Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletim Hakkında (paddock standı) lütfen yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar, bugün motosikletime arka sehpa paddock aldım fakat tekerlek miline sokarken epeyce uğraştırdı, orjinal paddock olmasına rağmen çok zor ve hiç pratik değilmiş, fakat çok ihtiyacım vardı, milin içine zorla girmesi normal midir? destek koyup çekiçlemek zorunda kaldım hatta o derece zor girdi? zamanla alışır mı acaba? bir fikri olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam arka sehpa niye öyle bilmiyorum ama bide ön sehpa al takım olsun bence
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Dostum benim paddock tekerlek miline degil kendi miline 2 saniyede takiliyor.Bence sen taktigi kapamamissin.Bu arada motor guzelmis.
    RIDE or DIE

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben de yanlış bilmiyorsam kendine ait bir mili olması gerek. En azında çekiçleyecek kadar zor girmişse bu işte bir sıkıntı var demektir. Aldığınız yere açın sorun derim
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Çekiçle vuracak kadar zor girmesi gerekir mi bilmiyorum ama normal sehpalar gibi olamadığı için, yani tekerleği tek taraftan tuttuğu için biraz zor girmeli. Aksi halde motor sehpadayken ters tarafa bir dokunmanla devrilebilir. Tabi motora özel çıkmayacak şekilde geçen bir aparatı yoksa.

muhendisane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin workstand'iniz çok kullanışsız bir yapıya sahip gibi. Resimlerde herhangi bir kaldırma aparatı görünmüyor, motoru nasıl kaldırıp indiriyorsunuz?

Parçanın yerine zamanla alışmasının söz konusu olacağını zannetmiyorum. Bir parça yerine ya uyar ya uymaz. Bu bir çin motoru olsa çekiçle yerine oturma meselesi belki kabul edilebilir. Muhtemelen sizin aldığınız ürün eski model F4'lere göre imal edilmiş ve mil ölçülerinin değişmesinden dolayı sizin motorunuzla uyum sağlayamadı.

Şöyle birkaç ürün buldum bir inceleyin isterseniz:

Alttaki resimde sizin sehpanın aynısını kullanan 2005 model F4S var. Sanırım eski model olduğu için herhangi bir uyum sorunu yok.

Web adresleri:

http://www.emotouk.com/mvagusta/rearstand.htm

http://store.proitalia.com/pit-bull-...-p-150310.html

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    her ne sebeple olursa olsun sehpayı çekiçleyerek geçirmeyi aklımın ucundan bile geçirmezdim.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    gerekirse yuvarlak mili değiştir yada traşla derim....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

sn. slayerrr bende sizin gibi düşündüm.
    sn. mühendisane evet bendeki biraz kullanışsız fakat orjinal oem parts fakat gösterdiğiniz modellerde var onlar daha pratik tutacak yerleri ve tekerlekleri olduğu için, genellikle pistte veya servislerde kullanılan tiplerde gösterdikleriniz. bendeki paddock stand olarak geçiyo, zaten eski Y09 larda paddockları yanında veriyolardı.
    sn. cbr1100xx şimdilik bir şekilde soktum milin içine nasıl çıkartıcam inşallah kolay olur fakat dediğiniz gibi bir tornadan geçirilebilir belki.

Motosikleti
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sn. slayerrr bende sizin gibi düşündüm.
    sn. mühendisane evet bendeki biraz kullanışsız fakat orjinal oem parts fakat gösterdiğiniz modellerde var onlar daha pratik tutacak yerleri ve tekerlekleri olduğu için, genellikle pistte veya servislerde kullanılan tiplerde gösterdikleriniz. bendeki paddock stand olarak geçiyo, zaten eski Y09 larda paddockları yanında veriyolardı.
    sn. cbr1100xx şimdilik bir şekilde soktum milin içine nasıl çıkartıcam inşallah kolay olur fakat dediğiniz gibi bir tornadan geçirilebilir belki.
    ben paddock alınında rast geldim cidden zor girip çıkıyorlar belkide özellikle böyledir bilemiyorum ....

sn. Mc.Warnaly benim motosikletim yarım maşalı olduğu için fireblade gibi arka maşaya paddock pimleri takılıp askıya alınmıyor, benim tekerleğin ortası boş karşılıklı paddoc un ucuda 'mühendisane' arkadaşımızın koyduğu resimlerdeki gibi tekerleğin içine giriyo... bendeki pratik değilmiş cünkü mile birşekilde taktıktan sonra 1 kişi arkada durmak suretiyle bende gidondan tutup geriye doğru motoru aldığımda kaldırdı, eğer tekerlekli ve tutma yeri olmuş olsa tek kişiyle ve cok daha kolay kaldırabilirsiniz. düşündüm tekerlekli almayı fakat aşırı pahalılar ve sıparişle getiriyorlar, zaten başka yerden bulmakta imkansız, belki belkiii vfr800-vfr1200 modelleri için bu tarzda paddocklar getiriyo olabilirler dicem ama onların orta sehpaları var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

cbr1100xx bu arada serviste ducati oem paddock kullanılıyo usta kaldırırken gayet kolay ve çok pratik tekerlekli ve tutma yeri olduğu için, liftin üzerine alınıp ön tekeri kitleyince zaten sorun yok.

Motosikleti
    sn. Mc.Warnaly benim motosikletim yarım maşalı olduğu için fireblade gibi arka maşaya paddock pimleri takılıp askıya alınmıyor, benim tekerleğin ortası boş karşılıklı paddoc un ucuda 'mühendisane' arkadaşımızın koyduğu resimlerdeki gibi tekerleğin içine giriyo... bendeki pratik değilmiş cünkü mile birşekilde taktıktan sonra 1 kişi arkada durmak suretiyle bende gidondan tutup geriye doğru motoru aldığımda kaldırdı, eğer tekerlekli ve tutma yeri olmuş olsa tek kişiyle ve cok daha kolay kaldırabilirsiniz. düşündüm tekerlekli almayı fakat aşırı pahalılar ve sıparişle getiriyorlar, zaten başka yerden bulmakta imkansız, belki belkiii vfr800-vfr1200 modelleri için bu tarzda paddocklar getiriyo olabilirler dicem ama onların orta sehpaları var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

cbr1100xx bu arada serviste ducati oem paddock kullanılıyo usta kaldırırken gayet kolay ve çok pratik tekerlekli ve tutma yeri olduğu için, liftin üzerine alınıp ön tekeri kitleyince zaten sorun yok.
    Doğrudur.....ne zaman gazlıyoruz.....

bu arada sn. muhendisane eski kasa mil ölçüsüyle yeni kasa mil ölçüsünü servise sordum aynıdır dediler brutale dahil. fakat yine bir araştırmak lazım bencede, ya 1-2 mm traşlansa sorun yok aslında o kdr mil farkıda olmaz herhalde eski modelde ducati 1098-1198 olsa neyse onların kelepçeleri daha kücük çaptaydı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

e hadi çıkarıyorum motoru gel gazlayalım düz yolda 3. vitese kadar ama daha gitmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

sn. Felon ön sehpa al diyosunda birde onunla mı uğraşayım aslında fena olmaz bakalım gerekirse alırızda ben zincirimi yağlamak için aldım 250 kmde 1 servise götürmektense...

Motosikleti
    bu arada sn. muhendisane eski kasa mil ölçüsüyle yeni kasa mil ölçüsünü servise sordum aynıdır dediler brutale dahil. fakat yine bir araştırmak lazım bencede, ya 1-2 mm traşlansa sorun yok aslında o kdr mil farkıda olmaz herhalde eski modelde ducati 1098-1198 olsa neyse onların kelepçeleri daha kücük çaptaydı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

e hadi çıkarıyorum motoru gel gazlayalım düz yolda 3. vitese kadar ama daha gitmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

sn. Felon ön sehpa al diyosunda birde onunla mı uğraşayım aslında fena olmaz bakalım gerekirse alırızda ben zincirimi yağlamak için aldım 250 kmde 1 servise götürmektense...
    he wallah....3.vites iyidir....cumartesi akşamı .biz çıkacağız büyük ihtimalle silivri yapar geliriz....

cbr1100xx alemsiniz

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [/COLOR]sn. Felon ön sehpa al diyosunda birde onunla mı uğraşayım aslında fena olmaz bakalım gerekirse alırızda ben zincirimi yağlamak için aldım 250 kmde 1 servise götürmektense...
    olsun sehpadaki duruşu yeter
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    cbr1100xx alemsiniz
    eyvallah kardeşim Allaha emanet ol....

teşekkür ediyorum, hepimiz Ona emanetiz. temkinli olmak ve hırs yapmamak lazım, aksi halde hayatınızı ve geride kalanları riske atmış oluyosunuz, bu yüzden yarışmak kapışmak apayrı bir konu ancak pistte gerekli güvenliği alırsanız keyifli olacağına inanıyorum, belli bir kiloya inersem (kilo vermem gerekiyo) bir 50 bin eurom da olursa piste bir motosiklette ben hazırlarım akraba eş dostta var pistte öncelik tanırlar belki

Motosikleti
    Yarışmaya kapışmaya gerek yok ,amaç keyif almak ve birazda gazlamak o kadar..........................pistleri gördüm hayatta işim olmaz her yanından sıkıntılı ama yarışmacılara helal olsun diyorum zor zanaat...Ama çok gerekirse oradada gaz çekeriz ama patlarız muhteelen.........

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6

pardon ben senin motorunun tek masali olduguna dikkat etmemisim.Benimki tekerlekli dedigin gibi iki taraftan pimli rahatca tek basima kaldirip indirebiliyorum.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)