Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Oto Yikama Rezaleti

Motovento
    REKLAM ALANI
    cepni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaR1
    MERHABA ARKADAŞLAR

SİZE GECENLERDE OTO YIKAMADA BAŞIMA GELEN OLAYI ANLATMAK İSTİYORUM.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA SONU İŞYERİMİN YAKINLARINDA BULUNAN BİR OTO YIKAMADA MOTORUMU YIKATMAK İÇİN BIRAKTIM.
    ORADA ÇALIŞAN ARKADAŞLAR MOTORU YIKAMADAN ÖNCE, DAHA İYİ TEMİZLENMESİ İÇİN BAZI TEMİZLEYİCİ MADDELERİ MOTORUN HER YANINA SIKMIŞLAR, SONRADA GÜZELCE YIKAMIŞLAR, KURULAMA İŞLEMİNDEN SONRA MOTORUN YANINA GİTTİĞİMDE, İŞTE TAM O AN KABUS BAŞLADI.......
    YIKAMA ESNASINDA SIKTIKLARI MADDE MOTORUN İÇİNE ETMİŞ, ALİMİNYUM VE METAL OLAN BÜTÜN PARÇALARDA LEKELER OLUŞMUŞ.
    DAHA 4 AY ÖNCE SIFIR ALDIĞIM MOTOR REZİL DURUMDA!!!!
    YIKAMA SAHİBİ HEMEN ÜRÜNÜ SATIN ALDIĞI İTHALATÇI FİRMA YETKİLİLERİNİ ARADI, YETKİLİLER GELDİ, REZİL HALDEKİ MOTORU İNCELEDİLER VE BİZ GEREKENİ YAPICAZ DEDİLER AMA HİÇ BİR ŞEY YAPTIKLARI YOK.
    BENDE HEMEN AVUKATIMI ARADIM YIKAMYA VE İTALATÇI ŞİRKETE DAVA AÇMAK İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLADIM.

BAŞIMA GELEN BU TATSIZ OLAYI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmıs olsun kardesım ama oyleler valla kendı malları gıbı olmuyo....davayı acmakla ıyı yapmıssın bence ... hakkını sonuna kadar ara...

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    geçmiş olsun dostum umarım mutlu sonla biter
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    aynı olay benim başımada gelmisti, devirdaim hortumu komple renk değiştirdi idare etmeye çalıstım ama görüntü çok kötüydü sprey boyayla boyadım gecmis olsun.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper

garanti yutturmacası devam ediyor...halen...

Tüketici Yasasının 13. Maddesi...Garanti Belgesi Başlığı altında söyle diyor "Satıcı, garanti belgesi kapsamındaki mallarıngaranti süresi içinde arızalanması halinde, malı işçilik masrafı değiştirilen parça bedeli ya da her hangi bir ad altında hiçbir ücret ödemeksizin tamir le yükümlüdür."
    diğer bir paragrafta ise "tüketici onarım hakkını kullanmışsa garanti süresi içinde sık sık arızalanması nedeniyle maldan yararlanamaması süreklilik arz etmesi veya tamiri için gereken azami sürenin aşılması veya tamirinin mümkün olmadığının anlaşılması hallerinde 4 maddede yer alandiğer seçimlik haklarını kullanabilir. Satıcı bu talebi reddemez.Tüketicinin bu talebinin yerine getirilmemesi durumunda Satıcı bayi acente Üretici- İthalatçı müteselsilen sorumludur..." madde aynen böyle ama şimdiye kadar bu bu şekilde uygulanmış değil...Benim motorum silindir arızası yaptı karataştaki Mondial servisi ne yaptı ? 150 lilik silindir yerine 125 lik kanuni silindiri takmış düşünsenize 150 Lilik silindir zaten zor çekiyor...125 lik silindir takmış ve bir de utanmadan 300 ytl istiyor...şimdi bu durumda siz olsanız ne yaparsınız?...Aslında bizler haklarımızı aramadığımız için bunlarda meydanı boş bulup istedikleri gibi davranıyorlar... Daha 1 yıllık motorun değişmeyen yeri kalmadı...Şu varki Mondial motor sattığı malın arkasında değil...Servislerini denetlemiyor...
    Garanti şartlarını yerine getirdiğim halde bakıma bıraktığım motorumu daha kötü geri alıyorsam ve üstüne üstlük garanti kapsamındaki motora her serviste 80 - 100 ytl ödüyorsam... o zaman türkiye cumhuriyetinin yürürlüğe koyduğu
    4077 Sayılı Tüketici kanunu takan yok demektir... O zaman avukat arkadaşların bu durumda şikayet üzerine harekete geçeip yaptırım davaları açması ne kadar zordur ki... Bence Garanti sorunları adı altında bir topik açılmalı ve bütün sorunlar tartışılmalı biz motosikletlerimize para sayıyoruz...vergi ödüyoruz...birde garantili motorlara tamir parası versek ne olacak?...birilerini manasız yere hak etmedikleri paraları kazandırmanında bir alemi yok... bu gün bana yarın sana...bunu unutmayalım arkadaşlar...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Paylaşım için teşekkürler, geçmiş olsun ve umarım düzelir sorun. Biz de dikkat edelim oto yıkamacılara.
    Poturdak

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    geçmiş olsun kardeş bende motoru yıkatırken uyarmama rağmen yıkamacının tazdiği fazla vermesi hasebiyle üzerindeki sticker lar kalkmıştı adama atmış olduğum kafa darbesinden sonra bi dahada yıkamacıda motorumu yıkatmadım... kendi ellerimle yumuşacık singerlerle yıkıyorum
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

Motosikleti
    yok yok yook :)
    Alıntı @hmedim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş bende motoru yıkatırken uyarmama rağmen yıkamacının tazdiği fazla vermesi hasebiyle üzerindeki sticker lar kalmıştı adama atmış olduğum kafa darbesinden sonra bi dahada yıkamacıda motorumu yıkatmadım... kendi ellerimle yumuşacık singerlerle yıkıyorum
    öğrendiğim iyi oldu bizim stickerlarda gitmesin bari
    motorumu kendim yıkıyorum gözüme daha bi güzel gözüküyo o zaman

cepni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaR1
    Alıntı @hmedim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş bende motoru yıkatırken uyarmama rağmen yıkamacının tazdiği fazla vermesi hasebiyle üzerindeki sticker lar kalmıştı adama atmış olduğum kafa darbesinden sonra bi dahada yıkamacıda motorumu yıkatmadım... kendi ellerimle yumuşacık singerlerle yıkıyorum
    arkadaşım sen olayı olay yerinde hemen çözmüşsün
    bu olaydan sonra bende yumuşak sünger olayına girerim artık

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    kötü olmuş be kardeşim.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    honda dylan
    gecmıs olsun sıktıkları madde kımyasal olabılır camurları cıkarsın dıye sıkıyorlar.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Normal sabun ve suyla kendim yıkarım her zaman. Olmadık sıvılar döküp arabaları da rezil ediyorlar bence.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu zaten bilinen birşeydi... Böyle bir başlık açtığın iyi olmuş bilmeyen de öğrensin... Çok geçmiş olsun gitmiş Z750... Ben de tecrübe etmiştim bunu neyse ki sadece 1-2 parçada leke oluştu. Krom pastası ile çıkartabildim lekeleri...

Araba yıkamacılarındaki özel deterjanı motorunuza sıktırmayın!!!
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Geçmiş olsun, umarım hallolur.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    geçmiş olsın arkadaşım. bu yağ çözücünün lekesi. aynı şeyi ben kendi kendime yaptım. arka janta bulaşan yağ lekelrini çıakrtmak için yağ çözü kullandımç yağı iyi güzel çıkarttı ama. kendi lekesini bıraktı krom kampana kapağımda artık kapkara eskiden sokaklarda kalaycılar gezeri ednk kelse söküp kapağı kalaylatcam.
    bir daha annemin temizlik malzemelerini kullanırsam.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostum motoruna sikilan madde , otomobil motorunu temizlekmekte kullanilan agir yag cozucu. Ayni madde mutfaklarda firinlarin yagini cozmek icin kullaniliyor. Bu madde uzun sure yuzeyde birakildiginda korozyon ve asinma etkisi gostermektedir. Kesinlikle Plastik , Krom gibi yuzeylere uygulanmaz. Malesefki motoruna kullanilmamasi gereken bir urunu kullandilar. Hakkini aramani tavsiye ederim. Kesinlikle yag sokucu kullanmayin motorunuzda. Boyle bir ihtiyaciniz var ise bildigimiz gaz yagini bir beze batirarak kullanin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Olacak İnşaalaah Hayallerimde ki MOTOR HONDA VTX 1300S
    İlk basta selam kardeş geçmiş olsunnn zor bı durum ıyı kı hakkını savunmak ıcın bıseyler yapmışsın bunlara ıyılık yaramazz hakkını sonuna kadar araa
    Ben SADECE Motorlara AŞIĞIMMM
    ::tutkuy::

Motosikleti
    aprilia leo 150
    geçmiş olsun arkadaşım... umarım en kısa sürede gerekli işlemler sonuca bağlanır, hakkını alırsın...

mecbur kalmadıkça motosikletimi hortumla su tutarak yıkamıyorum... kimyasal olarak sadece gaz yağını su dolu bir kovaya döküp bezle motoru iyice temizliyor arkasından pamuksu bir bezle kuruluyorum...

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    Geçmiş olsun.. benimde başıma geldi.. arka çamurluğumu kırdılar..Sonradan farkettim.. şimdi götürsem geri değmez.. zaten bi plastık parçası...fazla üzerinde durmadım...
    Sende inşallah hakkını alabilirsin..
    KIRMIZI BOĞA..

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Cok gecmıs olsun ama hakkını araman guzel bır olay
    Yıkamacılar uzak dursun bugun oto yıkama dedıgın zaman durup dusuneceksın yada elıne suyu fırcayı alıp kendın halledeceksın yıkama ucretını verıp cıkacaksın
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)