Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışlık çizme ve bot soruları, önerileri, kıyaslama, inceleme ve tartışma.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi Senda SM 125 4T (2007)
    Herkese selam,
    Supermoto kullanıcısıyım, haftanın yedi günü trafiğe çıkıyorum iş, okul, eğitim vs trafikleri sebebiyle. Kışılık, su geçirmeyen, günlük kullanım amaçlı düzgün bir çizme almak istiyorum, fikirlerinize ihtiyacım var. Bütçem 200 TL bonus karta taksit ile alacağım. Her gün giyeceğim bir ekipman olduğu için, dışının koruyuculuğu ve görünüşü kadar, iç yapısındaki konfor ve teknik özelliklere de önem vermem gerekiyor.

Outstars Force Pist Çizmesi (%42 indirimli 247 TL): Fiyatı yüksek olsa da çekici görünen bir bot fakat teknik özellikleri hiç tatmin edici değil diğer çizmelere kıyasla.. Markayla ilgili kabaca araştırma da yaptım web sayfası falan pek de hoşuma gitmedi, ingilizce açıklama bile yok. Günlük kullanıma uygun olmayan bir bot sanırım, sıcak bakamadım pek bu yüzden.. Linki bu:
    http://www.hondamototal.com/?urun-45...t-Cizmesi.html

Teknik Özellikleri:
    -Hydrophobized Dana Derisi
    -Pist ve Spor Kullanıma Uygun
    -Sökülebilir Slider lar
    -Ayarlanabilir Arka Kısım
    -Kaydırmaz taban

Diadora Avnue Touring Bot (%46 indirim ile 170 TL): Bu botun teknik özellikleri tamamen gözümü boyadı. Çok hoşuma gitti. Dış yapıda zayıf, dayanıksız bir görüntü var ama yine de adamlar yaptıysa sağlamdır ve aynı fiyatlardaki botlara göre aynı koruyuculuğa sahip olabilir diye düşünüyorum..
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ot-pmu208.html

Teknik Özellikleri:
    · Gerçek deri.
    · Veratex® nefes alabilir suya dayanıklı astar.
    · Pozisyonunu hatırlayabilen, extra yumşak polimer pedler.
    · Önbacak ve bilek için TPU plastik korumalar.
    · Bilek desteği.
    · Vites değiştirme destekleri
    · Velcro ve fermuarlı kapanma
    · Arka ve ön bölümde rahat hareket sağlayan REFLEX bölgeler.
    · Kaymaz kauçuk taban.
    · Darbe emici ve hassas hareket imkanı sağlayan orta taban.
    · Değiştirilebilir, anti bakteriyel ve havalandırmalı (Air Pump System) APS iç taban.

NITRO NB-41 SU GEÇİRMEZ YARIŞ/TURING BOTU (%39 indirim ile 170 TL): Görüntüsü çok güzel ve gayet güven verici, taş gibi ama teknik özellikleri zayıf gibi geldi bunun da. Değiştirilebilir, havalandırmalı iç taban gibi bir özelliğinin olmayışı, her gün giyeceğim bir bot olacağı için ne kadar dikkat etsem de koku, ter vs gibi sıkıntılara sebep olabilir.
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...u-pmu1445.html

Teknik özellikleri:
    Gerçek deri
    Çift açılış
    Tam boy bot
    Yeni tip kaydırmaz taban
    Kauçuk vites değiştirme pedi
    İncik koruma
    Bilek koruma
    Arka bölümde Lumidex reflektif bölüm
    Nubuk destek bölümler
    Ayağa giymeyi kolaylaştıran sağlam kauçuk tutacaklar
    Burun bölümünde sliderlar
    Su geçirmez

Aşağıdaki iki bot da özellik açısından gayet iyiler ama fiyatları yüksek biraz. Dış görünüşleri de çok hoşuma gitmedi. Bu fiyatlara çıkmaktan pek emin değilim.. Başka önerileriniz olmazsa, sanırım Diadora Avenue alacağım 170 TL'ye..

FORMA SONIC WINTER KIŞ BOTU (290 TL)
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...u-pmu1452.html
    Teknik özellikleri:
    DIŞ
    Deri dış yapı
    Kaymaz taban
    Plastik ön koruma
    Plastik vites değiştirme koruması.
    Ayarlanabilir velkro kapanış
    Arka bölümde esnek refleks bölüm.
    İÇ
    Forma Drytex® iç astar, bu astar nefes alabilir ve su geçirmez aynı zamanda Win Therm® Termal olarak şekillendirilmiş içi astar.
    Kaval kemiği ve bileklerde TPU plastik korumalar
    Ekstra yumşak polimer pedler (ayğın şeklini alarak ergonomi ve konfor sağlar)
    Anti bakteriyel ve değişebilir taban astarı
    Taban astarında APS (Hava sirkülasyon sistemi)
    WIN THERM® YALITIM
    Win therm® soğuk havalarda maksimum komforu sağlamak için çok özel ve tek olan bir teknoloji ile yaratıldı. Reflektif alüminize lifler vücudun ürettiği ısıyı tekrar vücüda yansıtarak ayağınızın konforlu ve sıcak kalmasını sağlıyor. Win therm® ,Drytex tabakaya kaplanmış olduğundan nefes alabilirlik ve sugeçirmezlikte garanti altına alınmış oluyor.
    Avantajları ; aynı kalınlık ve ağırlıktaki termal yalıtım malzemelerine göre %50 daha fazla ısı yalıtımı sağlar. Nefes alabilir, terleme yapmaz. Kullanımda şekil alarak rahatsızlık vermez. Anti alerjiktir. Anti statiktir. Yumuşak ve dayanıklıdır.

FORMA STREET EVO BOT (240 TL)
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...t-pmu1162.html

Teknik özellikleri:
    GERÇEK DERİ
    ÇİFT YOĞUNLUKLU KAYMAZ TABAN
    VİTES DEĞİŞTİRME BÖLGESİ
    VELCRO ÜST KAPANIŞ
    FORMA DRYTEX SU GEÇİRMEZ NEFES ALABİLİR İÇ ASTAR
    TPU PLASTİK BİLEK VE İNCİK KORUMALARI
    AYAĞA BASKI NOKTALARINDA HAFIZALI KÖPÜK PEDLER
    ANTİ-BAKTERİYEL APS'Lİ (HAVA POMPASI)TABAN ASTARI

Sevgiler,
    Özgür Hünkür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    bence ilk sıradaki güzel tabi birde yakından görmek lazım. Forma,nitro ve diadorayı yakından gördum. eğer bu 3 ü arasında seçim yapacaksam nitroyu tercih ederim.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Derbi Senda SM 125 4T (2007)
    Haklısın, dış görünüş olarak Outstars ve Nitro çok iyi ama benim için, iç taban yapısı ve özellikleri de çok önemli.. Outstars ve Nitro tercih edemeyeceğim sanırım o yüzden. Bir süredir kullandığım, içine güzel bir tabanlık yerleştirdiğim harley çizmelerimden bir farkı olmalı, ayağım hava almalı en azından. Kış ve ilk bahar bitene kadar, her gün, günde ortalama 14 saat ayağımda olacak çünkü.

HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yerleşik hayata geçince yeniden olacak...
    Forma GT modelini 4 yıldır falan kullandım. Çok da memnun olduğumu söyleyebilirim. Uzun süreli ve de şehir içi kullanımlarda çizmenin rahat olması çok önem kazanıyor. Racing ve cross tipi çizmeler touring tiplerine göre daha fazla koruma sunsalar da motordan indiğin zaman insanı pişman ediyorlar. Benim tavsiyem alınacak olan botun muhakkak denenmesi. Mağazada en az bir yarım saat ayağa geçirip hoplayıp zıplamak lazım diye düşünüyorum. Gerçek deri almak dayanıklılık ve nefes alabilirlik açısından çok daha iyi sonuç verir.

Olay aslında şöyle, 3 tane özellik var:

Görüntü tamamen göreceli bir kavram. Birinin beğendiğini başka biri beğenmeyebilir.

Rahatlık çizmenin ayağa uygunluğuyla alakalıdır, birine rahat olan başkasına hiç olmayabilir.

Koruma olayı çok önemli de olsa kullanıma göre olmalıdır. Cross ya da racing çizme ile şehir içinde sürmek vapurla balığa gitmek gibi oluyor... -ha, ben rahat ediyorum diyene diyecek bir şey yok tabi...
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Diadora Avenue botu 1 aydır kullanıyorum. Daha doğrusu markası artık Diadora değil Forma olmuş.
    Diadora markası ile motosiklet botu üretiminin bittiğini söylediler Motomax'takiler.
    Genel yorumum olumlu yönde. Ama bahsettiğiniz kadar süre ayağınızda kalacak bir çizmenin bir miktar
    konfor sunabiliyor olması lazım ve bu da ayak yapısı ile alakalı biraz. Denemeden kesinlikle almamak lazım.
    montani semper liberi ... dağcı daima özgürdür

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Bende kurban bayramından bi afta filan önce motomaxtan nb 41 aldım.İlk Gün şirinevlerden beylikdüzüne nasıl geldim bilemiyorum çok igrençti vites yükseltemiyodum çok rahatsızdı ama şuan botumu giymeden asla motora binmiyorum.Eskişehire kadar gittim bayramda ayaklarım hala sıcacıktı.Forma botu çok tavsiye ettiler banada ama onu gerek giyerken gerek çıkarırken zorlandım NB 41 görünüm olarak daha hoşuma gitti (Tabi ben haftada 1-2 defa kullanıyorum forma çok daha kibar görünümlü)
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Diadora avenue kullanıyorum bende. 2aydır, neredeyse hergün giyiyorum. Fiyatını düşününce 10/10 veresim geliyor ama incik ve aşil kemiklerinde özel koruma olmadığı için ufaktan not kırıyorum kendisinden. Yazın test etmedim, eminim çok terletir. Kışın da ~0 derece de sıcak tuttuğunu söyleyemiycem. Ama ~400 TL para verseniz bile ayağınıza okadar süratle çarpan soğuğu hissettirmemesi imkansız gibi botların... Çok özel botlar belki belki...
    #sürenadam

Motosikleti
    BMW F 650GS
    Hangi ürünü aldınız, memnuniyet nedir?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Motosiklet için değil ama harleyin bir çizmesi var akıllara zarar ve 220 TL. Ama modelini söylemem
    Motosikletli Kaplumbağa...

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben de bir kaç sene önce, Bauhauss dan galiba 60 TL ye bilekli iş ayakkabısı almıştım. Ayak bileklerine yastık görevi yapabilecek kadar bilek koruması vardı. Parmak ucunda da çelik olduğundan özellikle şehir içinde rahattım.
    (Daha önce bir minübüsün ayağımın üzerinden geçmesini son anda farkedip kurtarmıştım).

Bu ayakkabılar eskidi.

Şimdi de, bu bağlantıdakini almayı düşünüyorum. Bence şehir içi için ideal. Kullanan var mıdır? Ne düşünürsünüz ?

http://www.grossdepot.com/dewalt-dwf-50023-bot

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir kaç sene önce, Bauhauss dan galiba 60 TL ye bilekli iş ayakkabısı almıştım. Ayak bileklerine yastık görevi yapabilecek kadar bilek koruması vardı. Parmak ucunda da çelik olduğundan özellikle şehir içinde rahattım.
    (Daha önce bir minübüsün ayağımın üzerinden geçmesini son anda farkedip kurtarmıştım).

Bu ayakkabılar eskidi.

Şimdi de, bu bağlantıdakini almayı düşünüyorum. Bence şehir içi için ideal. Kullanan var mıdır? Ne düşünürsünüz ?

http://www.grossdepot.com/dewalt-dwf-50023-bot
    Dostum o paraya git adam gibi motor botu al. ~200TL ye yakın bir fiyat söz konusu. Ve benden sana tavsiye; demir/çelik vb. hertürlü metal parçalar bulunduran(özellikle burun kısmında) botları motosiklette kullanma.
    #sürenadam

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum o paraya git adam gibi motor botu al. ~200TL ye yakın bir fiyat söz konusu. Ve benden sana tavsiye; demir/çelik vb. hertürlü metal parçalar bulunduran(özellikle burun kısmında) botları motosiklette kullanma.
    Sebep ? Kötü bir tecrüben mi var ? Yada açıklama yapman mümkün mü ? Ne zararı olabilir ?

Motor botlarında metal parça yok mu ?

Ya da motor botunun normal ayakkabıdan farkı ne diye düşününce, çok da matah bir farkı yok gibi görünüyor.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebep ? Kötü bir tecrüben mi var ? Yada açıklama yapman mümkün mü ? Ne zararı olabilir ?

Motor botlarında metal parça yok mu ?

Ya da motor botunun normal ayakkabıdan farkı ne diye düşününce, çok da matah bir farkı yok gibi görünüyor.
    Bir göz at

Şu konuda birkaç mesajda bahsetmiştik. 2 saattir arıyorum, buldum en sonunda.
    #sürenadam

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadim kışlıklarla ilgili ne zaman bi konu açılsa, mutlaka seni konunun ortasinda görüyorum.
    Soğuklarla başın çok belada anlaşılan
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadim kışlıklarla ilgili ne zaman bi konu açılsa, mutlaka seni konunun ortasinda görüyorum.
    Soğuklarla başın çok belada anlaşılan
    Ah sinanım, 1 haftayı geçti motora binemedim. Hafta sonu kar yağdı... Ankaradayım ama ankarayı çok anıyorum, sen anla işte. Ve evet, özellikle buaralar ayak ve eller konusuna takıldım, ileride başımıza sağlık sorunu açmasın diye. Nekadar kısa sürüşler de yapsam sıcak tutmakta fayda var diyorum. 25TL ye dandik plastik elcik korumalar aldım, rüzgarı doğrudan kesiyorlar.Çok iyi oldu. Botlar da 15 dakka dayanıyor, sonra onlar da pes ediyor.

1-2 sene sonra(Allah ömür verirse) tecrübelenip motordan hevesimi az-çok alınca herhalde ben de "Ankara'da kışın motora binilmez!" cilerden olacam. Ama şimdi heyecanlıyım, motora binmeyince hal ve tavırlarım değişiyor neredeyse
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler