Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sattım gitti - Yardıma ihtiyaç var beyler..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    Arkadaşlar hyo gt250r motorumu sattım.

Motoru satmam acayip zoruma gitti doğrusu.. O kadar uğraş verdik, bakımlarını eksik etmedik, resmen 2. çocuğum gibi sevdim ben onu

Şimdi gelelim yeni motora... Ya Allah rızası için bana motor tavsiye edin. CC yükseltecem ama tecrübeme oranla hevesimi engelleyemiyorum.. Kısaca tecrübemden size bilgi vereyim

İlk motorum - Scooter.. Kaç km sürdüğümü bilmiyorum ama bi 5000 vardır herhalde
    İkinci motorum - Debriajsız ama vitesli bisan 125 cc - yaklaşık 1000 km
    Üçüncü motorum - Yamaha ybr 125 yaklaşık 3000 km civarı
    Dördüncü motorum - Hoysung GT250R - 5520 km

Çok şükür ki hiç kazam olmadı. Dördüncü motorum sadece olduğu yerde 1 kez düştü. Onun dışında hiç düşmedim. (Allah korusun, amin )
    Çok dikkatli ve sağlam kullandığımı düşünüyorum. Yeri gelince hız yaparım yeri gelince 80-100 ü geçmem.. Maksimum 185 km hız yaptım..
    600 cc racing motorları deneme amaçlı sadece bir kaç kez sürdüm ve güçlü bir motor olduğunu her sürmemde daha iyi anladım.

Motosiklet tarzım %70 racing %30 enduro-touring

Bütçem - maksimum 12.000 14.000 arası

Racing motor almak istiyorum (honda cbr 600rr) bir kısım arkadaşlarım kesinlikle alma ölürsün diyor, bir kısmı da al tabi hatta almışken 1000 lik al diyor..
    haliyle çok canım sıkılıyor ve almaya motor bulamıyorum..

Sizden tavsiye istiyorum beyler ;

Ne tür bir motor almalıyım.. Kafam çok karışık.. Yorumlarınızı değerlendireceğimden emin olabilirsiniz..

Şimdiden teşekkürler;
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Bence GSR 600

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    cbf 600 , er 6 aklıma ilk gelenler...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    CBF 1000 ABS

Enduro ve touring eklediğin için en uygunu bence budur
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    enduro dl 650 tavsiye ederim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    2006 R1 ;)
    Bende senin gibi iki arada bir derede kalmıştım motor alırken. cbr600f aldım rahatlıksa rahatlık gücse güc hızsa hız herşeyi karşıladı benim icin. Fakat senin gibi bende cocugumu satmayı düşünüyorum olurda 600f almayı düşünürsen iletişime gecelim

Motosikleti
    Alıntı Holocaust46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende senin gibi iki arada bir derede kalmıştım motor alırken. cbr600f aldım rahatlıksa rahatlık gücse güc hızsa hız herşeyi karşıladı benim icin. Fakat senin gibi bende cocugumu satmayı düşünüyorum olurda 600f almayı düşünürsen iletişime gecelim
    İlani var midir?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    o paraya 1200cc bandit, bmw f800 s - st, 600f alınır...

ama ben olsam 1200 banditten şaşmazdım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    600f veya 600rr ciddi bir şekilde düşünüyorum fakat biraz agresif motorlar oldukları için idare edebilir miyim edemez miyim diye tırsıyorum biraz....

belkide hiç korkmama gerek yoktur diyebilirsiniz ama korku işte.. çevrem çok etkili oluyor bu durumda !

münir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XXXL 1000 VARADERO
    kullandığımız ve geçiş yaptığımız motorlar aşağı yukarı seninle aynı ben senin bu durumundayken 1000 rr almıştım ama şu an ki aklım olsa ( o zamanlar hız v.s artislik falan ) transalp , varadero , f 650 gs , vstrom dl 650 , bunlardan birtanesini tercih ederdim öncelikle honda ondan sonra diğerleri .

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    cbf600 abs yada bandit 600 al..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Z 750 dicem ama o fiyatlara bulman zor gibi birde 600rr ın temizi yok denecek kadar az sahibindene aç bak bi 20 bin km den aşğıya makina yok olsada fiyatları çok yüksek en mantıklısı GSR 600 sonra 600RR daha iyi olur senin için
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    öneri sıralamam;

0- cbr125 ( 2008 model siyah :D )
    1- f650gs veya transalp
    2- kawasaki er6f (2007 ve üstü)
    2- suzuki gsr600
    3- hyosung gv650
    Youtube: YOL AVCISI

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    şahsen bende senin gibi düşünmüştüm fazer almadan önce,
    racing motor bana göre değildi uzun yolda oturuş pozisyonu yorabilirdi,
    enduro motor ise hız motoru değildi, aslında hızı seven biriyimdir,

süper sport racing çakması fazer alarak bu ikiliye son verdim,
    fazer ı düşünmeni tavsiye ederim dediğin fiyatlara çok temiz fazer bulabilirsin..
    fazer gsr ye göre rüzgar yemeyen bir motordur, gsr alırken rüzgarıda alırsın haberin olsun..

sakın yanlış anlama niyetim sana fazer satmak değil ama ben fazerımı satıyorum.
    ne kadar titiz biri oldugumu herkez bilir.
    bak gör motoru sonra karar ver tabi niyetin fazer almak ise,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6948200/detay/

98 Beygir.....

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Xetanor daha öncede konuşmuştuk. RR gibi tamamen hız için yapılmış motosiklet yerine touring tarzı motosikletleri seçmen bana göre daha dogru olur. Racing bir motosikletin alınma amacı hız yapmaktır, yüksek hızda herzaman yüksek tecrübe gerektirir.

RR yerine daha sakin CBF 600, Bandit 600S-650S, gibi touring yönü agır basan motosikletleri tercih etmen senin durumun için daha mantıklı geliyor. Kaldıki RR 'ın keyfini 5 ay alırsın 6 ay alırsın sonra uzun seyahatlerdeki oluşan korforsuz sürüşten sonra bileklerde ve belde oluşan agrıyla beraber o hız tutkusu yerini hafiften konfor arayışına bırakabilir.

Aslında tam senlik bir örnek var.Geçen sene Rize'deki Andon ılıcasına bir gezi düzenlemiştik. Gruba Of'tan 600RR le bir arkadaşta katıldı. En son Andon'a 10-15 km kala artık elcikleri tutamıyordu. Sol elcigi bırakmış elini aşagı dogru sallıyordu ve mecbur kalmadıgı sürece sol elcigi tuttugunu hatırlamıyorum. Aslından elinden gelse sag elcigide tutmayacak ama malum sürekli gazı açacak bir elin sag elcikte olması lazım O sahneyi gördükten sonra racing almamaya karar vermiştim. Olurda racing alırsan gezilerde yorgunluktan ve agrılardan şikayet ettiginde biliyorum ben sana

Aslında senin aklına o Trabzon'daki racingci apaci tayfa giriyor farkındayım ama sen yine onlara uyma Onlardan birkaçını bende tanıyorum. Vücudunda platinle geziyor

Alıntı Gökhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xetanor daha öncede konuşmuştuk. RR gibi tamamen hız için yapılmış motosiklet yerine touring tarzı motosikletleri seçmen bana göre daha dogru olur. Racing bir motosikletin alınma amacı hız yapmaktır, yüksek hızda herzaman yüksek tecrübe gerektirir.

RR yerine daha sakin CBF 600, Bandit 600S-650S, gibi touring yönü agır basan motosikletleri tercih etmen senin durumun için daha mantıklı geliyor. Kaldıki RR 'ın keyfini 5 ay alırsın 6 ay alırsın sonra uzun seyahatlerdeki oluşan korforsuz sürüşten sonra bileklerde ve belde oluşan agrıyla beraber o hız tutkusu yerini hafiften konfor arayışına bırakabilir.

Aslında tam senlik bir örnek var.Geçen sene Rize'deki Andon ılıcasına bir gezi düzenlemiştik. Gruba Of'tan 600RR le bir arkadaşta katıldı. En son Andon'a 10-15 km kala artık elcikleri tutamıyordu. Sol elcigi bırakmış elini aşagı dogru sallıyordu ve mecbur kalmadıgı sürece sol elcigi tuttugunu hatırlamıyorum. Aslından elinden gelse sag elcigide tutmayacak ama malum sürekli gazı açacak bir elin sag elcikte olması lazım O sahneyi gördükten sonra racing almamaya karar vermiştim. Olurda racing alırsan gezilerde yorgunluktan ve agrılardan şikayet ettiginde biliyorum ben sana

Aslında senin aklına o Trabzon'daki racingci apaci tayfa giriyor farkındayım ama sen yine onlara uyma Onlardan birkaçını bende tanıyorum. Vücudunda platinle geziyor
    Ben de buna katılıyorum.Ayrıca bu tarz motosikletlerle 80-100 gitmek zor.Hele şehir içi kullanacaksan hararet yapma sorunu var diye biliyorum.Gerçi ne kullandım ne şahit oldum.Ama bilgim o yönde.Gerekli bilgiyi vereceklerdir.İyi forumlar.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca bu tarz motosikletlerle 80-100 gitmek zor.Hele şehir içi kullanacaksan hararet yapma sorunu var diye biliyorum.Gerçi ne kullandım ne şahit oldum.Ama bilgim o yönde.Gerekli bilgiyi vereceklerdir.İyi forumlar.
    şehir içinde kullanmak zor olabilir ama hararet yapması söz konusu değildir, tabi her seferinde ara gazı vermezsek.
    be şahsen 98 beygir olan fazerım il istanbul içinde bir kere 180 km yol katettim ama akşam eve geldigimde hiçbu kadar yorulmamıştım.
    98 Beygir.....

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ah Ahmet'ciğim Ah
    Ben sana ne dediysem, Onu dinle Su ana kadar bu siteden cok arkadas dinledi beni , hiç pişman olmadılar

Sana Kullandığım Motorlarımın Sıralamasını bir de ben yapayım ;
    *Kanuni Popcorn 90 (5000 KM)
    *Yuan Racing 150 (6500 KM)
    *Honda CBR 125 R (9000 KM)
    *Hyosung GT 250R (5000 KM)
    *Kawasaki ER6F (6000 KM)
    *Suzuki GSX 600 F (6000 KM)
    *Honda CBR 600 F (15000 KM)

Sıralama önemli. Bak hep beygir artırarak yükselmişim, biraz da şans yaver gitti
    Sana Önerim, Orta beygirlerde bir Motosiklet almandır. Ortalama 70 beygirlerde olmalı. Agresif motorlar ile hızlanmak durmak güzeldir, yalnız aniden durman gerektiğinde asıl sıkıntıyı yasarsın.

Sen beni dinle
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    mr 150 vulture yolda :)
    CBF 600-F

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı motodreams adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 600-F
    arkadaş cbr 600 f i çekti bile hayırlı olsun ) caroline )
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)