Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ANKARA çevresinde gezi rotaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattsaffa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 600E (2000)
    her şehirdeki motorcular için günübirlik kaçamaklarda yakın yerlerin paylaşımları için böyle bi sekme siteye konsa keşke(ya da var ama ben bilmiyorum)

KIZILICAHAMAM:
    Anakara'ya 74 km ama zaten şehir içini saymayınca 60 km civarında. kızılcahamama yaklaşırken virajlar harika(aman dikkat manzaraya takılıp virajı atlamayın, ben yaptım olmuyo kaza kıl payı geçti)
    kızılcahamam merkeze girince bi tane ana cadde var zaten direkt soğuksu milli parkına çıkıyor. milli park içindeki asfaltta virajlar inanılmaz tatmin edici ama dikkat aynı yolda bazen insanlarda geçebiliyor.
    benim gibi dağ bayırcılar da: milli parka girdikten sonra binaların bitimine doğru kendini belli etcek kadr büyüklükte bi çeşme var, o çeşmeyi karşınıza aldığınzda sağ tarafta bariyerle kapatılmış bi yol var.. yukarı giden. o yola sapıp uzun süre doğanın bağrında motorsiklet keyfi yapabilirsiniz.
    kaybolmamak için de hatırladığım kadarıyla uzun süre tek yolu takip edip ilk sapak da sağdan L biçiminde ayrılan yola girin. epey orman içinden devam edin bi tepe virajında açıklık var.. milii park manzaralı harika bi mola yeri. daha sonra yol sizi bi vadiye indirecek T şeklindeki sapaktan soldaki yukarı giden yolu seçin.. sol tarafı bataklık(hiç bataklık gibi durmuyor dikkat edin) olan bi açıklıkta yol Y şeklinde ayrılır. burdan sağa.. geyiklerin kış aylarında yemlendikleri barakalar var. bu bölge de yaban domuzlarının izini görebilirsiniz belki daha fazlasını.. yol burda tekrar ikiye ayrılıyor. sağdaki yoldan giderseniz foto kapan kurulmuş bi çeşme başına gidiyormuş(ben çeşmeye kadar gitmedim) soldaki yol(barakaları sağınıza alınca) güzel bi manzara eşliğinde tekrar sizi medeniyete indiriyor... Bu rotayı takip etmek isteyenlerden ricam; en ufak bi çöp, yemek artığı biyolojik olmayan herhangi bi kalıntı bırakmayın ne olur. Burası bi milli park ve sigara izmaritleri, poşetler vb. hayvanlar için çok tehlikeli. Türkiye de 26 çift ak babanın 15 16 çift'i bu parkta.. mümkünse yemek artıklarınızı bile yanınızda geri götürüp çöpe atın çünkü o yemek artıkları hayvanları beslediği gibi patojen taşıyıp onları öldürebiliyor da.. DOĞA DA MİSAFİR OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN.

Ankara civarında böyle gizli rotalar bilenler paylaşsa ne güzel olur diyorum.. hem Ankradaki motorcuların küçük kaçamakları için hemde ankaraye gelip gezmek isteyenler için...
    Syanur, originel, mombohunter ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Teşekkürler.
    Bu rota gerçekten güzelmiş.Umarım ilk fırsatta deneyebilirim.

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Beypazarı !!! hç gtmedm ama gdlmeye değer

Motosikleti
    YAMAHA XT 600E (2000)
    kendi çapımda ikinci bi rota buldum gene

BEYNAM ORMANLARI;
    Ankara'ya 41 km civarında (kızılay merkezden) gölbaşından gidecekler için 25 km civarı. Konya yoluna sarıp gölbaşı-Haymana sapağını geçtikten sonra mogan gölünü de arkada bırakıp 4-5 km sonra Bala ya dönüyorsunuz. sapaktan sonra ilk köy Beynam Köyü zaten.. köyün bitiiş tabelesından sonra yavaşlayın sağ da Beynam Konakları die villamsı evler var orda Beynam Ormanları tabelasını zaten görürsünüz. burdan parka kadar tek yol ve virajları benim hoşuma gitti(özellikle dönerken-inişte) giriş 2011 aralık ayında motorsiklet için 3 lira. girişten hemen sonra soldan aşşağıya giden yolu takip ettim. önce kıvrıla kıvrıla vadiye iniyor sonra tekrar tepe çıkıyorsunuz. vadi de yol kenarında solda bi çeşme var üzerinden manzarayı izlemek güzel ;)
    Ankaraya yağmur yağdığı ve havanın 7 derece olduğu gün gittim ve yılın ilk karını görmek nasip oldu. hayatımda da ilk kez karda motorsiklet sürdüm dikkatli olunduğu sürece eğlenceli bi şey tavsiyem kar erimeden hava çok soğumadan bi gidin. şanslıysanız bu bölgede yaşayan nesli tehlike altındaki ŞAH kartal'ı da görebilirsiniz. bunun dışında göçmen kuşların sık sık kullandığı göllerin ortaasında olduğu için Angut, Kıl Kuyruk, Kukumav gibi güzel kuşları da görebilirsiniz.

Mangal yapmak bir iki yıldır yasakmış diye duydum ondan pek kimse tercih etmiyo piknik için (soğuğunda etkisi var tabi) sadece Doğa siz ve motorunuz.. Anakara'ya gayet yakın ama vadi içinde olduğu için hemen dibinden geçen Konya yolundaki araçların sesi bile çok nadir geliyor.

Tab bir kaçamak yeri

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hemen abone oldum konuya
    #sürenadam

ferre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova
    gittim gittim, gitmez miyim

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    ankaralılar çıktı meydane...
    ANGARAJ

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    karagöle de gidin....

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Devam devam rota önerilerine

Motosikleti
    YAMAHA XT 600E (2000)
    hele şükür ankaralılar fark etti konuyu :D mesela karagöle gidin derken çubuk yolundan ya da kullandığınız rotadan da bahsedip aydınlatsanız keşke çünkü ben kızılcahamamı hep duyuodum. ama hangi yoldan gidilceğini bilmediğim için 1 yıl askıda kaldı.. arama motorlarına map 24 yazıp nokyanın rota belirleyicisini keşfedince buldum yolumu :D

ferre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova
    karagöle de gittim. ankara civarında hemen hemen heryeri bitirdim ben motorla. şimdi uzaklara açılıyorum bu yaz innova ile istanbula gittim, marmarise gittim. her ikisini de 1 gün içerisinde katetttim. önceki yaz da amasraya gitmiştim. yukarıdaki mesajımda da belirttiğim gibi gittiğim yerleri www.deretepe.net sitemde yayınlıyorum. şimdi buraya tek tek yazmak uzun oluyor orada bulabilirsiniz ankara civarında gezilecek yerleri. tanışıp birlikte de takılabilirz

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    abant gölüne gidin...

ılgaz dagına gidip kayak pistine motorla inin....

kastamonu kalesine gidin...

balık tutmaya polatlı-sakarya nehrine gidin...

en son birlikte işemeye gidin....

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    kopun gelin düzce tarafına olmadı boluya abanta gelin bende size burdan eşlik ederim ;)

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    125cc ile en fazla 125 km mesafe giderim ben, daha da gitmem

Önce yakınları bitireyim, sonra ilk olarak "Abant!"....
    #sürenadam

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kesikköprü de alternatifleriniz arasında olabilir.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...gu-gezisi.html

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125cc ile en fazla 125 km mesafe giderim ben, daha da gitmem

Önce yakınları bitireyim, sonra ilk olarak "Abant!"....
    feci katılıyorum. ben de 150 cc ile 150 km git 150 gel. daha fazlası sıkmaya başlıyor.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Ankara çevresinde gidilecek bir organizasyon olursa katılmak isterim ... Özellikle Karagöl
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    feci katılıyorum. ben de 150 cc ile 150 km git 150 gel. daha fazlası sıkmaya başlıyor.
    Marauder de yazıyor??? 800km
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    cubunf denişilmezdir onun yerine ben söyleyim polat
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cubunf denişilmezdir onun yerine ben söyleyim polat
    BMW felan da yalan ben sana diyim...

Senin avatarda da "72"-2.5 JAWA,92"3.5 JAWA" şeklinde garip kodlamalar var... Tuscan dilinde mi bunlar?)) Nedir ne değildir, yazmışsın ama gören yok...
    #sürenadam

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)