Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni motorum kararsizlik cok zor adami motorsuz birakir :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Uzun zamandir motor kullaniyorum, ck125,apache 150, cbr150 kullandim ama iki zamanli yamaha rx turu motor dusunuyordum ama gerek eski teknoloji olmasi ve gerekse cevre kirliligi v.s. nedeni ile vazgectim, esiminde rahat kullanabilmesi icin otomatik almaya karar verdim, honda pcx ile yamaha elegance arasinda kararsiz kalmistim, her ikisini de kiralik olarak kullandim ama uzun sureli kullaninca hondanin hem 10cc dusuk ve enjektorlu olmasina ragmen fazla yakmasi, bel agrisi yapmasi ve uzun yolda rahatsizlik vermesi, daha yavas olmasi sebebi ile yamahada karar kildim, zaten kiralarkende her zaman favorimdi ama pcx goruntusu hosuma gittigi icin aklimi celmisti, kirmizi renkli aldim, en kisa zamanda resimlerini ekleyecegim, birkac gune kadar teslim alacagim, bu arada ben ve esim ehliyet isini halledecegiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    cbr 150 ?..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 150 ?..
    Cbf oldugunu sende biliyorsun, yanlis yazan arkadasta.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf oldugunu sende biliyorsun, yanlis yazan arkadasta.
    nerden bileyim kardes müneccim degilim

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    yok cbr150 dogru yazdim, cbr125ten farki sohc yerine dohc ve 4valf olmasi ve tabiki cok daha guclu ama yeni kasalarda cbr150yi begenmedim, aldim ve kisa surede sattim, zevkimi aldim ama, bunu daha cok gunluk kisa mesafe kullanim icin sectim, birde cok asiri trafik yogun oldugu zamanlarda otomatik iyi oluyor, turkiye ehliyetim var burada da kullanmak icin uluslararasi olmasi gerekiyor, sirf onun icin harc bedeli 200tl civari olunca ( sadece harc bu, avrupada bu bedel 3-5euro ) buradaki arkadaslar ehliyetin varsa uluslarasi kullanim icin belge al dediler 3-5 euroyu duyunca tamam dedim ama sonra burasi turkiye yok oyle ucuza oldu ben de burada ehliyete muracaata karar verdim, sabah gidiyorsun oglen ehliyetini aliyorsun, toplam bedeli 5tl ve motorun yoksa orada motor kiraliyorsun sinav olmak icin ( 3tl ) yani bizim gibi adam soyma yok, motorlarin yillik vergisi 3tl sabit, arabalarin yillik vergisi 6tl sabit, hacmi yasi yok, ister 3000cc olsun, turkiyede yiyorsa
    yer: bangkok-tayland

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pcx sendedemi bel agrisi yapti yoksa forumdaki iri yari arkadasin tespitine dayanarakmi soyluyorsun?

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    pcxi yaklasik iki senedir kiraliyorum, rahat ve genis olmasi sebebi ile ama genelde birkac kmlik kisa surusler oluyordu, en fazla 15-20km kullaniyordum, gezi amacli degil de ulasim amacli kiraladigim icin, ama almayi dusununce uzun sureli kullandim ve hosuma gitmedi, sekli guzel, yakiti dusuk, kisa mesafe icin rahat, selesi genis, hatta yaklasik bir sene kadar evvelde yorum yazmistim motor icin turkiyeye gelecegini de soylemistim, sunu belirteyim, yakiti guzel, cok saglam cunku kiralik motorlarda her cesit kullanici biniyor, kimi tumsekten ucarak gidiyor, almayi dusunen arkadaslara onerim iki saatlik bir gezi yapip oyle karar versinler, forumdaki arkadasi da okudum hatta bazilari soguktan olabilir demis ama burasi her zaman sicak, gecesi gunduzu yazi kisi daima terletici, benim sahsi fikrimi sorarsaniz alacaksam kymco agility honda dylan alirim, pcx almam

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    sanırım uzak doguda yaşıyorsunuz.

burada herşey soygun. bizler bu duruma isyan etsekte bireysel olarak elimizden bişey gelmiyor.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    yıllık vergi 6 tl mi araçların vay vay vay vay benzin ucuzmu peki oda ucuzsa oraya gidelim
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    evet bangkok taylanddayim, bilmez miyim ehliyetim var, ingilizce tercume ile uluslararasi kullanmam icin harc bedeli 200tl, kimse inanmiyor burada, burada ehliyet icin gidiyorsun, sabah 2 saatlik videolu kurs, saglik gorme testi, kullanma sinavi ve ayni gun ogleden sonra teslim aliyorsun, tum masraf 3-5tl tutuyor ki bizde ne oldugunu hic bilemedigim vesair ucreti bile bunu katliyor, herkes motora biniyor, plakali vergisini oduyor, niye odemesin ki yillik 5tl ve iki senede bir odeyebiliyrsun, yani ben bu sene istersem seneninkini de oduyorum istersem ikisini de seneye oduyorum, bir kerede iki yillik vergi ode 10tlye, arabada ise 10tl yillik millet te isin sahtekarligini arastirmiyor arastirmasi daha pahali cunku , benzin ucuz, tup ucuz, ustelik burdada cikmiyor bizim gibi ithal ama sunu diyeyim honda motorlar turkiyede pahali degil, ornegin pcx burda da 85000baht yani 5000tl bu sene honda turkiye iyi is cikardi bence cbrlarda beklenenden ucuza geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

dizel yaklasi 1.7tl, benzin 1.9tl, otogaz 48kurus, buyuk mutfak tupu de 16tl ( bizdeki buyuk mutfak tupunden %20 daha buyuk ustelik ), taylandda benzin cikmiyor itha ediliyor, bu arada malezyada buranin yarisina benzin, en cok sasirdigim konu burada 3000cc yeni bir arabanin yillik vergisinin 6tl olmasi idi turkiyede istedigim bir araba vardi eski 11 yasinda idi vergisi 3000tlden fazlaydi vazgecmistim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

bikac resim

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Türkiye ye gelsede alsak.cub tipli ama otomatik galiba doğrumu.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    evet otomatik cub tipli, su sogutmali, aslinda turkiyeye geldi ama tutulmayinca yenisini getirmediler diye biliyorum

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Hadi gidelim tayvana
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Çok güzel ve kalite bir motor.Türkiyeye gelse 6 bin gibi rakama gene tutturamazlar.onun için gene getirmezler diye düşünüyorum.ordaki fiyatı nedir acaba?

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    tevekkeli degil uzakdoguda onca motosiklet kullanicisi olmasi...benzin ucuz,vergi yok denecek kadar az,ehliyet almak basit zahmetsiz bürokrasi tamamen ortadan kaldirilmis...insanlarin isini kolaylastiran hersey birarada...bizim memlekete hic deginmemek gerekiyor zira nerden baslanir nasil anlatilir hangi biri dile getirilir öffff,offff düsününce çok üsendim bu arada hayirli olsun dostum keyfle kullanman dilegi ile,

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    burdaki fiyati 3500tl civari turkiye fiyati icin o kadar olmaz cunku burda honda pcx 1800tl daha pahali, turkiyede de 4000tlden pahaliya satilamaz sanirim bu yuzden kar orani dusuk islerine gelmez, pahali olsa da pcx var alternatif

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

tesekkur ederim srhtglm bu arada bir nokta daha var, her yerde motor icin park yeri mevcut, ornegin carrefoura gidiyorsunuz binlerce motor, ozel park yerleri mevcut, herkesin kaski cantasi motorda, turkiyede birgun motorumu kapi onune birakamadim calinir diye, burada birak kilit kullanmayi, kaski motorun aynasinda birakip gidiyorum, bir baska hususta motora park ucretsiz, parali yol ucretsiz, parali yoldaki barikat yolu yarim kapatiyor, motorlar yandan gecebilsin diye, motorlu taksiler ise super cozum, trafikte biniyorsun iki dakikada istedigin yerdesin, onbinlerce motorlu taksi var, istanbul icin super olurdu, hem is kolu, hem zamandan kar

Hocam bunu canım çekti şimdi.Alan var alamayan var. Hele o scooterin üstündeki koso gösterge ise bir yerim şişti şişecek...Bu arada markası modeli nedir o sarı gri olan canavarın?

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    yamaha nouvo elegance hepsi, yamaha bunu getirse baska motor satamaz cok saglam cok cimri ( hizli kullanimda dahi 2.5litre/100km yi gecmiyor, karburatorlu, yaklasik 100kg ben 100kg artcimla 90-100kmyi cok rahat goruyor tek kotu yani deposu kucuk bence

Motosikleti
    Burda bu motoru 4 bine satsalar heralde satış rekorları kırar gibime geliyor.Türkiyeye gelirmi sence?

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ben gelecegini dusunuyorum ozellikle bu vergilerden sonra dusuk cc olmasi, kolay kullanimi ile herkese hitap ediyor, su an uzakdoguda her yerde var ve cok tutuluyor, filipinler ornegin halki cok fakir ama oralarda bile peynir ekmek gibi, daha burada uretimde iken forumlarda doldurdular ne zaman gelecek bize diye, talep olursa hersey olur, bir model iyi gidiyorsa bizde sonuna kadar onu zorluyorlar, ybr125 devam, cbf150 cbr125 devam, apache 150 devam, kac yil apache 160 bekledim trde iken bir suru guzel modeller cikiyor biz bakiyoruz gelir mi gelmez mi diye ve ya gelmiyor yada ucuyor fiyati, bir not daha ekleyeyim, burada her yer motor kayniyor, honda yamaha suzuki kawasaki siralamasi ile ama honda acik ara onde, cinli motor var mi dersen, bin tane motora bak 600tanesi hondadir, 400u de yamaha suzuki kawasaki, cin hemen bitisigimiz ama motorlari yok burada, gelse de kimse almaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)