Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yaşasın kış! Artık motosiklete doya doya binebiliriz : )

Motovento
    REKLAM ALANI
    mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Geçen kış öğlen güneşine aldanıp işe motorla gitmiştim ama bu sefer kot pantolonla ve içliksiz olarak. Akşam buza dönen havayı görünce bacaklarıma gazete kağıtları sarmıştım. Isı yalıtıcı olarak gazete ile ilk tanışmamız böyle oldu. Altı bezlenmiş çocuklar gibi hışırdaya hışırdaya yürüyosun.
    Pek konforlu değil ayrıca gazetenin sürtünen keskin kenarları ciddi bir tehdit oluşturuyor. Isınıcam derken yarım kalmayın
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    soğuğa karşı en iyi önlem bence.
    http://www.alisverisonline.com/FREE-...,LA_155-2.html
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    kış günü motoramı binilir üşür adam yahu
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamda aradığım ürün(:
    &
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyundan ve el bileklerimden soğuk rüzgar giriyor (yazlık eldiven var) hadi eldivenden dolayı bileklerden giriyo ama boynumu nasıl koruyacağım? buff bandana denen zımbırtıdan var ama pek korumuyo atkı mı dolasam?
    BUNU tercih etmeni tavsiye ederim. Biraz araştırdım geçenlerde, bu ürün en iyisi diyebilirim. Oradaki yorumları da okuyabilirsin.

---------- Post added at 13:07 ---------- Previous post was at 12:53 ----------

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soğuğa karşı en iyi önlem bence.
    http://www.alisverisonline.com/FREE-...,LA_155-2.html
    Ama deyim, neopren içlik tarzı ürünlerden uzak durun. Daha çok hasta eder adamı. Çünkü bunlar dalgıçlar için su altındaki ortamlara yönelik yapılıyorlar. Bırakın soğuk havayı, neredeyse dakikalarca temas ettiğiniz soğuk suyu bile hissettirmiyorlar. Ancak! kesinlikle hava alan ürünler değil. Eğer dışarıda olağan üstü bir soğuk yoksa anında terleme yapıyor. Ve siz de terli terli biniyorsunuz motora. Hiç sağlıklı değil. Bunun yarim balaklava; göğüs+burun kapatıcı olan modelini kullanıyorum. Onda bir sorun yok çünkü enseniz zaten hava alıyor ve ayrıca boğazınıza da sıkı sıkı yapışmıyor. O yüzden ciddi bir terleme söz konusu değil. Gayet sıcak tutuyor. Fakat kaskı giyerken sürekli aşağı kayıyor, burkuluyor felan. Sonra uğraş dur.

Bu neopren ürünlerden bir eldive denedim geçen gün. Elime giydim, 2-3 saniye baktım. Sonra çıkarmaya çalıştım. Biraz elime oturduğu için 4-5 saniye sürdü çıkarmam ve ellerim çoktan nemlenmişti... Bunun içliğini felan düşünemiyorum açıkçası! Daha geçen gün dağcılık kıyafetleri satan bir mağzaya gittim. Adam sağolsun satış yapmak derdinde değildi, "sakın giyme, 3-5 dakkaya terletir mutlaka, hava alan bir ürün değil ki bunlar" dedi...

Neopren içlikler kesinlikler kesinlikle motosikletlere uygun ürünler değildirler. Tamamen ticari sebeplerden dolayı yönlendirmeler yapılıyor. "Cold killer(knox)" ve "revit" gibi markalar boşuna bir dünya paraya dış yüzü rüzgar kesici, iç tarafı ısıtıcı ve teri dışa atan(yani hava alabilen) ürünler üretmek için uğraşmıyorlar, emin olun.
    #sürenadam

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    &

BUNU tercih etmeni tavsiye ederim. Biraz araştırdım geçenlerde, bu ürün en iyisi diyebilirim. Oradaki yorumları da okuyabilirsin.

Ama deyim, neopren içlik tarzı ürünlerden uzak durun. Daha çok hasta eder adamı. Çünkü bunlar dalgıçlar için su altındaki ortamlara yönelik yapılıyorlar. Bırakın soğuk havayı, neredeyse dakikalarca temas ettiğiniz soğuk suyu bile hissettirmiyorlar. Ancak! kesinlikle hava alan ürünler değil. Eğer dışarıda olağan üstü bir soğuk yoksa anında terleme yapıyor. Ve siz de terli terli biniyorsunuz motora. Hiç sağlıklı değil. Bunun yarim balaklava; göğüs+burun kapatıcı olan modelini kullanıyorum. Onda bir sorun yok çünkü enseniz zaten hava alıyor ve ayrıca boğazınıza da sıkı sıkı yapışmıyor. O yüzden ciddi bir terleme söz konusu değil. Gayet sıcak tutuyor. Fakat kaskı giyerken sürekli aşağı kayıyor, burkuluyor felan. Sonra uğraş dur.

Bu neopren ürünlerden bir eldive denedim geçen gün. Elime giydim, 2-3 saniye baktım. Sonra çıkarmaya çalıştım. Biraz elime oturduğu için 4-5 saniye sürdü çıkarmam ve ellerim çoktan nemlenmişti... Bunun içliğini felan düşünemiyorum açıkçası! Daha geçen gün dağcılık kıyafetleri satan bir mağzaya gittim. Adam sağolsun satış yapmak derdinde değildi, "sakın giyme, 3-5 dakkaya terletir mutlaka, hava alan bir ürün değil ki bunlar" dedi...

Neopren içlikler kesinlikler kesinlikle motosikletlere uygun ürünler değildirler. Tamamen ticari sebeplerden dolayı yönlendirmeler yapılıyor. "Cold killer(knox)" ve "revit" gibi markalar boşuna bir dünya paraya dış yüzü rüzgar kesici, iç tarafı ısıtıcı ve teri dışa atan(yani hava alabilen) ürünler üretmek için uğraşmıyorlar, emin olun.
    Hocam peki göğüsü korumak için kışın ne yapmak lazım. Bende kronik bronşit var. Eğer korumalı montu giymezsem yazın bile rüzgar mahvediyor. Kışın da sürüyorum motosikleti. Korumalı montun altına kat kat giyinmekde manevra kabiliyetini azaltıyor. Göğüsü en iyi şekilde nasıl koruyabiliriz?

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam peki göğüsü korumak için kışın ne yapmak lazım. Bende kronik bronşit var. Eğer korumalı montu giymezsem yazın bile rüzgar mahvediyor. Kışın da sürüyorum motosikleti. Korumalı montun altına kat kat giyinmekde manevra kabiliyetini azaltıyor. Göğüsü en iyi şekilde nasıl koruyabiliriz?
    Deri montumun astarı ile derisi arasına ek bir katman yaptım. Marketlerde yazın satılan çok ince matlar var işte onlardan montun ön cephesine göre iki parça kesip çift taraflı bant ile yapıştırdım. Önden çarpan rüzgarın yarattığı soğuk içeri pek işlemiyor. Ama montunuzun tamamını kapatmayın. Çünkü bu malzeme nefes alamaz, sonra içerde yağmur yağmasın.
    Bu yöntemden gayet memnunum yazın dahi işe yarıyor. Montunuza çarpan güneşin yarattığı ısıyıda dışarıda bırakıyor.

----
    Ayrıca büyük bir ön cam tüm dertlerine derman olabilir.
    Ön cam göğüse çarpan rüzgarın neredeyse tamamını alıyor.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hocam rüzgar geçirmez yelekler var. Ama marka ve ürün olarak yelek araştırması yapmadım. Fakat montun içine giydiğini düşünüyorum kış için. Hafif boğazlı olan modeller gördüm bu yeleklerde. Üstüne bir de balaklava yaparsan hem boğazını/enseni rüzgardan korur hem de boyundan göğse doğru içeri giren rüzgarı keser. Yazın da giyebilirsin, montlu veya montsuz olarak. Kısa kollu olduğu için yazın da çok bir terleme yapmaz(tabi sizin orada iklim nasıl bilmiyorum). Ve boğaza kadar olduğu için de önünü kapattığında direk gelen rüzgarı keser diye düşünüyorum. Yaz için de ideal bir çözüm yelek. Ancak ne marka, yada malzemesi nedir ne değildir bilmiyorum.

Ben dediğim gibi neopren boyunluk kullanıyorum. Göğse kadar uzanıyor. Ancak benim bronşitim yok. O yüzden tam olarak nasıl bir ısıtma yada terletme yapıyor hissedemiyorum senin kadar. Sadece ciddi bir terletme yapmadığından eminim. Ama Ben montsuz da hiç binmem ve revit marka montumu atlet üzerine giysem de ne soğuk ne rüzgar geçirmiyor. O yüzden neopren boyunluğun göğüs korumasını tam olarak test etmiş olamıyorum. Fakat şöyle söliyim, boyunluğu takmadığım zamanla kıyasladığımda neopren ürün boğazıma gelen rüzgarı inanılmaz derecede iyi kesiyor. Eminim göğse rüzgar gelse onu da keser. Ama senin rahatsızlığın için göğüs koruması yeterince geniş mi emin değilim.

Sonuç olarak rüzgar geçirmez yelek ve neopren boyunluk tavsiye ederim. Neopren balaklava kullanırsan hava alamadığın için başında ve boynunda terleme yapar gibi geliyor bana ki neopren balaklavaların genelde ensesinin açık olduğunu gördüm bu sebeple. O da çok kötü bişey, boyun tutulmasına sebep oluyor.

Ama en güzel sonucu herzaman deneyerek bulursun. Senin rahat ettiğin ürünle ben terlerim, benim beğenmediğim ürün de belki senin işine en çok yarayacak üründür. Deneye deneye biraz paraya kıyarak en güzel çözümü bulabileceğini düşünüyorum. Geçmiş olsun buarada
    #sürenadam

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hocam rüzgar geçirmez yelekler var. Ama marka ve ürün olarak yelek araştırması yapmadım. Fakat montun içine giydiğini düşünüyorum kış için. Hafif boğazlı olan modeller gördüm bu yeleklerde. Üstüne bir de balaklava yaparsan hem boğazını/enseni rüzgardan korur hem de boyundan göğse doğru içeri giren rüzgarı keser. Yazın da giyebilirsin, montlu veya montsuz olarak. Kısa kollu olduğu için yazın da çok bir terleme yapmaz(tabi sizin orada iklim nasıl bilmiyorum). Ve boğaza kadar olduğu için de önünü kapattığında direk gelen rüzgarı keser diye düşünüyorum. Yaz için de ideal bir çözüm yelek. Ancak ne marka, yada malzemesi nedir ne değildir bilmiyorum.

Ben dediğim gibi neopren boyunluk kullanıyorum. Göğse kadar uzanıyor. Ancak benim bronşitim yok. O yüzden tam olarak nasıl bir ısıtma yada terletme yapıyor hissedemiyorum senin kadar. Sadece ciddi bir terletme yapmadığından eminim. Ama Ben montsuz da hiç binmem ve revit marka montumu atlet üzerine giysem de ne soğuk ne rüzgar geçirmiyor. O yüzden neopren boyunluğun göğüs korumasını tam olarak test etmiş olamıyorum. Fakat şöyle söliyim, boyunluğu takmadığım zamanla kıyasladığımda neopren ürün boğazıma gelen rüzgarı inanılmaz derecede iyi kesiyor. Eminim göğse rüzgar gelse onu da keser. Ama senin rahatsızlığın için göğüs koruması yeterince geniş mi emin değilim.

Sonuç olarak rüzgar geçirmez yelek ve neopren boyunluk tavsiye ederim. Neopren balaklava kullanırsan hava alamadığın için başında ve boynunda terleme yapar gibi geliyor bana ki neopren balaklavaların genelde ensesinin açık olduğunu gördüm bu sebeple. O da çok kötü bişey, boyun tutulmasına sebep oluyor.

Ama en güzel sonucu herzaman deneyerek bulursun. Senin rahat ettiğin ürünle ben terlerim, benim beğenmediğim ürün de belki senin işine en çok yarayacak üründür. Deneye deneye biraz paraya kıyarak en güzel çözümü bulabileceğini düşünüyorum. Geçmiş olsun buarada
    Çok teşekkür ederim,yazın yazlık korumalı montum var,hem az terletiyor hemde rüzgarı kesiyor. Kışın rüzgar soğuk ve motosikletteki hızın da etkisiyle iyice dondurucu oluyor. Dediğiniz gibi neoprenlerin methini çok yapıyorlar. Terletmesi mühim değil,yeterki rüzgarı almasın. Çünkü kronik bronşit öyle bir meret ki yazın 40 derecede sadece gömlekle motosiklet sürseniz,o sıcak rüzgar karşısında bile hasta olabiliyorsunuz..

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri montumun astarı ile derisi arasına ek bir katman yaptım. Marketlerde yazın satılan çok ince matlar var işte onlardan montun ön cephesine göre iki parça kesip çift taraflı bant ile yapıştırdım. Önden çarpan rüzgarın yarattığı soğuk içeri pek işlemiyor. Ama montunuzun tamamını kapatmayın. Çünkü bu malzeme nefes alamaz, sonra içerde yağmur yağmasın.
    Bu yöntemden gayet memnunum yazın dahi işe yarıyor. Montunuza çarpan güneşin yarattığı ısıyıda dışarıda bırakıyor.

----
    Ayrıca büyük bir ön cam tüm dertlerine derman olabilir.
    Ön cam göğüse çarpan rüzgarın neredeyse tamamını alıyor.
    Teşekkür ederim yazın korumalı mont çok işe yarıyor,bundan ötürü herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ama kışın lahana gibi giyinmezsem sorun oluyor. Hem dediğiniz mat ile kaplamayı hemde cam taktırma seçenekleri oldukça işe yarar gözüküyor. Tekrar çok sağolun..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Teşekkür ederim yazın korumalı mont çok işe yarıyor,bundan ötürü herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ama kışın lahana gibi giyinmezsem sorun oluyor. Hem dediğiniz mat ile kaplamayı hemde cam taktırma seçenekleri oldukça işe yarar gözüküyor. Tekrar çok sağolun..
    Senin işin zormuş yav... Ama ön camı övenler çok. Ben görüntü olarak benim motora beğenmediğim için taktırmıcam. Ancak bu tür durumlarda görüntüyü 2. 3. plana atmakta fayda var En azından kışın takar, yazın çıkartırsın

Dün gece maç yaptık, eve dönmeden önce motorcu bir arkadaşımdan aldığım turunculu murunculu bir motor pantolonunu giydim. Arkadaşlar epey güldü ve takıldılar. Hatta resmimi çektiler (face koyacaklarmış ). Çöp toplayan elemanlara benzedin felan dediler. Aynı olayı geçen hafta diğer arkadaşlarımla yaşadım. "Olum seni kurtarma ekibi sandık" deyip resmimi çektiler Ama 2 seferde de ankara soğuğunda terli terli de olsam sıcacık geldim eve, bunun zevkini ve önemini kimseye anlatamazsın işte. Boşvercen bazen...
    #sürenadam

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ROM+KNOX&syf=1
    arkadaşlar ben bu ürünleri tavsiye ediyorum. kışlık montta iç astarıyla beraber süper sıcak tutuyor ve hiç üşümüyorum. sıcak gayet ideal oluyor. daha dün gece 2-3 te yollardaydım
    probability:bounce:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Senin işin zormuş yav... Ama ön camı övenler çok. Ben görüntü olarak benim motora beğenmediğim için taktırmıcam. Ancak bu tür durumlarda görüntüyü 2. 3. plana atmakta fayda var En azından kışın takar, yazın çıkartırsın

Dün gece maç yaptık, eve dönmeden önce motorcu bir arkadaşımdan aldığım turunculu murunculu bir motor pantolonunu giydim. Arkadaşlar epey güldü ve takıldılar. Hatta resmimi çektiler (face koyacaklarmış ). Çöp toplayan elemanlara benzedin felan dediler. Aynı olayı geçen hafta diğer arkadaşlarımla yaşadım. "Olum seni kurtarma ekibi sandık" deyip resmimi çektiler Ama 2 seferde de ankara soğuğunda terli terli de olsam sıcacık geldim eve, bunun zevkini ve önemini kimseye anlatamazsın işte. Boşvercen bazen...
    evet biraz sıkıntılı bi durum ama motosikletin zevki herşeye değer. bende soğuklarda lahana gibi kat kat giyiniyorum tedbiren.. önerileriniz için tekrar çok sağolun

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    yerler buz olmadığı sürece...
    her türlü havada kullanılır motor.
    Bayılırım soğuk havada motora binmeye... robocop gibi giyinip 8 kat gezmeye..

Ama en sevdiğim hava, bol güneşli ama soğuk sonbahar sabahları... güneş doğarken çıkacaksın,
    of of..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Ooh kış geldi sonunda ya :D Doya doya bineriz artık motora. Baharlık ceket, keten pantolon, altına converse hani şu kumaş olanından, üst tarafa bi tişört, boyun önemli onun için buff, kafaya desen efil efil kros kaskı, eller için de yazlık ötesi incecik kros eldiveni. Sonra ineriz Altınkum'a tek tük de olsa izleriz denize girenleri, belki biz de gireriz. Olmadı az öteden light kolamızı alıp otururuz biraz, tabi sıcak basar hemen kaskı eldiveni çıkarırız, ceketin de önü açılır. Etraftan geçen şortlu mayolu turistlere bakılır. "Bunlar deli mi ne! Kışın ortasında, taa kasımın sonunda şortla geziyolar haa!" denir içinden. Sonra devam edersin yoluna hava kararmaya başlamıştır hafiften aytepeyi geçtikten sonra mükemmel manzarasıyla marina çıkar karşına. Onlarca belki yüzlerce tekne. Çoğu yelkenli. Balık tutan balıkçılar. Kıyıdan olta atanlar. Çamlığın içinden geçip temiz hava alırsın önce, ardından doğru evine. Kış gelmiştir çünkü. En soğuk zamanlarıdır Didim'in.

sizce bugünlerde ankara-istanbul yapılır mı? hava sıcaklığı yaklaşık 10-15 derece arası gözüküyor.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    canım memleketımde yurdum insanı gibi gazeteyı her amaç için kullanan mıllet varmı acaba
    evet bende kışın motosıklet kullanmakatan fazlasıyla zevk alıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    lastikler iyi oldugu müddetçe her havada kullanırım motorlarımı yoksa senede 40 000 kmye yakın nasıl yaparız dimi

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyundan ve el bileklerimden soğuk rüzgar giriyor (yazlık eldiven var) hadi eldivenden dolayı bileklerden giriyo ama boynumu nasıl koruyacağım? buff bandana denen zımbırtıdan var ama pek korumuyo atkı mı dolasam?
    Yünden kışlık şapkamın tepesini söktüm oldu sıcacık süper bi boyunluk..bende enseden rüzgar alarak boynum üşüyor ve tututluyordu,yün şapkadan bozma boyunlukla çözdüm işi
    Ahh bide su almayan botlarım olsa,onuda içi yünlü naylon çizmelerle çözmeyi düşünüyorum tabiki dizliğin tam koruma giysinin altında biraz sırıtacak ama su almadıktan sonra gerisi hikaye

&

Merhaba
    Tabiki bütün ürünler Ticari olarak yapılır
    neopren türkiyede dalış elbisesi olarak bilinen bir kumaştır.dışardaki havayı içeriye içerdekini dışarı çıkarmaz vuçudu streç olarak sarar
    motorsiklet için üretilen neopren içlikler (FREE-MOTO markalı olanlar)
    Ön tarafı dalış elbisesikumaşından yapılmıştır KESİNLİKLE Rüzgar Ve Yagmur Geçirmez.
    Ürünlerin arka tarafında delikli neopren kullanılmıştır Delikli neopren İçliğin içinde olusan nemi dısarı atıyor,Bu şekilde terlemeyi engelliyor.
    Free-moto Ürünleri görmenizde yarar var.www.free-moto.com adresinden görebilirsiniz.
    Geçen sene kullananlar ilk defa üşümediklerini söylüyorlar. Deneyenler üşümez

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı yunus1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Tabiki bütün ürünler Ticari olarak yapılır
    neopren türkiyede dalış elbisesi olarak bilinen bir kumaştır.dışardaki havayı içeriye içerdekini dışarı çıkarmaz vuçudu streç olarak sarar
    motorsiklet için üretilen neopren içlikler (FREE-MOTO markalı olanlar)
    Ön tarafı dalış elbisesikumaşından yapılmıştır KESİNLİKLE Rüzgar Ve Yagmur Geçirmez.
    Ürünlerin arka tarafında delikli neopren kullanılmıştır Delikli neopren İçliğin içinde olusan nemi dısarı atıyor,Bu şekilde terlemeyi engelliyor.
    Free-moto Ürünleri görmenizde yarar var.www.free-moto.com adresinden görebilirsiniz.
    Geçen sene kullananlar ilk defa üşümediklerini söylüyorlar. Deneyenler üşümez
    Hımmm... Ben free-moto daki ürünlerin dalgıçlık ürünlerinden biraz daha farklı olduğunu bilmiyordum. Daha doğrusu anlattığınız gibi olabilir ancak işlevini yerine getirip getirmeme konusunda denemeden yine de ikna olmayacağımı söyleyebilirim. Tabi üşütmeyeceğinden eminim, terletmemesi konusunda şüphelerim var daha çok. Free-moto sitesine çoktan girip bakmıştım. Ancak netten ve fotğraflardan bahsettiğiniz detaylar belli olmuyor. Keşke elimle dokunup gözümle görebilme imkanım olsa Ankaradayız... Çünkü ben de sadece diz bölgem için almayı düşünüyorum.
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)