Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

A2 Ehliyet Alabiliyormuyum ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mr 150 vulture yolda :)
    Öncelikle herkese iyi günler dileyerek sözüme başlamak istiyorum motosiklet.net'i şimdilik motorum olmamasına rağmen devamlı takip ederim,öncelikle 22.09.1994 doğumluyum ve gelecek ay korumalarımı alıp ehliyete yazılmayı düşünüyorum(yaşım tutuyorsa şimdi) ve yazın Çin'li bir chopper almak istiyorum.Ve forumdaki bilinçli motosiklet kullananların çoğuna ve forumda korumalıklara düşüş teknikleri hakkında bilgilendiren yorum yapan arkadaşlara ve benden büyük abilerime teşekkür ederim bana çok faydası dokundu Yorum yazan,yazmayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim keyifli sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    17 yaşını doldurup 18'den gün almışsın.
    A2 alabilirsin.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yaşını doldurup 18'den gün almışsın.
    A2 alabilirsin.
    Bilgilendirdiğiniz için sağolun sevindim şimdi :D

Motosikleti
    yuan 150gy
    EVET ALABILIYOSUN BU ARADA BENDE EHLIYETE YAZILDIM IKI HAFTA ONCE OLMASI LAZIM DIREKSIYON SINAVI VARDI YETMIS LIRA ISTEDILER PARAM YOKTU GELEMIYCE M DEDIM BANA GELMEZSEN IKI KATI ODEYECEKSIN FALAN DEMEDILER PAZAR YINE SINAV VARMIS 140 TL ISTIYOLAR SIZDE BU SURUCU KURSLARININ HILLEERINE KAPILMAYIN BU ARADA BENKAYA PARAYI KENDINIZ YATIRMYA CALIISN ORDAN DA BI PAY ALIYOLAR KENDILERINE
    DÜŞ PEŞİME....

Motosikleti
    Hm öneri için saol Bide hangi Sürücü kursuna yazıldın ve ne kadar fiyat aldılar (kısaca ehliyet kaça patladı sana )

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    12 Temmuz 1994 doğumluyum ağustostaki sınavı 10 temmuzda doğmadığım için kaçırdım 22 Ekimdeki sınava girdim 45 tl sınav ücreti aldılar, sonra 15 kasım sonuçlar açıklandı 26 kasım direksiyon sınavına girdim yaklaşık 70 tl tuttu, 30 kasım da belgelerimi aldım vergi dairesine 83 tl, şoförler odasına 13 tl verdim o gün kan bankası olan hastanenin mesai saatine yetişemedim 1 aralık sabahı hastaneye gidip 13 tl ye kan grubu kartı aldım (kan grubunu bilmen yetmiyor) sonra oradan emniyete gidip parmak izi verdim ve 73 tl para ödeyip dosyayı başlattım saat 9.30 gibi tahminen kendimi onlara sevdirdim ve 11 de ehliyetimi aldım elime çok hoş bir duyguydu.. Sonra gittim 22 TL ye depomu fullettim 45+70+83+13+13+73+22=319 TL gibi bir mebla tuttu almaya çalışırken.. Bir de ehliyek kursu var tabii ki ama o babamın sorumluluğunda bu arada emniyetten benim sayemde bizim dükkana geldiler 2 ütü sattık onlara bir de orda bana yardımcı olan bi bayan vardı o da fırını değiştirmek istiyodu o da uğrıycakmış bu arada :D
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Choppermod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    hayırlı olsun ben 4 gün farkla kaçırıyorum önümüzdeki sınavları ne yazıkki
    Eski diye birşey yoktur , taa ki yenisi gelene kadar

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 Temmuz 1994 doğumluyum ağustostaki sınavı 10 temmuzda doğmadığım için kaçırdım 22 Ekimdeki sınava girdim 45 tl sınav ücreti aldılar, sonra 15 kasım sonuçlar açıklandı 26 kasım direksiyon sınavına girdim yaklaşık 70 tl tuttu, 30 kasım da belgelerimi aldım vergi dairesine 83 tl, şoförler odasına 13 tl verdim o gün kan bankası olan hastanenin mesai saatine yetişemedim 1 aralık sabahı hastaneye gidip 13 tl ye kan grubu kartı aldım (kan grubunu bilmen yetmiyor) sonra oradan emniyete gidip parmak izi verdim ve 73 tl para ödeyip dosyayı başlattım saat 9.30 gibi tahminen kendimi onlara sevdirdim ve 11 de ehliyetimi aldım elime çok hoş bir duyguydu.. Sonra gittim 22 TL ye depomu fullettim 45+70+83+13+13+73+22=319 TL gibi bir mebla tuttu almaya çalışırken.. Bir de ehliyek kursu var tabii ki ama o babamın sorumluluğunda bu arada emniyetten benim sayemde bizim dükkana geldiler 2 ütü sattık onlara bir de orda bana yardımcı olan bi bayan vardı o da fırını değiştirmek istiyodu o da uğrıycakmış bu arada :D
    Garip bana kimse kan grubumu sormadı, sanırım başka bir yerde yazıyordu atladılar sanırım

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    abicim sen ne zaman aldın ehliyetini ? benim 1 arkadaşımda bundan yaklaşık 2-3 ay önce dosyalarını toparlıyodu b ehliyet için birlikte gidip kan grubu kartını almaya gitmiştik.belki sen daha eski bir zamanda aldıysan o zamanlar sormuyo olabilirler

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    3 ay önce filan, ama B ehliyetim vardı, sanırım oradan teyit ettiler.

Motosikleti
    Yamaha XVS 650 Dragstar
    büyük ihtimalle ondandır.sanırsam galiba birtek ilkyardımdan girdiniz sınava ? yanlışım varsa düzeltin lütfen

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Aydın,

İnan hatırlamıyorum ama 5 dk da bitti onu hatırlıyorum

Motosikleti
    Pulsar
    B ehliyeti olup a2 ehliyeti almak isteyenler 20 soruluk motosiklet motorunu kapsayan sorulardan sorumludurlar ve sınav sadece 2 dakika sürmesine rağmen 45 dakika sırada beklemek zorundasınız. Başarılar.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    B ehliyeti oldugunda veya kimliğinizde yazdığında ya da belli bı tarihten önce alınan ehliyetlerde kan grubu sormuyolar.. B varsa A2 için 20 soruluk motor sınavına giriyonuz 60 dk beklemek zorunda kaliyosunuz ben 90 sorudan girdim işte 20 dk da bitti sıkıntıdan 3 kere daha çözdüm sınavı.. :D

Motosikleti
    Herkese yorumlar ve bilgiler için teşekkür ederim Direksiyon sınavı nasıl daha önce biraz scooter tecrübem var ama herhalde yarı otomatik veya tam vitesli ile direksiyon sınavı oluyormuş Bide bir arkadaş cup motorun vitesini 2 ye alıp scooter gibi sürebilirsin demişti dorumudur

Motosikleti
    Pulsar
    Sürücü kursunda hangi motor varsa onunla direksiyon sınavına giriyorsun. Benim girdiğimde cup tarzı vardı 2. vitese alıp vites değiştirmeden sürdürmüşlerdi. Bazı sürücü kurslarında debriyajlı commuter tarzı motor vardı onları sürerek sınava girdiler.

Motosikleti
    yuan 150gy
    250 tl ye yazıldım 50 tl sınav parası allı tl de dıreksıyon sınavı ııcn daha ne kadar cıkacak cepten bılmıyorum
    DÜŞ PEŞİME....

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    .................evet
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

Motosikleti
    Mondial 125 ZNU
    eğer bu yıl içinde yetişirse, kurslar haricinde trafiğe 185 lira civarında para verirsiniz. bu yıl içinde yetiştiremezseniz, her 1 ocak'ta GÜNCELLEME(!) yapılır

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    bende zamanında motor ehliyeti için yanıp tutuşmuştum ama büyükler dediki akıllı ol dedi 1 sene daha bekle b + A2 al dediler. hepsine kızmıştım sinirlenmiştim. rahatça motosiklet sürmekten uzak 1 yıl düşünemiyordum. ama kendimi zorlaya zorlaya bekledim. ikisini birlikte aldım :D o 1 sene içindede motosiklet kullandım :D muayene ve sigorta olmamasına rağmen ehliyetsiz kullandım :D bütün evrakları tamamladıktan sonra sigortacıdan dönüşte polis durdurdu. buyur abi dedim 2 yıldan beri yeni tamamladım herşeyi kontrol et bakim eksik bişey kalmışmı dedim :D... lafı dolandırmaya gerek yok çünkü farklı yönde gitti laf :D 1 sene daha beklemek çok birşey kaybettirmez. sonradan B ehliyeti almak hem masraflı hemde zor olacak bu kesin.
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)