Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Plaka kapatıp ogs den kaçak geçenlere kötü haber

Motovento
    REKLAM ALANI
    zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farzedin Üsküdar'da oturan bir kişinin iş yeri Şişli de motorsikletiyle işe gidip gelmek istiyor motorsikleti 15 krş yakıyor Üsküdar Şişli arası git gel taş çatlasa 20 km bu durumda 3 tl yakıt yakar+3 tl de hergün köprü parası Eminim bu durumda olan birçok arkadaşımız vardır.
    o durumda olan arkadaşlara tavsiyem şişme bot alsınlar kız kulesinin ordan direk karşıya emirgana geçsinler bak işte o zaman plakada kapatmazsın yakalanıp cezada yemezsin o krş yakarsınn kendi köprünün sahibi olursun. şaka bir yana metrobüs daha tasarruflu kanun boşluklarından faydalanmaktansa alternatifleri değerlendirmek lazım.

---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

ben izmirinize 1 kez geldim gerçekten çok güzel cıvıl cıvıl hatam varsa düzeltin alsancak konak arasıydı galiba veya karşıyaka konakmıydı tam hatırlamıyorum her neyse sadede geleyim asteğmen bir kardeşimizin yemin törenine geldik tören bitti sahilde güzel bir bara gittik biralama yaptık sonra karşıya geçmek için vapura bindik biz istanbulumuzdan alıştığımız her vapurda birkaç tuvalet olur ama güzel izmirinizinkinde hareket ağmirliği dahil açık tuvalet bulamadım şok şok şok kaos rezalet skandal istanbulumuzun yolları olsun köprü trafiği olsun namı diardır çünkü istanbulumuzda her gün 900 araç trafiğe dahil olur ha bir o kadar istanbullumuz pratik ve zekidir ki tuzu kuru olmayan vatandaşımız köprünün hangi saat akıcı olduğunu billir tüm işini ona göre ayarlar gezmeye arasıra istnbula gelenler bilmezler tabiki bilseler bile ogs nedir bilmezler çünkü = memleketlerinin semt arası çalışan vapurlarında tuvalet yoktur köprü trafiğinde bekleyen araçlarda genelde tek kişi olur onlarda toplu taşıma araçlarını kullanmazlar(metrobüs) lükse düşkündürler hesap kitapları yoktur. istanbulumuza gezmeye gelen bunlarıda bilmezler...
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    haziranda motorumu yeni almışdım. kgs yok tabi. ilk gişelerde durdum kgs aldım.ikinci gişede eldivenle cebimden çıkartıp okutamadan geçdim. gecenlerde karayollarının internet sitesinde dolşırken dur şu kgsye bi bakayım dedim, ne göreyim 8 lira geciş ücreti 80 lira faiz olmuşmu sana 88 lira. ta a.k. dedim.daha ödemedim nere ödeniyor bu bilen varmı karayollarının gişelerinemi yoksa bankalara falanmı

o sayfada cezanın bir kodu olmalı yoksa bile motor sizin adınıza ise tc kmlik numarasından ptt de yatırabilirsin saygılar
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    Alıntı zafer61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sayfada cezanın bir kodu olmalı yoksa bile motor sizin adınıza ise tc kmlik numarasından ptt de yatırabilirsin saygılar
    bilgi için teşekkürler

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprülerden para alınmasının ülkemin en saçma uygulaması olduğunu düşünüyorum. Kimi arkadaşlar hukuki olduğundan dem vurmuşlar. Bir uygulamanın hukuki olması adil olduğu anlamına gelmez. Kırmuzu ışıkta geçene 15 yıl hapis dense bu hukuki olur ama adil olabilirmi? Hükümetler kalkıp her yolu ücretli yaptık dese bu da hukuka uygun olur ama adil olmaz. İstanbulda insanların başka alternatif kullanabilecekleri bir yolmu var karşıya geçmek için. Otoyolların olduğu yerlerde devlet yollarıda var. İsteyen paralı, isteyen açık yoldan gidiyor. İstanbulda alternatif olarak DEVLET YOLU KÖPRÜSÜ varda insanlar kullanmıyor mu? Devlet idarecilerinin görevleri vatandaşın sırtına binmek değil, refahlarını sağlamak için gerekli tedbirleri almaktır. Bu nedenle köprüler BEDAVA OLMAK ZORUNDADIR... (İstanbul'da yaşamıyorum, geldiğim zamanlardada köprü parası vermem gerekmedi)
    yaklasim super, bravo ...
    gv650i bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 senede bir İstanbulunuza geliyorum, Avrupadan Asyaya geçişte 2-3 saat kuyruklarda beklediğimi biliyorum.
    İki omuzu arasında taşıdığı kemikten kavanozun içinde kimilerinin söğüş kimilerinin salata olarak yediği nesneyi taşıyanlar bilir ki, saatlerce rölantide çalışan araçların yaktığı yakıt ödeyeceği köprü parasını geçer.
    Bunu hesap bilmezlikle mi açıklasak yoksa milli servet düşmanlığımı yada vatan hainliği mi?

Çünkü yıllardır bunun izahını yapmayan ilgililer iyi niyetli ve zeka sahibi olamazlar.

Üstelik bu düzenin bu şekilde işleyişine razı olan ve destekleyen vatandaşlarımız izah edilemez bir gaflet içerisindedirler.

Bu akıl dışı sistem Ardahan ilimizdeki bir traktöre Boğaz köprüsünden kaçak geçiş çezası bile kesebilmektedir.

Pesss vallahi pes.
    bu olay herkese olmuş olabılır,
    arkadaşım sıfır motor alıyor 2009 md,
    ve motor yine boğaz köprüsünden 2005 yılında kaçak geçişten ceza yiyor.
    SAKARYADA bununan ve ist'a otobüs ve otomobil dışında hiçbir araçla gelmeyen şahsa kesilen cezaya itiraz edilebilmesi için,
    önce ödemesi gerekiyor sonra dava açması gerekıyor ve sonrada ist'a gelip köprü girişindeki veya çıkışındaki köprü denetim öfisine baş vurup ayrıntılı bilgi alınması gerekıyor dıye bildirim yapılıyor,

Bizim Devletimizin kurnazlıgı ve devletimizin YILDIRMA Politikasıdır bu,
    işi yokuşa sür millet uğrasırsa daha fazla parası gıdecegını anlarsa bunu öder ve uğraşmadan yanımıza kar kalır durumu yani...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    allahtan istanbulda yaşamıyorum birde oradan giydirecekler di zaten maaşımın 3te birini vergi olarak alıyorlar ayriyetten benzinin %67 si vergi elektrik su faturasın da ne kadar vergi verdiğimi bilmiyorum heralde %18 birde trt payı veriyorum nedeni ni bende bilmiyorum eee ne alırsan vergi veriyorum yani birde köprü parası vermek beni isyan ettirir di yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 senede bir İstanbulunuza geliyorum, Avrupadan Asyaya geçişte 2-3 saat kuyruklarda beklediğimi biliyorum.
    İki omuzu arasında taşıdığı kemikten kavanozun içinde kimilerinin söğüş kimilerinin salata olarak yediği nesneyi taşıyanlar bilir ki, saatlerce rölantide çalışan araçların yaktığı yakıt ödeyeceği köprü parasını geçer.
    Bunu hesap bilmezlikle mi açıklasak yoksa milli servet düşmanlığımı yada vatan hainliği mi?

Çünkü yıllardır bunun izahını yapmayan ilgililer iyi niyetli ve zeka sahibi olamazlar.

Üstelik bu düzenin bu şekilde işleyişine razı olan ve destekleyen vatandaşlarımız izah edilemez bir gaflet içerisindedirler.

Bu akıl dışı sistem Ardahan ilimizdeki bir traktöre Boğaz köprüsünden kaçak geçiş çezası bile kesebilmektedir.

Pesss vallahi pes.
    bi aralar köprü ücretleri kaldırılacak bilmem ne diye devlet kendi içersinde bir kımıldanma olmuştu ya işte sizin o bahsettiğiniz köprü trafiğinde yakılan benzinle ilgili komik bir açıklama geçmişti bilmem hatırlayan var mı ama ben çok ne hatırlıyorum

Yalan olmasın ama hatırladığım kadarıyla kara yolları genel müdürü gişelerin boğaz trafiğini rahatlattığını hatta gişeler olmasa trafiğin daha çok sıkışacağını söylemişti.. Bu cümleleri kurduğunda artık devleti yönetenlerin ne kadar zekadan bilimden akıldan mantıkdan ve sayacağımız bir çok şeyden uzak olduğunu birkez daha net bir şekilde görmüş oldum..

Son olarak eğer sesimizi duyurmak için bir çabamız yoksa buraya gelip yakınmak sadece kendimizi rahatlatmak olur.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Yaw arkadaslar bosuna yoruyosunuz parmaklarinizi ,,, eylem olmadan ,, asla sesimizi duyuramayiz .. Bu nedenle cikilip kopruyu trafige kapatmak lazim pankarti acmak lazim genede bisey olmazda .. Neyse
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Ülkemde adalet yok.Yasalar masumları sınırlıyor,suçlular kanunlardan yararlanıyor.Yalaka ve yandaşların üçkagıtcıların omuzunda hayatını idame ettiren asalak bir meclis ve hukümet politikası.Ya dine ya sermayeye dayalı yönetim.Sistemin eski dilde karşılıgı kölelik.KÖLELİK. Bu yüzden ÖDEDİGİNİZ KÖPRÜ PARALARI DOKUNMASIN GURURUNUZA.Bu işin yalnızca naklen kısımlarından biri.Sistemde adalet hak hukuk yok.Boşuna kimse kendini kandırmasın.Kanuni olan adil midir?Adalet nedir sorması lazım bizi yönetenlerin kendine ve cevabı bizimle tartışması lazım.Yoksa bu halk demokrasi ile yönetiliyor diyemeyiz diyende yanılır.

kuvvetsiz adalet acizdir adaletsiz kuvvet ise zalimdir (packal)

ülkemizde herkes hak ettiğini yaşıyor...

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu ülkede herhengi bir konuda , ne zaman adaletli bir sitem olacak çok merak ediyorum.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Vallahi buldum billahi buldum...

Başka bir açıklaması olamaz,

Bir devlet nasıl olur da bu ve benzeri mantıksız uygulamaları getirir,

Ve mantıksızlığın devamında ısrarcı olur.

Sıkı durun yazıyorum.

Varlığının temelinde, adil bir sağlık eğitim ulaşım adalet şevkat vb uygulamalar yoksa.

Ben buradayım öhöööm hııııım hayyyt heeeeyyyt etmekte,

Eline sopa alıp yurttaşlarını itaate zorlamakta,

Aynen acemi oğlanların sokak kavgaları gibi mantıksız uygulama ve güç gösterilerine girmektedir.

Yoksa GOSGOCAMAN DEVLETİMİZ bu ve benzeri işlerden hesaplardan anlamaz mı?

Tabiiki anlar ama ama ama ama ama ama ama.

Doğrusunu yapmaya galksa loouuu sen gomanistmisin deeler,

Çok kazanandan çok vergi almakta neyin nesi eski göye yeni adet mi getireyon deeler

Gerisini yazemeyom bu yaştan sonra ban yemiyek gari.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden buldun yasası vardı, hatırlar mısın ihtiyar? N'olmuştu o yasa çıktığında? Devletin gücü öyle herkese yetmez... Kominitlik yapıp asap bozma
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Amerika da dolaylı vergi %20 kurumlar vergisi %80 yani halktan nerdeyse vergi almıyorlar , bizde de tam tersi dolaylı vergi % 80 kurumlar vergisi % 20 . EE yakında otoyollar ve köprüler satılacak o zaman geçiş ücreti nasıl olur neyi tartışırız merak ediyorum.Bakınız devlet tekelden çıkınca sigaranın haline, şu an kaçak sigara almış başını gidiyor, devlet de sigara kullanımı azaldı diye istatistik yapıyor çok gülüyorum.Devlet istediği kurumu kar ettirebilme gücüne sahip yeterki istesin , bakınız telsim. Bu ülkede devlet yoğurt mu yapar diyenler Fransa Disnayland devlet işletmesi.Bu ülkede tüm kitler zarar ediyor diye peşkeş çekilmedimi ? Elektrikte kaçak genel üzerinden % 30 .Bu kaçağı aramayan sistem o farkı tüm faturalara eşit bölüştürüyor (ohhhhh yarasın) . O % 30 için kaç nükleer santral yapılmalı acaba ? Offf yine efkarlandım güzel ülkemin halini düşününce......
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

Motosikleti
    pcx
    hocam bu motoru alırken ötv sini mtv sini kdv sini sigortasını kaskosunu muaynesini lastiğini yakıtını kaskını ekipmanını koruma kıyafetini aksesuarına kadar herbişeyini hesap ediyosunuzda ayda yılda köprüden geçiyosunuz 3.40 vermek mi hoşunuza gitmiyor ?? ismini hatırlamıyorum yukarda arkadaşlardan biri cok güzel söylemiş iki teker üstünde gidiyoruz motorcu ahlakı diye bişey var ister katlanan plaka al ister plakanın üzerini kapa hesap zamanı gelince ya bir daha motora binemeyecek hale gelirsin yada gelmiş geçmiş bütün geçişlerin parasını bir seferde alır. Devlet Her zaman 18 yaşında

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Ben plakamı KAPATMIYORUM OLDUĞU GİBİ AP AÇIK fakat yinede geçiyorum,
    HGS Görsün öyle ise,
    onun iş güzarlığı o beni görmüyor yoksa hep açık

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İHTİYAR çok güzel anlatmış; o kadar vergi veriyoruz. 1 Litre benzin 5 liradan fazla. Ama hala bazı adamlar diyor ki "ödeyin lan hırkızlar".
    En güzeli köprüye 2 tane gişe koymak. Girerken ve çıkarken para almak. Hatta bu hırkızlara önlem için köprüleri motosiklet trafiğine kapatmak.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)