Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumu sattım ama hala benim üzerimde.

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Öncelikle Herkese Selamlar;

Motorumu yaklaşık 1, 1.5 ay önce sattım.Adamla 1.400TL ye anlaşmıştık.
    1000TL sini peşin verdi.400TL sinide 1 ay sonra vericek.Bu hafta sonuna kadar gelmesi lazım.
    Gelmez ise ne yapmalıyım? Evini biliyorum, senet yaptık. Yani hepsini ödemeden üzerine vermeyeyim die düşünmüştüm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi düşünmüşsünüz ben olsam kapısına dayanırdım ödemedi mi yasal işlemleri başlatırdım ya çalıntı ihbarı verirdim yada senetleri devreye sokardım

Asil.KurT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1992 MZ - Skygo 125 - LifanTay100cc - Arora Verano
    bende o kadar da acımasız olma yaa. daha vakti dolmamış ki. hem insanlık hali gecikebilir. 1 hafta daha beklersin. ödeme yapmazsa o zaman sıkıştırırsın..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bence bi telefon açıp hatırlat...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence zamanı nı bekle eğer gelmesse sonra adamı ara ve parayı vermessen polise şikayet edeceğim de çalındı diye şikayet edeceğini söyle....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bi zamanlar bende vermemiştim de başıma bela olacaktı çocuk sonunda hallettik tehdit ettim çocugu gittim çalıntı ihbarı veriyordum ordaki polis anladı dedi sattın üstünemi almadı evet dedim sen dedi çalıntı ihbarı verme sonra olay sana kalır vs vs güzellikle konuşl bi falan hallettik. ama 50 tl vermedi çocuk dedim o kalsın motoru üstüne al. oda zaten vekalet için para verdi babama 46 tl onada kalmadı para banada
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Adamı mahallede hergün görüyordum. 2haftadır görmeyince şüpelendim.Yarın evine uğrayıp hatırlatıcam.
    Vermez ise motoru alıcam.1000 TL si gidicek motorda gidicek.
    En son çare de motoru bulamaz isem.Çalıntı ihbarı yapıcam.
    Peki, polise çalıntı ihbarı değil de,Sattım parasını ödemedi desem ne olur?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    keşke seneti bankaya verseydiniz,alacağınız için banka cüzi bir işlem karşılığı ilgilenir hemde borçluya daha resmi yaklaşırdınız.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

1.000 TL.yi aldığın zaman,
    A-) motosikletin satışını noterden yaptınız mı?
    Yaptıysan, motosiklet artık senin değil .. Çalıntı ihbarı yapamazsın.
    Yaparsan, kamuyu gereksiz meşgul etmekten hakkında amme davası açılabilir..

B-) Noter devri gerçekleşmedi ise; aradan geçen süre zarfında motosikleti kullanan kişi ya da
    kişilerin hataları ve olası plakaya kesilecek ceza ve diğer yasal yükümlülüklerden
    1.nci derecede sen sorumlusun..

Senet bedelini, vadesinde alabilmen için; bankaya tahsile vermen, alacağının tahsilini
    hızlandırabilir.. Senet vadesinde ödenmediği takdirde, borçluya,noter kanalıyla protesto çekilmezse;
    kıymetli evrak türündeki alacağın, adi evrak niteliğine döner ve alacağının tahsil süresi
    uzar/yavaşlar.. Senedin vadesi geldiğinde bizzat notere götürüp, sen'de protesto ettirebilirsin..
    Senede, borçludan başka,müşterek borçlu&kefil aldıysan o kişiye'de müracat edebilirsin.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    benzer problemi bende yaşadım, üzerine almıyorsa oyalayıp duruyorsa biran önce motorunu geri alıp parasını iade et kardeşim. özel msj lada bazı açıklmalar yaptım.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Özellikle araç alım satımı yaparken peşin alıp vermeyi anında üstüne almayı prensip edin başının ağrıdığına deymeyecek durumlara girme...

Motosikleti
    Noter işlemi yapmadık.

Adam kurban bayramından sonra getirirm.Demişti.Ne o geldi ne ben gittim daha.

Hergün MTV öde sitesinden ceza sorguluyorum.Ceza yok cezalar gününde işleniyorsa tabi.

Yarın görüşmeye gidicem bakalım.Şimdi korkmaya başladım.Korkutuğum şey kalan 400TL değil, Ceza yemesi.

Herkes'ten teşşekür ederim,yorumlarınız için.

En güzeli ben yarın motoru görürsem alayaım geri,Parasını getir, motoru götür diyeyim.

---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

Adam 400 TL yerine Keçi veriyim demişti.Şimdi almadığıma bin pişmanım.

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    kısmı vadeli satış yapmışsın ve noter satışını vermemişsin.

alacagına karşılık elinde senet var. neden noter satışını vermedin. olaki bu adam ehliyetsiz birine motoru verse ve trafik yakalasa 290 lira aynen sana girer. kırmızı ışık ihlali radar cezası ve bilimum cezalar sana girer.

sana tavsiyem şu olur adamla konuş. motosikleti üzerine almasını söyle. senete gelince eger adam şimdi ödeyecek durumum yok şu gün ödeyecegim dersede şıkıştırma fazla. satışı verdikten sonra tekrar bir hatırlatma yap. eger söz verdigi günde ödeme yapmassan noter kanalıyla protesto çektiririm ödemedigin taktirde icra takibi başlar diye.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

Motosikleti
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısmı vadeli satış yapmışsın ve noter satışını vermemişsin.

alacagına karşılık elinde senet var. neden noter satışını vermedin. olaki bu adam ehliyetsiz birine motoru verse ve trafik yakalasa 290 lira aynen sana girer. kırmızı ışık ihlali radar cezası ve bilimum cezalar sana girer.

sana tavsiyem şu olur adamla konuş. motosikleti üzerine almasını söyle. senete gelince eger adam şimdi ödeyecek durumum yok şu gün ödeyecegim dersede şıkıştırma fazla. satışı verdikten sonra tekrar bir hatırlatma yap. eger söz verdigi günde ödeme yapmassan noter kanalıyla protesto çektiririm ödemedigin taktirde icra takibi başlar diye.
    yarın ilk işim bu olucak.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    400 TL yi bile boş ver.
    Gerekirse masrafları sen karşıla yeterki ya motoru üstüne alsın ya da geri versin motoru.
    Yoksa o motor 20 sene ortaya çıkmazsa tüm vergi borcu vs senin üzerine senden sonra mirasçılarına kalır ona göre.

Aman arkadaşlar siz siz olun resmen üzerinize kayıtlı bir taşınırı yada taşınmazı gayrı resmi devretmeyin siz kaçsanız bile mirasçılarınızı yakalar devlet.

Asil.KurT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1992 MZ - Skygo 125 - LifanTay100cc - Arora Verano
    bu kadar açıklamadan sonra benim de aklıma babamdan kalan motor aklıma geldide. oda satışını üstüne almamış. halen ilk sahibinin üstüne motor ve ben babamın hiç vize sigorta vs ödediğini hatırlamıyorum :( ama ben askerdeyken motor sahibi eve gelip bişeyler demiş gitmiş sonra annemde gitmiş 500 küsür vergi yatırmış daha ses yok 1 sene oldu adam yine bi 10 sene sonra falan gelir heralde

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    aklınıza sadece trafik cezası geliyor arkadaşlar. o kolay, verir parayı kurtulursun.

peki, bu arkadaş senin sattığın motosikletle bir yayaya çarpsa ve adamcağız ölse? gidip banka soysa ve kaçsa? hadi iyice abartayım, birini öldürüp kaçsa? ferhan şensoy'un pardon filmi aklınıza gelsin ve başınıza neler gelebilir düşünün....

alım-satımlarda kulağınıza küpe olsun. fiyatı varsın biraz düşük olsun, resmi işlemler eksiksiz yapılsın ve peşin alın; başınız dertsiz olur.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence zamanı nı bekle eğer gelmesse sonra adamı ara ve parayı vermessen polise şikayet edeceğim de çalındı diye şikayet edeceğini söyle....
    aynen bence biraz korkup getirir paranı ve alır satışını
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Adam bir ara uğramıştı.Ödicem die sıkkınım demişti.Az önce evine gittim,hatırlatmak için, taşınmış yeni evini tarif ettiler.Oraya gitmedim.Bu hafta da beklicem bakalım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Resmi işlemleri yaptırıp bi an önce üstünüzden çıksın motosiklet,para konusunda ise dert etmeyin elinizde senet varsa hukuki yollarla o parayı bi sekilde tahsil edebilirsiniz. Ama oldu ki motosikleti alan arkadaş trafikte sizin motosikletinizle bi suç işlese başınız ağrır. 75 Tl idi noter masrafı 2011 temmuzda. 75 tl için başınızın ağrımasına müsade etmeyin..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)