Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çinliler çok komik.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bugün dedim şu Arora motosiklet sitesine gireyim. Bir baktım isimler harika. Ama gayet doğal ve Türkçe ya. Birkaç tanesini hemen aktarıyorum.
    AR 150-16 CEBEFE
    AR 125-43 YEBERE
    Bu arada Arora 250 cc sportif görünüşlü bir alet getirmiş. Bilgisi olan var mı?
    Link burada: https://www.arora.com.tr/?/motorsiklet/ar-250-21

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Nasıl bir teknoloji ile yapıyorlarsa 250cc = ~16 hp...
    #sürenadam

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    sibief yapsalarmıs barı :D
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yebere.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yamaha, yzf125 i 250 cc yapsa tadından yenmez derdim
    çine kadar ulaşmış dileğim ama japonyaya kadar gidemedi demekki
    birgün çinliler iyi motorlar da yapacak arkadaşlar

Chymera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tip olarak güzelmiş ar-250 4 bin veririm

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    3500 de benden fazlası yok ondan veremem
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hadi mondial senin neyin eksik sende yap 250 cc, ss tarzı

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    aslında hayatımızda olması gereken lazım olan bir ülke çin..neden mi? bazı malzemelerin kalitesi düşük olabilir ama 7 de 70 e tüm insanların bütçesine hitap ediyorlar.. motosikletin ülkemizde bu denli yaygınlaşmasını çin e borçluyuz.. geleceğin dünya lideri..

Ben de beğendim ar-250'nin tipini.SS makineye 5 vites olmuyor ama. 6'da bir çekicilik var.Böyle güç,torq,sportiflik 6'da. Cebefe ve Yebere olayına çok güldüm ama.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    abiler yebere yazanında cebefe yazanında motorları bire bir aynı motor aksamı yani tipler yeberenin ki zaten tamamen aynı artık aşmışlar çinliler
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında hayatımızda olması gereken lazım olan bir ülke çin..neden mi? bazı malzemelerin kalitesi düşük olabilir ama 7 de 70 e tüm insanların bütçesine hitap ediyorlar.. motosikletin ülkemizde bu denli yaygınlaşmasını çin e borçluyuz.. geleceğin dünya lideri..
    Kesinlikle bu konuda haklısın. Yoksa şu anda mobylette tarzı moped biniyor ve bu motosiklete 3000 tl civarı para veriyor olurduk bence. Çin dünyanın en büyük üreticisi. Biraz da şöyle kaliteli bir motosikleti ucuz fiyatlı tutsalar,yedek parça,servis de güzel olsa. Rüyaya daldım yine.Arkadaşlar bu arada sizlere sorum olacak.Kastino qm 50 diye motor var. Bilgisi olan var mı?

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle bu konuda haklısın. Yoksa şu anda mobylette tarzı moped biniyor ve bu motosiklete 3000 tl civarı para veriyor olurduk bence. Çin dünyanın en büyük üreticisi. Biraz da şöyle kaliteli bir motosikleti ucuz fiyatlı tutsalar,yedek parça,servis de güzel olsa. Rüyaya daldım yine.Arkadaşlar bu arada sizlere sorum olacak.Kastino qm 50 diye motor var. Bilgisi olan var mı?

ohhhh ne ala memleket hem maraş olacak hem en ön koltuk olacak hem çekirdek çitleyecen hemde bedave olacak

varsa öle bi motür hemen alalım fatihim şoparım

---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçileri unutma şekerim çinliler sayesinde türediler motür ucuz zaten kes eksozunu, şekil yap gürültü çıksın, çoluk çombalağın altında motür , git 300 liraya al bi scooter 2-3-5.- el yolarda kopuk uçurtma

bence sadece bu işten ekmek yiyen tamirci esnafına yaradı sanki vedeeee en önemlisi kalitenin farkı kıymeti anlaşıldı

tamam motosiklet yaygınlaştı ve hevesi olan insanlar hevesini aldı motürden yiğidi öldürecen hakkını vericen ama 2 senede çöp oluyor be biladerim yauuuu
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohhhh ne ala memleket hem maraş olacak hem en ön koltuk olacak hem çekirdek çitleyecen hemde bedave olacak

varsa öle bi motür hemen alalım fatihim şoparım
    Yok işte abi sorun orda. Bakalım o da olur ya. Biz mi yapsak abi.

Motosikleti
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok işte abi sorun orda. Bakalım o da olur ya. Biz mi yapsak abi.
    olmayacak bir şey değilki fatih emin ol cinlilerden daha sağlam olur hatta şöle geniş tekerli custom yaparız oy oy oy

benim anlamadığım bir şey var be kardeşim , inciğine binciğine kadar kalıbını yapıp , motosiklet imal ediyorsun şunu azıcık daha sağlam yapıver ne olcek yav azıcıkta pahalı sat hiç olmazsa 3- 5 yıl dayansın bir çinli motür ,

dikkat ediyorumda hani dandik yapmak için yarışa girilse bu kadar dandik yapılır yani , zaten emek veriyorsun, metali eritip kalıbını döküyorsun ,

yavvv bayinin önünde pilaka takılmamış sıfır motürlerin beli başlı yerlerinden paslandığına şahid oldum valla helal olsun çinliler bu konuda üzerlerine tanımıyor kendilerine hayran kalıyorum

yapıyor herifler yapmadıkları nane yok bi gün korkuyorum senin benimde benzer çakmasını çıkarırlar .... aman dikkat

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    tamam motosiklet yaygınlaştı ve hevesi olan insanlar hevesini aldı motürden yiğidi öldürecen hakkını vericen ama 2 senede çöp oluyor be biladerim yauuuu
    2 senede çöp oluyorsa 2005 de 2006 da trafiğe çıkmış Mondial'ler nası hala eli yüzü düzgün ve çalışır halde ? 150'lik çinli scooter'a 5 tane damacana su koyup taşıyanı gördüm tamam Honda Activa da aynı yüke dayanıyor ama çinlinin de ondan aşağı kalır yanı yok hem yüklü activanın çıkamadığı yokuşları çıkıyor.

olmayacak bir şey değilki fatih emin ol cinlilerden daha sağlam olur hatta şöle geniş tekerli custom yaparız oy oy oy

benim anlamadığım bir şey var be kardeşim , inciğine binciğine kadar kalıbını yapıp , motosiklet imal ediyorsun şunu azıcık daha sağlam yapıver ne olcek yav azıcıkta pahalı sat hiç olmazsa 3- 5 yıl dayansın bir çinli motür ,

dikkat ediyorumda hani dandik yapmak için yarışa girilse bu kadar dandik yapılır yani , zaten emek veriyorsun, metali eritip kalıbını döküyorsun ,

yavvv bayinin önünde pilaka takılmamış sıfır motürlerin beli başlı yerlerinden paslandığına şahid oldum valla helal olsun çinliler bu konuda üzerlerine tanımıyor kendilerine hayran kalıyorum

yapıyor herifler yapmadıkları nane yok bi gün korkuyorum senin benimde benzer çakmasını çıkarırlar .... aman dikkat
    Abi ben baktım orama burama hiç made in china yazmıyor çok şükür. Ama yeni doğan çocuklardan şüpheliyim.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 senede çöp oluyorsa 2005 de 2006 da trafiğe çıkmış Mondial'ler nası hala eli yüzü düzgün ve çalışır halde ? 150'lik çinli scooter'a 5 tane damacana su koyup taşıyanı gördüm tamam Honda Activa da aynı yüke dayanıyor ama çinlinin de ondan aşağı kalır yanı yok hem yüklü activanın çıkamadığı yokuşları çıkıyor.
    böyle bir cevap geleceğini tahmin ediyordum fakat sevgili arkadaşım, amacım çin malı motosiklet kullanıcılarına laf sokmak, değil konunun özü gözlemlenmiş tecrübelerimdir

ben gördüğümü söylüyorum uydurmuyorum 3 sene 5 sene dayanan modellerin olduğunu bende biliyorum mecazi anlamda genelleme yapmış bulunmaktayım fakat kıyaslama babında yazdım düşüncelerimi...... kaliteli iyidir pahalıdır, kalitesiz ucuzdur ve çabuk eskir ..

5 yıllık kaliteli pahalı motorla 5 yıllık çin malı motosikleti bir araya yan yana koyup karşılaştır ,

güvenipte uzun yola bile çıkamazsın , sürekli korkuyla yaşarsın , ha bozuldu ha bozulacak , konuda hondadan yada herhangi bir markadan bahsetmedim dikkatini çekerim, şu kötüdür şu iyidir demedim , honda da demedim ,

ama burada tecrübe konuşur ben gördüğümü bildiğimi söylerim çin malı bir motosiklet varsın olsun hondayı geçsin hemde ondan sağlam olsun, hemde ondan daha ucuz olsun hemen elimdekini satıp çin malı almazsam şerefsizim ...

sana yarın bir foto çekerim bakar bakar susarsın , servislerin önü zibil gibi çin malı kaynıyor scooterları motosiklet sınıfına dahi koymuyorum,

ukalalık değil öyle algılanmasın, ben onlardan ancak günü birlik çocukları eğlendirecek go kart yaparım çin malı scooterim olacağına motorsuz kalayım razıyım....

böyle bir cevap geleceğini tahmin ediyordum fakat sevgili arkadaşım, amacım çin malı motosiklet kullanıcılarına laf sokmak, değil konunun özü gözlemlenmiş tecrübelerimdir

ben gördüğümü söylüyorum uydurmuyorum 3 sene 5 sene dayanan modellerin olduğunu bende biliyorum mecazi anlamda genelleme yapmış bulunmaktayım fakat kıyaslama babında yazdım düşüncelerimi...... kaliteli iyidir pahalıdır, kalitesiz ucuzdur ve çabuk eskir ..

5 yıllık kaliteli pahalı motorla 5 yıllık çin malı motosikleti bir araya yan yana koyup karşılaştır ,

güvenipte uzun yola bile çıkamazsın , sürekli korkuyla yaşarsın , ha bozuldu ha bozulacak , konuda hondadan yada herhangi bir markadan bahsetmedim dikkatini çekerim, şu kötüdür şu iyidir demedim , honda da demedim ,

ama burada tecrübe konuşur ben gördüğümü bildiğimi söylerim çin malı bir motosiklet varsın olsun hondayı geçsin hemde ondan sağlam olsun, hemde ondan daha ucuz olsun hemen elimdekini satıp çin malı almazsam şerefsizim ...

sana yarın bir foto çekerim bakar bakar susarsın , servislerin önü zibil gibi çin malı kaynıyor scooterları motosiklet sınıfına dahi koymuyorum,

ukalalık değil öyle algılanmasın, ben onlardan ancak günü birlik çocukları eğlendirecek go kart yaparım çin malı scooterim olacağına motorsuz kalayım razıyım....
    Güzel açıklama.Ben de bu kanıdayım.Kalite kalitedir.Pahalıdır. İrfan abi bu arada imzana hayran kaldım.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    zed iks ar lop(cince alti demek)
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)