmeyen özellikler ve olumlu , olumsuz yönleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar yamaha crypton hakkında bilinmeyen özellikler vs. + veya - yönlerini söylerseniz sevirim saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Crypton hakkında en yetkin kişi ben.. )Kaç model için istiyorsun yorum ona göre..her modeli ayrı bir dünya..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    crypton un kendi sayfasında her yıl çıkan modelinin dahi en ince detayları farkları yazıyor azıcık araştır daha net bilgi elde edersin

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crypton hakkında en yetkin kişi ben.. )Kaç model için istiyorsun yorum ona göre..her modeli ayrı bir dünya..
    dostum benim içinde birşeyler çızıktır...malum kilo 130 boy 1.90...çekişi kaçışı nasıldır...atlayışı zıplayışı yola hakimiyeti..lastikler dubleksmi..sakin kullanmak için yeni kasa düşünüyorum 2.el...para verme derse girmem bile bu işe...sessiz gidiyormuş...ama dediğim gibi büyük beklentilerim yok...servisi bakımı kaç kuruş ttüketim kaç kuruş...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    2005 model arkadasda var 60000 km yi geçti 6 yıldır kullanıyo amortisörleri yumuşak güzel titresim var ama rahatsız etmiyo kesinlikle aydınlatması iyi yakıtı dikkatli kullanıyor viraj hakimiyeti mükemmel tam sehiriçi için ama uzun yolada gelir

2010 model olucak

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum benim içinde birşeyler çızıktır...malum kilo 130 boy 1.90...çekişi kaçışı nasıldır...atlayışı zıplayışı yola hakimiyeti..lastikler dubleksmi..sakin kullanmak için yeni kasa düşünüyorum 2.el...para verme derse girmem bile bu işe...sessiz gidiyormuş...ama dediğim gibi büyük beklentilerim yok...servisi bakımı kaç kuruş ttüketim kaç kuruş...
    Metehan abi cub benim gözümde innova ve arkasından crypton gelir.(Türkiye de olmayan modelleri saymıyorum.) 130 kiloysan crypton biraz cılız kalabilir abi.Gidiş konusunda sıkıntı yaratmaz.Cbf gibi olmasa da torq konusunda yeterlidir.Benim motosikletle aynı hızlara sahip.Torq olarak da neredeyse aynılar.Dayım 95 kg.Ben 55.Etti mi sana 150. Hiç zorlanmadan gezdiğimiz zamanlar oldu.Yokuşlarda 2. vitesten aşağıya düşmedim.(Yol bozuktu.Yoksa 3 giderdi.) En kötü ihtimal 1. vitese alıyorsun abi.Arkasına 1 tonluk arabayı bağlayıp düzde çekerim.İddaya giriyorum. Yamaha cryptonun bir önceki versiyonuyla adam 5-6 km renault 12 çekiyordu.(Tabi sonra şanzıman,debriyaj direk çöp olur.) Fiyata gelince 3000 tl nakit vererek alırsın diye tahmin ediyorum.Paran varsa innova abi.İnnova bu sınıfın lideridir.Daha güçlü,gösterişli ve kalitelidir.Hondacı olarak bilirsin abi.Bu arada cryptonun lastikleri şambrelli abi.Tubeless değil.Artçı alırsan biraz rahatsız olacaksınız.Çünkü bayağı kalıplısın. Şimdi photoshop yaparlar abi 2 tane alalım Metecim diye. Bu arada cub deyince nedense şevk geliyor bana.Cub Cub Cub. Abi yalnız alışırsan bağımlılık yapabilir.Hele yazın sahile,pazara gitmek için müthiş.Sol el boş.Abi senin zorluk çekeceğin tek yer başlarda vites sıralaması olabilir.Bir de debriyaja basılı tutabilirsin vites değiştirirken.Ama zamanla alışırsın.
    Bu arada bir depo ile Soma-Salihler altı yaptım geldim...Motosiklet 2000 km idi.Maksimum hızım 75-80...55 kg olmamın ve gaz kolunun çeyreğini kullanmamın avantajı büyüktür abi.Ama çok zorlamayı sevmiyor bu tarz aletler.80 km ile makara yaparak gidersin...Sen bizim çevreyi biliyorsun.Sanırım sigara da kullanıyordun.Somadan çıkıyorsun sabah saat 7 civarı...Bergama geliyorsun...Bir sıcak simit.2 adet peynir...Bir bardak çay.Sonra bir çıkış daha Dikili diyorsun...Burada sahil yoluna inip 15 km boyunca sahil keyfi yaparak gidiyorsun.(Yollardaki çukurlar sinir bozucu olabilir.)Ben bir depo ile 205 km yaptım abi.Bu arada depo bir insanın idrar torbası kadar.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Dün sirkeciye uğradım.yıldız ticaretin önünde vardı.biraz inceledim kalite on numara baktığında farkediyorsunuz ayak pedalıda var innova gibi tel jantlı değil sanki biraz innovadan ufak geldi kalıp olarak.yani 1.90 boyunda birinin altında oyuncak gibi kalır kanatimce ayriyeten nakit fiyatı 3.090 TL. di

Evet crypton biraz minyon tipli.Bu arada cryptonun sevmediğim tek özelliğini söylüyorum arkadaşlar!!! Yan sehpa yok!!!

Motosikleti
    130 kilo yokuşlarda crypton çeker çekmesinide .1 viteste 2 e atarsın boğulur..yan ivites düşür der..öle git gel olur titreşim fln yazmışlar onu anlamadım..titreşim 1999 modelinden 2012 modeline kadar hiçbirinde yok.çok az yakar yenileri dublex iç lastiği yok...ama şehriçi mükemmel benzin 3.50 fln olduğu zamanlarda..2010 eylülde fln 5 tl ye 2-3 gün dolanıyordum tabi kişiden kişiye değişir...çok çok az yakıyor..innovnın yakıt deposu 3.7 llitre crypton 4.2..EĞER GERÇEKTEN DÜŞÜNÜYORSAN..2006 ve 2009 arası olanı al..ön disk vites göstergeli olanı,, bendeki 2004 disk yoktu..Vites göstergeside yoktu.

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Lastikler dublex ise fena değil o zaman vites göstergeside var.bi cub almayı çok istiyorum ama vitesli motor tecrübem yok yoksa hemen alırdım bi crypton

Ben lastiklerin tubeless olduğunu sanmıyorum.Çünkü gördüğüm tubeless değildi.Belki 2012 modelde yapılmışsa bilemem.Sitesine baktım ama bir bilgiye ulaşamadım.Dunlop lastik kullanıyor ayrıca crypton.

Motosikleti
    2005 ve öncesinde yok.arkadaşlar onu söleyim.2005 SONRASI HEPSİNDE VAR..(vites gösterrgesi.))

ahmetk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    2012 model crypton sahibiyim.lastikler iç lastikli,dunlop değil duro marka...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

lastikler iç lastikli,dunlop değil duro marka.bana göre motorun + ları:benzin sarfiyatının düşük olması(10 TLlık benzınle 110kmyi görüyor),hafifliği yönünden manevrasının kolaylığı,seriliğinin tatminkarlığı(denemek amacıyla kısa süreli 100 kmyi gördüm,fakat uzun yolda motoruda yormadan sabit kullanım hızı 70-80 arası ideal.Sonrasında bağırmaya başlıyor motor),vites geçişlerinin yumuşaklığı,titreşimsiz sürüş(yine 70-80 km arası ayaklıklarda hafifte olsa titreşim hissettim),aydınlatmasının gayet yeterli hatta beklediğimden iyi çıkması,kolay çalıştırma,koltuk altı kask takma kancasının olması -leri ise:koltuğun sertliği uzun yolda sıkıntı verebiliyo,yan ayaklık olmalıydı(servise sorduğumda orj.ayaklık takılamadığını ancak kaynakla orta sehpaya bir ek yaptırılarak yan ayaklık uydurulabileceği söylendi),lastiklerin hamuru sert,motorun hafifliğinden dolayı sert,rüzgarlı havalarda,özellikle yan rüzgarlarda sıkıntı yaratıyo(bu yüzden ve kendı hatamdan dolayı ufak bir kaza gecırdım),boyum 1,84 motorun altımda ufak kaldığını hissediyorum ama sıkıntı degıl.sımdılık yazacagım bunlar arkadaşlar umarım yardımcı olabılmısmdr.motorum daha 300 kmde rodajda...
    extra_serkan bunu beğendi.

Güle güle kullan üstadım.Aklımda hep dunlop kalmış nedense. Rodajdayken fazla zorlama.Kolay kolay bozabileceğin bir alet değil bence kendileri.

Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    sağolasın kardeşim.dunlop aklında kalmış dogrusun kullanma klavuzunda lastiklerin markası dunlop ve duro yazıyo ilk çıkan yeni kasa cryptonlarda dunlop vardı,benimki duro çıktı demekki fabrika lastik konusunda kafasına göre takılıyor. bu arada hemşerimmişsin :D

Ooo hem de ne hemşeri.Salihler altında yazlığımız var. 15-20 km aramız.Yazın gelirim sık sık oralara.Somayı bilirsin orada oturuyorum.Crypton almana sevindim.Dunlop lastiğin deseni güzeldi.Kalite olarak bir bilgim yok ama.Ben 300-500-1000 km de yağ değiştirdim.Rodajı böyle tamamlamıştım.Gayet güzel oldu.(Kullanma kılavuzunda böyle diyordu.) Bu arada resimleri paylaşırsan seviniriz.Metehan abiye alacağız birtane crypton yada innova.Ben de cub kullanıyorum.Modesa...

Motosikleti
    CFMOTO CLX 250
    ilk yağ değişimi,bakımı 1000 kmde kullanım klavuzuda,servisin söylediğide bu bana.motoru aldığımda bu başlık altında konu açmıştım,resimleri mevcut adreste:http://www.motosiklet.net/forum/tazi...yonlanmak.html manisanın içini biliyorum sadece oda belli yerlerini,küçükken yaşamışız,çünkü.ilçelerine hiç gitmedim ama eminim somada güzeldir,kömürünüzün namını duydum,eniştemlerin mesleğinden dolayı :D metehan abiyide cryptoncu yapmak lazım...

Metehan abi alacak bir şeyler ama bekleme aşamasında. Salihleraltını bilir misin? Orada yazlığımız var.Ayvalığa çok sık gelir gideriz yazın.Genelde cundaya. Roka,rakı,balık... Bu arada aynı kaskın düz siyah olanını kullanıyorum.2 çeşit var.Şimdi inceledim motosikletini.Güle güle kullan üstadım.Aynalı bir crypton çok daha yakışıklı.İnşallah ben de alacağım ileri ki dönemlerde.Yan sehpa olayı içinde sakın kaynak vs yaptırma.Ayak koyduğun yerin demiri motor-şanzuman grubuna bağlı idi yanlış hatırlamıyorsam.Bir adet yan sehpası olan o basamaktan al.Tak.Orjinali hiç bozma.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Buda bnm Arkadaşın Tr de tek))her noktası ayrı özenle yapıldı

Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)