Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sonunda buldum!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar açtığım topicleri inceleyenler görmüşlerdir ki uzun süredir keseye uygun Honda Monkey emsalleri aramaktayım.Ve sonunda buldum.Ancak sizlere danışmam gereken çok konu var.Bulduğum motosiklet plakasız.(Plaka olmaması benim için önemli değil) Ancak motosikleti nasıl bir şekilde sorgulayabilirim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Sahibi çok iyi bir adama benziyor.Motosikletin şase ve motor numaralarını istersem verir.Şimdi gelelim ikinci sorumuza.Motosiklet Malatya merkezde.Ben internetten almış olacağım.Adama havaleyi çıkaracağım o da motosikleti otobüse verecek.(Zaten küçük olduğu için sorun olmaz diye ümit ediyorum.)Ancak ben bu insanı tanımıyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim? Motosiklet çalışır ve yürür halde.Arada vites geçişlerinde sorun olduğunu söyledi.Zaten motosikleti restore edeceğimiz için pek önemli değil.Zaten bir problem yaratmadığını üstüne basarak söyledi.Şu anda satıcıdan fotoğrafları bekliyorum.Daha önceden fotoğrafları vardı ama yenilerini gönderecek.Arkadaşlar yardımlarınız benim için çok önemli.Bu motosikleti trafiğe çıkarıp uzun yollar gitmeyeceğim.Sadece trafiğe kapalı alanlar da birkaç hobby sürüşü yapacağım.Ve hobby'mi icra edeceğim.Sorularım bu kadar.Motosikletin durumu ile ilgili bir sorun yok.Ancak diğer sorunlar çok kafamı karıştırdı.Eksik bir iki parçasını buldum bile.50$ toplamda.Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.Motosiklet bunun aynısı.Honda jincheng chaly.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Bence tehlileli bir ise benziyor.Bana sorarsan bul bir araba bin git motoru yerinde gor.Adam parayi aldiktan sonra sana gonderecegi motorun bu olduguna emin olamazsin,sana bir motor gondereceginden de emin olamazsin.Goz gore gore kaziklanma.malatya ya benzin parasindan kacayim derken elindeki paradan olma.yada aksam bin otobuse sabah git motoru gor oglen tekrar binip donersin.Adam parayi alip bisey gondermzse onu hic bir sekilde suclayamazsin da.
    RIDE or DIE

Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence tehlileli bir ise benziyor.Bana sorarsan bul bir araba bin git motoru yerinde gor.Adam parayi aldiktan sonra sana gonderecegi motorun bu olduguna emin olamazsin,sana bir motor gondereceginden de emin olamazsin.Goz gore gore kaziklanma.malatya ya benzin parasindan kacayim derken elindeki paradan olma.yada aksam bin otobuse sabah git motoru gor oglen tekrar binip donersin.Adam parayi alip bisey gondermzse onu hic bir sekilde suclayamazsin da.
    Hocam öyle bir ihtimal yok. :( Öğrenciyim.Ve adamla aramızda 500 kilometre var.Peki ben bu motosiklete sorgulama yapabilirmiyim?

Motosikleti
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öyle bir ihtimal yok. :( Öğrenciyim.Ve adamla aramızda 500 kilometre var.Peki ben bu motosiklete sorgulama yapabilirmiyim?
    Vallahi onu bilemicem.Ama bence en mantiklisi gidip gormek.Belki motor daginik falandir adam sana eski resimleri gonderir.Hem parayi alinca motoru gonderecegine dair bir garanti var mi?Gondermezse kime sikayet et edebilirsin? ne ile suclayabilirsin adami? nasil ispatlarsin?malatya ya git gel otubus bile kac para olabilir ki?Boyle ucuza kacarken her zaman pahali cikiyor bunu bilirim ben.karar senin tabi
    RIDE or DIE

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    atla uçağa git bak telekom ile thy arasında anlaşma yapmışlar 60 tl ye uçakla gidiyorsun bence hiç riske girme

Vallahi onu bilemicem.Ama bence en mantiklisi gidip gormek.Belki motor daginik falandir adam sana eski resimleri gonderir.Hem parayi alinca motoru gonderecegine dair bir garanti var mi?Gondermezse kime sikayet et edebilirsin? ne ile suclayabilirsin adami? nasil ispatlarsin?malatya ya git gel otubus bile kac para olabilir ki?Boyle ucuza kacarken her zaman pahali cikiyor bunu bilirim ben.karar senin tabi
    Bir arkadaşımın arkadaşları varmış Malatya'da onlara ulaşmaya çalışıyorum şu anda. Eğer öyle olursa parayı çocuklara göndereceğim.Onlar da alıp gönderirler.Bu fikir nasıl olur hocam? Motosikleti alırken biraz incelemelerini de söylerim.Gerekli bilgileri bana aktarırlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atla uçağa git bak telekom ile thy arasında anlaşma yapmışlar 60 tl ye uçakla gidiyorsun bence hiç riske girme
    Bu güzel bir fikir olabilir.En kötü ihtimal toplamda 150 liramız çöpe gider. Bakalım arkadaşlara ulaşamazsam bunları değerlendireceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Arkadaşlar adamın TC kimlik numarasını alsak,telefonunu alsak.Havale çıkarırken de şu şu olaydan ötürü yazsak bir hukuki hak doğmaz mı bize?

Motosikleti
    Bu arkadaslara ulasmak daha mantikli.Bu arada kac para vereceksin bu motora?
    RIDE or DIE

Vallaha 400'e anlaştık.Ama otobüs parası da eklenince biraz artacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Arkadaşlar acaba Malatya'da oturup bu motosikletle ilgilenebilecek olanlar var mıdır?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Plakasiz motor der iken , motorun ruhsat satisini uzerine resmen alamiyor isen kesinlikle uzak dur. Sorgulama dahi yeterince bilgi vermiyor. Benim sorguladigim bir motor temiz cikmasina ragmen , sorgulamada gozukmeyen 20 senelik bir vergi borcu cikti ve devir teslimi icin , 6 ay ugrastik. Ben sansli idim , cunku olayi evraklar ile ispatliyim vergi borcunu sildirdim. Ama bu sorgulamanin bile yeterince kapsamli olmadigini gosteriyor.

O motor polis tarafindan araniyor olabilir, olumlu bir kazaya karismis olabilir, Narkotik yada teror ile mucadele ariyor olabilir. Say gitsin.

Dedigim gibi noter satisini almiyor isen kesinlike uzak dur.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Yok noter satışı değil.Motosikletin hiç plakası yok.Hiç çıkartılmamış plaka.

Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Biz ne kadar plakasiz alma etme desekde Fatih aklina koymus alicak. Bilirim bu duyguyu plakasida olmasada alma istegini gonlune gore yap sonucta plakan yok trafigede cikmicagin icin kimse sorup sorusturmicak o yuzden icin rahat olsun bence
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yok noter satışı değil.Motosikletin hiç plakası yok.Hiç çıkartılmamış plaka.
    Plaka hic cikarilmamis ise , tescili yoktur , bu da demek oluyor ki noter satisi yapilamaz. Sonuc ayni. Uzak dur. Biri yarin dese bu motor benim , nasil ispatliyacaksin.

Abi nashihati olarak kabul et ve uzak dur.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Peki. :( Birtane bulduk o da gitti mi Zeda. :( Çok da güzel hayallerim vardı yav.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Alıntı Bado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz ne kadar plakasiz alma etme desekde Fatih aklina koymus alicak. Bilirim bu duyguyu plakasida olmasada alma istegini gonlune gore yap sonucta plakan yok trafigede cikmicagin icin kimse sorup sorusturmicak o yuzden icin rahat olsun bence
    Bahadır kardeşim iyi hoş...Fakat burada gördüklerimden sonra içim el vermez.Plakasız olması zerre kadar önemli değil.Ancak burada motosikleti çalınan arkadaşların %99'u yemeyip içmeyip biriktiren insanlar.Eğer o motosikletin başından da böyle bir olay geçtiyse gerçekten içim el vermez.Şu anda düşünceler içindeyim. Acaba şase motor numarasından sorgu yapma ihtimalimiz var mı? Emniyet ile ilgili olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Ve bu satıcıya nasıl güveneceğiz? Vallaha ağlayasım geliyor çaresiz kalınca yahu.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    O motoru binmek icin aliyorsun salonda kristal vazolarin yanina sus diye koymak icin degil. Sigortasini dahi yaptiramiyacaksin. Ilk bindigin gun, hic istemeden bir yere carpsan yada bir yaya dokunsan, hayatin karardi demektir. Ne diyeceksin polise, cok seviyorum plakasiz aldim, plakan yok , sigortam yok ama yaya suclu onume firladi

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motoru binmek icin aliyorsun salonda kristal vazolarin yanina sus diye koymak icin degil. Sigortasini dahi yaptiramiyacaksin. Ilk bindigin gun, hic istemeden bir yere carpsan yada bir yaya dokunsan, hayatin karardi demektir. Ne diyeceksin polise, cok seviyorum plakasiz aldim, plakan yok , sigortam yok ama yaya suclu onume firladi
    Haklısın galiba üstadım. Aslında birşey söyleyeyim mi.Ben vazoların yanına değil de garajıma süs olsun diye alıyordum. Restore edip saklayacaktım.Satıcıdan da 3 gündür cevap yok zaten.Galiba aşkımız başka bahara kaldı.

Motosikleti
    Fatih aga bence takegawa yapmali diyorum senin ve benim makinaya sonucta monkeyden vazgectin ne diyosun buna?

Alıntı Bado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih aga bence takegawa yapmali diyorum senin ve benim makinaya sonucta monkeyden vazgectin ne diyosun buna?
    O zaman motorları satılığa çıkaralım diyorum. Anca buluruz takegawa parasını da o zaman takegawa motoru nereye takacağız? Gerçekten zeda3000 doğru söylüyor.Galiba vazgeçiyorum kardeşim. Sanki sevdiğim birini kaybetmiş gibiyim. :(

Motosikleti
    O zaman motorları satılığa çıkaralım diyorum. Anca buluruz takegawa parasını da o zaman takegawa motoru nereye takacağız? Gerçekten zeda3000 doğru söylüyor.Galiba vazgeçiyorum kardeşim. Sanki sevdiğim birini kaybetmiş gibiyim. :(
    Ben ayarliyorum o zaman 2 tane innova reis

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Dostum böyle bir ticaret şekli yok.. plakası olmayan motoru resmi olarak üstüne nasıl alacaksın? birde parayı göndereceğim adamda motoru otobüse verecek diyorsun,ya vermezse? sahibinden tarzı senin gönderdiğin parayı belli bir süre kendi üzerinde tutup riski ortadan kaldıran bir site üzerinden alacaksan belki alınabilir.. ama öbür türlü sakat bir iş.. (motoru hiç görmeden almana yorum bile yapamıyorum..)

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    aynen katılıyorum çok haklısınız hocam
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)