Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Supermoto

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio Fly 100
    Herkeze merhaba arkadaşlar,
    Ben son zamanlarda supermotolara inanılmaz ilgi duymaya başladım ama ne yazık ki çok bir bilgim yok supermotolarla ilgili ve hangi modeli seçmeliyim diye. Benim yaklaşık 13.000 TL lik bir limitim var bu fiyata hangi supermoto yu bana tavsiye edersiniz. Eger nedeniyşe açıklarsanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    elındekı parayla alıcagın motosıklet gercek bır supermoto olucaktık mesela ktm 450 exc alabılırsın yada husqvarna sm serısı olabılır yada suzukı drz 400 alabılırsın fakat ktm ve husqvarna bıraz daha torkludur ama drz de onlardan farksız sayılır vede bı kere kullan bırdaha supermotodan vazgecemezsın
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Suzuki DRZ400 almanı tavsiye ederim yada arkadaşın dediği gibi KTM alabilirsin.Kawasakinin xt 660r modeliydi galiba onuda alabilirsin.Yanlız dikkat et supermotolar son derece torklu makinalardır.

Motosikleti
    kawasakı degıl ama yamaha xt 660 fakat ben dıger motorlar varken onu tavsıye etmem 600 cc olmasına ragmen ktm ondan performans olarak daha ıyı hem agırlık kullanım hemde guc olarak

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasakı degıl ama yamaha xt 660 fakat ben dıger motorlar varken onu tavsıye etmem 600 cc olmasına ragmen ktm ondan performans olarak daha ıyı hem agırlık kullanım hemde guc olarak
    KTM'nin yedek parçaları bayağı pahalı Yamaha ve Suzuki'ye göre.Ama KTM'nin kalitesi hiçbir yerde yok.
    Bu arada düzeltme için teşekkürler

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    sorun degıl yanlıs anlasılma olmasında bır laf vardırya ne kadar ekmek o kadar kofte ktm de oyle ıste

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Supermoto denilince KTM derim bende
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Şöyle bir şey var, bu supermoto işi biraz karmaşık, farklı.

Anladığım kadarıyla bu alana yeni başlayacaksınız, trafik tecrübenizin oturduğunu varsayarak yazacağım.

Supermotoların olayları yüksek torktan gelir. Tek silindirli, titreşimli, hafif ve çok atak motosikletlerdir. Genelde hepsi konforsuz olurlar. Oturup kilometrelerce yol katedemezsiniz, fakat şehir içinin en keyifli çözümüdür.

Madem ki yeni başlayacaksınız, bu işin en tabanındaki motosikletle başlamanız doğru olacaktır sanırım, eğer yeterli tecrübeniz varsa supermoto başlangıcı için en uygun motosiklet DRZ400'dür. Size bu iş için gerekli bütün önizlemeleri sağlayacaktır. Gayet konforsuz, gayet torklu, gayet hafif ve hareketli bir motosiklet bu. Zaten supermoto olayında ilerledikçe de şartlar bundan öteye gitmiyor. Sahip olduğunuz bütçeye en uygun motosiklet de DRZ'dir. Aldığınızda önünüzde çok seçenek olacaktır zira çok tutulan DRZ için çok fazla modifiye olayı var. Kendinize göre geliştirebilirsiniz motosikletinizi.

Bir süre sonra daha farklı şeyler ararsınız, Husqvarna'ya yönelirsiniz mesela, SM610 olur, sonra KTM 690SMC'ye yönelirsiniz daha ileride. Bunların hepsini tattıktan sonra daha sert, daha yarışvari bir şeyler istersiniz, işte o zaman yarış motosikletlerine yönelirsiniz. O zaman alırsınız bir 450EXC, CRF450 veya iki zamanlı bir şeyler belki, daha sert kros motorlarını supermotoya çevirmeye başlarsınız.

Daha uygun bir zamanda daha detaylı açıklayabilirim.
    Eğer artçılı sürüş yapmayacaksanız gidin bir DRZ deneyin.
    Umarım seversiniz.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan daha ne ister.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    odunu da özel olarak yaptırmış sanırım....baksana cila neyimde çekmiş....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supermoto başlangıcı için en uygun motosiklet DRZ400'dür. Size bu iş için gerekli bütün önizlemeleri sağlayacaktır. Gayet konforsuz, gayet torklu, gayet hafif ve hareketli bir motosiklet bu.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    plaka ruhsat olsun alacağın motorda kimisi kross tan çevirir plaka ruhsatı olmadan takılır... ama ilk başlayacaksan crf 450 iyi seçim olur veya drz 400
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlara katılıyorum. Sadece Yamahanın bahsi geçen modeline yaklaşma diyorum. XT660 X modeli (660 R modeli endurodur) çakma bir SM dir. Motoru uygun gibi ama şasi ve yürüyen aksam buarda adı geçen ve geçmeyen tüm rakiplerine göre zayıf kalır. SM lerin asıl olayı sürüşteki dengeleridir. Bunu en çok hangisinde bulacağını bilemem ama en az XT660X te bulursun.

Keşke ülkemize Aprilia SXV550/450 gelse... Şöyle söyliyeyim, SXV sahipleri DRZ lere oyuncak gözü ile bakıyorlar

Buarada ülkemizdeki aşırı bilinçli motor tüketicileri SM lerin kıymetini bildikleri için sokaklarda fazla göremiyoruz. Halbuki OLDUKÇA RAHATSIZ olarak sıfatlandırılan bu SM ler SS motorlara göre çok daha rahattırlar aslında. Ama ne gariptir ki açılan her 2 topicten 1inde "hangi SS i önerirsiniz" yada "Bana bir 600 lük SS önerin" gibi sorular soruluyor. Tamam SS lerin yeri ayrı ancak kaç kişinin SM motorlardan haberi var merak ediyorum
    lubof bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    gti_king ve syanur gayet ıyı acıklamıs aslında eger teknıgıyle kullanmayı bılırsen supermotodan baska bırseye bınmezsın ben srad 750 kullanırken supermotoya gectım olede kaldım suan gercı cın malı cross dan cevırme bır supermoto var ama olsun yınede surmesı cok guzel

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...kullanmayı bılırsen supermotodan baska birseye binmezsin, ben srad 750 kullanırken supermotoya gectım olede kaldım...
    Bak bak, okuyun bunları... Adında keramet zaten, boşuna SÜPER!Moto dememişler

Yeni bir akım başlatıcam SüperMotocular diye
    #sürenadam

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bak, okuyun bunları... Adında keramet zaten, boşuna SÜPER!Moto dememişler

Yeni bir akım başlatıcam SüperMotocular diye
    Hocam süpermoto güzel icatta srad 750'nin karizmasıda başkadır hele o mavi beyaz tasarımı

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Uğur Bilgili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam süpermoto güzel icatta srad 750'nin karizmasıda başkadır hele o mavi beyaz tasarımı
    Ben bilmem, Srad kullanıcısının ağzından dökülen kelimeler bunlar... Ya benim amacım kıyaslama yapmak değil tabiki. Her türün kendine göre zevki var. Sadece SM konusunda biraz cahiliz demeye getirdim lafı. Ki bu da "farklı" hissetmek için güzel bir durum aslında
    #sürenadam

Motosikleti
    aslında bır baslık acsak supermotoyla ılgılı teknıkler bılgıler motosıkletler falan fena olmaz askerde olmasam yapıcamda burada telefonla gırdıgım ıcın o olmuyor ıste

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

srad guzel ama emın ol bı ktm ıle supermoto olan bır ktm ıle 450 exc ıdı benım kullandıgım akrepovıc egzost 160 70 17 lık arka teker vede ustundekı o dehsetul vahset turuncu sıyah rengın uyumuna kıyafetıde uydurdunmu offf sen o zaman gor emın ol srad dan daha cok soru soruyorlardı tamam belkı 300 yapamıyor 200 kusur yapıyor ama oda yetıp artıyor zaten

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    150 küsürden sonrası beni bozar zaten Yanlız 450 exc biraz fazla haşin kaçmış. Zaten SM değil tam olarak ama kabulümuzdur kendisi

Öyle bir konu için bende düşünüyorum ancak yeterince bilgim yok konu açmaya. Hani konuyu başlatayım ardından bilgili olanlar yazar felan diycem ama pek sanmıyorum. Belki SM kullanmaya başladıktan sonra...
    #sürenadam

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    KTM EXC serisi caddede kullanılacak motorlar değildirler, yarış motorudurlar.

SS kullanmak SM kullanmaktan çok çok daha basit olduğu için piyasada bu kadar çok SS, bu kadar az SM var. 600'lük bir yarış motorunda düz yolda gaz açıp vites değiştirirsin, "abi 270 bastım" dersin. Süpermoto kullanmak ise gerçekten tecrübe ister.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)