Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooter ve modifiye hakkında bilgisi olan ve tavside bulunabilecekler den yarım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    iyi günler aslında sıkı bir supermoto hastası olan vede vitesli motosikletten asırı derece zevk alan biriyimdir fkat internette gezerken gy6 kodlu honda motoru kullanan çln menşeili scooterlar için ciddi anlamda motor modifiye parçası olduğunu farketmem vede 150-160 km hıza çıkabilicek kapasiteye geldiklerini görünce tamamen zevk ve hobi amaçlı scooter alıp modifiye etmeye karar verdim fakat ne alsam hangi modeli alsam kararsızım maks. 1500 tl ye kadar mümkünse arka freni disk olan bir çin malı scooter bakıyorum bu arada mondial 151rs vb. Kasada ki scooterlar dediğim motora sahip ama en iyisi hangisidir yada maks. 2000 tl ye kadar çıkmak şartı ile başka markalarda olabilir ama mümkünse modifiye olabilicek bir scooter olursa sevinirim son olarak yüzde yüz 2 kişilik olmalıdır
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Cinliye bulasma 2000 liraya beat al kymco al yamahalardan bak aerox al eger modifiye yapicaksan peugeot speedfight 2 veya sadice speedfight olani var onu al yamaha bws al ama cinliden uzak dur 2000 liraya ben cok baba bws`ye binerim yerinde olsam veya aerox veya speedfight Cinliden uzakdurmani oneririm zaten butun arkadaslarda aynisini diyecekdir.
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

Motosikleti
    onlara da baktım ama 2 kişi problem oluyor zaten motordan anlarım suan ki motosikletimde çin malı bir enduro tipinde motor komple sök topla sıkıldım değişiklik olsun istiyorum 2006 dan beri çalışıyor motoru tamir etmekten zevk aldığım için çin malı benim için problem değil bugune kadar tamir edemediğim bir arıza yapmadı artık ezberlediğim için o motoru dedim biraz değişiklik olsun alırsam yine çin malı alırım yani scooter almasam çinli 200 lüş bir enduro yada cruiser olurdu ama yine çinli olurdu diğer makinalar gerçekten performansı çok iyi ancak hem 2 kişi bindiğimde koltuk açısından hemde artçımın 2 zamanlı senden nefret etmesinden dolayı 4 zamanlı tercihimdir

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    2. el mondial 150 mash hem tipi güncel hemde gy6 kullanılıyor sanırsam sadece hava filtresi ve egsoz u farklı euro egsoz biraz kasıyor gibi motoru ama şuana kadar bütün çinli motorları devirdim hem büyük hemde sele altına xl ls2 rahat rahat sığıyor zaten resimdeki motorda 150 mash :D
    Sür gari

Motosikleti
    hmm oda olabilir birde şu 3 scooter arasında hangisi daha iyidir
    1-mondial 150 rf
    2-mondial 151 rs
    3-kanuni hussar

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    mondial 150 zc

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

Motosikleti
    motorun güzelmiş

Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlara da baktım ama 2 kişi problem oluyor zaten motordan anlarım suan ki motosikletimde çin malı bir enduro tipinde motor komple sök topla sıkıldım değişiklik olsun istiyorum 2006 dan beri çalışıyor motoru tamir etmekten zevk aldığım için çin malı benim için problem değil bugune kadar tamir edemediğim bir arıza yapmadı artık ezberlediğim için o motoru dedim biraz değişiklik olsun alırsam yine çin malı alırım yani scooter almasam çinli 200 lüş bir enduro yada cruiser olurdu ama yine çinli olurdu diğer makinalar gerçekten performansı çok iyi ancak hem 2 kişi bindiğimde koltuk açısından hemde artçımın 2 zamanlı senden nefret etmesinden dolayı 4 zamanlı tercihimdir
    Aga ben derimki japon`a gec yapdin masrafa degsin bence ama yinede illa yok olmaz diyorsan hussar olur 151 rs sil bos ver bence dedim gibi madem artci diyorsun cekmiyo diyosun bws cekmiyosa hic bi japon scooter cekmez 2 kisi deli gibi oraya buraya ben 3 kisi bwseyle gitmedim yer yokdur. Bws senin ilacin olur ilacinnn
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

Motosikleti
    hmm peki en son kaç yapabilirim km olarak olarak birde 2 zamanlıya turbo takma sansım varmıdır

Motosikleti
    bu kymco agility 125 in motor kodunu bilen varmı yada kaliteli olupda gy6 motor kullanan makine modeli söylebilicek biri varmı

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm peki en son kaç yapabilirim km olarak olarak birde 2 zamanlıya turbo takma sansım varmıdır
    Hocam TR şartlarında istediğin şeylerin toplam meblağı 4 ile 10 bin tl arası değişir benden söylemesi. İkincisi ise sadece motor modifiyesi ile kalmaman gerek.Standart hali ile maksimum 100-110 km yapan bir motosikleti 160 km hıza çıkarmak istiyorsun.Ve bu bir çinli ise intihar demek olur.(Kalitesi kötü bir çinli için konuştum.) Şimdi durum şöyle.100 km ile gitmek ile 120 km ile gitmek arasında bile ciddi farklar var.Bu da bir sınır olması.Sen bu motosikleti 100 km değil 160 km ile götürürsen değiştirmen gereken şeylerin sadece bir kısmını yazayım.
    Lastikler,amortisörler,fren diskleri,kaliperler,fren sistemi komple değişse daha iyi olur.Bunun yanında şasede olacak gerilim için ise şaseyi tadilatlaman gerekebilir.Böyle bir durum olunca grenajları sökmek,ya da yeni bir takım aerodinamiği daha iyi olan grenaj seti lazım.Motor modifiyesi içinse şöyle bir durum olur.
    Komple piston,silindir,karbüratör,beyin,egzoz vs derken o da fazlalaşacaktır.Ayrıca turbo beslemeli bir araç yapmak çok zor.Ülkemizde bir kaç motosiklet hariç sağlıklı çalışan turbo yok.Turboyu standart motora uygulamak parayı çöpe atmak hatta motoru da çöpe atmak demektir.Motorun içindeki bir takım parçalar basınca dayanamayıp kırılabilir,hatta piston mum gibi eriyebilir.Çok fazla abartmamak şartı ile yapabileceğin ve daha sağlıklı bir motor elde edebileceğin sistem komple olur bence.Yurtdışından komple motor,egzoz,karbüratör aksamı bulunan bir takım getirtip şaseye oturtursunuz.Sonrasında dediğim gibi sadece yürüyen aksamı ile ilgilenmek kalır. Kolay gelsin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence çinli scooter'a modifiyeye uğraşmak yerine modifiye yapsanız bile kelle koltukta gitmek yerine gidip 6 bin lira verip bi tane Mondial MR250 Destro almak çok daha mantıklı olur.
    Sonuçta motorda gücü güvenle taşıyacak bi şase ve frenler var. 2. seriden gelen modeller baya iyiymiş, egzoz sesi de müthiş.
    http://www.youtube.com/watch?v=lgGINEBYFro

Motosikleti
    zaten özellikle gy6 motorlu birşey bakmamın sebebide o yurt dışından istediğim parçayı getirtme şansım var komple motor haric tabiki o biraz prosedur işine girlyor zaten dış kasa dahil komple kafamda bir şekil var ki zaten çin malı olursa da yine tüm ayrıntıları düşündüm turbo için salyangoz gibi bir takım malzemeler zaten mevcut ona para vermeyeceğim piston blok vs de seramik vede normalinde 2 valfli olan motor kapağı yerine 4 valfli seramik alaşımlı motor kapağı vede silindir de buldum hatta buna göre krank vs de en ufak ayrıntıya kadar inceledim 4 valfli sisteme göre silindirde buldum oda yine çelik alaşım süspansiyon fren vs onlarda tamam ancak bana en sağlam şase hengisi o lazım ya 150 rf yada 151 rs olabilir kymcoda seceneklerde var ama motorun modeli ne tam olarak emin olamadığım için pek sıcak bakmıyorum anlıcağın

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    150zc yakışıklı motor ama, 151RS gibi gitmiyor, yerden yüksek.Madem her parçasını söküp takabiliyorsun benim tavsiyem 151RS olur...

Motosikleti
    151 rs tarzı motorların 250cc soğutmalı versiyonları da var. Türkiyeye yeterince güvenli olmadığından getirilmiyor sanırım. O şaseye 18 beygir biraz fazla olabilir doğrusu. zaten 250cc çinli scooterlar en başından beri çok sınırlı miktarda getirildi.
    Alibaba.com da dediğim motordan bulup yalvarıp yakarıp bir adet sipariş edebilirsiniz belki, yine modifiyeden daha ucuza gelir hemde uzun ömürlü olur.

Mesela
    http://www.alibaba.com/product-gs/34...EEC_250CC.html

Motosikleti
    6 binlira verip 250 cc almak mesele değil amaç zevkine modifye yapmak yoksa 6000 mr 250 ye vericeğime gider aprila rs 125 alırım ama işte vitesli istemiyorum artık yoğun istanbul trafiğinde debriyaj vites ikilisinden sıkıldım o yüzden hem scooter bakıyorum hemde modifiye işinden zevk aldığımdan dolayı almışken kafama görede yapayım diyorum

Motosikleti

Motosikleti
    motoru getitrsende binemezsin çünkü bayi olmadığın vede ihracat iznin olmadığı için ne ruhsat nede plaka yasal hiçbir işlem yaptıramazsın sadece arazide yada pistte rahatca binebilirsin yoksa 2000 tl ye çok iyi motosikletler var çin menşeili demo amaçlı 1 adet alıp kendin toplaman koşuluyla satıyorlar ama oda işe yaramaz işte

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)