Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaza yaptım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    geçmiş olsun....cana değeceğine mal gitsin...
    Ölümün çaresi varmı;yok....Ölüm korkusunu ölümü kabullenmekle yenebilirsin...Motosiklete biniyoruz ama kazasından,ölmekten korkuyoruz...Korkularını,üzerine giderek yenebilirsin.Korkuyla nereye kadar yaşayabiliriz.Kaza yapabileceğini,hatta bu yolda ölebileceğini bile kabulenerek cesaretin yerine gelebilir...
    Kaza riski var ölüm riski var deyip motor sevdasından vazgeçen gördünmü?
    Ben geçirdiğim kazadan sonra,8 yıl boyunca motosikleti öcü bir ölüm makinesi gibi gördüm...Ama baktım olmuyor tekrar çıktım üzerine...İlk başlarda bir tereddüt bir korku,paranoya hali,trafikte araç sollamaya dahi çıkamıyordum..Şu an korkularımı yendim,kendime güvenim tekrar geldi.Bilinçaltımı tamamen temizleyene kadar 125 cc ye devam...sezon başında tekrardan en az 500 cc düşünüyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    geçmiş olsun verilmiş sadakan varmış.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

MotoRizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Motor sevdasından kolay kolay vazgeçemem herhalde. ama biraz ara vermem gerek zaten motoru büyütmek üzereydim . Hem kazayı unuturum hemde o arada para biriktirmiş olurum.. borça falanda girmem. Herkes bir gün ölecek kimi motorun üstünde kimi direksiyonun başında.. Kazada tek tesellim artçima birşey olmaması ve kazanın benim hatam yüzünden kaynaklanmaması..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

Bugün halk otobüsüne binince motorumun değerini ve motorsuz yapamayacağımı anladım. ama biraz halk otobüsü çilesi çekeceğim galiba..

Motosikleti
    2011 Destro Mr 250
    Geçmiş olsun kardeş. Ben de ilk motor tecrübemde tücrübesizlik nedeniyle ciddi bir kaza yapmıştım.. Allah'tan kaskım vardı. Ufak sıyrıklarla atlattım ama sol dizim hala zaman zaman sızlar...Ben hareket halindeyken açılan araç kapısına çarpmıştım..Benim için acı bir tecrübe oldu, sonrasında daha dikkatli kullanmaya başladım..İnsan kaza yaptığına sevinir mi bilmem ama ben o kazayı yaptığıma sevinmiştim..çünkü beni daha büyüklerinden korudu...Artık gideceğim yerlere 10 dakika geç varıyorum ama risk almadan sürmeye çalışıyorum...
    Birde bilen arkadaşlara tavsiyem yola çıkarken Ayet'el Kürsi'yi bir kaç kez okumaları..Allah sana hayırlı uzun ömür versin kardeş
    [COLOR="#008080"]''Her suç topluma sorulmuş bir sorudur''[/COLOR]

Motosikleti
    BMW R80 GS
    çok geçmiş olsun allah korumuş
    bende kaza yaptım yağmurlu havada allah korudu taksi motorumu altına aldı ben 5-6 metre sürüklendim allahtan yer ıslaktı pek zarar görmedim
    ama bir gün sonra dayanamadım yine motosiklete bindim...
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    geçmiş olsun

Motosikleti
    ASYA GY 200
    Geçmiş olsun

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı MotoRizeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma günü sabah 8:15 te gece vardıyasından yagmurlu bir hava da çıktım mesai arkadaşımda arkamda. İş yerinin kapıdan solu kontrol ettim yol müsaitti ford cortnet ı gördüğümde en az 500 metre uzaktaydı ama çok hızlı olduğunu farkettim sağdan yola çıktım sola sinyalımı verdim corneti sinyalimi gördü tereddüt etti soldanmı geçim yoksa motoramı müsade edeyim geçsin derken ani bir firen ama ne çare ıslak zemin ve korkuç bir ses. ve havada uçan ve yerde 20 mt sürüklenen iki adam. yola savrulan motor parçaları duran bir trafik toplanan bir kalabalık Allahtan gelen mala geldi bizim burnumuz bile kanamadı.. o anları anlatmaya zorlanıyorum o ses kullaklarımda yankılanıyor bikaç kes motoru yatırmıştım ama ilk defa bir araç bana bu kadar hızlı çarptı. Ayağa kalktığımda tek patçamıyım diye kendimi ve sonra arkaşı kontrol ettiğimde hayatımın bana altın tepside geri hediye edildiğini hissettim. . Pert olan bir motor ve 3 bin liralık hasarlı bir ford connetc. ve tamamen sucçlu olan bir araç sürücüsü. Şimdi tam CC büyütme aşamasında olan bir motorcunun yaşadıklarıni tahmin edin ve bana bir akıl verin.. motor hayatımı gözden mi geçirmeliyim yoksa nokta mı koymalıyım..

Kardeşim geçmiş olsun kararını sen ver çünkü bedende de ruhta sana ait.....Milletin söyleyeceği temenniden öteye gitmez.İyi düşün kaza hayatın her anında ölümün bizi beklediği gibi bekler,eğer eğitimin yetersizse veya tecrüben eksik ise tamamlamaya çalış trafik bilgini kontrol et ve mümkünse iyi bi eğitim kurumundan da eğitim al.Özellikle trafik eğitimi çünkü anlattığın olayda beklemen ve çıkmaman gerekirdi.... Maalesef motosikletle gitmek ile motosiklet kullanmayı ve trafikte olmayı karıştırıyoruz.Her zaman iyi düşün ve sonra karar ver derim.Tekrar geçmişolsun kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    Geçmiş olsun, biraz ara ver şu an sıcak olayın etkisindesin.sonra zaten devam etmeyi kendin isteyeceksin, Yanlız şunu unutma çok mecbur kalmadıkça kesinlikle artçı bindirme.
    motoruna, bindireceksende mutlaka kask mont dizlik herşeyi takılı olsun,Allah korusun kaza anında sana bişey olmayıp arkadaşına olsaydı,insan vicdan azabından duramaz..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim geçmiş olsun kararını sen ver çünkü bedende de ruhta sana ait.....Milletin söyleyeceği temenniden öteye gitmez.İyi düşün kaza hayatın her anında ölümün bizi beklediği gibi bekler,eğer eğitimin yetersizse veya tecrüben eksik ise tamamlamaya çalış trafik bilgini kontrol et ve mümkünse iyi bi eğitim kurumundan da eğitim al.Özellikle trafik eğitimi çünkü anlattığın olayda beklemen ve çıkmaman gerekirdi.... Maalesef motosikletle gitmek ile motosiklet kullanmayı ve trafikte olmayı karıştırıyoruz.Her zaman iyi düşün ve sonra karar ver derim.Tekrar geçmişolsun kardeşim Allah yar ve yardımcın olsun....
    Saol kardeşim akacak kan damarda durmuyor . İyi bir eğitim kurumundan kastın nedir anlamadım. Sürücü kursları ise onlar benden daha aciz trafik bilgisinden. Sen hangi eğitim kurumundan eğitim aldın o eğitim kurumundan bende eğitim almak isterim.. mümkünse telefon numarası veya isim verebilirmisin. ?

emrah1230 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    çok geçmiş olsun kardeşim Bende 4 ay önce yaptım kaza hep dikkatsiz sürücüler denk geliyor birden atlıyorlar yola .Allahtan ki sizlere bir şey olmamış benm sol dizim tüm baglar yırtık diz imde kalıcı hasrlarla atlattım ama 5 ay sonra fln tekrar biniyorum motora bırakamıyor insan

Motosikleti
    Bu Moto Calibre 250
    Geçmiş olsun ustad gerçekten sağlığına zarar gelmediğine şükretmelisin. Bende 1 hafta önce motoru mucura kaptırdım ve motorun üstünden fırladım fakat bende ufak tefek sıyrıklarla atlattım olayı motorumda hasar vardı fakat sevindigim nokta şu bundan sonra nerelere nasıl ne hızla gireceğimide anlamış oldum. Düştükten sonra tekrar motorun üstüne bindiğimde virajlarda vs korku vardı fakat zamanla atlattım bunu gerçekten ne olacağını hiç bilemiyorsan nerde ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor hele hele biz iki teker tutkunları için tehlike hep ensemizde diyebilirim. Ayrıca motordan düştükten sonra avuç içlerimdeki sırtım omzum ve dirseklerimdeki yaralarda üzerimde bir motor montu elimde eldiven olmuş olsa olmayacaktı bunuda ondan sonra farkettim yani korumaların önemini zarar gördükten sonra anlıyoruz ne yazıkki o kadar kişi bas bas bağırıp önerse dahi. Allah biz iki teker tutkunlarına kazasız belasız binmeyi nasip etsin, büyük geçmiş olsun.

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Geçmiş olsun. Allaha daha büyük kazalardan korusun.
    Motosikletle küçükte olsa kaza geçirmeyen yoktur. Siz motor sürmeye devam edin diyemem. Ama her düşen, her kaza yapan motosiklet sürmeyi bıraksaydı yollarda motosiklet süren insan göremezdik...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Paşam öncelikle çok çok geçmiş olsun. Size bişey olmamış. Mala gelmiş bu önemli. Ve artçında da koruma yokmuş zannedersem. Bu kötü bi durum. İçindeki motor aşkını söndürme bence. Ben 250 cc ile motor sürmeye başladım ve onun üstünde sürmeyi öğrendim. İlk aldığım hafta motora 4 sefer bindim 3'ünde kaza yaptım bi seferinde de kız çocuğuna vurdum. O anki halim hala gözümün önünde ama insan bırakamıyor. Çok şkür şimdi bi sıkıntımız yok. Bence azimle devam et :D

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Hepinize çok teşekkür ederim, motorcu dayanışması bu olsa gerek. Bir motorcunun halinden başka bir motorcu anlar sadece bunu anladım. Sizin destekleriniz olayın stresini daha çabuk atlatmamı sağladı. sabahları halk otobüslerinde perişan oldum inanın motorumun kıymetini çok iyi anladım..

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Hepinize çok teşekkür ederim, motorcu dayanışması bu olsa gerek. Bir motorcunun halinden başka bir motorcu anlar sadece bunu anladım. Sizin destekleriniz olayın stresini daha çabuk atlatmamı sağladı. sabahları halk otobüslerinde perişan oldum inanın motorumun kıymetini çok iyi anladım..
    İstanbulda otobüsler tam bir zulum makinesi...

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Saol kardeşim akacak kan damarda durmuyor . İyi bir eğitim kurumundan kastın nedir anlamadım. Sürücü kursları ise onlar benden daha aciz trafik bilgisinden. Sen hangi eğitim kurumundan eğitim aldın o eğitim kurumundan bende eğitim almak isterim.. mümkünse telefon numarası veya isim verebilirmisin. ?
    Honda'nın 2 günlük eğitimleri var , OMM nin gönüllü eğitimleri var, BMW akademi, Rahmi Barutçu İstanbul çevresinden benim bildiklerim. Telefonlarına ve bilgilerine internet sitelerinden erişebilirsin.

http://www.honda.com.tr/m_egitim_programlari.aspx
    http://tr.ommriders.com/t/10/sub.jsp?p=10817
    http://www.bmw-motosiklet.com/1640.aspx
    http://www.lamatech.com/
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın 2 günlük eğitimleri var , OMM nin gönüllü eğitimleri var, BMW akademi, Rahmi Barutçu İstanbul çevresinden benim bildiklerim. Telefonlarına ve bilgilerine internet sitelerinden erişebilirsin.

http://www.honda.com.tr/m_egitim_programlari.aspx
    http://tr.ommriders.com/t/10/sub.jsp?p=10817
    http://www.bmw-motosiklet.com/1640.aspx
    http://www.lamatech.com/
    Paylaşımın işin sağol.. Motor alınca mutlaka zaman ayırıcam...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    500 metremi ? 500 metre az bir mesafe değil ...
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Evet 500 metre sigorta şirketi mobese görüntülerini izlemişler araç gerçekten çok hızlıydı dediler .
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 metremi ? 500 metre az bir mesafe değil ...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)