Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ruhsat iptali bilgi..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nımızı borelli 150 scooter -2006
    arkadaşlar benim motoru ruhsattan düşürmek istiyorum acaba bunun için para ödemek gerekiyomu gerekiyosa nekadar tutar ruhsatı üzerime almam lazım okadar para yok zati ana yola çıktıgım yok yayla dag tepede kullanıyorum tuhsata ihtiyacım yok gibi bişey ruhsatsızda olmaz ama ruhsat sahibi al diye ısrar ediyo maddi durum yok alamıyorum düşürmem lazım bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim saygılar...
    ..:::BenÇokAyrıLıkLarYa$adımOyüzdenßitiŞikYazdım HerŞeyi:::...:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    senin o dediğini yapman için motorunu hurdaya çıkartman gerekiyor...
    oda olduktan sonra motoru çıkartamazsın ama
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

slowly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia CapoNord ETV 1000
    noter satışı 100-150, trafik işlemleri de kendiniz EK-1 doldurup trafiğe giderseniz 28 ytl tutuyor.. herkesin yapabileceği kadar basit birşey..
    insanlar ne diye satış almaktan kaçar anlamıyorum. motora para bulduktan sonra eğer satış işine nakit ayıramam diyorsanız o motoru almayın!!!

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    bana kalırsa ruhsat sahıbı bılgı derecesı ne duzeylerde bılmek lazım.soyle teklıf yap.kafalamaya bak.elınden suresız vekalet al.masrafı sen karsılarsın.(30ytl cıvarı)dersın bundan sonra sorumluluk bende dersın.YERSE oda .sorumluluk onda ama cogumuz vekaletı verınce sorumluluk cıkmıs zannedıyoruz.bence dene.

Motosikleti
    Alıntı slowly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noter satışı 100-150, trafik işlemleri de kendiniz EK-1 doldurup trafiğe giderseniz 28 ytl tutuyor.. herkesin yapabileceği kadar basit birşey..
    insanlar ne diye satış almaktan kaçar anlamıyorum. motora para bulduktan sonra eğer satış işine nakit ayıramam diyorsanız o motoru almayın!!!
    güzel kardeşim benim dogru diyosunda motoru eniştem aldı bana verdi bende 2 yıldır kullanıyorum ruhsatı onun üzerine zannediyorum başkasının üzerineymiş maddi durum kötü ben motoru satmayı düşünürken şimdi ruhsatı nasıl alayım

durumu kısaca özetliyeyim böle öngörüşlü kişiler için
    aldıgım maaş asgariücret babam çalışamıyor hasta bende babamın bagkurunu kapamak için bankadan kredi çektim şimdi maaşın yarısı oraya gidiyor geri kalansa elektrik su telefon faturası oralara gidiyor tatil gülerimde bile ek iş yapıyorum bikardeşim var onuda ben okutuyorum kusura bakma ama öle oturdugun yerden konuşmak çok kolay
    bende farkındayım motor veya araba alıyosan anahtardan önce ruhsatı alıcaksın ama söledigim gibi iş işden geçtikten sonra haberim oldu ....

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana kalırsa ruhsat sahıbı bılgı derecesı ne duzeylerde bılmek lazım.soyle teklıf yap.kafalamaya bak.elınden suresız vekalet al.masrafı sen karsılarsın.(30ytl cıvarı)dersın bundan sonra sorumluluk bende dersın.YERSE oda .sorumluluk onda ama cogumuz vekaletı verınce sorumluluk cıkmıs zannedıyoruz.bence dene.
    senin yaptığın terbiyesizlik

nasıl bi dünyada yaşıyoruz da sen gelip şöyle yap böyle yap diyebiliyorsun

kendini o adamın yerine koysana sana o şekilde yapıldığını düşün. bu kadar hinliği insan kandırmanın inceliklerini düşündüğün gibi onu da düşün.

yazık çok yazık ne insanlarla aynı havayı soluyorum
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

Motosikleti
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunuda yapamam yarın bi gün buşeyi banada yapan olur ozaman bende sesimi çıkaramam kısacası kendime yapılmasını istemedigim bişeyi başkasınada yapmam

Motosikleti
    Xciting
    lütfen kanunlara ve kurallara uyalım...ruhsatsız plakasız araç kullanılması diye bişi olamaz... kusura bakmayında...
    kymcOcUk

Motosikleti
    Arkadaşlar Ben Ruhsatsız Plakasız Araç Kullanılırmı Dye Bi Soru Sordugumu Hatırlamıyorum Sadece Trafikten Düşürmek Için Ne Gerkiyor Bilgsi Olan Arkadaşlar Yazarsa Sevinirim Dedm özellikle Büyük Harfle Yazıyorum Iyi Okuyun

Motosikleti
    Xciting
    yaylada dağda tepede kullanıyorum demişsin arkadaşım ruhsata gerek yok demişsin onları yazan sen değilmisin yoksa motor alım satım işlerinde büyük sorundur ruhsat alım satım işleri ben satarken alma şartıyla satarım başka türlü asla satmam hurdaya atarım daha iyi diye düşünüyorum...
    kymcOcUk

Motosikleti
    evet bendim arıza verene kadar kullanacam sonra parçalayıp dagıtacam benim arkadaşlarıjn motorlarını hep ben tamir ederim bu işden anlarım kendi çapımca onların motorlarna yedek parça niyetine dagıtacam tabi şu ruhsattan düşürme işini bi ögrensem üzerime almayla aynı maliyeti buluyosa artık mecbur alacam yada elimden çıkaracam

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ruhsattan düşüremezsin arkadaşım motorunu hurda olarak göstermen gerekli
    onu yapınca motorunun ruhsatı olmuyor ama plakasıda olmuyor biraz mantıklı düşünsen bunu sende anlarsın...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

ibrahim16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    UAG.125
    Anladığım kadarıyla aracın ruhsatını iptal etmek istiyorson.

Bunu sen değil ruhsat sahibi yapabilir

İzlenecek yol şu: Maliyeden borcu yoktur kağıdı alacaksın (Bunu ruhsatla gittiğinde herkes alabilir) bu arada vergi borcu varsa ödenmesi lazım
    Borcu yoktur kağıdıyla trafik şubesinden ruhsatın iptali yapılıyor.
    Tabi bu işlemleri aracın ruhsatı kimin adına kayıtlıysa onun yapması gerekiyor.
    Masraf olarak 50 ytl lgibi bu arada aracın plakasını ruhsatını oraya teslim ediyosun işlemler bittikten sonra aracın hurdaya çıkmış oluyor sanada aracın teknik bilgilerinin yazılı olduğu üzerinde hurdaya ayrılmıştır yazısı olan bir ruhsat veriliyor.
    Kısaca işlemler böyle o araca bir dahada plaka çıkartmak zor gibi....
    WwW.MoToSiKLeT.NeT

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    ruhsat sahibinden biraz zaman iste ocak 2009 da noter satış işlemi kalkıyor diye biliyorum.yani notere para ödemiyorsun masraf yarıdan daha aza düşecek o zaman üzerine alırsın.ruhsattan düşürme işi belki biraz zor olabilir bu yüzden ocak 2009 da üzerine al motosikleti

Motosikleti
    Alıntı ibrahim16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla aracın ruhsatını iptal etmek istiyorson.

Bunu sen değil ruhsat sahibi yapabilir

İzlenecek yol şu: Maliyeden borcu yoktur kağıdı alacaksın (Bunu ruhsatla gittiğinde herkes alabilir) bu arada vergi borcu varsa ödenmesi lazım
    Borcu yoktur kağıdıyla trafik şubesinden ruhsatın iptali yapılıyor.
    Tabi bu işlemleri aracın ruhsatı kimin adına kayıtlıysa onun yapması gerekiyor.
    Masraf olarak 50 ytl lgibi bu arada aracın plakasını ruhsatını oraya teslim ediyosun işlemler bittikten sonra aracın hurdaya çıkmış oluyor sanada aracın teknik bilgilerinin yazılı olduğu üzerinde hurdaya ayrılmıştır yazısı olan bir ruhsat veriliyor.
    Kısaca işlemler böyle o araca bir dahada plaka çıkartmak zor gibi....
    he sagolasın be kardeşim benim aradıgımda buydu ama sagolsun arkadaşlar başka yere çektiler konuyo çok teşekürler

Alıntı titanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsat sahibinden biraz zaman iste ocak 2009 da noter satış işlemi kalkıyor diye biliyorum.yani notere para ödemiyorsun masraf yarıdan daha aza düşecek o zaman üzerine alırsın.ruhsattan düşürme işi belki biraz zor olabilir bu yüzden ocak 2009 da üzerine al motosikleti
    bende yeni duydum bu olayı 2009da noter işi kalkıyormuş zaten sıkıntıda noterdeydi sadece bu gerçekleşicekmi yoksa kesin bir bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim ruhsat sahibi ile konuşacam en kısa zamanda bir iki ay sabreder herhalde tabi bu haber dogruysa ocak ayınada bişey kalmadı zati ilgilendiginiz için çok teşekkürler arkadaşlar

dostum notere gıdıp 36 tl verıyorsun satısı alıyosun yenı kanunlara gore bır ay sonra yenı ruhsat adresıne gelıyo senın sadece 36 tl masrafın olcak baskada yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)