Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yardim istioyuummm motor secimi hakinda, Help!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mtcrss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Merhaba arkadaslar,
    Bugunlerde yeni motor almak istiyorum ama ne alacagim konusunda kafam karisik.
    supersport veya sport motor almak istiyorum yolda surmek icin.
    Bayanim ve boyum cok uzun deyil.
    cok agir bir motor ilk olarak suremem. hayabusa var esimin fakat dengede tutmak cok zor.

Arastirdim biraz KTM Duke 125 var cok beyendim

Honda CBR 250

Kawasaki Ninja 250 R

Hangisi ile baslamam daha iyi olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    ktm derim ben yeni kasa cbr 125 R kullanıcısı olarak

Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm derim ben yeni kasa cbr 125 R kullanıcısı olarak
    honda kullanisli deyil mi?
    aslinda KTM herzamn hosuma giden motordur. ama 125cc olmasi biraz kafami karisirdi
    cross motoru bile 200 cc kullanabiliyorum.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ktm diyecem de fiyatı ve bakım masraflarıyla biraz tuzlu bir tercih olabilir.
    15 beygir, gayet şık.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Baslangıç için Yamaha YFZ 125 tavsiye ederim eğer süper sport istiyorsan.
    Kalıplı bir kasası var, ama çok yüksek değil, çok da ağır değil.

Motordan korkma, izmirde CBR600 RR'a taklalar attıran (mecazi) bir hatun arkaşım var.
    Alıştıkça öğrendikçe... rahat rahat kullanabilirsin büyük motorları da... ama çoooooooook tecrübe ve çooooooook km sonra. (min bi 50.000 ister - 600'lük - 1000'lik makina için)
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    KTM'in tipi çok güzel de, gereksiz pahalı yaw...
    FOR THE HORDE...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Kıbrıs fiyatları TR ile aynı mı ?
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mtcrss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda kullanisli deyil mi?
    aslinda KTM herzamn hosuma giden motordur. ama 125cc olmasi biraz kafami karisirdi
    cross motoru bile 200 cc kullanabiliyorum.
    Eğer fake üye değilseni(eşinizin hayabusası olmasına rağmen buraya bu şekilde danışıyor olmanız beni biraz düşündürdü de, kusura bakmayın) size kesinlikle KTM yi öneririm. CBR ve Kawasaki birbirine benzer motorlar. Büyük SSlere göre daha rahat oturuşa ve kullanıma sahipler. Ancak 250cc olmaları daha çok son süratte fark yaratıyor...Neye göre? KTM'ye göre. Çünkü KTM nin ~100km hıza kadar ki performansı çok iyi. Üstelik kolay kullanımlı dediğim o 250 liklerden çok daha fazla kontrol hissi sağlıyor. Ve bu da alıştıktan sonra sürüşü hem daha zevkli hem de kolay hale getiriyor. Hiç sürmedim ama SuperMoto'nun olayı bu zaten. SS ler şehir içinde SM'lere göre "özürlü" sınıfına giriyorlar

Üstelik ebatlarının biraz ufak olduğundan şikayet edilmiş, yani tam size göre. Diğerlerinden daha hafif ve kullanışlı. Maddi kısıtlamam ve sürat takıntım yok diyorsanız bu kıyaslamada KTM çok mantıklı.

Nekadar çok yazsak da bizim millette bir SS takıntısıdır almış başını gidiyor, at gözlüğü misali. Tamam KTM çok pahalı ama SSlere verilen paralar da hiç az değil, hele ki eğer ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa... Seçim yine de sizin tabi.
    #sürenadam

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hatırladığım kadarıyla geçen aylarda motordan düştmüştünüz yani yeni başlamıyorsunuz
    Bu durumda Kawasaki Ninja 250 öneririm. Fakat buralarda bu motorların fiyatı ne kadar 16 binden fazladır sanırım ninja
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    R6 m var cok memnunum ama Ninja lara hastayim.Bu yuzden Kawa derim.
    RIDE or DIE

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    benim tercihim cbr 250 den yana olurdu. fiyat olarak en uygunu o sanırım euro artınca ktm de yükselmiştir, 2.el piyasası daha canlı, honda nın servis ağı daha yaygın ve güç olarak sizi tatmin edecektir.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    boyunuz ve paranız yetiyorsa, tüm dikkatlerin motorunuza yönelmesi
    moralinizi bozmayacaksa;KTM

Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baslangıç için Yamaha YFZ 125 tavsiye ederim eğer süper sport istiyorsan.
    Kalıplı bir kasası var, ama çok yüksek değil, çok da ağır değil.

Motordan korkma, izmirde CBR600 RR'a taklalar attıran (mecazi) bir hatun arkaşım var.
    Alıştıkça öğrendikçe... rahat rahat kullanabilirsin büyük motorları da... ama çoooooooook tecrübe ve çooooooook km sonra. (min bi 50.000 ister - 600'lük - 1000'lik makina için)
    motordan dusmekten korkum yok, yeterince dusmusumdur. cross motorlar kadar zor deyil surusleri
    tek korkum motora bisey olacak

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum arastirmadim

---------- Post added at 20:54 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer fake üye değilseni(eşinizin hayabusası olmasına rağmen buraya bu şekilde danışıyor olmanız beni biraz düşündürdü de, kusura bakmayın) size kesinlikle KTM yi öneririm. CBR ve Kawasaki birbirine benzer motorlar. Büyük SSlere göre daha rahat oturuşa ve kullanıma sahipler. Ancak 250cc olmaları daha çok son süratte fark yaratıyor...Neye göre? KTM'ye göre. Çünkü KTM nin ~100km hıza kadar ki performansı çok iyi. Üstelik kolay kullanımlı dediğim o 250 liklerden çok daha fazla kontrol hissi sağlıyor. Ve bu da alıştıktan sonra sürüşü hem daha zevkli hem de kolay hale getiriyor. Hiç sürmedim ama SuperMoto'nun olayı bu zaten. SS ler şehir içinde SM'lere göre "özürlü" sınıfına giriyorlar

Üstelik ebatlarının biraz ufak olduğundan şikayet edilmiş, yani tam size göre. Diğerlerinden daha hafif ve kullanışlı. Maddi kısıtlamam ve sürat takıntım yok diyorsanız bu kıyaslamada KTM çok mantıklı.

Nekadar çok yazsak da bizim millette bir SS takıntısıdır almış başını gidiyor, at gözlüğü misali. Tamam KTM çok pahalı ama SSlere verilen paralar da hiç az değil, hele ki eğer ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa... Seçim yine de sizin tabi.
    fake uye olup olmam zamanla anlasilir belki ama esim kullaniyor diye burada bisey danismam neden farkli algilandi sizin acinizdan anlamadim
    tesekkur ederim bilgileriniz icin

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırladığım kadarıyla geçen aylarda motordan düştmüştünüz yani yeni başlamıyorsunuz
    Bu durumda Kawasaki Ninja 250 öneririm. Fakat buralarda bu motorların fiyatı ne kadar 16 binden fazladır sanırım ninja
    evet dusmustum ama o cross motordu

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tecrübe ve ekipman konusunda bir eksiğin yoksa kawasaki en uygunu

Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    cok tesekur ederim arkadaslar. cogunlukla KTM i tavsiye ettiniz. sanirim KTM ile ilgilenecegim.

Motosikleti
    Honda Msx125 olacak gibi
    1-2 ay öncesinde yanlış hatırlamıyorsam kaza geçirmiştiniz.Anladığım kadarı ile iyileşmişsiniz.Geçmiş olsun.Motor tecrübeniz olmasından ötürü 125 cc almanız bana çok mantıklı gelmedi.Baktığınız motorlar arasında en mantıklısı ninja.Bu arada hyosung gt250r de tavsiye edebilirim.
    I've woken now ,to find myself , in the shadows all I've created.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı mtcrss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok tesekur ederim arkadaslar. cogunlukla KTM i tavsiye ettiniz. sanirim KTM ile ilgilenecegim.
    Ktm hem başlangıç için idela bir motor,kullanış rahatlığı,oturuş pozisyonu,denge,kontrol açısından tam sizlik.Tipide bir bayan için çok ideal,gidin Ktm bayiine motora bir bakın,inceleyin,deneme turuna çıkın,inanın çok beğeneceksiniz...

Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Alıntı blackhhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-2 ay öncesinde yanlış hatırlamıyorsam kaza geçirmiştiniz.Anladığım kadarı ile iyileşmişsiniz.Geçmiş olsun.Motor tecrübeniz olmasından ötürü 125 cc almanız bana çok mantıklı gelmedi.Baktığınız motorlar arasında en mantıklısı ninja.Bu arada hyosung gt250r de tavsiye edebilirim.
    evet dogru ufak kaza olmusdu ama o cross motorumlaydi...cross motorlara aliskinim ama sport motorlar daha farkli bana gore...yada suanlik bana oyle hisseddiriyor...cabuk alisacagima eminim KTM e...cok sevdim, birkac ay surdukten sonra ninja almayi dusunebilirim.

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm hem başlangıç için idela bir motor,kullanış rahatlığı,oturuş pozisyonu,denge,kontrol açısından tam sizlik.Tipide bir bayan için çok ideal,gidin Ktm bayiine motora bir bakın,inceleyin,deneme turuna çıkın,inanın çok beğeneceksiniz...
    Evet katiliyorum bugun gidip gorecegim, tabi Kibrisda varsa
    burasi kucuk yer hercesit yok malesef. Guneyden de bakacayim ama oradan almak cok ugrastirici.
    Fakat sabredersem siparisle getirecekler. Kotu olan ise denemeden almak olacak
    Umarim hayirlisi olur.

---------- Post added at 11:57 ---------- Previous post was at 11:53 ----------

Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyunuz ve paranız yetiyorsa, tüm dikkatlerin motorunuza yönelmesi
    moralinizi bozmayacaksa;KTM
    boyumun kac olmasi gerekiyor bilginiz var mi?
    motorun agirligi yaklasik 120 kg. gayet hafif istediyim gibi.
    cross motorlar aslinda daha yuksekdir sport motorlara gore. crosslarda dengeyi bulabiliyorsam sport motorlarda daha iyi dengede kalabilirim sanirsam. tek sorun agirligi sport motorlarin. body building yapmam lazim olabilir

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok ya kıbrıs fiyatları tr den çok çok düşük.

Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok ya kıbrıs fiyatları tr den çok çok düşük.
    Turkiye'de 4000 Euro, Kibrisda kimse almamis henuz bu motordan ilk ben alacayim sanirsam. fiyatini birkac gun icinde bildirecekler bana. 4000 euro cok uygun cross motorlar daha pahali

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)