Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Prosev mafsallı dizlik ve depom artık ÇİZİK!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Merhaba arkadaşlar,

2 hafta önce prosev mafsallı dizlik aldım bugün ne göreyim depom çizik içinde kalmış özellikle sağ tarafta müthiş belirgin şekilde derin çizikler var. Sol tarafta nispeten daha belirsiz küçük çizikler var.Almayı düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum!!! Şimdi napılır bu çizikler için pasta cila yeterli olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    .Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    aynısını alper150zc nikli arkadaşımız yaşadı cbf150sinde. Onda şimdilik depoda bi tane ufak çiziği var kesinlikle tank ped malzemesinden dizliğin değdiği yerlere bir koruma yapılmalı
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    çok geçmiş olsun dizlik alırken hem kendimizi koruyacak hemde motorumuza zarar vermeyecek bişey seçmek gerek çizikler derin değilse pasta cila bir yere kadar kurtarır hatta cif bile işe yarıyor (kaza yapan araçta denenmiştir boyanın üzerinde ki diğer aracın rengini sildi süpürdü çiziklerden eser yok)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bende de başka marka bir dizlik var, onun da vida kenarları plastik olmasına rağmen depom fazlasıyla çizildi. Yani dizlikler depoyu çiziyor, önlem almak lazım.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    ürün özelliklerinde vida kenarları plastik olduğu için depo çizmez diyordu ,hay bin kunduz!! buna kandık aldık bildiğin metal sürtmüş gibi beyaz beyaz çizikler var kafayı yiyecem! sanırım bu aşamada yapılacak en mantıklı şey kenarlara pad yapıştırmak zira kış boyunca o dizlikler öyle yada böyle kullanılacak bahar gelincede artık nano renkli cila pasta vs.uygulayıp sonucu görmek olacak...gitti canım depo

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Bahsettiğiniz dizliğin benzerinin Venom markası var ve bir tane de AXO dizliğim var. İkisinin de bu kenardaki mafsal vidalarının olduğu kısımlara eklemeler yaptım. Keşke daha önceden farketseydiniz, ben onlarn hepsinin depoyu çizeceğini düşünüp oralara sünger ekler yaptım. Şöyle ki, bu mouse padlerinden bir kaç tane kalın olanlarından aldım. Onları, yuvarlak olarak, tam o vida kısımlarının büyüklüğünde daire olarak kestim, sonra da iyi bir yapıştırıcıyla yapıştırdım. Senelerdir de kullanıyorum, depom hiç çizilmedi.
    turkish39 ve My Life bunu beğendiler.

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    CBF 150 kullanırken almıştım mafsallı, 2 gün sonra farkettim ki depoya mafsalın değen plastik kısımları iğrenç bir şekilde çizmiş saç yumağı şeklinde çiziyorrr. Gittim bide depo kılıfı aldım depoyu çizmesin diye. Pasta cila yaptım fayda etmedi. Ya depoya değen kısımlara koruma yapıştıraz yada depo kılıfı gibi bir şey kullanmak lazım.

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz dizliğin benzerinin Venom markası var ve bir tane de AXO dizliğim var. İkisinin de bu kenardaki mafsal vidalarının olduğu kısımlara eklemeler yaptım. Keşke daha önceden farketseydiniz, ben onlarn hepsinin depoyu çizeceğini düşünüp oralara sünger ekler yaptım. Şöyle ki, bu mouse padlerinden bir kaç tane kalın olanlarından aldım. Onları, yuvarlak olarak, tam o vida kısımlarının büyüklüğünde daire olarak kestim, sonra da iyi bir yapıştırıcıyla yapıştırdım. Senelerdir de kullanıyorum, depom hiç çizilmedi.
    lafı ağzımdan almışsın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende dizlik kullanıyorum depo çizilmesinden ziyade soğuktan daha detaylı korunmak için pantolonun veya eşortman ın içine giyiyorum sonuç ise çizik olmuyor daha da güzel koruyor benden demesi benim taktiği deneyin arkadaşlar....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    ya bende çizmiştim eski motorumun deposunu mafsllı dzliklerin çoğunda oluyor vida taraflarını bantlayın bir şey olmuo
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yahu depoya bişeyler yapıştıracağınıza dizliğe bişeyler yapıştırmayı deneseniz? Benimki de ilk dizlik ile bindiğim gece çok fena çizilmiş. Sabaha içim gitti resmen görünce. Dizliğe japon yapıştırıcısyla felan lastik veya benzer bişeyler yapıştırın. Sadece vida değil diğer plastik kısımlara da yapıştırın, oralar da çiziyor çünkü.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende dizlik kullanıyorum depo çizilmesinden ziyade soğuktan daha detaylı korunmak için pantolonun veya eşortman ın içine giyiyorum sonuç ise çizik olmuyor daha da güzel koruyor benden demesi benim taktiği deneyin arkadaşlar....
    Katılıyorum ama her pantolonun altına sığmıyor benim meret. Kotlarda çok zorluyor pantolonu, hele ki oturunca...
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Tahminimce depoyu çizen vida etrafındaki yuvarlak kısım değil, dizliğin alt parçasının bittiği kısım. Çünkü hem yuvarlak olan kısım daha yumuşak hatlı depoyu çizecek gibi görünmüyor, hem de vidanın olduğu yer değil bahsettiği yer dizlikte biraz daha aşınmış gibi duruyor.

Şu fotoğrafta kırmızı işaretli yerin çizdiğini düşünüyorum. Mavi kısım çizecek gibi görünmüyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu depoya bişeyler yapıştıracağınıza dizliğe bişeyler yapıştırmayı deneseniz? Benimki de ilk dizlik ile bindiğim gece çok fena çizilmiş. Sabaha içim gitti resmen görünce. Dizliğe japon yapıştırıcısyla felan lastik veya benzer bişeyler yapıştırın. Sadece vida değil diğer plastik kısımlara da yapıştırın, oralar da çiziyor çünkü.

Katılıyorum ama her pantolonun altına sığmıyor benim meret. Kotlarda çok zorluyor pantolonu, hele ki oturunca...
    ben kışın kadife bol pantolon giyiyorum yazın ise eşortman kotla motora binmem normal zaman da kot ile rahat olamıyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Arkadaslar tank pad kullanmanizi tavsiye ederim.Hem motora cok saglam bir sekilde tutunmanizi sagliyor hemde cizik problemi ortadan kalkiyor.Ben kullaniyorum cok memnunum.Tavsiye ederim.
    RIDE or DIE

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    arkadaşım bu dizliklerin değdiği yere uygulanan tank padler varmı?şu üstteki resimdeki dizlikler yıktı beni ilk gün.vurgun yemişe döndüm.aldım motoru 10 km gittim.fındık kabuğu kadar yerin boyası ufalanmış gibi soyulmuştu.şimdilerde bant yapıştırdım o vidaların kafasına ama uzun süreli bi çözüm değil benimkisi.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    boncuk pad buldum vida etrafına yapıştırdım.aynı şekilde depo kenarlarınada uyguladım cuk diye oturdu.olan oldu tabi geç kalındı ama neyse artık zararın neresinden dönülse kardır...

Uploaded with ImageShack.us

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bu dizliklerin değdiği yere uygulanan tank padler varmı?şu üstteki resimdeki dizlikler yıktı beni ilk gün.vurgun yemişe döndüm.aldım motoru 10 km gittim.fındık kabuğu kadar yerin boyası ufalanmış gibi soyulmuştu.şimdilerde bant yapıştırdım o vidaların kafasına ama uzun süreli bi çözüm değil benimkisi.
    Benim kullandigim tank pad deponun etrafini tamamen kapliyor.Sanirim hemen hemen hepsi boyledir.
    RIDE or DIE

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kullandigim tank pad deponun etrafini tamamen kapliyor.Sanirim hemen hemen hepsi boyledir.
    eğer mümkünse foto ekleyebilirmisin.tam olarak anlayamadım çünkü... Birde pahalımı bu pad,

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    vay anasını bide depo çizmez diye satıyolar orda :S
    bende bu ürünü düşünüyodum almışken çizmeyen olsun diye ..ilerde büyük bişi alınca kullanıcaktım güya

demkki motomaxtaki 30 liralıkta aynı işi görür depoyu çiziyosa:S
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer mümkünse foto ekleyebilirmisin.tam olarak anlayamadım çünkü... Birde pahalımı bu pad,
    depo yan pad olarak google larsan internette bir çok modelini görebilirsin...bide evet normal pad lardan biraz pahalı çifti 30-40 TL civarı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)