Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar Honda CBR 250 mi ? Kawasaki Ninja R250 mi ? Yardımcı olur musunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kendi motorumu savunmuyorum
    sadece ninjanın görüntüsü biraz eski ve forumdan okuduğuma göre parça sıkıntısı mevcut
    bana kalırsa yeni teknoloji motor daha iyi hem 12 bin verebilceksem bir yıl daha bekler 600lük bakardım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ninja 10.000tl olsun sınıfında başka motor satmaz bide göstergesine ayar çekseler bal dök yala olcak :D:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    ben cbr aldım bunda fiyatı, yakıt sarfiyatı öncelikli nedenlerim oldu cbr kawa ya göre az yakıyo ve daha ucuz arasında nerdeyse 3 bin lira fark var görünüş olarak ben cbr ı begendim başkası kawa der orası ayrı cbr aldım memnunum tavsiyede ederim

cbr ile ninja arasında fiyat farkı olduğu kadar başka farklarda var. http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=IvCarbUP7ZI
    ne kadar para o kadar ekmek olay bu.
    yakıt ninja 1 lt ile 23 km gidiyor basınca
    cbr ne kadar yakar basınca bilemiyorum.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc de ninjanın performansı üzerine yok.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Saniyorum bunlardan birini alacak olsaydim,önce söyle bir yan yana getirir bakardim.

Bu motosikletler düsük bütçeli, isletme giderlerinin de mümkûn oldugunca düsük olmasina dikkat eden kullaniciya hitap ediyor.
    Durum böyle olunca yakit ve diger giderlerin de karsilastirilmasi gerekiyor.

Performans meselesi bu makinalar için en son bakilacak yer.(Sayet piste çikip,yarismayacaksaniz)
    Yine de güç meselesine bakarsak

Honda 26
    Kawasaki 32 beygir güç üretiyor.
    Ama kilo basina düsen beygir gücünü hesapladigimizda arada fazla bir fark kalmiyor.
    Honda kilo basina 0.16 beygir
    Kawasaki kilo basina 0.18 beygir
    güç üretiyor.

Fakat tork olayinda is degisiyor.
    Honda 25.7
    Kawasaki 21.7 nm
    tork üretiyorlar.
    Torkun bizim kullanim amacimiz ve sartlarimizda önemi büyük.

kisacasi eger yakit konusunda aralarinda çok büyük fark yoksa hangisinin tipi hosunuza gidiyorsa onu alip kullanmak gayet yerinde bir tercih oluyor.

Gayet guzel uygulamalar yapip motosikletinizi kisisellestirebilirsiniz.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    kawasaki 250cc lik bir makina olmasına karşın 180-190 kmh hızlara ulaşabiliyor...benim er-5 ten aşağı kalmıyor o derece yani!

kopan çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Ramzey 125 Q- 2012 YBR 125 ESD
    Honda türkiyede servis sorunu olmayan bir marka,kawasaki bu konuda biraz geride,ama alacak arkadaş motorla hız yapmak istediğinde hondayla bu fazla mümkün olmayacak.ama kalite ve hız aranıyorsa bence kawa,ama maksat güzel bi motora bineyim racing 'te ayağımı yerden kessin ise honda.600 cc ye geçmekte kawa iyi bir yardımcı olacaktır. ben ikisinide kullanmadım videolarına bakarsanız kendi kafanızdan mutlaka bir fikre varırsınız..

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bu tartışma uzaarr gider

tarafsız olursak ninja'nın göstergeleri, cbr'in benzin depo kapağı bu iki motora yakışmayan detayları.

kişisel gözlemlerime göre cbr'in motor sesi kötü ve ninja'ya göre daha yavaş.

bunun dışında gazlamazsan ninja'da cbr kadar az yakan bir model. 51km'de 1.7lt tüketim yaptım geçen hafta (şehir içi). gazlarsan ninja fena yakar ama hakkını verir.

100 - 120km gibi hızlardayken rahatlıkla 170km hızları görmek istersen ninja al.

yok benim ilk motorum olcak sakin kullanır çok gezerim sonrada yüksek cc almak isterim dersen cbr250r al ama karar vermeden önce her iki modelide incele.

gerçi cbr kullanlar cbr al, ninja kullananlar ninja al diyecektir
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    İki motorda çok güzel her ikisinide insan zevkle kullanır. Dış görünüş, grenaj+Motor Gücü dersen Kawasaki tercih ederdim. Fiyat + servis dersem CBR250R tercih ederim. Bende aynı soruyu sordum kendime, sıfır motor ve motordan anlamadığım için servis sorunu yaşamak istemiyordum fiyatta makul onun için honda aldım. Sonuçta ikiside 250'lik tek ve çift silindirli olması çok acayip bir fark yaratmıyor kanımca. Performans açısından çok şey beklemeyeceksin ne güldürür ne süründürür, amatör sürücüler için ideal. Eğer iyi bir öğreticiniz yoksa mutlaka büyük hacimli motor almadan önce tecrübe edilmesi gereken bir motor. Tamamen bu seçim paraya bağlı. İkiside aynı fiyat olsa servis avantajını ekarte edip Kawasaki derdim.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    İki motorda racing kategorisinde ancak ikisindende performans beklemek bence yanlıs olur bır arkadasımızda zaten kg/hp oranlarını vermiş aralarında kawa çift silindir olmasına rağmen aman aman bir fark yok.İncelediğim testlerdede 0-100 hızlanmaları aynı fakat 125-130 dan sonra kawanın çift silindir oluşu farkı açıyor.Şahsen bu iki motor arasında kalsam son hızı çok fazla önemsemediğimden daha doğrusu bu hacimde ki motorlar için uygun olmadığını düşündüğümden daha az yakıt harcayanı satarken daha az zarar ediceğim bir motoru tercih ederdim.Eğer geçiş motoru olarak kullanıcaksanız bence cbr250 hem kolay hemde fazla zarar etmeden satarsınız ama ben ömürlük kullanırım satmam derseniz kawa derim.Ama en önemlisi gönlünüze güzel geleni alın ikiside iyi motorlar.

MersinJJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Arkadaşlar YOrumlarınız için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz .. Çift silindir oluşu kawasakiye doğru yönlenmemi sağlıyor ama fiyat açısından arkadaslarımın dediği gibide Honda daha uygun ayrıca Honda Hastalığı var bendede ama uzun süreli kullanacağım bu motoru 1 2 yıl için değil yani Mersinde Yaşıyorum birtanede servisi var kawasakinin ... Büyük ihtimalle Kawasaki yi tercih edecem .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle yeni üyeliğiniz hayırlı olsun. tecrübenizin ne derecede olduğunu bilemiyorum kendinizi tanıtırsanız sitedeki arkadaslar size çok daha fazla yardımcı olabilir, belirttiğiniz modeller hakkında sitede birçok konu açıldığınıda belirtmek isterim dilerseniz bir göz atıp araştırın. yoruma gelince tabiki 2 silindir, tek silindirden üstündür kawasakinin yakıt deposu hacmi 1000cc supersportla aynı. kısaca yazdığınız özellikler ortada cevabıda belli aslında
    Arkaşım eğer yanlış birşey yaptıysam affola .
    İncelemeden konu açtım acelemden dolayı konuyu silebilirim arz edersen ..
    YOrumun için teşekkür ederim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki şaftlı değil tabiki yanlış bilgi almış arkadaş. Benim görüşümü sorarsan cbf 250r dan yana olucaktır. ninja çift silindirin verdiği avantaj daha hızlı olucaktır eminim fakat biri 100 yaparken diğeri 110 yapıcaktır. cbr in dijital göstergesi duruşu vs daha hoş o yüzden fikrim cbrdan yana.
    Kawasaki Şaftlı arkadaşım , Resmi Sİtesindende bakabilrsin .. Yorumun için teşekkürler .

Motosikleti
    cygnus rs
    şaftlı ninja bulursan 2-3 tane alırım sana

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    sitesinde şaftlı yazıyor

sanırım çeviride felan hata yapılmış

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı MersinJJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki Şaftlı arkadaşım , Resmi Sİtesindende bakabilrsin .. Yorumun için teşekkürler .
    Ninja 250 zincir tahriklidir. Google resimlerde ufak bir arama yaparak teyit edebilirsiniz

Bu iki motor arasında tercih yapacak olsaydım ve para kesinlikle bir etken olmasaydı uzun yol + pist için ninja'yı seçerdim. Daha çok şehir içinde kullanacaksam ise CBR 250'yi alırdım. CBR 250'nin servis aralıkları daha uzun (servisin yolunu daha az aşındırırsınız) ve yakıt tüketimi az biraz daha iyi gibi. Ninja'nın özellikle belli bir hızdan sonraki performans avantajı ise çok açık, çift silindirin getirisi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    ninja ER
    bende nerde bu şaft diyordum benımkının sökmüş olabilirler acepp
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Arkadaşım Orjinal sitesinde öyle yazıyor çeviri filan yanlış değil (2011- 2012) model olarak geçiyor ..
    @ ~ Lastiği Yak , Ruhunu Değil .

Motosikleti
    ninja ER
    Alıntı MersinJJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Orjinal sitesinde öyle yazıyor çeviri filan yanlış değil (2011- 2012) model olarak geçiyor ..
    kardeş siteye iyice bakıp incelersen görüceksin ki özellikler bölümünde Final drive: o-ring chain yazıyor.. buda demek oluyor ki benim motorda şaft yok
    http://www.kawasaki.com/Products/Pro...?scid=6&id=553
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş siteye iyice bakıp incelersen görüceksin ki özellikler bölümünde Final drive: o-ring chain yazıyor.. buda demek oluyor ki benim motorda şaft yok
    http://www.kawasaki.com/Products/Pro...?scid=6&id=553
    Kardeş peki şaftlı olması bir avantajmı ? yani daha mı iyi ne gibi özeliik katıyor ?
    @ ~ Lastiği Yak , Ruhunu Değil .

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saniyorum bunlardan birini alacak olsaydim,önce söyle bir yan yana getirir bakardim.

http://motoroids.com/site/wp-content...VS-CBR250R.jpg

Bu motosikletler düsük bütçeli, isletme giderlerinin de mümkûn oldugunca düsük olmasina dikkat eden kullaniciya hitap ediyor.
    Durum böyle olunca yakit ve diger giderlerin de karsilastirilmasi gerekiyor.

Performans meselesi bu makinalar için en son bakilacak yer.(Sayet piste çikip,yarismayacaksaniz)
    Yine de güç meselesine bakarsak

Honda 26
    Kawasaki 32 beygir güç üretiyor.
    Ama kilo basina düsen beygir gücünü hesapladigimizda arada fazla bir fark kalmiyor.
    Honda kilo basina 0.16 beygir
    Kawasaki kilo basina 0.18 beygir
    güç üretiyor.

Fakat tork olayinda is degisiyor.
    Honda 25.7
    Kawasaki 21.7 nm
    tork üretiyorlar.
    Torkun bizim kullanim amacimiz ve sartlarimizda önemi büyük.

kisacasi eger yakit konusunda aralarinda çok büyük fark yoksa hangisinin tipi hosunuza gidiyorsa onu alip kullanmak gayet yerinde bir tercih oluyor.

Gayet guzel uygulamalar yapip motosikletinizi kisisellestirebilirsiniz.

http://www.motorbeam.com/wp-content/...a_CBR_250R.jpg

http://ortasehpa.com/site/wp-content...009/10/410.jpg
    1 HP = 1,0138 PS olduğuna göre kawasaki.com.tr deki verilere göre ninja 33ps olduğuna göre yani 33küsür bg den düşmüyormu bölece aradaki ağırlık basına düşen bg oranı açılmıyormu ? ninja tartışmasız çok dağa güçlü bi alet ben hondanın göstergeleri olsun şeklini ninjadan çok beğeniyorum fakat performans en son gelir diyenlerede şöle bi sözüm var ekstra güçten bi zararmı gelir madem 250cc alıyoruz en performanslısını almak kötü bişeymi parça kalitesi işçilik olarak bence denkler fakat performans olarak ninja çok dağa iyi aradaki yakıt değerleri küçük farklar bence sınıfının tartışmasız lideridir ninja 0ır fiyatı yüksek evet ama 2.el lere baktığınızda 1-2.000km deki aletleri 10.000tl almanız mümkün buda bi secenek değilmi ? bunu bi HONDA sever olarak söliyorum
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler