Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artık, gerçekten dikkat etmeliyiz.. ( lütfen okuyun motosiklet tutkunları. )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    Selamlar arkadaşlar, Pazar akşamı saat 23.35'de bizim burda olan bir acı olayı anlatmak istiyorum. Bulunduğum yer Balıkesir/ Susurluk. Pazar akşamı susurluktan 2 abimiz 100'lük mondial ile Kafaları cektıkten sonra universıte mahallesine gelıyorlar, ordan arkadaşını köyüne bırakmak isterken Bursa İzmir anayolunun Susurluk çıkısı tarafında orta şeritte kasksız ve alkollu bir şekilde yollarına devam edemıyorlar, arkadan bır araba gelıp gecırıyor ve bısey olmuyor ancak araba kacıyor, abılerımız yoldan kalkarlarken ustlerınden tır geçiyor ve kafaları parçalanıyor, birininde cıgerlerı cıkıyor, 1.80'lik adamı 1.20 cm lık ceset torbasına koyuyorlar. Bızım koyun hemen yanı oldugu ıcın anayol, koydekıler ben sanmıslar gece uyurken bırden telefon calmaya basladı ayrı ayrı kısıler caldırıyordu, actım ıyımısın falan dıyorlar evet uyuyordum dedım, hayırdır falan, asfaltta kaza oldu dedıler sen sandık dedı. herneyse bende kalktım yataktan gıyınıp gıttım. Cesedlere fazla yaklasamadım. yol kapalıydı yuzlerce polıs falan. gercekten korktum. Ve aılelelerının geldıgınde o bağrışları ıcımı yakmıstı. hemen ayrıldım ordan ve ertesı gun artık motoru cok dıkkatlı bır sekılde kullandım ve artık oyle kullanıcagım, kask mont eldıven sıparıslerımı verdım. Bugun yarın gelıcekler. Aman dıyorum dıkkatlı olun motorunuzun bır stop lambası dahı yanmıyorsa yola cıkmayın. Sız ne kadar dıkkatlı olursanız olun arkadan bır gerizekalı gelıp sızın ve aılenızın hayatını yakabılır. İnşallah bırseyler anlatmısımdır ve anlayanlar olucaktır. İyi akşamlar..

Bilal Çetinkaya - Fatih Yapıcı... Allah yerınde dınlendırsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    HAni hayatın kıymetini anlamak için çok yakın ve çok sevdiğimiz birisinin ölmesi gerekir ye !!!

Şu motor üzerinde tedbirli olma işide öyledir. Kask dahi takmaz lar ama başlarına bir iş gelince herkesten çok savunurlar karkı korumayı. Sizinki de biraz öyle olmuş.
    Motosiklet üzerinde iken yolda bizden daha küçük daha aciz bir taşıt mı var ki . Bunu kavramak için illaki birşeylere şahitmi olmak gerekiyor.

Bu konu dan çıkıcak tek ders kesinlikle alkollü araç kullanmayın olabilir . Onu bile söylemeye gerek olmadığı gibi kasksız korumasız kullanmayın demeninde pek manası yok. Mutlaka olması yapılması gereken şeyler. Kendini ve sevdiklerini biraz olsun seven insanlar için geçerli tabiki. Kendimden neferet ediyorum ölim daha iyi diyorsan kafana göre takılabilirsin.

Sanada geçmiş olsun yaşadığın bir travma yapmış sende sanırım. Bu travmayı atlatıp normal haline dönmeden önce korumalarını almanı ümid ediyorum. Yoksa yine eskisi gibi devam edeceğinden emin olabilirsin.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

MotoRizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Cok üzücü bir olay gerçekten.. Alkollü araç kullanmak çok tehlikeli hele motor kullanmak intahar demek.. Allah ailelerine sabırlar versin.

Motosikleti
    Evet, deli gibi kullanıyordum, kamyon arkasına yapısmak, 2 tır arasından gecmek, makas atmak, bunlar sureklı yaptıgım seylerdı, olaydan cok etkılendım ve bana ders oldu sızde boyle bırseye sahıt olmadan bence gereken guvenlık parcalarını alın ve yolun sadece sızın olmadıgını beynınıze yerlerstırın. Bu arada butun ekıpmanları ertesı gece sıparıs verdım Gelmek uzreler.

MotoRizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAni hayatın kıymetini anlamak için çok yakın ve çok sevdiğimiz birisinin ölmesi gerekir ye !!!

Şu motor üzerinde tedbirli olma işide öyledir. Kask dahi takmaz lar ama başlarına bir iş gelince herkesten çok savunurlar karkı korumayı. Sizinki de biraz öyle olmuş.
    Motosiklet üzerinde iken yolda bizden daha küçük daha aciz bir taşıt mı var ki . Bunu kavramak için illaki birşeylere şahitmi olmak gerekiyor.

Bu konu dan çıkıcak tek ders kesinlikle alkollü araç kullanmayın olabilir . Onu bile söylemeye gerek olmadığı gibi kasksız korumasız kullanmayın demeninde pek manası yok. Mutlaka olması yapılması gereken şeyler. Kendini ve sevdiklerini biraz olsun seven insanlar için geçerli tabiki. Kendimden neferet ediyorum ölim daha iyi diyorsan kafana göre takılabilirsin.

Sanada geçmiş olsun yaşadığın bir travma yapmış sende sanırım. Bu travmayı atlatıp normal haline dönmeden önce korumalarını almanı ümid ediyorum. Yoksa yine eskisi gibi devam edeceğinden emin olabilirsin.
    Çok haklısın kardeşim. Arkadaşkarın en büyük ve birinci hataları Alkolü olmaları. Ful Koruma olsa bile Bir tırın altından sağ çıkama şanları çok az diye düşünüyorum. Ama tedbir bizden taktir Allahtan..

Motosikleti
    Alıntı MotoRizeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın kardeşim. Arkadaşkarın en büyük ve birinci hataları Alkolü olmaları. Ful Koruma olsa bile Bir tırın altından sağ çıkama şanları çok az diye düşünüyorum. Ama tedbir bizden taktir Allahtan..
    aynen oyle abıcım..

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Allah geride kalanlarına sabır versin. :( çok üzücü acı bir olay neyazık ki
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    bir abimin güzel bir sözü "markete bile kasksiz gitme"

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Direk intihar gibi, acınacak bir durum yok bence
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ALLAH rahmet etsin önce emniyet sonra hareket
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seger125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sız ne kadar dıkkatlı olursanız olun arkadan bır gerizekalı gelıp sızın ve aılenızın hayatını yakabılır.
    Senin anlattığın olayla bunun bir alakası yok. O şahıslar resmen intihar etmiş. Arkadan gelenleri de hiç suçlamaya gerek yok. TIR şoförüne acıyorum...
    Bu arada 1.20lik ceset torbası da hiç görmemiştim
    112ciyiz

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Alkollü olarak trafiğe çıkmaları sonucunda hem trafikteki diğer araçlar için tehlike arz ettikleri ve o tır şöförünün başına bela oldukları için öldüklerine hiç ama hiç üzülmedim...
    GT! ...

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    biliyorum insan yavruları ama içkili olmaları ölüme davetiye çıkarmışlar
    refleksleri zayıflayıp sonra biryerlere giriyolar sonra o kafayla yırtılarsa birbirlerine bakıp gülerler yada böyle toprak olurlar.
    önlemimi alırım taktiri allaha bırakırım

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Seger125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, deli gibi kullanıyordum, kamyon arkasına yapısmak, 2 tır arasından gecmek, makas atmak, bunlar sureklı yaptıgım seylerdı, olaydan cok etkılendım ve bana ders oldu sızde boyle bırseye sahıt olmadan bence gereken guvenlık parcalarını alın ve yolun sadece sızın olmadıgını beynınıze yerlerstırın. Bu arada butun ekıpmanları ertesı gece sıparıs verdım Gelmek uzreler.
    sevgili kardeşim öncelikle söylemiş olduğun kaza bir çok insanı , bende içinde olmak kaydı ile derinden etkilemiş durumda isterimki kimse bir kazada yitip gitmesin evlatlar yetim , kadınlar dul , anneler babaların bağrına ateş düşmesin buraya kadar anladık,

fakat anlamadığımız alkollü araç (motosiklet) kullanmak en basitinden , bir bira dahi içimiş olsalardı rahmetliler yine kanun önünde dirkt onlar suçluydu neden alkollü oldukları için , belki kazayı alkol yüzünden yapmadılar, şerefsizin biri vurdu kaçtı gitti ama o şerefsiz haklı oluyor işte kanun önünde çünkü alkol almadığı için ..

bunun önemini kavrayıp içeceksek bunu araç kullanacağımız zaman yapmamamız gerektiği açıkça ortadadır halende içiyorsan, ve o gidonu alkollü kafayla tutuyorsan diyecek sözüm olmaz...

bu arada yaşanmış kazaya bir parçada olsa şahit olmuş olman herşeyde bir hayır vardır sözünü getirdi aklıma , belkide seninde böyle bir şeye ihtiyacın vardı ders alacak kimbilir yazdıklarına göre herkezi kendin gibi apaci zannediyorsun sanırım ,

hiç bir kask, koruma kıyafeti seni anlattığın tür tırın altında kaldığın bir kazadan sağ çıkaramaz , yani kasktan koruma kıyafetinden bahsedip durma bizlere kendi adıma 6 ay öncesinden motosikleti almadan önce kıyafet ve koruma ekipmanlarını almış bir insanım , yani aramızda senin düşüncende olan insanlarında var olduğu hiç aklıma gelmezdi kusuruma bakma ,

biz onlara apaçi diyoruz senin anlattığın gibi davrananlara ...

yaşın kaçtır bilmiyorum ama bazı şeyleri anlaman için lütfen bir hadisenin başına gelmesini bekleme ve motosikletini ooması gerektiği gibi sür, sürki bizlerde bir gün senin için taziye mesajı yazıp üzülmek zorunda kalmayalım ,

hayatlarını kaybeden arkadaşlara allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum...

---------- Post added at 09:20 ---------- Previous post was at 09:12 ----------

Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zihniyete bak. aferin sen aynen devam et.
    işte bu insanlar kaza yapınca hiç umursamıyorum.
    alkollü motor kullan, kasksız motor kullan, aynasız motor kullan sonra kaza yapınca vah vah vah
    allah korusun çok yakın bir akraban da aynı şartlarda bir motosiklet kazası geçirseydi aynı tepkiyi onada gösterebilirmiydin ????

yapmayın gözünüzü seveyim insan köpeği görüyor üzülüyor ne olursa olsun 2 can yitip gitmiş,

şimdi herkez müslümanmı oldu ....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen 600'lükten betona,125'likten pamuk döşeğe mi düştüğünü sanıyorsun?
    +1 bu lafı tuttum.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 bu lafı tuttum.
    Teşekkürler Raphae1..Telefondan giriyorum.Lanet bir dersteyim.Raphae hatırladığım kadarı ile ss kullanıyordun.Betona dikkat.

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah ailelerine sabır versin.
    Asayiş berkemal

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle arkadaşları önce uyaracaksın olmadı laf ile uslanmayanın hakkı kötektir. gü<el bir ders vereceksin. en azından daha az ölüm olur. nerdeyse her ay bir veya iki ölümlü kaza haberi alıyoruz. bunları tek tek incelediğimizde genellikle motor sürücülerinde çıkıyor hata. buna bir çözüm bulmak lazım.

Motosikleti
    fjr1300-bmwgs 1150
    Ölnlerin arkasından rahmet okumak gerekir..her ne olursa olsun..bizlere yakışan bu olmalıdır..tedbirsiz olmak kula haram kılınmıştır..Tedbir olmadan sokağa çıkmakta haramdır..Bir çok müslüman ülkede özellikle yemende hala hançer vb şeylerle dolaşırlar..onlarında tedbir almadan sokağa çıkmanın günah olduğunu bu şekilde dolaşarak sevap kazandıklarını düşünürler..yani bir bakıma silah taşımak ''helal'' mantığıdır.Cahil toplumlar bu şekilde algılamışlar elden bir şey gelmez...

Bizlere gelince..evvela tedbir almamak ''Haram''dırdan yola çıkarsak,motosiklete veya başka bir şeyi kullanırken olası önlemleri almıyorsak başta en büyük suçlu kendimiziz...Ölerek yada yaralanarak en başta sevdiklerimizi üzüyor,arkasına bu dünyada yapacaklarımızı yarım burakıp ebediyete günahkar olarak gidiyoruz emin olun..Tedbir almamak İNTİHAR la eşdeğerdedir..Bu işin manevi yönü...

KASK takmayan kaz kafalı motosiklet kullanıcılarına gelince..tabii kask her şeyi düzeltmiyor..yada kurtarmıyor elbet..Ancak bir insanın işine verdiği önemi gösterir..Şimdilerde baretsiz fabrikalarda yada inşaatta çalışmak bile mümkün değildir. Bizim toplum fes-kavuk-namaz beresi,şapka.fötr takmayı severde kask takmayı bir türlü sevemez..Nedendir acaba..Gavur işi olduğu için desem hayatımızda her şey gavur işi..Cep telefonsuz bir tek hoca-imam kalmamıştır.. .

Saçımız kılımız dökülmesin günah olması diye başımıza bir şeyler takarızda,ölürüz,çoluğumuz çoçuğumuz sersefil kalır,yada anne babalarımız ölünceye kadar acı çeker diye düşünmez.Türkiyede ölümlü motosiklet kazalarının %)90 200 cc altındaki motosikletlerde..ve % 85 kask kullanıyor olsalardı hayati tehlikeleri bile olmayacaktı...

KASK TAKMAYANLAR,LÜTFEN BİZİM ŞÇİN BARİ ŞUNU YAPIN...BİR DUVARA YANAŞIN...KAFANIZI GERİ ÇEKİN VE OLANCA HIZINIZLA DUVARA KAFA ATIN...DELİKANLILIĞINIZI GÖRELİM
    [COLOR="Red"]GTR 1400 [/COLOR](AMİRAL GEMİSİ)

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Biz buna intihar diyoruz.. Ama ölenlere Allah'tan rahmet, geride kalanlara ise başsağlığı diliyoruz.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)