Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Türkiye'ye gelsen ne olur sanki!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 250 kaç kişi aldı ki bunu satabilsinler.
    ilk seferdeki hatayı yapmazlar gibime geliyor...
    piyasada yok gibi birşey...
    o kadar uçuk rakama getirirseler, sadece akıllarda güzel motordu diye kalır yine....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence yamahanın yaptığı saçma fiyat politikası nedeniyle 10000 üstüne satarlar sonra millet gider cbr 250 alır sonra yamaha türk tüketiciye küfreder bunlar 250likden anlamıyor der yine piyasadan geri çeker...
    Halbuki şöyle 7bin civarı olsa herkes alsa kullansa rakibide yok çılgınlar gibi ybr 250 satarlar neyse inşallah abartılı yüksek bir fiyatı olmazda bizde rahatça alabiliriz

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 250 kaç kişi aldı ki bunu satabilsinler.
    O konuda kesinlikle haklısın,ne kadar kaliteli olsa da çok uçuk fiyatı vardı.Yalova Yamaha bayisi elindeki son motoru 2 sene önce 11.000 TL den sattığını söylemişti. Yüksek fiyatı sebebiyle Türkiye de çok rağbet görmedi. Çoğunulukla trafik polisleri tarafından kullanılıyor,devlet üçe beşe bakmadan bastı parayı aldı motorları.
    Aşağıdaki linkte adam neredeyse 170 e kadar çıkmış,ben enfazla (o da rampa aşağı) 155 km ye çıkabilmiştim.

http://www.youtube.com/watch?v=J1V42...eature=related
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava soğutmalı motorlar hem zorlamaya spor kullanıma gelmiyor hemde gücü yerlerde sürünüyor.

250 cc 21 hp

Buna bide yamaha Fazer ismini koyuyor utanmadan

250 cc motordan 4 silindiri çal yetmedi 2 silindiri çal yetmedi su soğutmayı çal.. daha ne kaldı? Honda cbr 250 yine alt sınırdan cc sinin performansını yakalıyor ve grenajı ile fiyatını dışarı yansıtan bi görünüm sunuyor. Bunda ne var? görüntümü performans mı?

Keske dedğin gibi 150 yi rahatça görse ama max hp de hondadan 5.5 hp zayıf kalan bu makine 130 dan sonrasında pek gitmez. Hondada bile 140 tan sonra 1 er 1er gidiyo sayaç

Şimdi diceksinizki bu comuter sınıfı. Ama fiyatı maşşallah! YBR 250 nin aynısı teknik olarak ve 250 en son 10.000 küsüre satıldı. %11 ötv sini düşsen 9000 olurki şimdiki vergiyle bu fiyata bu motor bayağı eksik

Yani yeni bir fiyatlandırmaya gidilse belki ama pek olası değil...

Sonuçta 21 hp biraz süslü comuterin bedeli 7500 ü geçmemeli ki amacı hava atmak olmayan ama biraz daha elle tutulur performans bekleyen kitleye ulaşsın

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru neden getirmediklerini anlayamıyorum, fuarda gelecek söylentileri dolaşıyor ama....

kanka ben bu motoru daha dün araştırdım
    benimde en sevdiğim en istediğim 250 lik bu

şimdi edindiğim bilgiyi seninle paylaşıcam

ilk ybr250 lere bakıyodum brazilyada yapılıyo sanıyordum ve yeni modeli fazer250 olarak satıldığını düşünüyordum ama yanılmışım
    fazer250 modeli brazilyada

bizim ülkemizdede 2.eli olan ybr250 ise ybr esd le aynı fabrikada cinde yapılmakta ....halen şuanda devam ediyor üretimi

ben yuvarlak fardan pek haz etmiyorum hemde fazer 250 arka ,far ve yan grenajları çok farklı .en önemliside gösterge paneli çok yeni

şuanki ybr250 ile de kendi motorumu takas etmem :S bu model gelse borca harca girer kesinlikle alırdım gözlerim kaldı
    Mustafa Kemal Atatürk

londra'daki yamaha bayiisi yzf125'i 4250 £'a ybr250'yi ise 3800 £'a satıyor. yani ybr250 yzf125'den %10 daha ucuz. ülkemizde yzf125 8400'e satıldığına göre ybr250'nin fiyatı 7500-8000 tl arasında olmalı.

http://www.motorcyclestore.co.uk/yam...cator-new.aspx

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demekki 7500 e satmak aslında bildiğimiz üzere olasıymış

Yani tamamen fiyatlandırma politikasına kurban gitmiş bu YBR250. Aslında öyle %08 Ötv ile 9500 e denk gelicek bi üretim amacı ve hedef kitlesi yokmuş.

Peki bu yapılanne derece etik?

Ben X-City fiyatından dolayı Xenter150 için biraz umutluyum. Yani Hondanın sattığı fiyatlara motor satılabiliyormuş istenirse bunu görmüş olduk.

Zaten yurt dışı fiyatlara bakıyosun bi düzen var. 4 japon Supersport arasında %05 oynamıyor. Ama TR de Suzukiyi yamahayı Ducati fiyatına getirdiler. Aynı kalitedeki rakip ürünler arası farklar %60 seviyes,ne geldi. Tuhaf memleket Türkiye gerçekten

Fuar gelir hoş gelir

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu motora 8000 tl etmez hiç birşeyi yok 21 hp 140 km /h yapmak isteyenler ise apache alsın hem 4000 tl leri cebinde kalır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka ben bu motoru daha dün araştırdım
    benimde en sevdiğim en istediğim 250 lik bu

şimdi edindiğim bilgiyi seninle paylaşıcam

ilk ybr250 lere bakıyodum brazilyada yapılıyo sanıyordum ve yeni modeli fazer250 olarak satıldığını düşünüyordum ama yanılmışım
    fazer250 modeli brazilyada
    http://www.greatmotocycles.com/wp-co...-Fazer-250.jpg
    bizim ülkemizdede 2.eli olan ybr250 ise ybr esd le aynı fabrikada cinde yapılmakta ....halen şuanda devam ediyor üretimi
    http://img232.imageshack.us/img232/9...mahaybr250.jpg

ben yuvarlak fardan pek haz etmiyorum hemde fazer 250 arka ,far ve yan grenajları çok farklı .en önemliside gösterge paneli çok yeni

şuanki ybr250 ile de kendi motorumu takas etmem :S bu model gelse borca harca girer kesinlikle alırdım gözlerim kaldı
    Türkiye'de satılan YBR 250 lerin değil motor aksamı, hiçbir parçası Çin'de yapılmadı.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    göreceli konular....
    şimdi eski kasa ybr belli..
    belli ki bu yeni kasa, belki memlekette bu fazer yine ybr adıyla satılabilir..
    fazer adıylada satılabilir...
    bu sezon çok umutluyum fuar'dan....
    bakacağız yamaha standında ne var ne yok...
    GP500'ede hak vermiyor değilim....
    adam haklı, cbr250, ninja yada muadillerinde çok daha fazla işçilik ve detay varken, bunun fyatının onlardan aşağıda olması gerekiyor...
    zaten piyasa belli şu anda...
    cbr 125 için millet kuyruğa girerken, yzf r 125 i soran yok..
    sadece gönüllerde onun yeri....

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    gelirse 9 bin olur

Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı abdullah_03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelirse 9 bin olur
    Keşke olsa gözüm kapalı alırım

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Ah keşke cbf 125 gelse

Motosikleti
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de satılan YBR 250 lerin değil motor aksamı, hiçbir parçası Çin'de yapılmadı.
    http://www.yamaha-motor.com.cn/home/...mc/o3/982.html

arkadaş bu linke gir bak ybr nin fabrikası china tıpkı cbf gibi
    cinlide olsa sonuçta japondur lafım yok ona demek istediğim şuandaki ybr250 nin 2 fabrikası bulunmakta biri birezilya diğeri çin

ancak şasisine bakmak lazım bilemiyorum hangi fabrika yazıyo eskiden ybr250 brazilyada üretiliyordu diye bir bilgi kalmış bendede hatta mantıklıca düşündündüm brezilyalılar unutmamış bu modeli kendine özgü gene tasarlamış gibi bişey çıkıyo ortaya
    eski ybr125 gibi fabrikası taşındımı acaba kesin bişi söyliyemem
    Mustafa Kemal Atatürk

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora 8000 tl etmez hiç birşeyi yok 21 hp 140 km /h yapmak isteyenler ise apache alsın hem 4000 tl leri cebinde kalır
    kullanmis birisi olarak cigersiz dememdeki sebep buydu anlayanlar anlamayanlara anlatsin...ben 250 cc lik bir motor suruyorum hissi vermiyor insana yani performans diger 250 liklerle kiyaslandiginda tam olarak fiyasko.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Motosikleti
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanmis birisi olarak cigersiz dememdeki sebep buydu anlayanlar anlamayanlara anlatsin...ben 250 cc lik bir motor suruyorum hissi vermiyor insana yani performans diger 250 liklerle kiyaslandiginda tam olarak fiyasko.
    yahu arkadaş anlamıyorum sizi neden böyle yorumlar yaparsınız
    şimdi bu motorların kılansmanı birmi sen gidip cbr250 ninja ve hyosungla kıyaslıyorsun hey allam
    bu motor communter üstü tabiki gücü performansı daha düşük olucak

2. sen 150 cc motorla 120 yi kmlerce basarak görürsün yokuşta yavaşlarsın ancak 250 cc motor çok daha kısa sürede ivmelenir torkuyla rampalarda canavarlaşır
    ikisi kıyaslanamaz bile
    apache ile bunu kapıştır ybr250 3 kişi binilsin biri istanbula varırken diğeri izmire anca varır

bence gayette güzel bir motor alınır da keyiflicede sürülür lakin far tasarımı klasik
    Mustafa Kemal Atatürk

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu arkadaş anlamıyorum sizi neden böyle yorumlar yaparsınız
    şimdi bu motorların kılansmanı birmi sen gidip cbr250 ninja ve hyosungla kıyaslıyorsun hey allam
    bu motor communter üstü tabiki gücü performansı daha düşük olucak

2. sen 150 cc motorla 120 yi kmlerce basarak görürsün yokuşta yavaşlarsın ancak 250 cc motor çok daha kısa sürede ivmelenir torkuyla rampalarda canavarlaşır
    ikisi kıyaslanamaz bile
    apache ile bunu kapıştır ybr250 3 kişi binilsin biri istanbula varırken diğeri izmire anca varır

bence gayette güzel bir motor alınır da keyiflicede sürülür lakin far tasarımı klasik
    tamam abi kizma al hayrini gor tekerin duz bassin kazasiz belasiz kullan tecrubemi paylasayim dedim niye ustume geliyorsunuz ama ben sahsen para verip almam yazik paraya.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Yakıtı 125 ler gibi olduğunu duymuştum. + Barkın abinin bir topicte yazdığı kadarıyla bize gelen ybr ler japon malı enjeksiyonlu idi.Japon olunca fiyatı yüksekti.Cbf 250 benzer bir motor daha çok yakıtla 500 cc yakıtıyla 140 yapıyordu. Şimdi bu motora kötü demek yersiz bence.Tek silindir 250 yağ soğutma ve yağ radyatörlü olması lazım. Arıza vermez bakımsız az parça. Fiyat politikasından bizi sevmişler o aratek sorun bu.Ben inanıyorum ki 7 lira civarında gelse kum gibi satar. Cbf 150 4,5 sınırına dayandı sanırım.7 verip 250 lik sorunsuzuna binmek kötü mü olurdu?
    Kaç tane topic açıldı yok jantı kırdım, yok yağ yaktı, sudan geçince stop etti ))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam abi kizma al hayrini gor tekerin duz bassin kazasiz belasiz kullan tecrubemi paylasayim dedim niye ustume geliyorsunuz ama ben sahsen para verip almam yazik paraya.
    kardeş sende alemsin haa
    yok benim burdaki uslubum böyle yanlış anlama bu motoruda seviyom da o yuzden
    yanlış anlaşıldıysam affola kardeşim üzgünüm

Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtı 125 ler gibi olduğunu duymuştum. + Barkın abinin bir topicte yazdığı kadarıyla bize gelen ybr ler japon malı enjeksiyonlu idi.Japon olunca fiyatı yüksekti.Cbf 250 benzer bir motor daha çok yakıtla 500 cc yakıtıyla 140 yapıyordu. Şimdi bu motora kötü demek yersiz bence.Tek silindir 250 yağ soğutma ve yağ radyatörlü olması lazım. Arıza vermez bakımsız az parça. Fiyat politikasından bizi sevmişler o aratek sorun bu.Ben inanıyorum ki 7 lira civarında gelse kum gibi satar. Cbf 150 4,5 sınırına dayandı sanırım.7 verip 250 lik sorunsuzuna binmek kötü mü olurdu?
    Kaç tane topic açıldı yok jantı kırdım, yok yağ yaktı, sudan geçince stop etti ))
    inanç kardeşim nette ben bakıyorum 4 .5 ilan mı ne var 7 binden ilan vermişler hepside tok satıcı bunların
    ben bu motorla ilgilenmeye başladım sadece bi far tasarımı kötü geliyo gözüme:S
    marmariste ybr250 si olan biri var mı hiç ?? ben şuana kadar hiç denk gelmedim de senin motorcu cevren daha geniş
    Mustafa Kemal Atatürk

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Ben denk geldim 0 alındığı zaman biri sanayide egsozu açtırmaya uğraşıyordu))Ben er5 e remus taktırmaya uğraşıyordum o ara 4 sene önce felan olmalı)) Sen para bul biraz üste son bombayı ybr değil vtr 250 ile patlatalım. Ben vtr yi çok beğeniyorum. 250 de olabilicek en güzel parça kalitesi ))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)