Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Güzel Bir Garaj Örneği

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kiev'de çoğu evin derme çatma bir garajı vardır. Veya isteyen kiralayabilir.
    http://gazeta.aif.ru/data/mags/tomsk...s/02_03_00.jpg
    Aslında güzel bir uygulama.Sanırım sizde o şehirdesiniz.Sizin motosiklet hangi kutua modum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    immortalboss, teşekkür ediyorum öncelikle.
    bu yapılacak garaj işini gözünde büyütmeye gerek yok aslında, bişeyler çizip karalarız ama işin ustasına gidip gösterirsen yapar sana istediğin şekilde
    çizilecek proje belli profillerden iskelet yapısı ve ardından sac kaplama istersen straforda koy... yada plastik bazlı kaplamada olabilir esnek olması açısından...
    kutuyu yaptık! gelelim kapak olayına veya kapı??? ya kapı şeklinde (pratik olmaz) ya da en iyisi rulo şeklinde açılabilen panjur tipi...
    önemli nokta: çekmece şeklindeki kaydırılarak açılıp kapanan zemin olursa eğer!! en minimum manevrayla zemine alıp ittirebilirsin kutuya, böylelikle motoru kutuya sen sokmamış olursun itme gücüyle kendisi girer (avantajı insan içine girmek zorunda kalmayacağı için motosiklet boyutunda olması kafi gelecektir ve daha küçük olacaktır.)

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    immortalboss, teşekkür ediyorum öncelikle.
    bu yapılacak garaj işini gözünde büyütmeye gerek yok aslında, bişeyler çizip karalarız ama işin ustasına gidip gösterirsen yapar sana istediğin şekilde
    çizilecek proje belli profillerden iskelet yapısı ve ardından sac kaplama istersen straforda koy... yada plastik bazlı kaplamada olabilir esnek olması açısından...
    kutuyu yaptık! gelelim kapak olayına veya kapı??? ya kapı şeklinde (pratik olmaz) ya da en iyisi rulo şeklinde açılabilen panjur tipi...
    önemli nokta: çekmece şeklindeki kaydırılarak açılıp kapanan zemin olursa eğer!! en minimum manevrayla zemine alıp ittirebilirsin kutuya, böylelikle motoru kutuya sen sokmamış olursun itme gücüyle kendisi girer (avantajı insan içine girmek zorunda kalmayacağı için motosiklet boyutunda olması kafi gelecektir ve daha küçük olacaktır.)
    Aynen katılıyorum.Ayrıca sacı monte etmek içinde civata kullanılabilir.Böylelikle söküp taşınabilir.Ancak kafes demirlerini birbirne nasıl kenetleyeceğiz.En korktuğum yer montajı.Yoksa kızak sistemini çok kolay şekilde halledebiliriz.Sen şimdi bana bir fikir ver hocam.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    komşumda vardı. standart uzun boy konteynerın 3te 1 boyutundaki (binek bir araba boyutunda) kendi konteynerına harleyini kitlerdi. ben ozmanlar üniversiteye gidiyordum. sabahları giderken bazen denk geliyorduk, bazen çıkartırken bazende çıkartmış orasını burasını siler parlatırken görürdüm ve çok özenirdim. yaz tatili dönüşü o konteyner yerinde yoktu ya hırsızlar komple götürdüler yada komşumuz taşınmıştı
    http://www.karmod.com/konteyner/garaj-konteyneri.html
    bunun gibi hazır konteyner satan firmalar çok. malesef fiyat bulamadım, zannedersem fiyatları yukarıda yazılan adrestekinden daha uygun olur(1195 £ çok uçuk bir fiyat)

immortalboss inşaatlarda bile çelik profilleri vida ve somunlar tutuyo hepsi vida ve somundan ibaret olucak köprü görevi yapan sabit menteşelerde güçlendirici ve bağlantı görevi yapacak
    köprü askılarında bile vidalar var makaralara bağlı vs... yani zor iş değil! sistem ikea gibi olucak paketi aç demonteleri birleştir kurulumu yap

Motosikleti
    crf250 L
    gerçi 1195£ bize uçuk geliyor, adamların maaşlarının yarısı

arkadaşlar çalınmayacak şey yok ki, duvarın içine kasa gömüyosun adam metal dedektörüyle buluyo. yere sabitlenir kapısı kilitli olur belki caydırıcı olarak kutunun üzerine yüksek gerilim veya ateşle yaklasma uyarısı yazılır...

immortalboss inşaatlarda bile çelik profilleri vida ve somunlar tutuyo hepsi vida ve somundan ibaret olucak köprü görevi yapan sabit menteşelerde güçlendirici ve bağlantı görevi yapacak
    köprü askılarında bile vidalar var makaralara bağlı vs... yani zor iş değil! sistem ikea gibi olucak paketi aç demonteleri birleştir kurulumu yap
    Ne zaman başlıyoruz seri üretime.Kağıt üzerinde çok fazla yetenekli değilim.Ancak eksikliğe uygun birşeyler yapabilmeyi seviyorum.Şurda bir örnek garaj projesi çizsek.Hep beraber bir fiyat alsak.Forumdan isteyen arkadaşları da dahil etsek uygun fiyatlı birşey olur tahminimce.Kağıdım kalemim elimde çizi için hazırım.Ve bismillah.Bakalım ne olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komşumda vardı. standart uzun boy konteynerın 3te 1 boyutundaki (binek bir araba boyutunda) kendi konteynerına harleyini kitlerdi. ben ozmanlar üniversiteye gidiyordum. sabahları giderken bazen denk geliyorduk, bazen çıkartırken bazende çıkartmış orasını burasını siler parlatırken görürdüm ve çok özenirdim. yaz tatili dönüşü o konteyner yerinde yoktu ya hırsızlar komple götürdüler yada komşumuz taşınmıştı
    http://www.karmod.com/konteyner/garaj-konteyneri.html
    bunun gibi hazır konteyner satan firmalar çok. malesef fiyat bulamadım, zannedersem fiyatları yukarıda yazılan adrestekinden daha uygun olur(1195 £ çok uçuk bir fiyat)
    Benim bulunduğum yerde de bir hırsızlık olmuştu.Adamın kuzularını götürmüşler kurbandan önce.20 kadar. Ama motosikletinizi dışarıda bırakmaktan iyidir.Hatta sabitlemeyi de garaj içinden yaparak daha da sağlamlaştırabiliriz.Ufak alarmlardan da takılarak buna çözüm bulunabilir.Ayrıca konteyner işini bende düşündüm ama çok büyükler dostum.

bu arada profillerde demonte olacağı için, onlarda çelik vidalarla tutturulacak bu şekilde bence kaynaktan daha sağlam olur ama istersen kaynakta yapılır fakat bu seferde sökeceğin zaman portatif olmasını engeller, ama biz naaptık sökmeden de römorka bağlanacak şekilde (aparatlarıyla) yere sabitleme vidalarından sökerek römorkla nakil işlemi yapılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

immortalboss, beni gaza getirdin! iyi tamam çizmeye başlıyorum kağıt kaleme o zaman biraz sürer sonrada resmi koyarım ama aşırı detaya giremem vida yerlerini teknik usta belirlemesi gerekir.

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0010856/detay/

şimdiye kadar gördügüm en çevreci ve teknolojik garaj. ama pahalı.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

bu arada profillerde demonte olacağı için, onlarda çelik vidalarla tutturulacak bu şekilde bence kaynaktan daha sağlam olur ama istersen kaynakta yapılır fakat bu seferde sökeceğin zaman portatif olmasını engeller, ama biz naaptık sökmeden de römorka bağlanacak şekilde (aparatlarıyla) yere sabitleme vidalarından sökerek römorkla nakil işlemi yapılır

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

immortalboss, beni gaza getirdin! iyi tamam çizmeye başlıyorum kağıt kaleme o zaman biraz sürer sonrada resmi koyarım ama aşırı detaya giremem vida yerlerini teknik usta belirlemesi gerekir.
    Bende çiziyorum üstadım.Yarın da sınav var.Sınav kağıdına devam ederim çizmeye.Paylaş ustam burada. Bu arada şu amerikan filmlerinde çıkan adamların yukardan içine düşüp kafasına muz kabuğu yapışan çöp konteynerlarına benzeyecek bitince.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bunu bende görmüştüm.Ancak motosiklete 3000 tl verip garaja 5500 tl vermek abes olur. Biz de kendi çabalarımızla birşey yapıyoruz inşallah değil mi Deniz?

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bulunduğum yerde de bir hırsızlık olmuştu.Adamın kuzularını götürmüşler kurbandan önce.20 kadar. Ama motosikletinizi dışarıda bırakmaktan iyidir.Hatta sabitlemeyi de garaj içinden yaparak daha da sağlamlaştırabiliriz.Ufak alarmlardan da takılarak buna çözüm bulunabilir.Ayrıca konteyner işini bende düşündüm ama çok büyükler dostum.
    hırsızlık olayı espiriydi , büyük ihtimal taşındılar zaten. konteyneri koyduğu yer arabaların park halinde olduğu ve 8-9arabanın sığdığı sokak arasında bir cep'ti. büyük değil, hazır konteynerların 3farklı ebadı var 1araba, 2araba ve 3araba boyutunda olanlar. araştırılırsa hazır konteyner almak daha avantajlı olur tahminimce
    NOT: boyut vermek açısından verilen araba örnekleri yanyana değil arka arkayadır

ben size daha farklı bir fikir vereyim
    akordion'daki körük
    yapacagınız garajı bu körükten ilham alabilirsin
    daha saglam hafif, ve az yer kaplar.körük iskeletede istediginiz örtüyü örtün
    cizebilirsem, paint'te dökersem daha iyi anlasılacaktır.

Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aslında gayet güzelmiş kullanışlı görünüyo... pahalı ve motosikletini çok seven birisi o paraya kıyabilir, fakat 30 bin euroluk motosikleti olan adamın garajıda olur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

şimdilik benim çabalarımla ve imkanlarımla bu kadar oldu çizimde görünen kutu motosikletle hemen hemen aynı hacime sahip yani motosiklet ne kadar yer kaplarsa buda hemen hemen o kadar yer kaplar.

aslında gayet güzelmiş kullanışlı görünüyo... pahalı ve motosikletini çok seven birisi o paraya kıyabilir, fakat 30 bin euroluk motosikleti olan adamın garajıda olur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

http://img411.imageshack.us/img411/4130/img0887yw.jpg şimdilik benim çabalarımla ve imkanlarımla bu kadar oldu çizimde görünen kutu motosikletle hemen hemen aynı hacime sahip yani motosiklet ne kadar yer kaplarsa buda hemen hemen o kadar yer kaplar.
    Hocam sen teknik resim dersi aldın mı? Çok güzel olmuş ellerine sağlık.Fotoğrafı kaydettim bilgisayarıma.Kendi çizimlerimle de birleştirip birşeyler yapacağım.Bu arada garaj içine şu sıkıştırılmış talaş gibi parçadan koyuyorlar.Eğer öyle birşey olabilirse iyi olur.Ve bağlantı civatalarını da içeri alırsak sökülüp gitmesi zorlaşır.

yer büyükse müsaitse konteyner alınabilir, para çoksa ilandaki kutuda alınabilir, benim çizdiğimde bi örnek... kafamdakinin aynısı gerçeğe döksem belki 3bin tl ye maal olacak, ama bunu ticarete dökersek zaten böyle bişeyi alırken, taksitle satış imkanı sunmak gerekir yoksa aaaa!!! 5000tl verilir mi len yürü olum boşver açıkta kalsın motor napalım der kaçar korkar millet...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

teşekkür ediyorum, teknik resim eğitimi almadım amatörce çizdik işte ama elimin yatkın olduğu söylenir. ya bu arada tabiki resim çok detaylı değil daha fazla ayrıntı gerekir vida noktaları??? somunların içten mi dıştan mı??? yada düz vida kullanıp içten somunlanır ve içerden monte-demonte işlemi yapılır... (sıkıştırılmış talaş derken suntalem fln mı yalıtım amaçlıysa sıkıştırılmış köpükler var inşaatlarda cephe kaplamalarında kullanılır yalıtım için daha hafif ve kullanışlı olur.)

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar sağlam saç ve profil kullanılarak yada köşebent demir kullanılarak hesapladım 1500 tl ye mal oluyor çizim falan burada anlatmaya gerek yok ama bu paralara halloluyor ve kilit işide dahil çok sağlam olur.İçine birde alarm sistemi konulursa on numara oluyor....En fazla 2000 tl ye çok sağlam ve kullanışlı yapılabilir....Atölye olsa bende yaparım....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

motoshow fuarında motosiklet liftleri yada paddock sehbaları üreten yerli firmalar olurdu, alıp baksın işte aklı fikri verelim imalata geçsinler sıpariş üzerine isteyen alsın. yatırım şart!

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Alıntı Bado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bole komple gotururler bizim Turkiyede
    Altına iki tane tekerlekli kalas sürdünmü sessiz sedasız motor, garaj, alet edevat gidiverir valla.
    Hırsıza kolaylık olur hatta birde teşekkür mektubu bırakırlar

Ayriyetten kendi araziniz bahçeniz yoksa apartman önünde olmaz.
    Kimse bişe demese bile belediye kaçak yapı diye kepçeyi çatısına inderibilir, bir ihtimal tabi.
    Küçük yerleri bilemem ama büyük şehirde zor gibi.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

yer büyükse müsaitse konteyner alınabilir, para çoksa ilandaki kutuda alınabilir, benim çizdiğimde bi örnek... kafamdakinin aynısı gerçeğe döksem belki 3bin tl ye maal olacak, ama bunu ticarete dökersek zaten böyle bişeyi alırken, taksitle satış imkanı sunmak gerekir yoksa aaaa!!! 5000tl verilir mi len yürü olum boşver açıkta kalsın motor napalım der kaçar korkar millet...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

teşekkür ediyorum, teknik resim eğitimi almadım amatörce çizdik işte ama elimin yatkın olduğu söylenir. ya bu arada tabiki resim çok detaylı değil daha fazla ayrıntı gerekir vida noktaları??? somunların içten mi dıştan mı??? yada düz vida kullanıp içten somunlanır ve içerden monte-demonte işlemi yapılır... (sıkıştırılmış talaş derken suntalem fln mı yalıtım amaçlıysa sıkıştırılmış köpükler var inşaatlarda cephe kaplamalarında kullanılır yalıtım için daha hafif ve kullanışlı olur.)
    Vallaha tam adını bilmiyorum.Ama deniz suntası diyorlar galiba.Montaj yerleri kafamı karıştırdı Deniz kardeşim.Eğer çözebilen varsa bize anlatabilir mi.Tanıdık olursa daha uygun hal edilebilır belki.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)