Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sanırım Motoru Kış Uykusuna Yatırma Vakti Geldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    hava durumuna bakıyorumda genelde 15- 20 derece arası seyredecek üstüne birde yağmur yağdımı
    daha düşük hissedilir. Bugün sabah 7 gibi bir saat dışardaydım ve yağmura yakalandım biraz ıslanıp
    eve döndüm baya üşümüşüm sanırım motorun üstünü örtüp uykuya yatırma vakti geldi
    İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet havalar bozdu motoru dışarı çıkarma vakti geldi
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Burda da yağmur başladı.İşte şimdi motor sürme zamanı.Kalın giyinip yağmur geçirmezleri çektim mi değme keyfime.Yağmur kar ve çamura karşı özel bir ilgim var...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş

Motorlar Kış Uykusuna yatmazlar

Her daim yola çıkmaya hazır tutmak lazım kendilerini. Elbette her türlü giyim kuşamımız da hazır olmalı

Ancaak, yağışlı havalarda motor kullanmak zaten riskli olan motor sürüşünü 2 kat daha riskli hale getirir! Özellikle kendine güvenmeyen, motor kullanma konusunda çok iyi olduğunu düşünmeyen arkadaşlarımız yağışlı havalarda sürmemeliler.

Ben, hava soğuk olsa da yağış yok ise sürenlerdenim. Yağışa yakalandığında ve ya yerler ıslak kalmış bir asfalt ile karşılaştığında, sağ şeritten devam edip, tek amacı evine ulaşmak olan biri haline dönüyorum

kazasız belasız
    Poturdak

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ben 1 yıllık motosiklet sürücüsüyüm ve kışın motorumu yatırmaya kıyamıyorum Bütün risklerini göze aldım ama hazırlıkta yaptım.Korumalar, bot haricinde tamam lastikleri değiştireceğim birkaç gün içinde ve hazır olacağım.Okula, Allah nasip ederse yoğun kar haricinde motosikletle gitmeyi planlıyorum

Motosikleti
    125CC
    ben de yağmurda sürenlendenim. uzun bir sessizliğin ardından yağan çilenti dışında tüm yağmurlarda çıkarım. çünkü asfalt çamur oluyor düz giderken kayıyorsun çilentide.

ama bu forumdaki hiçkimseye yağmurdada çıkın diye tavsiye vermem. hiç kaza yapmasak bile ileride romatizma olarak geri dönecek unutmamak lazım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kışın motor yatırmak eskiden di artık yatırmyorum fakat işe giderken mecburen binmem gerek yoksa kışın motora zevk için binmek akıllı adam işi değil bence
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

umit_yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150ns
    Normal hayatta giyilen deri ceketler (%100 deri) motosiklette işe yararmı rüzgarı ve soguk havayı kesme açısından ?

kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kross çu arkadaşları hafta sonu serdivan tepelerine bekliyoruz
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

Motosikleti
    cygnus rs
    havalar bozdu,balaklavayı termalleri içlikleri giymenin vakti geldi,niye kışın motora binmiyosunuz anlamıyorum valla, kışın keyfi ayrı yazın ayrı

Motosikleti
    cbr125r
    Alıntı efe tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar bozdu,balaklavayı termalleri içlikleri giymenin vakti geldi,niye kışın motora binmiyosunuz anlamıyorum valla, kışın keyfi ayrı yazın ayrı
    kışın motosiklet kullanmak istemiyorum çünkü :
    1-) Arka lastiğim duro ve ıslakta azgın boğa gibi üzerinden atmaya çalışıyor
    2-) Bünyem çok hassas üşüyünce çabuk hasta oluyorum
    3-) Bir dünya koruma ekipmanı ve yağmurluk ile kullanınca gittiğim yerde bunları koyacak yer sıkıntısı oluyor
    4-) Islak zeminde kullanmak normalden çok daha tehlikeli ne zaman ki tehlike keyfin önüne geçer orda durmak gerek diye düşünüyorum
    son olarak şunu söylemek isterim ki yaklaşık 10 senedir motosiklet kullanırım daha hiç düşmedim ve kaza yapmadım ama binlerce kaza atlattım
    o kazaya yaklaşma anlarında hava yağmurlu olsaydı kesin kaza yapardım

micir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial ZNU125
    ben motor kullanmaya yeni başladım. Daha 1,5 ay oldu ve yağmurlu havalarda sürmeye korkuyorum :( Madem böyle bir başlık var bir kaç da öneri yazsanız süper olur.

mesela yapılmaması gerekenler! virajlar vs...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı micir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor kullanmaya yeni başladım. Daha 1,5 ay oldu ve yağmurlu havalarda sürmeye korkuyorum :( Madem böyle bir başlık var bir kaç da öneri yazsanız süper olur.

mesela yapılmaması gerekenler! virajlar vs...
    Lastikleriniz kötü ise kaliteli bir lastikle değiştirerek başlayabilirsiniz.Kötü lastikler bırakın ıslak zeminde kuru zeminde bile virajda çok tehlike yaratıyor.Kendi motorum 2011 model Honda orjinal lastiklerine asla güvenemiyorum.Bu yüzden bende motoru yatırcam kış boyu

Motosikleti
    mondial ZNU125
    Motoru sıfır aldım. Lastiklerinin iyi ya da kötü olduğunu bile bilmiyorum. Motorlar hakkında çok bilgim yok. Lastiklerin yeterli olup olmadığını ben anlayabilir miyim, yoksa bir uzmana mı göstermeliyim?

Motosikleti
    cbr125r
    Motoru sıfır aldım. Lastiklerinin iyi ya da kötü olduğunu bile bilmiyorum. Motorlar hakkında çok bilgim yok. Lastiklerin yeterli olup olmadığını ben anlayabilir miyim, yoksa bir uzmana mı göstermeliyim?
    lastiklerin markasını söylersen fikir verebiliriz

Motosikleti
    mondial ZNU125
    hmm.... Motorum mondial ama lastiklerinin markasını bilmiyorum. Bunu size yarın söyleyebilirim.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Markasını yazarsan yardımcı olabiliriz.Markasına bakarken ebatlarınıda söyle ki motoruna uygun kaliteli lastik önerebilelim.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleriniz kötü ise kaliteli bir lastikle değiştirerek başlayabilirsiniz.Kötü lastikler bırakın ıslak zeminde kuru zeminde bile virajda çok tehlike yaratıyor.Kendi motorum 2011 model Honda orjinal lastiklerine asla güvenemiyorum.Bu yüzden bende motoru yatırcam kış boyu
    Yatsın daha iyi km yapmasın Benimde lastikler saçma sapan bir marka. Şuan dışarda acaip yağmur yağıyor. Motorum kapının önünde 4 gündür brandasını açıpta bakmadım. Bugün yıkarım diyordum. Seneye artık. Havalar bir daha düzelmez heralde. Deponun yolunu tutarız artık yavaştan. Lastik çok kaliteli olsada bir yerden sonra o da kayıyor. Michelin lastik var arkadaşımın motorunda. Bugün bindim bir yere kadar gidip geldim. Yağmurda virajda gazı açınca arka taraf bırakıyor hemen yolu. Lastikleride takalı daha 2000 km falan oldu. Motor ybr 125. Çok fazla güvenmemek lazım. Belkide benim kullanımımdan kaynaklıdır. Bilmiyorum. Varsın motor 3-4 ay yatsın. 2006 model daha 1 hafta önce 5000 bakımını yaptırdım. Daha 4991 km'de 2012'ye kadar 5000 olsa bari
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatsın daha iyi km yapmasın Benimde lastikler saçma sapan bir marka. Şuan dışarda acaip yağmur yağıyor. Motorum kapının önünde 4 gündür brandasını açıpta bakmadım. Bugün yıkarım diyordum. Seneye artık. Havalar bir daha düzelmez heralde. Deponun yolunu tutarız artık yavaştan. Lastik çok kaliteli olsada bir yerden sonra o da kayıyor. Michelin lastik var arkadaşımın motorunda. Bugün bindim bir yere kadar gidip geldim. Yağmurda virajda gazı açınca arka taraf bırakıyor hemen yolu. Lastikleride takalı daha 2000 km falan oldu. Motor ybr 125. Çok fazla güvenmemek lazım. Belkide benim kullanımımdan kaynaklıdır. Bilmiyorum. Varsın motor 3-4 ay yatsın. 2006 model daha 1 hafta önce 5000 bakımını yaptırdım. Daha 4991 km'de 2012'ye kadar 5000 olsa bari
    Bende alalı 3 ayı geçti 3.300 Kmdeyim IRC Lastik var üzerinde.Bir kaç kez viraj denemesi yaptım Allah korudu.Yatsın bakalım biraz bidahaki yaza değiştiririz artık,belki gerekte kalmaz çok fena satasım var motoru

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende alalı 3 ayı geçti 3.300 Kmdeyim IRC Lastik var üzerinde.Bir kaç kez viraj denemesi yaptım Allah korudu.Yatsın bakalım biraz bidahaki yaza değiştiririz artık,belki gerekte kalmaz çok fena satasım var motoru
    Eğer sahibinden.com'daki elemanlar gibi 7 bin tl istemezsen gelecek sezon başında talip olabilirim. Maxi scooter mi istiyorsun yoksa? Çok fena altınelbiseliadam izlerim. Aklımda kalmış. İtalyan'a merak sardın galiba.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)