Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Termal İçlik Tavsiyesi? Paket Servis İşi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    http://www.rialli.com/ara/8450__thermoform-heavy-takim/

Henüz almaya fırsatım olmadı ama bu hafta içinde sipariş vericem. En kötü haftaya elimde olur. Bir şey almamış olursan tecrübelerimi paylaşırım.
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.rialli.com/ara/8450__thermoform-heavy-takim/

Henüz almaya fırsatım olmadı ama bu hafta içinde sipariş vericem. En kötü haftaya elimde olur. Bir şey almamış olursan tecrübelerimi paylaşırım.
    Hocam çok iyi olur. Eski motosikletimi sattığım kişi ile mahkemem falan var, yani 1,2 haftaya anca işe girerim, yorumunu almış olurum senin de ürün hakkında. Boşuna 200 lira taksit ödemem. iyiyse Gerçi iyidir yalnız su geçirmeyen şey lazım olacak gibi bana, bakacağız artık..

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    evet su gecirebilir ben günlük olarak kullanacam işim gereği dışarda olduğum için su geçirse de olur üstte mont var zaten ona kadar inmez

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    motosiklet pantolonunun altına dagiden alacağın termal içliği giy sonra istersen git havuza gir
    kullanıcısından tavsiye olunur.

http://www.corapicgiyim.com/?urun-20...-Alt-7600.html
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ucuz yollu kışın giyim şekli:
    Üste
    atlet
    Yün içlik (uzun kollu tercih)
    Tshirt yada uzun kollu kalın yada ince birşey (havanın soğukluk derecesine göre)
    Hırka (polar olması tercih)
    Motosiklet montu
    Buff

Alt giyim
    Kalın kadın çorabı yada yün içlik (hava sıcaklığına göre)
    Eğer kullanılan dizlik soğukda yetersizse futbolda kullanılan dizi kavrayan tekstil dizlik ve üstüne normal dizlik
    Havlu çorap üzeri yün çorap yada normal çorap üzeri yün yahut normal çorap üzeri havlu çorap kombinasyonları hava durumuna göre uygulanabilir

Zaten çalıştığın yer muhtemelen sana yağmur geçirmez bir mont ve pantolon verecektir(hiç kurye olarak çalışmadım ancak varsayıyorum)

Kısaca çok yüksek meblağlar ödemeden ve üşümeden gezmek mümkün. En kalın giysi kombinasyonları 0 derece orta halli giyimle 7 8 derece en ince giyimlede 10 12 derece sıcaklarda rahat kullanım imkanı vardır yıllardır giy çıkar dene hasta ol yöntemiyle buldum bunları

Kısa zamanda işine başlaman ve kazasız belasız çalışman dileğiyle

İyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için sağolun arkadaşlar. Başlamadan önce pantolon vs onları soracağım, eğer veriyorlarsa su geçirmeyen almaya gerek yok, pantolon zaten geçirmiyor motosiklet pantolonları. Ona göre yün set alabilirim ve yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kombinasyonlar yapabilirim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    yeni vaktim oldu yazmak için.
    pantolon görünümlü oluyor ama motosiklet için yapılmış, bunlar çok pahalı ama iyi bir terziye bak, hazır kıyafete yönelip de alt + üst 200 tl termal kıyafetler alacağına

1- do re mi mağazalarında satılan aynı malzemeden 150 tl ye bulabileceğin içlikler var.
    2- doğu şehirlerinde yakınların var ise orada içi tüylü olan yünlü içliklerden bulabilirsen harika olur( ben erzurumda bulup kullanmıştım, daha sonra o tip kuma bulup diktirtmiştim). naylon malzemeler vücudunu sıkıp zamanla dolaşımını etkiliyor.. konsantren zayıflarsa çok yorgun düşer kaza yapabilirsin.
    3- içi lyaflı malzemeler var, dışı kot ple konuşup dışı kumaş içi elyaf dikm yapabilir mi?
    yok eğer motosiklet pantolon sorun olmayacaksa, askılı ve kendinden kemerli olan modellerden ( held, revit vs...) bir motopantolon alabilirsin.biri var diğeri yokken pek işe yaramıyor, kemerli ve skılı birlikte olacak, askı işi şöyle işe yarıyor ki, zamanla bel ve karın bölgeni sıkarsa veya sıcaklık hissedersen düğmeyi açıyorsun ve zaten içi kapalı olan fermuarı da gevşetince vucut nefes alıveriyor... diğer türlü düşer.

diğer bir yol da, içlik üzerine pantolon ve üzerine dizlik ve üzerine kaliteli bir yağmurluk alıp giy. tulum olanlar zorluyormuş, mümkünse rahat modeller seç...
    bu şekilde sıcak hava içerde kalıyormuş ama terleyip de soğuk alınca dünyan değişir ona göre...

ancak motosiklet mağazalarıyla, scuba mağazaları aynı ürünleri daha farklı fiyatlara satıyorlarmış. iyi araştır.
    kısıtlı zamanda ancak bu kadar yazabildim, tecrüben arttıkça kendi yöntemlerin gelişecektir...
    kazasız sürüşler dilerim
    edim1234xxx bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni vaktim oldu yazmak için.
    pantolon görünümlü oluyor ama motosiklet için yapılmış, bunlar çok pahalı ama iyi bir terziye bak, hazır kıyafete yönelip de alt + üst 200 tl termal kıyafetler alacağına

1- do re mi mağazalarında satılan aynı malzemeden 150 tl ye bulabileceğin içlikler var.
    2- doğu şehirlerinde yakınların var ise orada içi tüylü olan yünlü içliklerden bulabilirsen harika olur( ben erzurumda bulup kullanmıştım, daha sonra o tip kuma bulup diktirtmiştim). naylon malzemeler vücudunu sıkıp zamanla dolaşımını etkiliyor.. konsantren zayıflarsa çok yorgun düşer kaza yapabilirsin.
    3- içi lyaflı malzemeler var, dışı kot ple konuşup dışı kumaş içi elyaf dikm yapabilir mi?
    yok eğer motosiklet pantolon sorun olmayacaksa, askılı ve kendinden kemerli olan modellerden ( held, revit vs...) bir motopantolon alabilirsin.biri var diğeri yokken pek işe yaramıyor, kemerli ve skılı birlikte olacak, askı işi şöyle işe yarıyor ki, zamanla bel ve karın bölgeni sıkarsa veya sıcaklık hissedersen düğmeyi açıyorsun ve zaten içi kapalı olan fermuarı da gevşetince vucut nefes alıveriyor... diğer türlü düşer.

diğer bir yol da, içlik üzerine pantolon ve üzerine dizlik ve üzerine kaliteli bir yağmurluk alıp giy. tulum olanlar zorluyormuş, mümkünse rahat modeller seç...
    bu şekilde sıcak hava içerde kalıyormuş ama terleyip de soğuk alınca dünyan değişir ona göre...

ancak motosiklet mağazalarıyla, scuba mağazaları aynı ürünleri daha farklı fiyatlara satıyorlarmış. iyi araştır.
    kısıtlı zamanda ancak bu kadar yazabildim, tecrüben arttıkça kendi yöntemlerin gelişecektir...
    kazasız sürüşler dilerim
    Teşekkür ederim, sizin ve diğer arkadaşların yazdıklarını dikkate alarak 1 hafta içerisinde iş görüşmelerinin olumlu geçtiğini varsayarak bir şeyler ayarlamaya çalışacağım.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi fiyatları uygun ancak su geçiriyor sanırım. Su geçirmeyen ürünlerin fiyatı ise ortada, takım olarak 200 lira civarında maalesef.
    dostum termal içlik vücudu sıcak tutması içindir.su geçirmeme dış giyimin görevidir.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    yapacağın işi o kadar gözünde büyütme ist. da mercanda askerı içlik satılıyor on tl işini gayet ıyı görür denenmiştir
    40 tl karşılığında sirkecıden içine motosıklet yeleği al hatta fındıklıya gıderken suziki bayisinın karşısında var orda daha uygun balık malzemelerı satıyor mağaza içlik yelek orda bulunur .
    yüzüne maske almalısın ismı nedır tam cıkaramadım ama sen anlamışsındır .
    yağmurluk verıyorlar ama işe yaramıyor sen revıt marka yağmurluk al ama bu durumda sana bu pahalı geleceği için bıraz idare et sonra al
    en önemlisi dize kadar satılan yağmurluk çizmeler var sarı olanlar değil içlerı astarlı fıyatı 40 tl eminönünde küçük pazarda bulabılırsın orda bırkaç mağaza var araştır.
    eldıven almalısın bırde işin için cene acılır kaskın olursa butun bunlar yeterli olur

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    bende prohel var...durduğun yerde çok ısıtıyor ama motorda biraz üşütüyor...tam kışlık bir montla daha iyi olabilir diye düşünüyorum...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Bu konu bayadır ellenmemiş, tekrar başlık açıp kirliliğe yol açmak istemediğimden sorayım.

Malum artık kış şartları başladı, termal içlik kullanan var mıdır? Varsa tavsiyeniz nedir, ben klasik içlik ara ara kullanıyorum ancak piyasada bilinen pamuklu ürün. Sizin tavsiye edebileceğiniz, fiyat performans ürünü ya da cidden verdiğiniz paraya değecek bilhassa alt için termal içlik önerilerinize açığım.

En klasik bu var.
    https://www.motosikletaksesuarlari.c...waAlTbEALw_wcB

fiyat olarak ara ürün olan
    https://www.feyizoglu.com/Extreme-Alt-iclik_48046.html

veya yüksek fiyatı ile değip değmeyeceği belli olmayan üstteki ile çok önemli bir farkı var mı bilmediğim bu ürün.
    https://www.feyizoglu.com/Oxygen-LL-...lik_50856.html

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hocam, motosiklet mağazalarını boşverin.
    Dechatlon'dan kayak sporlarıyla ve outdoor la ilgili pek çok ürün var. Spotlar inabılmaz ucuz.
    Araştırınız..
    Haa bir de iş güvenlik kıyafetleri satan yerlerde su geçirmez ürünler var
    Askeri ürün satan yer bulursanız, -40 kazaklar vardı. 3 metre karın içinde 2000metre rakımda oldukça iş görüyordu.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki V-Strrom 650
    Motosiklet mağazalarındaki ürünler aşırı pahalı. Motorcu demek yolunacak kaz demek zannedersem.

Ben 2 sene önce motora başladım (40’ımda), Oxford marka alt üst wind stopper +balaklava’ya 1000 TL verdim. Balaklava o zaman 380 TL idi. Geçen hafta Decathlon’dan, avcılık kısmından sanırım, 39 TL'ye yeşil polar bir kar maskesi aldım. Oxford halt etmiş bunun yanında. 5 derecede havada bile vizörü açıyorum sıcaktan.

Şimdiki aklım olsa kışlıkların tamamını Decathlon’dan alırdım. Bu arada yazlık pantolonun altına termal içlik ve wind stopper giyerek kışın da kullanıyorum, hiç bir sorun yok. Kışlık pantolona gerek yok, yazlık pantolonun içine Decathlon’dan kayak+avcılık reyonlarından polar içlikler alın yeter. Kışlık montum var ama şimdiki aklım olsa almazdım, yazlık montun içine polarları giyerdim.
    Metela bunu beğendi.

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Decathlon'dan aldığım kayakçılar için olan termal alt ve üst içliği giyiyorum. Çok kaliteliler,memnunum.

Fakat bir takımda Erdem termal içlik almıştım,daha sıcak tuttuklarını fark ettim.
    Metela bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Konu ilk açıldığında dalgıç tulumunun tavsiye edilmesine çok şaşırdım, gerçekten yıllar içerisinde çok gelişmişiz. tavsiyeyi veren arkadaş hiç dalgıç tulumu giydi mi bilmiyorum ama dalgıçların giydiği tulum ile motosiklet sürülmez nasıl süreceksiniz ya gidip bir dalgıç kıyafetlerini yakından inceleyin. Bu tip tavsiyeler verirken başka dünyalara geçmemekte fayda var. Piyasada en yakın ürünleri decathlon yapıyor. Fakat bazen motor sürerken şahsen beni zorluyor. Decathlondan bir kaç farklı kalite kalın ve ince termaller aldım. Evet iş yapıyor ama ısıyı devirdaim etmesi uzun sürüyor. Kotun altına giydiğimde gün içerisinde ilerleyen saatlerde rahatsız edebiliyor. Motosiklet için yapılan büyük markalarda bacakların arka kısmı hava çıkışlı olduğundan motoru parkedip masaya oturduğum an normal ısıya ulaşıyor ve gün içerisinde rahatsız etmiyor. Yinede bütçe meselesi kullandığım en iyi alt içlik revitti onunla kıyaslıyarak yorumluyorum.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    decathlon kayak içliği çok etkili.. aslında herhangi bir içliğin iyi olup olmadığını anlamanın kolay bir yolu var.. içliği elinize alın..yukarı kaldırın.. dükkanın tepesindeki bir ışığa, içliğin tek katmanı arkasından bakın.. ışığı geçirmiyorsa yani lambayı göremiyorsanız alın .. dokusunun ne kadar sık olduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz.. ne kadar sık doku o kadar iyi ısıtma demek.. ben içliklerimi hep bu yöntemle aldım hiç pişman olmadım şimdiye kadar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ilk açıldığında dalgıç tulumunun tavsiye edilmesine çok şaşırdım, gerçekten yıllar içerisinde çok gelişmişiz. tavsiyeyi veren arkadaş hiç dalgıç tulumu giydi mi bilmiyorum ama dalgıçların giydiği tulum ile motosiklet sürülmez nasıl süreceksiniz ya gidip bir dalgıç kıyafetlerini yakından inceleyin. Bu tip tavsiyeler verirken başka dünyalara geçmemekte fayda var. Piyasada en yakın ürünleri decathlon yapıyor. Fakat bazen motor sürerken şahsen beni zorluyor. Decathlondan bir kaç farklı kalite kalın ve ince termaller aldım. Evet iş yapıyor ama ısıyı devirdaim etmesi uzun sürüyor. Kotun altına giydiğimde gün içerisinde ilerleyen saatlerde rahatsız edebiliyor. Motosiklet için yapılan büyük markalarda bacakların arka kısmı hava çıkışlı olduğundan motoru parkedip masaya oturduğum an normal ısıya ulaşıyor ve gün içerisinde rahatsız etmiyor. Yinede bütçe meselesi kullandığım en iyi alt içlik revitti onunla kıyaslıyarak yorumluyorum.
    amenna çok güzel ancak paket işi yapan arkadaş ofis ortamında değil sürekli motor üzerinde olacağı için f/p açısından revit almaya gerek duymayabilir. ofis çalışanı motorcular için ise çok mantıklı dediğiniz.. arkadaş da paket işi yapacak belli ki ekonomisi iyi değil ve ona katkı olsun diye bu işi yapacak.. pahalı markalar onun için uygun olmayabilir..

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    decathlon kayak içliği çok etkili.. aslında herhangi bir içliğin iyi olup olmadığını anlamanın kolay bir yolu var.. içliği elinize alın..yukarı kaldırın.. dükkanın tepesindeki bir ışığa, içliğin tek katmanı arkasından bakın.. ışığı geçirmiyorsa yani lambayı göremiyorsanız alın .. dokusunun ne kadar sık olduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz.. ne kadar sık doku o kadar iyi ısıtma demek.. ben içliklerimi hep bu yöntemle aldım hiç pişman olmadım şimdiye kadar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

amenna çok güzel ancak paket işi yapan arkadaş ofis ortamında değil sürekli motor üzerinde olacağı için f/p açısından revit almaya gerek duymayabilir. ofis çalışanı motorcular için ise çok mantıklı dediğiniz.. arkadaş da paket işi yapacak belli ki ekonomisi iyi değil ve ona katkı olsun diye bu işi yapacak.. pahalı markalar onun için uygun olmayabilir..
    Zaten ben gidip revit alın decathlondan daha iyi demedim. Her iki ürünüde aktif olarak kullanıyorum. Arkadaş yoğunluğuna kullanımına göre karar verecek. Ekipmanı kendi cebinden alacaksa zaten revit almayacak, alamayacak. Piyasada motosiklet ürünlerine en yakın malzeme decathlon yapıyor dedim.
    Metela bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iclik rüzgar nedeniyle bir süre sonra üşütüyor. önemli olan rüzgarı kesmek ve rüzgarın temas ettiği yüzey ile vücudun arasına hava boslugu verebilmek.

Askerde nöbet tutarken içine gazete sokuşturman gibi.

Decatlon polar içlikli pantolonunu zaten söylemişler, en temiz çözüm bu oalcaktır
    Metela bunu beğendi.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Hocam gidiyorsun decathlon'a, kalenji marka spor tayt ve üstünü alıyorsun 70 lira civarında bir rakama ve bir daha üşümüyorsun.
    Şiddetle tavsiye ederim.
    Metela bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)