Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu sabah TEM'de emniyet şeridi cezası yiyenler buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    arkadaşlar emniyet şeridinde giderken ilerdeki trafik polisini görmüyorsanız zaten tehlikedesiniz demektir.orada arızalı bir araç da duruyor olabilir.bu arada,emniyet şeritlerindeki kameraları da unutmayalım ve yolumuza bakalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    utanmadan bir de oradan geçmenin bir iftihar olayın olduğunu iddia edeceksiniz...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    utanmadan bir de oradan geçmenin bir iftihar olayın olduğunu iddia edeceksiniz...
    Utanma - edep - haya tartışması değil, "İSTANBUL" trafiğinde ölmeden veya sakat kalmadan en güvenli nereden gideriz arayışı "fikir karşılaştırması" için yazmanızı tercih ederim. Konu da o yönde devam ederse okuyan arkadaşlara da bir faydası olur.
    Gökhan YAŞDAL

Emniyet şeridinden gitmek tehlikeli ve yasaktır. Nokta. Lütfen önce bu noktayı herkes kabul etsin. Bu forumu takip eden ve motosiklet kullanmaya yeni başlayan genç arkadaşlar var. Doğru bilgiyi verdikten sonra kendi fikirlerinizi ekleyebilirsiniz.

Uzakdoğuda ve Amerikada motosiklet ve bisikletler için özel şeritler olduğunu gördüm. Bu şeritlere normal olarak 4 teker araç girmesi yasak. Böyle bir uygulama motosiklet kullanımını teşvik etmek için de çok güzel olabilir.

Diğer yandan kurallara uymanın aptallık olarak görüldüğü bir yerde bunların hiçbiri işe yaramayacaktır.

Motosikleti
    S&T GT250R 2011
    Ne arabamla ne motorumla emniyet şeridine girmem, girenide saygısız ve kendi çıkarı için dünya umrunda olmayan olarak görürüm. O zaman herkes girsin, mazareti herkesin var. Konuşulcak konu bile değil....

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    CEZAMSA ÇEKERİM KADERİM SE GÜLERİM istedim vermediler sen şöförsün dediler. emeğimiz bilek zoru allahım sen bizi koru. aşk bir sudu iç iç kudur. aşkıbilene derdi çekene. kabahat sende değil seni sevende naaabeeerrrr. illa adamı apaçi yapacaklar emniyet şeridine girmeyeceksin yapıştıracaksın arabaların arasından tek tekerle al bunada kes cezayı diyeceksin. Motora emniyet şeridinde ceza kesilirmi yaa anlamıyorum ben.
    Alıntı Zıpkıncı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne arabamla ne motorumla emniyet şeridine girmem, girenide saygısız ve kendi çıkarı için dünya umrunda olmayan olarak görürüm. O zaman herkes girsin, mazareti herkesin var. Konuşulcak konu bile değil....
    abicim senin güzer gağını bilmiyorum ama geçen ben efendi efendi yine emniyet şeridine girmeden gidiyorum öndeki kamyonet ani fren yaptı bende yaptım arkadaki adam senin burda ne işin var diye bana fırça attı bizi araçtan saydıklarınımı düşünüyorsun sen? bigün allah göstermesin seni arada tost yaparlar kaskını ve korumalarını öndeki ve arkadaki kamyonlardan kazırlar dikkat et.
    Alıntı Talhaboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridinden gitmek tehlikeli ve yasaktır. Nokta. Lütfen önce bu noktayı herkes kabul etsin. Bu forumu takip eden ve motosiklet kullanmaya yeni başlayan genç arkadaşlar var. Doğru bilgiyi verdikten sonra kendi fikirlerinizi ekleyebilirsiniz.

Uzakdoğuda ve Amerikada motosiklet ve bisikletler için özel şeritler olduğunu gördüm. Bu şeritlere normal olarak 4 teker araç girmesi yasak. Böyle bir uygulama motosiklet kullanımını teşvik etmek için de çok güzel olabilir.

Diğer yandan kurallara uymanın aptallık olarak görüldüğü bir yerde bunların hiçbiri işe yaramayacaktır.
    haklısın ama tekrar ekliyorum ne zaman motorsikleti araç olarak kabul ederler o zaman emniyet şeridine giren insan değildir. zaten zorda kalmadıkça girmiyorum bu da not. Araçtan kabul edilmemekten bahsetmişken birde anımı anlatayım geçen harbiyede taksim istikametine gidiyorum 2 şerit yol yolun sağındayım sol taraf biraz yoğun taksinin biri sinyal vermeden bir kırdı üzerime sonra giderken yanına geldim dedim ki. sen hayatında hiç sinyal kullandın m ı dedim bana dediği cevap çok tuhaftı. bana dediki yol boş ne sin yal vericem dedi. ben neyim dedim. git işine gibisinden bi el hareketi yaptı. bende sonra dedim ki bak arkadaş bilmiyorsan öğreteyim bilmemek değil öğrenmemek ayıp yol boşta olsa o direksiyonun solunda bi kol var sağa dönerken parmağınla yukarı it sağa dönerkende parmağınla aşağı çek dedim çıldırdı.
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Zıpkıncı arkadaşım samiyetle söylüyorum akşam 18:00'da çıktığın iş yerinden İzmir trafiğinde 18:20 gibi evde olmana imreniyorum. Sen beni dünya umrunda olmayan olarak gör bende acaba bende neden İstanbul'un çilesini çekiyorum diye kendime sorayım

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı Uğur Bilgili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zıpkıncı arkadaşım samiyetle söylüyorum akşam 18:00'da çıktığın iş yerinden İzmir trafiğinde 18:20 gibi evde olmana imreniyorum. Sen beni dünya umrunda olmayan olarak gör bende acaba bende neden İstanbul'un çilesini çekiyorum diye kendime sorayım
    İzmir trafiği de hiç uzaktan göründüğü gibi değildir samimiyetle belirteyim. İş çıkışlarında Buca tarafından izmir in herhangi bir yerine gitmenizi tavsiye ederim. İzmir de Çevre yolu da yoktur istanbul gibi alternatifli. Geçtiğimiz pazartesi günü 8km lik yolu tamı tamına 55 dakikada gittim motosiklet ile. Değil Emniyet şeridi, arabaların arasından geçecek boşluk bile yoktu. Ayrıca 11 sene istanbul da yaşamış ve çalışmış bir vatandaş olarak söylüyorum bu yazdıklarımı. İstanbul un İzmir den trafik anlamında en büyük farkı mesafelerin çok uzun olmasıdır. Üsküdar da oturup Hadımköy de çalışıyordum. İzmir de bu mesafeyi evimden yazlığıma gitmek , denize girmek için kat ediyorum siz hesap edin

Sonuç olarak yanlışlar , yanlış yaparak düzeltilmez. Emniyet şeridi kullanımı tehlikeli ve yasaktır, bunun tartışılması bile abes ile iştigaldir.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    Emniyet şeridi her motorlu araç için yasaktır doğru ama maalesef bizim ülkemizde neyin tehlikeli olduğunu kanunlar değil realite yani gerçek hayat belirliyor.İstanbul'da yaşayıp her gün kıta değiştiren adama İsviçre'de yaşıyormuş gibi cevap yazarsanız doğal olarak tepkiyle karşılaşırsınız.Emniyet şeridi 0 risk ve tehlikesiz değildir ama güvenlik açısından en uygun yerdir.Polislerin her zaman ceza kesebilme yetkisinin elinde olduğunu bilerek gidilmesinde (nasıl gidildiğini bilen biliyor) hiç bir sakınca yok bence.Ayrıca cezayı yiyen kendisi yiyecektir.park cezası da bir cezadır ve bir çoğumuz aracımız trafiği hiç engellemediği halde cezayı yemiş ve çekiciyle aracı çekilmiştir.Bazı durumlarda ceza makbuzunun doldurulması gerektiğini bu ülkede yaşayan herkes bilir.Ona bakarsanız daha 3 sene öncesine kadar motosiklet için şehirdışı yllarda max. hız sınırı 70 km idi.Yani bir motosikletçi için ölüme en yakın olduğu hız.Yani bizde kanunlar her zaman en doğruyu, en güvenli olanı söyler diye birşey yok.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Alıntı Uğur Bilgili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında kullanmamasının başka bir nedeni var, daha doğrusu kullanamamasının izmirde ki şehir içi ulaşımın sağlandığı yollarda, (yeşildere cadddesi, altınyol, akçay caddesi, mustafa kemal sahil bulvarı,) emniyet şeridi yok nerede kullanacağız ki, Hatta sol şeritlerin diğerlerinden daha dar olduğu yollar bile var.

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir trafiği de hiç uzaktan göründüğü gibi değildir samimiyetle belirteyim. İş çıkışlarında Buca tarafından izmir in herhangi bir yerine gitmenizi tavsiye ederim. İzmir de Çevre yolu da yoktur istanbul gibi alternatifli. Geçtiğimiz pazartesi günü 8km lik yolu tamı tamına 55 dakikada gittim motosiklet ile. Değil Emniyet şeridi, arabaların arasından geçecek boşluk bile yoktu. Ayrıca 11 sene istanbul da yaşamış ve çalışmış bir vatandaş olarak söylüyorum bu yazdıklarımı. İstanbul un İzmir den trafik anlamında en büyük farkı mesafelerin çok uzun olmasıdır. Üsküdar da oturup Hadımköy de çalışıyordum. İzmir de bu mesafeyi evimden yazlığıma gitmek , denize girmek için kat ediyorum siz hesap edin

Sonuç olarak yanlışlar , yanlış yaparak düzeltilmez. Emniyet şeridi kullanımı tehlikeli ve yasaktır, bunun tartışılması bile abes ile iştigaldir.
    Zaten ben konuyu açarken emniyet şeridi kullanan arkadaşların hepsiinin dün ceza yediği hakkında bilgi verdim, kendimde kullanuyorum hatta ceza da yedim ama doğru birşey olduğunu savunmadım. Fakat gel görki birden emniyet şerdiği kullanılmalımı kullanılmamalı mı gibi bir tarafa gitti

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Haklısın dostum sözüm sana değildi zaten. Anlıyorum sizi.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hey gözünü sevdiğim konyam
    trafik mi o da ne bütün şeritler bizim

konuya da cevap vermek gerekirse bence emniyet şeridi kullanılmamalıdır

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı FreeSoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridi her motorlu araç için yasaktır doğru ama maalesef bizim ülkemizde neyin tehlikeli olduğunu kanunlar değil realite yani gerçek hayat belirliyor.İstanbul'da yaşayıp her gün kıta değiştiren adama İsviçre'de yaşıyormuş gibi cevap yazarsanız doğal olarak tepkiyle karşılaşırsınız.Emniyet şeridi 0 risk ve tehlikesiz değildir ama güvenlik açısından en uygun yerdir.Polislerin her zaman ceza kesebilme yetkisinin elinde olduğunu bilerek gidilmesinde (nasıl gidildiğini bilen biliyor) hiç bir sakınca yok bence.Ayrıca cezayı yiyen kendisi yiyecektir.park cezası da bir cezadır ve bir çoğumuz aracımız trafiği hiç engellemediği halde cezayı yemiş ve çekiciyle aracı çekilmiştir.Bazı durumlarda ceza makbuzunun doldurulması gerektiğini bu ülkede yaşayan herkes bilir.Ona bakarsanız daha 3 sene öncesine kadar motosiklet için şehirdışı yllarda max. hız sınırı 70 km idi.Yani bir motosikletçi için ölüme en yakın olduğu hız.Yani bizde kanunlar her zaman en doğruyu, en güvenli olanı söyler diye birşey yok.
    Katılıyorum. Aslında kimse birbirini pek tanımadığı için konular karşılıklı fikir kabul ettirme şeklinde sürüyor genelde MT'de. Yanlış anlaşılmaya mahal verdiysem affola, bir süredir güvenli - ileri sürüş ilkelerine göre sürüşümü ayarlamaya ve daha az risk alarak en "smooth" şekilde sürüşü tamamlamaya odaklandığımdan, en uygun, en az risk taşıyan (nispeten) yer olarak emniyet şeridinde her an güvenle durabileceğim hızda gitmeyi tercih ettim ve uyguluyorum. Bunda sorun yok. Sadece bakalım forumun geneli neyi nasıl yapıyor onu görmek istedim. Özellikle İstanbul'da yaşayıp trafiği bilen arkadaşlardan gelecek cevapları merak ettim. Belki de biri sihirli bir formül söyler ve ben de daha güvenli bulur onu uygularım. Yapıcı yorumlara devam etmenizi temenni eder, konuyu açan arkadaştan da vesile ile özür dilerim.
    Gökhan YAŞDAL

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araba kullanırken emniyet şeridine hiç girmem,motor kullanırken de zorunlu durumlarda girerim.milyon tane aracın olduğu şehirde bu zorunlu bir durum.otoyolda gazlarken zevk için girmem emniyet şeridine,kaldıki emniyet şeridi bazen daha tehlikeli olabiliyor.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    S&T GT250R 2011
    Alıntı Onur Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim senin güzer gağını bilmiyorum ama geçen ben efendi efendi yine emniyet şeridine girmeden gidiyorum öndeki kamyonet ani fren yaptı bende yaptım arkadaki adam senin burda ne işin var diye bana fırça attı bizi araçtan saydıklarınımı düşünüyorsun sen? bigün allah göstermesin seni arada tost yaparlar kaskını ve korumalarını öndeki ve arkadaki kamyonlardan kazırlar dikkat et.
    Kırmızı ışıkta dururken hareketsiz motoruma 3 kere arkadan araba çaptı. Tehlikeden kaçmak için Bende artık kırmızı ışıklarda durmuyorum Nasıl mazeretim iyi demi

Ne dersek diyelim, kanun düzen ne olursa olsun, insan işine geldiği gibi davranır. Emniyet şeridini kullanmaya devam edin arkadaşlar...

Motosikleti
    Honda Titan
    Kırmızı ışıkta dururken hareketsiz motoruma 3 kere arkadan araba çaptı. Tehlikeden kaçmak için Bende artık kırmızı ışıklarda durmuyorum Nasıl mazeretim iyi demi

Ne dersek diyelim, kanun düzen ne olursa olsun, insan işine geldiği gibi davranır. Emniyet şeridini kullanmaya devam edin arkadaşlar...
    Sende haklısın ama hangi sürücü bizi araç olarak görüyor ? Siz hiç trafikte yol isteyen adam gördünüz mü ? Güvenlik şeridinde hız yapanları saymıyorum ama sakin sakin gitmenin kimseye bi zararı oldugunu sanmıyorum. İstanbul ile izmir aynı yerler değil bunuda göz önünde bulundurmak gerekiyor...
    [B][COLOR="#696969"]Mondial RS 151 - 2008 / 2011[/COLOR][HR][/HR] [COLOR="#FF0000"]Honda Titan - 2011 / ?[/COLOR][HR][/HR] :bestmt:[/B]

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA

abicim yine yanlış teşhis koymuşsun ben ona şöyle bir çözüm buldum kırmızı ışıkta yolun en kenarında duruyorum şerit kaplamıyorum tavsiye ederim. benim dediklerim kural çiğnemek değil ben bütün kurallara unyan bir insanım normalde beni yanlış tanımayın arabamı park ederken bile emniyet kemeri takarım 150 m yol için bile hiç üşenmeden dizliklerimi belliğimi montumu eldivenlerimi kaskımı giyerim. sakın sakın. bu emniyet şeridi muhabbeti gerçekten can güvenliği için. dediğim gibi mecbur kalmadıkça girmem ne zaman arabalar beni sıkıştırıyor ne zaman farketmiyorlar o zaman can güvenliğim için emniyet şeridinden maksimum 40 -50 km hızla giderim
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25

kırmızı ışıkta dururken aynaya bakabilirsin. zorda kalacağını düşündüğünde gazlayabilirsin de... senin düşüncene bakarsak hiç motosikletle trafiğe çıkmasak daha iyi. ...

kanunlar, iki araba çarpışıp içinde 4 kişi öldüğünde bir işe yaramıyor. yada birisi size çarpıp sizi öldürdüğünde, kanun sizi öldürenden istediği kadar hesap sorabiliyor ...

bence birisinin ölümünden sorumlu birisinden hesap sormak çok komik. sen hasanı öldürdün cezan bu... ee?

bu yüzden gerektiğinde emniyet şeridini de işgal etmek kötü birşey değil. gerektiğinde makul şartlarda kanuna ters davranmak da kötü birşey değil... yeterki keyfii yapılmasın... elbette şartlar uygunken, müsait yol ve şerit varken emniyet şeridinden gitmenin mazereti olamaz.

bir keresinde maslak'ta kırmızı ışıkta iki araç arasında beklerken, yeşil ışıktan çok aynalarımı kontrol ederken, solumdaki taksinin arkasına doğru gelen tır'ın duracakmış gibi gelmediğini farkettim. o sırada yayalar geçiyordu. kornaya, debriyaj ve gaza abandım. yayalar açılırken ben de gazlayıp 10 metre ileri fırladım.

yayalar ve ben kıl payı kurtulduk. ama kamyonun arkadan geçirdiği taksi benim yanıma kadar sürüklendi. arka koltukta oturaniki kişi tesadüfen yaralanmamıştı. ama taksinin arkası yoktu...

bu duruma bakarsan, kırmızı ışık ihlali yaptım ama keyfimden yapmadım ... orda kim olsa yasaları çiğnerdi sanırım...

yasal bir ezilmeyi, yasal olduğu için kabul edenler olabilir tabi... ben etmem sanırım

kimse kuralları iplemeyelim işimize geldiği gibi davranalım demiyor sonuçta... bahsedilen konu, güvenlik. oranın adı da " emniyet şeridi " normalde mazeretsiz araçların girmemesi gereken bir yer...

mazereti yokken insanın kural çiğnemesini ben de kesinlikle affedemem. lakin kurallar, her zaman o anki olayın şartlarına uyamayabiliyor...

benim trafik kurallarının en başına eklediğim iki kuralım var.

1 - kimseyi tehlikeye atmamak,

2 - kimse yüzünden tehlikeye düşmemek.

yahu, ben araba sürücüsü acemidir tırsar kaza yapar diye iki arabanın arasından geçmeyen insanım emniyet şeridini bazen kullanmak makbuldur diyosak vardır bi bildiimiz :D
    !?

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    İstanbul'da yaşayıpta motorsikletimle hiç emniyet şeridine girmem diyen arkadaşları alınlarından öpüyorum.Ben çok mükemmel motorsiklet kullanamıyorum ama en azından başkalarının canına ve kendi canıma zarar verecek şekilde motorsiklet kullanmamaya dikkat ediyorum.İstanbul trafiğinde kurallara uyan motorsiklet sürücülerine büyük oranda saygı duyulduğuna defalarca şahit oldum.Biz doğru,dürüst olalım uzun yaşayalım
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)