Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Cryptonculara yarayabilir!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar niyetim 2012 model bir crypton almaktı.Ama üniversite kazanınca bu hayali ertelemek zorunda kaldım.Ve elimde bulunan motosikleti de depoya kaldırdım.Ama araştırmalara devam ediyorum.Orjinal yada orjinale yakın ürünleri hep sevdim.Malum ülkemizde motosiklet modifiyesi otomobiller kadar değil...Ya da birkaç sticker,aynaları sökmek,egzoza matkapla delik açmak gibi olaylar da oldukça çok.Yamaha lc 135 almayı istediğim motosiklet ama Türkiye'de olmaması nedeni ile bu sadece bir hayal.Araştırırken gözüme çarpan şey t110 ve lc135 göstergeleri aynı şekilde ve aynı dış görünüşe sahip.T110 için pek fazla modifiye parçası yok.Ama lc135 için bayağı ürünler var.Bodykit,egzoz,filtreler,jantlar,fren diskleri...Ve gözüme çarpan en büyük aksesuar ise Koso firmasının yamaha için ürettiği moto gp stili göstergeler.İsterseniz biraz görselle bunu destekleyelim.
    Bu Yamaha Crypton T110

Bu ise Lc135

Şimdi gelelim asıl mevzumuza.Bu yamaha cryptonun ülkemizdeki versiyonunun göstergeleri.

Bu da Koso gp style gösterge...

Ben işin teknik detayını bilmiyorum.Sanırım gözümün gördüğü kadarı ile parçalar bayağı benzer,hatta aynı arkadaşlar.Bu ürünün fiyatı 350-750 lira arası değişiyor bildiğim kadarı ile.Şimdi asıl olaya geçiyorum gerçekten o kadar güzel bir gösterge olmuş ki hasta olmamak elde değil.Keşke içimizde bunu alıp uyarlayan bir arkadaş olsa da bizde göz banyomuzu yapabilsek...Arkadaşlar bir tanede güzel uygulama ve deneme videosu buldum.Buyrun izleyin.Umarım beğenirsiniz.
    Bu arada üründe benim gördüğüm kadarı ile şu özellikler var.
    Devir göstergesi
    Hız göstergesi
    Hararet göstergesi
    Vites pozisyon göstergesi
    Birkaç renkli aydınlatma
    Toplam ve ara kilometreler.
    Voltmetre
    Ve shift light
    Arkadaş bu videoda uzun kısa yaptığında renkler değişiyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=3pnuW9lyfyk
    Bu videoda da kurulum ve ilk deneme var...
    http://www.youtube.com/watch?v=_dd2gduu2v0

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Not: Bu parçayı satan kişi veya kurumlarla hiç bir bağım yoktur.Zaten bildiğim kadarı ile ülkemizde satan yok...İyi forumlar arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Crypton42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton R
    gerçekten güzel fakat gelecek yaza alabilirim çünkü öğrenci olduğum için benzin parasını bulamadığım günler oluyor

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    iyi güzel de sabit tutabilsek keşke arka rengi...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel de sabit tutabilsek keşke arka rengi...
    Çok zor olacağını sanmam.İyi bir elektrikçi işi görür.Ama böyle güzel değil mi? Her renk var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı Crypton42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten güzel fakat gelecek yaza alabilirim çünkü öğrenci olduğum için benzin parasını bulamadığım günler oluyor
    Arkadaşım galiba sen R kullanıyorsun.Senin motosiklete uyarlaman için kafa grenajını değiştirmen gerekecektir.Arkadaşlar bu arada 140 dolara buldum nette.Malezyada...

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    gösterge ibresinin ucundaki üçgende vites atman gerektiğinde kırmızı olarak yanıyor. http://www.youtube.com/watch?v=dc-Ak5N1V-Q

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)