Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bu sabah TEM'de emniyet şeridi cezası yiyenler buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Merhaba Arkadaşlar,

Bu sabah işe giderken Kavacık'a gelmeden önceki Molla Gürani viyadüğünde emniyet şeridi kullanma cezası yedim Benimle berber BMW 1200Gs kullanan bir arkadaş daha vardı. Şunu söylemek isriyorum ki geçen herkezin plakasını not alıyorlardı, geçenler şimdiden 66TL yazırlasınlar.

Kazasız belasız (cezasız) sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Yaşasın ankarada yaşamak =)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Dün gazetede TEM'de emniyet şeridi kullanımına karşı resmi ve sivil polisler görevlendirildiğine dair bir haber vardı. 12 günde 557.000 TL ceza kesilmiş.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    geçmiş olsun
    bu kawasaki bir başka dostummm

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    KESMEZLERSE !!! ... her sabah sirenini öttüre öttüre , normal yolundan giden araçların aynalarına sürte sürte giden sivil polis araçlarına ceza kesseler? ama kesmezlerrrr, o yüzden kKESMEZLERSE !!!
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    yahu bir emniyet şeridimiz vardı ona da gözmü dikti bunlar ?
    ulan şu ülke yönetiminde bir adam çıkmayacakmı " MOTORLARIN TRAFİĞİ TIKAMADIĞINI ANLAYACAK " birisi ???

Motosikleti
    BMW R1150GS
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KESMEZLERSE !!! ... her sabah sirenini öttüre öttüre , normal yolundan giden araçların aynalarına sürte sürte giden sivil polis araçlarına ceza kesseler? ama kesmezlerrrr, o yüzden kKESMEZLERSE !!!
    Artık devlet makamından yada görevlilerinin amcasının teyze oğlunun okuldan yakın arkadaşının dedesinin torunu bile flaşör takıp, emniyet şeridinden yardırıyor. kim neci bilemiyoruz ve polisinde bunları takip edebileceğini sanmıyorum, ancak kontrol noktalarında tespit ederler peki normal trafikte milletin canını yakan bu kişiler kim?

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara Ankara güzel Ankara, seni görmek ister her bahtı kara

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gazetede TEM'de emniyet şeridi kullanımına karşı resmi ve sivil polisler görevlendirildiğine dair bir haber vardı. 12 günde 557.000 TL ceza kesilmiş.

devlet köşe olmuş...
    iyi para

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen aynen
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    10:30 gibi polis molis yoktu oralarda. lakin emniyet şeridinde değildim .. ama emniyet şeridi çoğu zaman motosiklet için en güvenli yer...ceza yiyeceğimi bilsem bile, gerektiğinde kullanmaya çekinmem şahsen...

yardıra yardıra gitmezseniz emniyet şeridinde, 4'lülerinizi açarsanız, emniyet şeridinde olmanıza mazeret de bulursanız ceza yazacaklarını sanmıyorum.

ama tabi, niyet, emniyet şeridi kullanımını kısıtlamak değil de ceza yazmaksa ve emniyet şeridi sadece bahane ise... yapcak hiç bişi yok
    !?

Motosikleti
    BMW R1150GS
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10:30 gibi polis molis yoktu oralarda. lakin emniyet şeridinde değildim .. ama emniyet şeridi çoğu zaman motosiklet için en güvenli yer...ceza yiyeceğimi bilsem bile, gerektiğinde kullanmaya çekinmem şahsen...

yardıra yardıra gitmezseniz emniyet şeridinde, 4'lülerinizi açarsanız, emniyet şeridinde olmanıza mazeret de bulursanız ceza yazacaklarını sanmıyorum.

ama tabi, niyet, emniyet şeridi kullanımını kısıtlamak değil de ceza yazmaksa ve emniyet şeridi sadece bahane ise... yapcak hiç bişi yok
    Aynen bizde niyet kurbanı olduk, abi bu seferlik affetsen dedim oda saat 6 dan beri bekliyoruz burada illaki yazıcaz birilerine dedi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Emniyet şeridine ilk motor kullanmaya başladığımda hiç girmiyordum. Hatta trafik durunca duruyor yürüyünce gidiyordum. Sonradan işlerin böyle yürümeyeceğini anladım. Şeritlerde kalmak çok daha tehlikeli.

Emniyet şeridini arabamla giderken neden kullanmıyorum. Ambulans veya yüksek öncelikli araçlar (Dörtlülerini yakmış her adama ambulans muamelesi yaparım. İçinde nasıl bir acil durum olduğu bilinmez.) geçmek istediklerinde benim yüzümden tıkanan trafik geçmelerini engellemesin diye. Yani ceza yememek için falan değil. E o zaman motorla neden girmiyoruz? 500 mt. den gelen ambulansı veya acil işi olan aracı görüyorum. Makul bir sürede sağ şeritte zaten yavaş giden araçların arasındaki ilk boşluğa doğru süzülüp yolumu veriyorum. Sonra hemen arkalarından tekrar dalmıyorum çünkü ambulans arkasına takılıp yardırmayı seven bir sürü denyo da peşine takılmış oluyor. Sonra tın tın emniyet şeridine geri dönüp max. 40 km/h ile ilerlemeye devam ediyorum.

Aynı işi sol şeridin solunda da uyguladığım oluyor nadiren ama inanın orası çok çok daha problemli. Dar olduğundan 20 km/h ile gitseniz bile dalgın bir şöförün kapı açıp kül tablası boşaltmasına veya trafiği daha iyi görmek için sola yanaşmasına son anda maruz kalabiliyorsunuz. Arkadan 70-80 km/h ile gelen kuryelerin kornaları da cabası. Yol vermezseniz sağdan soldan dalıp önünüze kırıyor, söylene söylene gidiyorlar. Sol şeritte çok daha güvensiz hissediyorum. Duran trafikteki en güvenli yerim olan emniyet şeridinden bizi atarlarsa ya otomobil gibi durup bekleyeceğiz, ya da kurye gibi canımızı cebimize koyup cambazlık yapacağız. Ben daha önce hiç emniyet şeridinden ceza yiyen motosiklet görmemiştim. Umarım devam etmez.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    2011 Destro Mr 250
    Alıntı Uğur Bilgili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bizde niyet kurbanı olduk, abi bu seferlik affetsen dedim oda saat 6 dan beri bekliyoruz burada illaki yazıcaz birilerine dedi.
    çok güzel demiş ))

ya ben her gün emniyet şerindin de gidiyorum bir de polislerin yanından geçiyorum ama henüz kimse beni durdurmadı..şimdi bunlar plakayı alıp ceza mı kesiyorlar?
    [COLOR="#008080"]''Her suç topluma sorulmuş bir sorudur''[/COLOR]

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ohh ohh geçmiş olsun ee ne demişler alın verin ekonomiye can verin adı üzerinde emniyet şeridi yani acil bi durum için ayrılmş yol ben olsam bende yazardım.... senin ne gibi bi hayati durumun vardı da o şeridi kullandın merak ediyorum yani...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    cygnus rs
    motosikletlerin emniyet şeridini kullanma yakkı var diye biliyodum

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Sizin ve başkalarının canına zarar gelmesinde isterseniz bariyerlerin arkasından gidin.Akıllı adam zaten trafiğin akışına göre nerden gideceğini bilir.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohh ohh geçmiş olsun ee ne demişler alın verin ekonomiye can verin adı üzerinde emniyet şeridi yani acil bi durum için ayrılmş yol ben olsam bende yazardım.... senin ne gibi bi hayati durumun vardı da o şeridi kullandın merak ediyorum yani...
    sen gel istanbulda köprü trafiğine gir görürsün hayati durumu :D
    !?

Motosikleti
    2011 Destro Mr 250
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen gel istanbulda köprü trafiğine gir görürsün hayati durumu :D
    Tam da böyle bir cevap vermeye hazırlanıyordum motorlulara özel yol yaptılar da biz mi gitmedik ;)
    [COLOR="#008080"]''Her suç topluma sorulmuş bir sorudur''[/COLOR]

Motosikleti
    BMW R1150GS
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu sorduğuan göre İstanbul'da sabah işe gidiş trafiğine kalmadığını varsayıyorum, bir sabah gel misafirim ol seninle birlikte işe gidelim TEM'den Tabi ben otomobiller ile gıdım gıdım ilerleyeceğim diyorsan saygı duyarım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)