Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet ile Yurtdisina Cikmak mantiklimi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Neler gerekli arkadaslar yurtdisina cikmak icin pasaport +?yardimci olursaniz sevinirim son zamanlarda cok düsündügüm bir konu yol gösterebilirmisiniz tabiki motosiklet icin teknik detaylarda gerekli ama ben yasal kanuni taraflarini merak ediyorum tesekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Seneye haziran başı gibi ben de avrupa turuna çıkmak istiyorum motorla...
    FOR THE HORDE...

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Pnkflyd nickli arkadaşımızın gezisi oldukça kapsamlı ve gerekli olanları yazmıştı.O'na sorabilirsin bence.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...-10-300km.html

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Valla mantıklı değil. Ben kendi motosikletime yeşil sigorta yaptırmak için gittim arabaya yaptırdım 2'side aynı fiyat. Bana mantıklı gelmedi açıkçası. Şimdi arabayı değiştirdik. Cuma günü öğleden sonra çıktım ben Yunanistan'a motorla gittim bizim tarafta bıraktım. Yürüyerek geçtim karşıya. Yeşil pasaport'um var vize falan gerekmiyor. Sadece 15 tl mesai parası mı ne öyle birşey ödüyorsun. Eğer böyle bir düşüncen varsa motoru bırak uçakla git gönlünce gez. İstersen indiğin yerde motor kiralayabilirsin.

Bir araçla çıkmaya kalktığın zaman masraf artıyor. Bunun beynel minel ehliyeti falan var. 250-300 liraya yakın. Hadi biz yakınız kapıya veriyoruz bir şekilde. Benim evle yunan kapı 15 km. Çıkmayanı dövüyorlar. Sizin için durum farklı alanya'dan çıkmak sorun olucak. O masrafa girmeye gerek yok o paraya biletinizi alın. Tabi yinede size kalmış.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ben almanyaya gitmek istiyorum ama malum ucakla gidemiyoruz oraya vize kolay degil bende motosiletim ile gitme niyetindeyim böyle daha kolay girebilirim kac km.kac saat bilgisi olan varmi arkadaslar birde yanima 10 bin avro alsam yetermi ne dersiniz bu konuda neler yapmam lazim.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben almanyaya gitmek istiyorum ama malum ucakla gidemiyoruz oraya vize kolay degil bende motosiletim ile gitme niyetindeyim böyle daha kolay girebilirim kac km.kac saat bilgisi olan varmi arkadaslar birde yanima 10 bin avro alsam yetermi ne dersiniz bu konuda neler yapmam lazim.
    Almanya mı? Millet almanya'dan arabasını getirmek zor geldiği için Trene koyup getiriyor. Emin misin böyle bir işe kalkışmak istediğinden? Bu arada vize almak zor falan değil. Sen shengen vize alıcaksın. İlk sefer tek giriş çıkış verir. O da sana yeter zaten. Motorla olunca bir farkı yok yani.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    tam olarak anlayamadım.uçakla gidince vize var da motorla gidince yok mu? kara yoluyla schengen alman lazım ki schengene dahil olan ülkelerden transit vize almadan gidebilesin.yoksa aradaki ülkeler için de o ülkelerin vizesini alman gerekir.aman güzel kardeşim 10.000 avro falan büyük para gerçekten ciddiysen çok tehlikeli.bence atla uçağa git.sadece ulaşım için motosikletle gitmek mantıklı değil.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    vaktin bolsa çıkılır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    schengen vizesi turist vizesimi oluyor kalma siniri varmi ben 1 ay kadar kalmayi düsünüyorum sanirim motosikletimi oraya götürmenin yoluda zor görünüyor kalkistik bir ise sonu hayir olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaktin bolsa çıkılır
    gezmeyi seviyorum

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Buyur kardeşim burdan tüm sorularına yanıt alabilirsin.Ah bir de araştırmayı seven bir millet olsak ne süper olacak.Pasaport var mı bari?

http://www.istanbul.diplo.de/Vertret...Formulare.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı FreeSoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyur kardeşim burdan tüm sorularına yanıt alabilirsin.Ah bir de araştırmayı seven bir millet olsak ne süper olacak.Pasaport var mı bari?

http://www.istanbul.diplo.de/Vertret...Formulare.html
    sagol link icin pasaportum yok sifirdan cikarmam lazim herseyi.

Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    sagol link icin pasaportum yok sifirdan cikarmam lazim herseyi.
    tahmin etmiştim hayırlısı olsun önünde uzun ve zorlu bir süreç var umarım başarırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı FreeSoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahmin etmiştim hayırlısı olsun önünde uzun ve zorlu bir süreç var umarım başarırsın.
    tesekkür ederim

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    çok güzel düşünceler almanya-fln. inşallah gerçekleşir...benimde hayalim memlekete motorla gitmek..doğu daki cahil zihniyeti kırmak düşüncesindeyim.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel düşünceler almanya-fln. inşallah gerçekleşir...benimde hayalim memlekete motorla gitmek..doğu daki cahil zihniyeti kırmak düşüncesindeyim.
    benimki sadece macera amacli gezmeyi seviyorum sizide kutlarim düsüncenizden dolayi

Üstad benden sana tavsiye.Nereye gidersen oranın tadına bak hayatta.Bilmiyorum bmw kullandın mı? Almanya denilince bmw ve mercedes gelir benim aklıma.Atla uçağa.Git.Kirala bir bmw motosiklet.Gez toz.Almanların kaymak gibi yollarında biraz gaz aç.Ama domuz yeme. Tavsiye etmem.Hans diye bir arkadaş bul kendine.Sarışın uzun boylu olsun.Ama motosikletle gitmeni ben de tavsiye etmem.Çok uzun yol.Hem sen hem de motosikletin yorulacaktır.Eğer sıkılırsan da bu bir eziyete dönüşecektir.Şimdiden kolay gelsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad benden sana tavsiye.Nereye gidersen oranın tadına bak hayatta.Bilmiyorum bmw kullandın mı? Almanya denilince bmw ve mercedes gelir benim aklıma.Atla uçağa.Git.Kirala bir bmw motosiklet.Gez toz.Almanların kaymak gibi yollarında biraz gaz aç.Ama domuz yeme. Tavsiye etmem.Hans diye bir arkadaş bul kendine.Sarışın uzun boylu olsun.Ama motosikletle gitmeni ben de tavsiye etmem.Çok uzun yol.Hem sen hem de motosikletin yorulacaktır.Eğer sıkılırsan da bu bir eziyete dönüşecektir.Şimdiden kolay gelsin.
    yorum icin sagol hocam ama sadece macera istiyorum sanirim uzun ve tehlikeli bir macera olacak ne yapsam bilemiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu yil ben Belçikadan Türkiyeye geldim ve nerelerde pasport kontrol ediliyor anlatayim, Avusturyadan sonra Macarda kontrol basliyor , ondan sonrasi Türkiyeye kadar kontrol var en zorluk çikaran ülkelerde SIRPLAR ve BULGARISTAN digerleri fazla incelemiyor simdi Türkiyeden Almanyaya nasil gideriz inceliyelim: Türkiye kapukulede çikista Türkiye fazla bakmiyor ama hemen orda Bulgaristan sinirinda Bulgarlar iyi konrol ediyor birde yol parai 5 Avro aliyorlar bu ülkede motoruna petrol almiyorsun çünkü kazik yersin (10 avroluk benzine 30 avro aliyorlar). Bulgaristan yollari berbat gerçekten avrupanin en kötü yolu olan ülkesi olsa gerek. Bulgar polisine dikkat ediyorsun küçük hata bile yapmiyorsun. Bulgaristan bitiminde Sirp gömrügüne giriyorsun, Sirplara geçerken iyi kontrol olunuyor hiçbir yanlislik istenilmiyor SIRBISTANA girdinmi yollar hep insaat bunun üzerine heryer polis (sahteleride var) küçük bir hatada durduruyorlar bazende öylesine POLISKONTROL deyip güya herseye bakiyorlar sonrada bir eksik varmis gibi 20 AVRO ceza parasi aninda istiyorlar bu yüzden O ülkeden ne kadar çabuk çikarsan o kadar karli kalirsin (bu ülkede yine benzin almamaya gayret göster).
    Yine yol parasi aliyorlar 12 avro. Geldik Macar hududuna , Sirplar iyi kontrol ettikten sonra macar gömrügüde kontrol ediyor ama fazla detay yok. Macar yollari iyi ama mükemmel degil yol parasi 15 avro . Bu ülke çok sessiz ve polis bile görmezsin sanki halk firar etmis. Son olarak Macardan Avusturya hududunda konrol var ama sadece Macarlar kontrol ediyor AVUSTURYA gömrügüne birakiliyorsun burda sadece süpheli araçlar kontrol ediliyor eger sansin varsa OK OK diyerek kol sallayip yürrü durma derler sende gazlarsin. Bundan sonra HÜRsün çünkü o ülkenin batisindaki ülkelerin hiçbirinde gömrük YOK!!! (Almanya,Hollanda,Belçika,Fransa,...) . Avusturyada yol parasi 25 avro. Son yol parasi alan avusturya Almanya ,Belçika, Hollanda'da yol parasi yok. Toplam benden çikan para 260 avro (Türkiyeden Belçikaya yol parasi ve petrol).

Geçenlerde Belçikadan feribotla Ingilterye motorumla geçtim kontrol ettiler fazla detay yoktu hemen hemen 50 dakika sürdü 25 avro tuttu (dönüste yin 25 avro). Ama gerçekten Ingiltere ve Irlanda tam MOTOR ülkesi çok güzel yerler var . Motor gezisinin en kralini Ingilterede yasarsin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı kocc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yil ben Belçikadan Türkiyeye geldim ve nerelerde pasport kontrol ediliyor anlatayim, Avusturyadan sonra Macarda kontrol basliyor , ondan sonrasi Türkiyeye kadar kontrol var en zorluk çikaran ülkelerde SIRPLAR ve BULGARISTAN digerleri fazla incelemiyor simdi Türkiyeden Almanyaya nasil gideriz inceliyelim: Türkiye kapukulede çikista Türkiye fazla bakmiyor ama hemen orda Bulgaristan sinirinda Bulgarlar iyi konrol ediyor birde yol parai 5 Avro aliyorlar bu ülkede motoruna petrol almiyorsun çünkü kazik yersin (10 avroluk benzine 30 avro aliyorlar). Bulgaristan yollari berbat gerçekten avrupanin en kötü yolu olan ülkesi olsa gerek. Bulgar polisine dikkat ediyorsun küçük hata bile yapmiyorsun. Bulgaristan bitiminde Sirp gömrügüne giriyorsun, Sirplara geçerken iyi kontrol olunuyor hiçbir yanlislik istenilmiyor SIRBISTANA girdinmi yollar hep insaat bunun üzerine heryer polis (sahteleride var) küçük bir hatada durduruyorlar bazende öylesine POLISKONTROL deyip güya herseye bakiyorlar sonrada bir eksik varmis gibi 20 AVRO ceza parasi aninda istiyorlar bu yüzden O ülkeden ne kadar çabuk çikarsan o kadar karli kalirsin (bu ülkede yine benzin almamaya gayret göster).
    Yine yol parasi aliyorlar 12 avro. Geldik Macar hududuna , Sirplar iyi kontrol ettikten sonra macar gömrügüde kontrol ediyor ama fazla detay yok. Macar yollari iyi ama mükemmel degil yol parasi 15 avro . Bu ülke çok sessiz ve polis bile görmezsin sanki halk firar etmis. Son olarak Macardan Avusturya hududunda konrol var ama sadece Macarlar kontrol ediyor AVUSTURYA gömrügüne birakiliyorsun burda sadece süpheli araçlar kontrol ediliyor eger sansin varsa OK OK diyerek kol sallayip yürrü durma derler sende gazlarsin. Bundan sonra HÜRsün çünkü o ülkenin batisindaki ülkelerin hiçbirinde gömrük YOK!!! (Almanya,Hollanda,Belçika,Fransa,...) . Avusturyada yol parasi 25 avro. Son yol parasi alan avusturya Almanya ,Belçika, Hollanda'da yol parasi yok. Toplam benden çikan para 260 avro (Türkiyeden Belçikaya yol parasi ve petrol).

Geçenlerde Belçikadan feribotla Ingilterye motorumla geçtim kontrol ettiler fazla detay yoktu hemen hemen 50 dakika sürdü 25 avro tuttu (dönüste yin 25 avro). Ama gerçekten Ingiltere ve Irlanda tam MOTOR ülkesi çok güzel yerler var . Motor gezisinin en kralini Ingilterede yasarsin...
    cok tesekkür ederim degerli yazilariniz icin aradigim bilgiler bunlardi tam olarak..2 sorum olacak yanitlarsaniz sevinirim..yol kac km.sürdü ortalama ve yanima neler almaliyim teknik mekanik ve giyim aksesuar gibi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)