Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fabrikalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Herkese günaydın,

Hani hep marka model kıyaslaması yaparız ya işte o markalar ve fabrikaları...Bide fabrikalarından yola çıkarak kıyaslayalım,

Suzuki;

http://www.dailymotion.com/video/xfz...t=7#from=embed

Bmw;

http://www.dailymotion.com/video/xfw...t=1#from=embed

Honda;

http://www.dailymotion.com/video/xfv...=26#from=embed

Kawasaki;

http://www.dailymotion.com/video/xfv...t=1#from=embed

Yamaha;

http://www.dailymotion.com/video/xig...asy-r6-r1_auto

Bmw farkı hemen belli ediyor kendini

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Meğer bizim japonlar el yapımıymıış

yalnız Kawaları öyle kurbanlık gibi sallanırken görünce içim acıdı.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ahh ah...

bizim ülkemizde neden böyle bir motosiklet üretimi yapan bir firmamız neden yok?

bir ekmek fabrikası kurmak için milyon dolarlar harcarken en azından 250 cc adam gibi bir makina üretebilen bir fabrikamız neden yok?

bir mühendis adayı olarak çok üzülüyorum.

Şu an telefondan girdiğim için göremiyorum.Ancak tahmin ettiğim video ise büyük bir ilgi ile izleyeceğim.Ayrıca en gelişmiş fabrika hangisi?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Montaj tamamlanınca motora göster bakıyım pi pi ni dyno amcaya diyip inim inim inletiyolar 16.000 rpm de.

Bizde rodaj diye motorun üzerine titriyoruz 6000-7000 deviri geçmiyoruz bişey olmasın diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montaj tamamlanınca motora göster bakıyım pi pi ni dyno amcaya diyip inim inim inletiyolar 16.000 rpm de.

Bizde rodaj diye motorun üzerine titriyoruz 6000-7000 deviri geçmiyoruz bişey olmasın diye
    Ben de bunu yazacaktım. Bize rodaj deyip kendileri redlineda geziyor.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    El yapımı yarış motosikleti nasıl olur

Hadi bu da benden olsun

BMW fabrikası etkileyici buarada, diğerleri içimi kararttı. Özellikle Japon fabrikalarının dışarıdan görünümü "merdiven altı" tarzında
    #sürenadam

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    El yapımı yarış motosikleti nasıl olur

Hadi bu da benden olsun

BMW fabrikası etkileyici buarada, diğerleri içimi kararttı. Özellikle Japon fabrikalarının dışarıdan görünümü "merdiven altı" tarzında
    bunu diyorum işte, merdiven altı gibi üretimi suzuki yapıyor. biz neden bu kadar mühendise teknisyene sahipken böyle kaliteli bir merdiven altı üretimi bile yapamıyoruz?

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Sonuç olarak suzuki sağlamlık ve motor ömrü olarak diğerlerine göre daha iyi olduğunu düşünüyorum.Nerede nasıl yapıldığından ziyade, sağlamlığı ve dayanıklılığı benim için en önemli etken..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu diyorum işte, merdiven altı gibi üretimi suzuki yapıyor. biz neden bu kadar mühendise teknisyene sahipken böyle kaliteli bir merdiven altı üretimi bile yapamıyoruz?
    Aslında şaka bir yana görüntü veya yarattığı hava öyle olabilir ama gerçekten çok çok zor bir iş. Biz neden yapamıyoruz deyip durmayın, bu adamlara gökten zembille inmedi bu motorlar. Yıllardır ciddi yatırımlar, yer yet ciddi fiyaskolar ile edinilen tecrübeler üzerine yapılabilir bu tarz işler.

Japonların uzun zamandır işçilik için kullandıkları Hindistan, tayvan vs..vs.. gibi ülkeler bile daha yavaş yavaş edindikleri tecrübeler ile 150cc bilemedin en fazla 250cc motosikletler üretebilmeye başladılar. Yapılmayacak iş değil, ancak çok ciddi yatırımlar olması gerek. Yatırım yok=para yok=üretim yok=Arge hiç yok...
    #sürenadam

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında şaka bir yana görüntü veya yarattığı hava öyle olabilir ama gerçekten çok çok zor bir iş. Biz neden yapamıyoruz deyip durmayın, bu adamlara gökten zembille inmedi bu motorlar. Yıllardır ciddi yatırımlar, yer yet ciddi fiyaskolar ile edinilen tecrübeler üzerine yapılabilir bu tarz işler.

Japonların uzun zamandır işçilik için kullandıkları Hindistan, tayvan vs..vs.. gibi ülkeler bile daha yavaş yavaş edindikleri tecrübeler ile 150cc bilemedin en fazla 250cc motosikletler üretebilmeye başladılar. Yapılmayacak iş değil, ancak çok ciddi yatırımlar olması gerek. Yatırım yok=para yok=üretim yok=Arge hiç yok...
    Hocam herşey var. Mühendis var Türkler aptaldır tezinin aksine istemediğin kadar zeki adam var. fakat 1920 lerde uçak fabrikası kurulmuş istikbal göklerdedir diye sonrası mechul. Devrim arabaları desen filmi çekildi herkez biliyor artık 1940-50 lerdeki çabaları

Bugun Otomobil markası olarak dünya devi Renault u ve Fiat ı ciddi ciddi tehdit eden Kore Markası Hyundai ve Kia nın geldiği noktada olmamız %80 olasıydı. Amerikada bile Santa Fe ler Sorento cipler peynir ekmek gibi satıyor.

Türkiyenin en iyi Fizik profösörü ekibiyle uçak kazasında öldü(?) Türkiyenin Hiçbir markası olmamsını bırakın en iyi doğal kaynagı olan tarım ve hayvancılığı bile bitirildi. Almamnın 3 liraya yediği eti 30 liraya yiyoruz! Benzin yine iyi Türkiyenin hiçbişey üretememesi sadece tüketmesi çok ince hesapların sonucu. Üniversiteyi bile artık insanımızın %80 i boşa okuyor. Bu noktaya gelemesi için Türkiyenin gerçek satılmamış yada yukardan getirilmemiş yöneticilere ihtiyacı vardı ama 80 yıldır mümkün olmadı. Türkiye malesef en çok üzerinde oyunlar oynanmış memleketlerden biri

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Almanların Fabrikasyon sistemine hayran kaldım.
    Japonlar el işçiliğini almanlar çoğunluklu fabrikasyonu çok iyi yapıyorlar

USA ve bir çok pc üreticisi anakartları dünyada sadece Alman ve Japon fabrikalarında üretimini yapmaktadırlar
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Suzuki'nin bu kadar manuel üretim yaptığını söyleseler inanmazdım. Ama adamlar karınca gibi çalışıyor makine hızında üretim yapıyorlar.
    Almanlar her zamanki gibi sistemi oturtmuş tıkır tıkır işliyor makineler.

Yukarıda da söylendiği gibi araç banttan çıktıktan sonra dynoda bu kadar zorlanmasına şaşırdım açıkçası. Biz de sıfır motosiklet aldığımızda rodaja çok dikkat ediyoruz.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam herşey var. Mühendis var Türkler aptaldır tezinin aksine istemediğin kadar zeki adam var. fakat 1920 lerde uçak fabrikası kurulmuş istikbal göklerdedir diye sonrası mechul. Devrim arabaları desen filmi çekildi herkez biliyor artık 1940-50 lerdeki çabaları

Bugun Otomobil markası olarak dünya devi Renault u ve Fiat ı ciddi ciddi tehdit eden Kore Markası Hyundai ve Kia nın geldiği noktada olmamız %80 olasıydı. Amerikada bile Santa Fe ler Sorento cipler peynir ekmek gibi satıyor.

Türkiyenin en iyi Fizik profösörü ekibiyle uçak kazasında öldü(?) Türkiyenin Hiçbir markası olmamsını bırakın en iyi doğal kaynagı olan tarım ve hayvancılığı bile bitirildi. Almamnın 3 liraya yediği eti 30 liraya yiyoruz! Benzin yine iyi Türkiyenin hiçbişey üretememesi sadece tüketmesi çok ince hesapların sonucu. Üniversiteyi bile artık insanımızın %80 i boşa okuyor. Bu noktaya gelemesi için Türkiyenin gerçek satılmamış yada yukardan getirilmemiş yöneticilere ihtiyacı vardı ama 80 yıldır mümkün olmadı. Türkiye malesef en çok üzerinde oyunlar oynanmış memleketlerden biri

engüzelde bu son 10yılda oynandı, vatan parsel satılıyor, devletin her kurumu ele geçirildi, tarım hayvancılık bitirildi, yeni açılan bir fabrika yok, işsiz çok, halk garibanlaştırılmaya cahilleştirilmeye çalışılıyor

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    bmw'nin fabrika 10 numara

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar üretim bandının sonunda motora uygulanan Dyno testi ile bizim dikkat etmemiz gereken rodajı birbiri ile alakalandırıp karıştırmayalım, insanların aklını bulandırmayalım, olayı da sulandırmayalım lütfen
    #sürenadam

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Turkiyede Anadolu fiber glass yani kompozit uretmesini saglayan bugun kapanmis olan meshur Reliant firmasi. Bugun iyi bakin o seneler icin Anadolun tasarimi Italyanlari sandelyesinden dusurecek kadar iyi. Arabanin 4 kapili versiyonu bir kenara 2 kapili spor modeli de var. Turkiyede hic bir marka altinda daha spor araba yapmadik.

Daha de komigi bugun Ford, Mercedes yada Ferrari gibi firmalarin kompozite dondugu zamanlarda Turkiye bundan 50 sene evel kompozit araba uretiyordu. Ben devrimi gectim ama Koc grubu resmen kendi elleri ile yok etti Anadol aracini.

ve sunu okuyun

"Bu arada Crosthwaite sık sık Türkiye'ye geliyor, Otosan mühendisleri ile sohbet ediyordu. Bunlardan birinde mühendis Kadri Nişel'e Kore'den bir teklif aldığını ve İngiltere'yi bırakıp bu ülkeye yerleşeceğini söylemişti.

Nişel şaşırmış, "Kore'de hiçbir şey yok ki?" demişti: "Bizimkiler 20 yıl önce savaştılar orada. Geri kalmış bir üke, sanayileri yok, orada hiçbirşey yapamazsınız."

Crostwhite, "yeni yeni kuruluyor" diye cevaplamıştı. "Yılda 70 bin tane kamyonet üreten bir fabrika kurmuşlar. Onu modernleştişrmek ve otomobil de üretmek istiyorlar. İşte o fabrikanın başmühendisi olacağım."

"Hangi şirketmiş?" diye sormuştu Nişel.

Crostwhite da cevap vermişti: "Hyundai..."

Bu isim mühendis Kadri Nişel'e hiçbirşey ifade etmemişti, "Uzakdoğu'da ufak bir şirket herhalde" diye düşünmüştü..."

DAHA SONRA NE OLDU?

Otomotiv işine bizden sonra başlayan Hyundai'nin geldiği yer ortada, dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden birisi oldu. Türkiye ise kendi markasını yaratma trenini o dönem kaçırdı. Ancak otomotiv sanayinde güçlü bir üretici haline geldi."

Haberin tamami burda. Onlardan evel baslasik biz fabrikalarimizi baskalarina taseronluk yapamak icin kapattik,onlar ise dunya devi oldu. Bizden sonra basladilar birde.
    http://www.haberevet.com/haber/20110...et-varmis.html
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Evet sabah izlemiştim, aprilia fabrikası gerçekten dehşet. Çok detaylı bir video...
    #sürenadam

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet sabah izlemiştim, aprilia fabrikası gerçekten dehşet. Çok detaylı bir video...
    Videoyu koyan adam fabrikası yazmasaymış keşke.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)