Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

yolda kalan motorculara yardım etmek için duruyormusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bugün e-5 te giderken,sağda skutırını iten bir genç gördüm,orta şeritteydim zorda olsa sağa geçtim
    durdum gelmesini bekledim.garibim korumalı montu var, kaskıda kafasında çıkarmamış,motoru
    öylece itiyor.hoşuma gitti. yanıma geldi,hayrola dedim ne oldu? benzinim bitti abi dedi.sağda metro inşaatının
    boşluğuna çektirdim emniyet için.dedim gence bi pet şişe bul.hemen mıntıka yaptı bir cola şişesiyle geldi
    genelde benim çantada bir su şişesi olurdu.abi dedi;o kadar motor geçti bir allahın kulu durmadı,senden allah razı olsun dedi
    hemen yarım litre benzin çektim motordan verdim,teşekkürler ederek gitti.motorumda aküden tesisat çektim selenin altında
    aküsü bitip yolda kalanlar için.lastik tamir spreyide taşıyorum,lastiği patlayanlar için..
    ARKADAŞLAR;YOLDA MOTORUNU İTEN BİR ARKADAŞ GÖRDÜĞÜNÜZDE MUHAKKAK DURUN MOTORCU DAYANIŞMASINI GÖSTERİN
    SİZİNDE BAŞINIZA GELEBİLİR.YARDIM EDİN VE ALLAH RAZI OLSUN CÜMLESİNİN VERDİĞİ MUTLULUĞU YAŞAYIN
    audioslave, HEROCAN35, thb ve 22 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    hay sen yaşa abi eline saglık...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende ist den samsuna gelirken karşıdan gelen bütün motorcular selam vererek geçiyor yanımdan geçenler selam vererek gidiyor herkesin yapması gerek fakat herkesede güvenilmediği için çoğu kez yarım etmek istesekte kötü bişe gelir diye başımıza atlıyoruz...

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sakarya - hendek civarında otobanda yolda kaldığımda bi motorcu arkadaş 30 km kadar servis alnına çekti ve başka motorcu arkadaş yolda beni arkasına alıp civar ilçelerden parça bakmaya götürdü. Hem de onlar da uzun yola çıkmıştı, muhakkak bekleyenleri, ulaşmaları gereken biyerleri falan vardı. Çok takdir etmiştim. Yolda kalan birini görürsem elimden geleni yaparım.

Not: Büyük motor kullananların küçük cc motor kullananlara yardımı daha az oluyo, buna şahit oldum.

cakmak3306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    Bende geçen gün bi cbf 150 grubuna denk geldım. Bırısı kaza yapmıs ama cıddı bısey yoktu. Durdum yardımlık bısey varmı dedım. Saol yok, arkadası aradık gelıo dedıler. Gittim bnde. En azından bi durun bi ihtiyacı varmı sorun...
    Mustafa ÇAKMAK A rh(-) Suzuki GSR 600

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı cakmak3306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende geçen gün bi cbf 150 grubuna denk geldım. Bırısı kaza yapmıs ama cıddı bısey yoktu. Durdum yardımlık bısey varmı dedım. Saol yok, arkadası aradık gelıo dedıler. Gittim bnde. En azından bi durun bi ihtiyacı varmı sorun...
    kesinlikle durmalı

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçenlerde sucuda çalışan 12 13 yaşlarında altında hurdaya hazır bir çinli ile yolun kenarında stop etmiş ayak marşı ile çalıştırmaya çalışıyor yanaştım sordum dedi akü bitik ayak marşıda çalıştırmıyor dedi sonra benzin varmı vs diye kontrol ettim herşeyi tam meğer ayak marşı yaparken frene basması gerektiğini bilmiyormuş çalıştırdım gitti yoluna ama allaha emanet gidiyor ehliyet yok ön fren nerdeyse yok altında 19lt lik 3 dolu damacana ne diyim çalışan çocuğunda çalıştıranında kafası yok dedim içimden ve pişman oldum sanki o yaşlardaki çocuğun motosiklete binmesine yardımcı oldum sonuçta..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası apaçiyse durmam kaskı olmayan adamada selam vermem. Lakin düzgün biriyse elbette dururum ki durmak gerekiyor herkesin başına gelebilir.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün e-5 te giderken,sağda skutırını iten bir genç gördüm,orta şeritteydim zorda olsa sağa geçtim
    durdum gelmesini bekledim.garibim korumalı montu var, kaskıda kafasında çıkarmamış,motoru
    öylece itiyor.hoşuma gitti. yanıma geldi,hayrola dedim ne oldu? benzinim bitti abi dedi.sağda metro inşaatının
    boşluğuna çektirdim emniyet için.dedim gence bi pet şişe bul.hemen mıntıka yaptı bir cola şişesiyle geldi
    genelde benim çantada bir su şişesi olurdu.abi dedi;o kadar motor geçti bir allahın kulu durmadı,senden allah razı olsun dedi
    hemen yarım litre benzin çektim motordan verdim,teşekkürler ederek gitti.motorumda aküden tesisat çektim selenin altında
    aküsü bitip yolda kalanlar için.lastik tamir spreyide taşıyorum,lastiği patlayanlar için..
    ARKADAŞLAR;YOLDA MOTORUNU İTEN BİR ARKADAŞ GÖRDÜĞÜNÜZDE MUHAKKAK DURUN MOTORCU DAYANIŞMASINI GÖSTERİN
    SİZİNDE BAŞINIZA GELEBİLİR.YARDIM EDİN VE ALLAH RAZI OLSUN CÜMLESİNİN VERDİĞİ MUTLULUĞU YAŞAYIN

Selamun aleyküm abi ben araba ile giderken bile acil durumda yardım lazımmı diye sorarım abi...Benim için çok önemli...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm abi ben araba ile giderken bile acil durumda yardım lazımmı diye sorarım abi...Benim için çok önemli...
    aleykümselam evet benim için de çok önemli

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 220 kg'lik motorumu yokuş yukarı iterken bir motorcu bile durmamıştı. Hep kasksızlardı...

Lakin geçenlerde benzinim bitti, motoru itmektense su şişesine benzin doldurmayı tercih ettim. Biraz yürüdükten sonra kasksız bi scooterlı gördüm, durumu anlattım. Allah razı olsun beni istasyona götürdü, bekleri bir de motorumun yanına kadar bıraktı. Sağ olsun...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    kle500
    ben bu pek daha mekanikten anlamayan halimle bile yol kenarında motor gordum mu duruyorum; yardım edilebilecek şeyler cıkabiliyor. mesela bi keresinde bi adam motorunu itiyodu, tamirci var mı yakınlarda dedi, 1-2 tur attım etrafta, buldum yerini, hemen yan sokakta varmış, döndüm soyledim. adam normalde ters yönüne gidiyodu ama, bulamıcaktı. bu kadar basit bişey bile işine yaramıştır sonucta. biraz daha sorun nerdedir nasıl çözülür anlıyorsak cok daha yardımcı olabiliriz.

Motosikleti
    cygnus rs
    dünya turu yapan bir fransız kadın vardı,türkiyeden geçerken kamyoncunun biri kamyona aldı kadını,birgüzel tecavüz ettikten sonra öldürdü ve yol kenarına attı,o akşam o kamyoncu bir yakınının düğününde güle oynaya halay çekt.

tamam ben kamyoncunun yardımından hayır gelir demiyorum ama kimsenin yardımına kolay kolay durmam

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafiği ve kendimi riske sokmayacaksam dururum.

Söylemeden geçemeyeceğim iki konu var bu arada. Biri, büyük cc kullananların daha duyarsız olduğuna katılmıyorum. Diğeri ise, ihtiyacı olan birine yardım etmeden önce şart koşmam. Kaskı vardı, yoktu filan gibi ayrımlarım yoktur.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    ben yanımda ne olur ne olmaz bidonda benzin taşırım sürekli ve bu olaya benzer bi durumda bi arkadaş rast geldim, durdum ;oD

ben- benzinin mi bitti?
    yolda kalan- evet
    ben- bende yedek bidon var benzinliğe gidecek kadar atayım senin motora
    yolda kalan- yok abi geldim gerek yok saol (benzinliğe daha 300mtden fazla var...)
    içim eriye eriye, alla alla diye diye bastım gittim napim... para almicam dediğim halde istemedi...

elimden geldiğince motosiklet, araç, yaya ayırt etmeden yardım etmeye çalışıyorum insan ötesi bi azim ve ısrarla! sonumu da bu getirecek sanırım ama böyle rahat içim...

yeri gelmişken başka bi olay daha anlatayım ;oD
    anadolu yakasından dönüyorum tam boğaziçi köprü girişinde elinde küçük bi valizle bi arkadaş otostop çekiyordu yanaştım... şaşırdı motosiklet durduğuna ama baya bi sevindi ;oD hatay dan mı ne tam hatırlamıyorum askerden dönüyormuş... cebinde para kalmamış, edirne yolcusu... mahmutbey gişelere kadar gittik beraber ensemde dilinde minnetten biten tüyleriyle... mahmutbeyden kamyon tır ne denk gelirse sor dedim gişelerde çoğu zaten o tarafa gidiyordur rahat gidersin dedim bıraktım...

üniversitede çok otostop çekmiş biri olarak, hassasım bu hususta... öte yandan zaman da çok b.ktan, okadar akıl almaz b.ktanlıkta insanlar varki ortalıkta, hiçbir kalıba sokamıyorsunuz, batman filminden fırlamış jokerler gibiler, kötülüklerinin nedeni, sınırı, sonu yok!

Motosikleti
    Honda Titan
    Aslında herkezin cep telefonu olsa yolda kalma durumu felanda olmaz bir toplu mesaj atar ve ona en yakın ve işi olmayan adam gidebilir hemen...
    [B][COLOR="#696969"]Mondial RS 151 - 2008 / 2011[/COLOR][HR][/HR] [COLOR="#FF0000"]Honda Titan - 2011 / ?[/COLOR][HR][/HR] :bestmt:[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ben, değil motor arabayla giderken yolda kalmış tanımadığım bir arabayı bile çekmişliğim var. Ama şans işte, karşı tarafta Murat Doğanay için toplanıp dağıldığımızda E5 üzerinde benzinim bitti. Oradan çıkıp yanımdan geçen en az 100 motor vardı. Ama o sıcakta hafif yokuş yukarı güvenli bir yere kadar motorumu itmek zorunda kalmıştım.

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende ederim. hatta geçen hafta birtane honda rebelci arkadaşı benzinliğe kadar attım benzini bitmiş kalmış öyle aştinin orda. en yakın benzinlik en az 4 5 km adam ölür ittire ittire. zaten kilidi falanda yokmuş yanında bırakmak istememiş motoru öyle benim kilitle kitledik gittik geldik. o da bana yemek ısmarladı sağolsun

yalnız kasksız olanlara ne selam veririm nede yardım ederim. bizim adımızı kötülüyolar diye sevmiyorum kendilerini yoksa açıkcası kendi canını düşünmeyenin canını ben mi düşünücem.

Motosikleti
    mondıal kt125
    geçen ay yolda kalmış birine yardım etmek için durdum.bi scoterdı.diyaolg şu oldu:ben:yardıma ihtiyacın varmı dedim. aldığım cvp sadece şu (yok birader)birkaç saniye bakıp gazladım insan bir tşkr eder ya böyle insanlara hiç aklım sırrım ermiyo.
    "Bizde yanlış OLMAZ=Olduysada yanlışlıkla olmuştur...:cat:

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    sürücünün O anki hal ve hareketlerine göre durup yardım edebilirim,ama genelde sol şeritte oldugumuzdan sağ şerittekileri göremiyoruz görsekte çok uzakta fark etmiş oluyoruz,yoksa ufak cc büyük cc olayı degil yalnış düşünüyorsunuz.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)