Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmurlu Havalarda Kask Camınızı Nasıl Siliyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

valla ayakkabılarımı korumak için bi sprey sıkıyorum suya sokuyom ayakkabayı su tutmuyor.ACaba vizöre de sıksak olurmu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakidi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125t
    ben held' in eldiveninden aldim..sol elin isaret parmaginda silecek var.

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    silmeden gitmeğin öğren silip napıcan
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    ne kaskı yaw???
    kask takmıyomkı
    MT ANTALYA

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    "gitmeğin" ????
    May the Force be with McLaren Mercedes

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Yakınlarda bir bez bulundurabilirsin, ozellikle de chamois denilen güderi bu işe çok yarar. Ayrıca otomobil camları icin ön camdaki suyu atan sprayler var, arada bir sık bekle kurusun vizöründe.
    son olarak, yolda giderken arada kafanı yana çevir, bütün biriken damlalar uçup gidiyor!
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "gitmeğin" ????
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23898
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    camın su tutmasını engelleyen sprey ler var ondan kullanın
    demişim ...normal şartlarda bu yeterli gibi görünsede özellikle otoban ve şehirlerarası yollarda kamyon ve diğer ağır vasıtalardan akan yağ, mazot yerdeki çamurla karışınca o eldivenin içinde ki kısım hiç bir işe yaramaz spreyinde bi işe yarayacağını zannetmiyorum ..sık mola verip vizörü bu yağ mazot karışımından temizlemek en akıllıca yöntem olacaktır..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

elmayı kes cama sür buhar filan olmaz

cakidi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125t
    yeni aldığım held marka eldiveni (parmağının kenarından silecek olan kışlık eldiven) ilk defa dün sabah işe giderken denedim.. ellerim dondu valla. bir eldiven bu kadar mı işe yaramaz ya? :( motosikletten indiğimde ellerimi hissetmiyordum artık. önceden kullandığım işporta malı dandirik deri eldiven soğuğu daha iyi engelliyordu valla. o kadar para verip, eldivenin hiçbir işe yaramadığını görmek canımı çok sıktı :((

hema123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS 2003
    eveet
    sıra bende. ben de neler yaptığımı anlatayım bari. sol el başparmağı gayet güzel işe yarıyor (çamurda) hele bir de yağmur kaydırıcı sürmüşsem tek hareketle tertemiz oluyor. yağmurla beraber çamur varsa en iyi yöntem yağmur kaydırıcı kullanıp ara sıra kafayı öne eğmek. eğer yağmur dinmiş fakat yol ıslak ve çamurlu ise bu yöntem faydasız. o zaman da sol el başparmağımı veya duruma göre gidona don lastiği ile bağladığım sudan etkilenmeyen mikrofiber bir bezim var onu kullanıyorum, bırakınca fazla uzağa gitmiyor. sisli soğuk havalarda vizörün önü zaman zaman buzla kaplanıyor, bu durumda da aynı yöntemleri kullandım işe yaradı.
    F650 GS 2003
    06 H 0090

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Sprey için şöyle diyim ben arabada kullanıyorum çamurlu suda akıp gidiyor ve camlar çok geç kirleniyor, Ama sprey reklamlardaki gibi hortumla su tutarsan işe yarıyor ama yamurda yavaş gidince damlalar çok akmıyor ama hızlanınca cam anında tertemiz oluyor.

Geçen istanbuldaki yamurlarda camları hiç silmedim hala temiz duruyor ve araba hep dışarıdaydı.

Kaskada sürdüm ama yamurda test şansım olmadı malum tatlı su motorcusu olunca
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın üstünden terini nasıl alıyor? Düşündüm düşündüm, çözemedim bir türlü.
    Sırtıma havlu koyuyo yaw senin annen hiç yapmadı mı
    Kolpa Adamları

Bu başlığı gören bir girişimci
    "Dünya da ilk silecekli kask" ı çıkarabilir

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlığı gören bir girişimci
    "Dünya da ilk silecekli kask" ı çıkarabilir
    Başka yolu olmasa Formula1 de kesin yapılırdı başka çözümlerde mevcut.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

Motosikleti
    ARN 125
    arkadaşlar ben şöyle bsy buldum, bu işe yarar mı acaba?

http://www.sportsbikeshop.co.uk/moto...ent_prod/22985

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bu sadece temizlemek için gibi duruyor. Yağmur hakkında bir şey dememiş.

HELD'in eldiveninden bahsetmiş birisi. Ben de kullanıyorum, yağmura denk gelmedim daha ama işe yarayabilir. Sol el işaret parmağında lastik bir parça var, vizör silmesi için.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cakidi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni aldığım held marka eldiveni (parmağının kenarından silecek olan kışlık eldiven) ilk defa dün sabah işe giderken denedim.. ellerim dondu valla. bir eldiven bu kadar mı işe yaramaz ya? :( motosikletten indiğimde ellerimi hissetmiyordum artık. önceden kullandığım işporta malı dandirik deri eldiven soğuğu daha iyi engelliyordu valla. o kadar para verip, eldivenin hiçbir işe yaramadığını görmek canımı çok sıktı :((
    Richa Nasa tavsiye ederim , Düzce gezisi dahil aldığımdan beri hiç üşütmedi , fiyatı 50€
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom K4
    Held Nordpol
    ise yariyor iyi düsünülmüs,2 parmak birarada oldugundan parmaklardaki isinin muhafazasi daha iyi, fakat cok soguk havalarda bu eldivenin altina ince bir Thermo/termo eldiven giyilmesi tavsiye edilir. benim aldigim yer böyle bir cözüm sundu .

Motosikleti
    Siyah YBR 125
    Arkadaşlar silecek takmaktan bahsetmiş ama kanımca tabi bu benim kişisel fikrim;
    Kaska silecek motoru monte etmek yani kask üzerine uygulaycağımız herhangi bi delme işlemi fizik kurallarına göre kaskın sağlamlığını azaltır örnek olarak herhangi bir darbe anında, kask darbeyi yayamadan delik açtığımız yerden çatlama yapar ve tüm bunların sonrasında dışa takılmış silecek motoru alnımızda çalışmaya başlayabilir...

Çeşitli spreylerden de bahsediliyor tabi yine konu içindeki mesajlardan bunların sağlık yönüde tartışılabilir...

Yağmurlu havada bi kaç kez motor kulllanmışlığım var..Ürettiğim en güzel çözüm emniyet şeridinden, vizörün 1/3 ünü açarak ilerlemek..Yağmur şiddetine göre de selamlama olarak anımsayabilieceğiniz şekilde kafamı eğiyorum..Tabi bu benimi yöntemim 125 cc lik bi motorum var..Daha büyük cc lerde hararet faktörünü düşünürsek, işe yaramayabilir.

Benimde bundan sonra uyguluyabilceğim yöntem güzel bi eldiven yada özel sprey olabilir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler