Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor alacağım. Bilgileriniz cok önemli. Lütfen yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba

Öncelikle foruma yeni üye oldum, yazım konusunda hatalarım varsa şimdiden özür dilerim. Arkadaşlar bu yaz ağustos ayında 17 yaşımı doldurup
    motor ehliyetimi alacağım nasipse. Fakat hala kafamda tam kuramadığım şeyler var bu yüzden sizlerden yardım almak istedim. Boyum 1.75 kilom 76. Daha önce pek motor deneyimim olduğu söylenemez sadece yazlık yerde 150cc lik scooter kullanmışlığım var, ondada toplasanız 50 kilometre yol yapmışımdır. Yaklaşık 5 senedir araba kullanmayı biliyorum ve trafik tecrubesine oldukça sahibim. Fakat yaklaşık 6 ay önce İzmir Çiğli de bir
    polis tarafından durduruldum ve kontrolde ehliyetim olmadığı için ceza yedim, bu nedenle de artık araba kullanamıyorum. Bu yaz ehliyetimi alıp bir motor sahibi olmak istiyorum. Benim pek hız, risk gibi meraklarım yoktur. Kısacası aldığım motoru adam akıllı kullanacağım. En başta aklımda olan
    motor kawasaki ninja 250r' di. Fakat bi zaman sonra bu motorun bana yeterli gelmeyeceği düşüncesindeyim. Şuanda kawasakinin zx6r modeline
    bakmaktayım. Biraz önce söylediğim gibi hız gibi yada risk almak gibi heveslerim yok bu nedenle 600cc lik bir motoru adam gibi kullandıktan sonra pek sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Tabi ki bu konuda sizin bilgilerinizde cok önemli. Bir arkadaşım daha önce hiç motor sahibi olmamasına
    rağmen ehliyetini aldıktan sonra direk 600cc lik bir motor aldı ve Allaha şükür henüz bir kaza geçirmedi. Pek fazla uzatmak istemiyorum siz benim derdimi anlamışsınızdır. Vereceğiniz bilgiler çok önemlidir, şimdiden herkese teşekküler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Foruma bugün üye olmuşsunuz,öncelikle hoşgeldiniz.

Fakat senelerdir ''başlangıç motoru'' hakkında binlerce açılmış konu var burda.Keşke bir arama yapsaydın.Burdaki arkadaşlar bu konuyu açıklamaktan artık bıktılar.Kimsenin eli klavyeye gitmiyor.Kısa yoldan şuraya yönlendireyim seni.

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0

Arkadaşım öncelikle teşekkür ederim cevabın için fakat ben o kadar bakmama rağmen tam yararlı birşey bulamadım. Herkes kendi ağzından fikrini söylediği için ne yapmam gerektiğine karar vermedim

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bilmem kaç bininci aynı konu. Yeni üye, 600 lük mü 1000 lik mi alsam vs.vs...... uzayıp gidiyor. Yolda giderken bile duyabileceğin kelimeler tecrübeeee tecrübeeeeeee. Siz mi safsınız biz mi salağız çözemedim. (Kendi adıma)
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    2011 ybr 125
    yeni kullanıcı 600cc den başlarsa haftasında kaza yapıp kendine yazık eder, ölsen iyi sakat kalsan daha kötü bunu unutmA

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    http://www.youtube.com/watch?v=sSjLo...eature=related

bence bunu izle bir daha düşün.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

Bu tarz cevapların geleceğini tahmin etmiştim. Konumda bir örnek verdim bir arkadaşımı dikkatli okuyanlar mutlaka görmüştür tabi o yapmadı diye kimse yapmayacak değil kazayı. Ayrıca motor için gerekli eğitimleri aldıktan sonra bir motor alırım tabikide. Benim merakım gerçekten dikkatli kullanımdada böyle şeyler gelirmi başıma

Motosikleti
    2011 ybr 125
    Alıntı ardat35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz cevapların geleceğini tahmin etmiştim. Konumda bir örnek verdim bir arkadaşımı dikkatli okuyanlar mutlaka görmüştür tabi o yapmadı diye kimse yapmayacak değil kazayı. Ayrıca motor için gerekli eğitimleri aldıktan sonra bir motor alırım tabikide. Benim merakım gerçekten dikkatli kullanımdada böyle şeyler gelirmi başıma
    SEN NE KADAR DİKKATLİ OLSANDA ALTINDAKİ MOTOR BİR TORKLU CANAVAR, VİRAJLARA YAKLAŞIRKEN HIZINI KESEMESSEN TARLAYA DALARSIN YADA BİR ARAÇLA KAFA KAFAYA GİRERSİN, KENDİNE YAZIK EDERSİN, YATIRMA TEKNİKLERİNİ ÖĞRENMEN LAZIM BENCE ÖNCE EĞİTİM AL 250CC DEN BAŞLA SONRA 600E GEÇ,

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    17 yaşındaymışssın ailen izin vericek mi 600 cc lik motora,
    benimkiler 150cc yi bile çok gördüler. Tek başına alıcağın karar olduğunu sanmıyorum.

körfezli_29 cevabın için öncelikle teşekkür ederim. Fakat dediğim gibi gerekli eğitimleri aldıktan sonra bir motor alırım ki motoruda alır almaz hemen trafiğin içine girmem. Dediğim gibide hız merakım yoktur pek fazla hızlı gidilcek yer var yavaş gidilcek yer var bunların ben tamamen bilincindeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

motosikletten cokta anladıklarını söyleyemem tabiki pekte yararlı bakmıyorlar motor almama tabi onlarında fikri önemli zamanı gelince çözülür hepsi
    Alıntı harun1077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yaşındaymışssın ailen izin vericek mi 600 cc lik motora,
    benimkiler 150cc yi bile çok gördüler. Tek başına alıcağın karar olduğunu sanmıyorum.

Motosikleti
    2011 ybr 125
    körfezli_29 cevabın için öncelikle teşekkür ederim. Fakat dediğim gibi gerekli eğitimleri aldıktan sonra bir motor alırım ki motoruda alır almaz hemen trafiğin içine girmem. Dediğim gibide hız merakım yoktur pek fazla hızlı gidilcek yer var yavaş gidilcek yer var bunların ben tamamen bilincindeyim
    hız merakım yok diyorsun ama hız makinesi almaya kalkıyorsun, sen motorda görünüşse ve sese önem veriyorsan al yakışıklı bir 250cc sonra bir eksoz yaparsın yine kızlar sana bakarbende acemiyim motorda 250cc almayı düşünüyorum sonra eksozu sesli yapıcam

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    önce bir 600 cc ligin üzerine otur. sonra çalıştır ve vitese dokunmadan gazı aç ondan sonra karar ver.

bu forumda başlangıç için 600 cc hemde ss kimse önermez.

önce ehliyetini al sonra git vitesli bir motor al. mesela ybr125 yada cbf 150 al. en az bir yıl kullan. daha sonra düşün 600 cc

yok onların tipi güzel degil al sat zarar ederim diye düşünüyorsan olaya birde şu yönüyle bak.

zarar etsen ne kadar edersin 500 lira yada 1000 lira. peki bu para kazanılmayacak para mı?

tip olayına gelince 600 cc ile kaza yaptıgında ne senin tipin kalır nede motorun.

egonu tatmin etmek istiyorsan ve ss motorlar bana göre diyorsan cbr 125 al onunla başla.

küçük motorda tehlikelidir büyük motorda ama aradaki fark şudur. hızlanma degerleri farklıdır. biri hata tolere eder digeri yaptıgın tek hata olabilir.

diyelim ki 600 lük var altında ışıklarda bekliyorsun yeşil yandı asıldın gaza ilerde ara sokaktan çıkan bir araç gördügün son araç olabilir. yada sollama yaparken otomobil sürücüleri genelde 3-4 saniyede bir dikiz aynasına bakar. 600 cc ss bir makina 3 saniyede 100 km hıza ulaşır.

malesef türkiyede motosikletler farkedilmiyor. trafikte araçtan sayılmıyor. yaşın 25 olsa bazı şeylerin farkında olursun o zaman ufak ufak takılırsın. ama yaşın 17 bu nedenle illaki basarsın.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

Alıntı körfezli_29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız merakım yok diyorsun ama hız makinesi almaya kalkıyorsun, sen motorda görünüşse ve sese önem veriyorsan al yakışıklı bir 250cc sonra bir eksoz yaparsın yine kızlar sana bakarbende acemiyim motorda 250cc almayı düşünüyorum sonra eksozu sesli yapıcam
    ilk aklımda olan motor kawasaki ninja 250r di zaten motora sahip olduktan sonra akrapovic egsoz taktırmayı bile planladım kafamda fakat kararsızım hala

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    SÜREKLİ HIZ MERAKIM YOK DIYORSUN ama nınjayı az gelır diye beğenmıyorsun akıllı kullanacağım dıyorsun illa akıllı olmak için sormak mı lazım zxr ye baksan anlarsın zaten bence sen pek tutarsızsın

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hiç tecrübesiz 600 lük ss bir makina alcak çok paran,değersiz canın varsa bişey diyemeyiz.Fakat eğitimlerini al,tüm koruma ekipmanlarını al ve sonrasında Kawasaki Ninja 250 R alıp,20.000 Km'ye yakın devirip 600'lüğe geçersin.Başlangıç için kaza yapmaman çok zor.Altındaki makinanın hızını mı zapt edeceksin,ağırlığını mı ? Youtube'a gir ''first ride crash'' yaz,büyük makinalarla başlayanların daha kalkamadan motorları ve kendilerini nasıl harcadığını görürsün.

17 yaşındasın,600 lük motor alacaksın hız yapmam diyorsun.Emin ol yaparsın ben sana garantisini verebilirim.Bende 18 yaşındayım şu anki 125'lik motorum için aynı şeyi söylüyordum ama bazen yine gereksiz yere hız yapıyorum, ki senin altında 4 silindir bi makine varken verdiği o muhteşem sesi duymak isteyeceksin.Aman diyeyim,ne parayı yolda buluyosun neyde canın kıymetsiz.Hiç gerek yok

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç tecrübesiz 600 lük ss bir makina alcak çok paran,değersiz canın varsa bişey diyemeyiz.Fakat eğitimlerini al,tüm koruma ekipmanlarını al ve sonrasında Kawasaki Ninja 250 R alıp,20.000 Km'ye yakın devirip 600'lüğe geçersin.Başlangıç için kaza yapmaman çok zor.Altındaki makinanın hızını mı zapt edeceksin,ağırlığını mı ? Youtube'a gir ''first ride crash'' yaz,büyük makinalarla başlayanların daha kalkamadan motorları ve kendilerini nasıl harcadığını görürsün.

17 yaşındasın,600 lük motor alacaksın hız yapmam diyorsun.Emin ol yaparsın ben sana garantisini verebilirim.Bende 18 yaşındayım şu anki 125'lik motorum için aynı şeyi söylüyordum ama bazen yine gereksiz yere hız yapıyorum, ki senin altında 4 silindir bi makine varken verdiği o muhteşem sesi duymak isteyeceksin.Aman diyeyim,ne parayı yolda buluyosun neyde canın kıymetsiz.Hiç gerek yok
    Kesinlikle yanlış şeyler söylemiyorsun fakat hız konusuna gelince hızın yapılacağı yerler vardır otoban gibi şehir içinde olacak şey değildir. Birde şöyle anlatıyım hız merakımın azalmasının sebebi bir keresinde otobüsü sollarken bir motorluyo carpıyordum arabayla ondan sonra kendime bir söz verdim hız yapacağım zaman doğru yerde yapmam gerekiyor

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Kesinlikle yanlış şeyler söylemiyorsun fakat hız konusuna gelince hızın yapılacağı yerler vardır otoban gibi şehir içinde olacak şey değildir. Birde şöyle anlatıyım hız merakımın azalmasının sebebi bir keresinde otobüsü sollarken bir motorluyo carpıyordum arabayla ondan sonra kendime bir söz verdim hız yapacağım zaman doğru yerde yapmam gerekiyor
    İstediğin kadar tutsan bile kendini,o makinada debriyajı yanlışlıkla bir kaçırsan...İşin kısası,600 lük bir ss,motor tecrübesi olmayan biri için intihar.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Altında fazladan gücü olupta hız yapmayan kabaca basmayan ben daha henüz görmedim
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşım öncelikle teşekkür ederim cevabın için fakat ben o kadar bakmama rağmen tam yararlı birşey bulamadım. Herkes kendi ağzından fikrini söylediği için ne yapmam gerektiğine karar vermedim
    Yine aynı şey olucak ve doğal olarak herkes kendi ağzından kendi fikrini söyleyecek. Sen en iyisi bu işin üstadı erbabı olan kişilerin fikrini öğren.
    Mesela donald duck yada altın elbiseli adam ı takip edebilirsin bu konuda.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

ByR3D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    canına susamış bir delikanlı daha. Üstad sen bunları oyuncak mi sanıyorsun ? Bizde yeni başlayacağız fakat 125 mi 150cc mi diye soruyoruz . sana 250 yetmemiş 600cc soruyorsun. Ki motorsiklet tecrübende pek yok. Açıkçası şaka gibi geldi bu konu :s

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)