Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmurlu Havalarda Kask Camınızı Nasıl Siliyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    debbah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bi yapı market veya carrefour cinsi büyük marketten cam yağmur kaydırıcı alınca. 5 milyondan daha ucuz. camda su kalmıyo kayıyo. zaten rüzgar kaska vuruyo kayması için ortam hazır. ben sağa bakıyorum bazen sularına sağa doğru süzülmesini seyrediyorum. camdan yağmur seyreder gibi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DS 650 ADAY
    Kaporta cilası ile birkaç kat silerseniz su tutmadığını ve damlaların kaydığını görürsünüz.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    doğal silecekle elle yani
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Başını salla gitsin

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadsm bıra zamn qecmıs ama badem yaqı sürüorm..yani biqün bende o halde yol alınca epey aklıma bu qeldı bı denım dedım..su durmuo akıo üzernden..tertemiz ama asla el vurma parmak izinden qöremıon çünkü

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    yaa tek yağmur suyu dert değil + çok buhar yapıor yaa ben buhar olmasın die maske takıp yazlık kask lardan takıorum vallaha

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    camın su tutmaması için özel spreyler satılıyo
    kaska silecek falan takmak aşırı gereksiz bir iş motosiklet için yapılan eldivenlerin iç kısımları zaten suyu silmeye yarayan malzemelerden üretilmiş

ama buhar konusunda bir çözüm var mı bilmiyorum

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Herkes iyi güzel çözüm önermiş de bir nüansı gözden kaçırmışsınız. Ertuğrul_Öz vizör su içinde kaldı demiyor, çamur içinde kaldı diyor. Eldivenler yağmur suyunu alabiliyor, çamuru ne yapacaksınız?
    May the Force be with McLaren Mercedes

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    bişey sorcam ön camı oval değil de düz olan bi kask olsa onada pilli bi silecek aparatı yapılsa ama öle derme çatma değil orjinal böle bişey mümkünmü??

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağmurlar gelince tabii bu tartışma başladı.bende bir kaç çözüm yolu göstermeye çalışayım:
    1-öncelikle buhar ya da buğu sorunu; çoğunlukla hava sirkülasyonu iyi olmayan kasklarda yaşanıyor.bunun yanısıra maskeyi de ağıza kadar kapatmakta bunu yapabiliyor.eğer kaskınızdan yaşanan bir sorun varsa ya da vizör camından.. sorunu buğu önleyici sprey ya da vizörünüzü çok az bir şey kaldırabilirek çözebilirsiniz.ama asla tamamen değil.bir kaç santim yeterli olacaktır.bir arkadaşımız vizörü tamamen açık tutuyorum demiş.çok yanlış.yağmur damlaları gözünüze çarpacak ve görüşünüzü azaltacaktır.(taş,toprak,çamur parçalarının gözünüze hasar vermemesi mucize olur.)
    2-oldu ya çamur vizörünüzü tamamen kapadı.kaskın içinden takılacak hani şu çalışma yaparken takılan gözlükler vardır.atış yapılırken de kullanılır.bunlar gayet ucuz yollu.ben bundan da takıyorum.eğer ki görüsüm bir anda engellenirse kaskın camını açıp bu gözlüğü idareten kullanıyorum.sonra hızı düşürüp güvenli bir yerde vizörümü temizlerim.(sakın güneş gözlüğü kullanmayın.uv filtreli güneş gözlükleri yoldaki yağı görmenize engel olur.)
    3-vizörünüzü olur olmadık her şeyle silmeyin.elinizdeki bez parçası vizörünüzü çizebilir.ayrıca vizör üzerinde farklı bir kimyasal tabaka bulunabilir(çizik,ışığı kırmaya yarayan vb.)bunu da kolonyalı mendille silmeyinnnnnn.ben sildim mesela 30 avro'ya maloldu.kolonyalı mendil kimyasal tabakayı çözdü ve vizör gitti.

gece-ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    sprey bunun için etkili çözüm.motor dergileri ayrıntılı bir şekilde reklamını yapıyorlar.

inci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ- İNTRUDER
    yeni bir eldiven var, iki işaret parmağın dış tarafına da suyu çeken bir lastik takılmış buna ,"çek" diyorlar çok işe yarıyo
    Alış, tahammül et, inan, asla geri dönme...

Motosikleti
    speederbike
    Bisancı, iyi güzel diyorsun da düz cam aerodinamik olarak verimsiz olacaktır. Ayrıca teknoloji ilerledi, isterlerse eğimli cama bile silecek takabilirler ama uygulanabilir bir fikir olsaydı kask üreticilerinin çoktan bunu yapmış olacaklarını düşünüyorum.

XePoSt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr-125 2005
    Alıntı inci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni bir eldiven var, iki işaret parmağın dış tarafına da suyu çeken bir lastik takılmış buna ,"çek" diyorlar çok işe yarıyo
    yaww ii guzel hosta nerden buluruz bu eldivenlerden onu da soyleyebilirsen makbule gecer gecmez mi yani???
    ayrıca o vizor için su kaydırıcı ve bugu engelleyiciler hic bi işe yaramiyor bosuna para harcamayın ben yaptim ole bi hata malesef
    vizor uzerinde kimyasal kullanmak zarar wermez mi acep?????

Motosikleti
    speederbike
    XePost, Abzah'ın yazdıklarını oku. Sorunun cevabını vermiş zaten.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Sol eldiveninizin baş parmağıyla bileginiz arasına arabaların sileceklerinden yapıştırın. Demokrasilerde çareler tükenmez....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Basit, arkada annem duruyo,'yavrııem su içinde kalmışın' diye siliyo,hem terimi de alıyo bezle,süper.
    Kolpa Adamları

grimfandango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Held'in kislik eldivenlerinin sol el isaret parmaginda bahsettiginiz "cek cek" denen parcadan var.

Motosikleti
    sh300
    Yağmur kaydırıcı silikon bazlı sprayları kullanmayın. Sağlığa zararlı. Kask camından kayan hava havalandırmadan içeri giriyor ve bu havayı soluyorsunuz.

Motosikleti
    speederbike
    Kaskın üstünden terini nasıl alıyor? Düşündüm düşündüm, çözemedim bir türlü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler