Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu sabah TEM'de emniyet şeridi cezası yiyenler buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Uğur Bilgili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu sorduğuan göre İstanbul'da sabah işe gidiş trafiğine kalmadığını varsayıyorum, bir sabah gel misafirim ol seninle birlikte işe gidelim TEM'den Tabi ben otomobiller ile gıdım gıdım ilerleyeceğim diyorsan saygı duyarım.
    Beylikdüzü ile küçükçekmece arası giderseniz emniyet şeridine sofrayı kuruyorum kahvaltıya beklerim
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bunu sorduğuan göre İstanbul'da sabah işe gidiş trafiğine kalmadığını varsayıyorum, bir sabah gel misafirim ol seninle birlikte işe gidelim TEM'den Tabi ben otomobiller ile gıdım gıdım ilerleyeceğim diyorsan saygı duyarım.
    istanbul da yaşanmaz arkadaş ne trafiği çekilir nede kimiin ne olduğu belli ben orada yaşasam katil olurum arkadaş galata köprüsün de yürüyorum adam dilencilik yapıyor para istedi ne parası dedim dik dik bakıyor yanımda kiler tutmasa adamı dövecem neyse tututular istanbula anca gezmek için gelirim başka birşey için gelmem yani....istenbul sizin olsun kalın sağlıcakla
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    İstanbul'da yaşamanın kendisi ceza zaten. Ayrıca birde trafik cezası kesmek ne demek oluyorki...
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Hala emniyet şeridini kullanmayı savunanlar ve cezaya şaşıranlar olması da ilginç... Adı üzerinde emniyet şeridi ve kullanımı yasak; dolayısıyla ceza da gayet normal.

Şeridi kullanan üzerine tepe lambası takmış saçma araçlara veya görev dışında kullanan resmi araçlara ceza kesilmemesini eleştirebilirsiniz, ama bu sizin kullanımınızı meşrulaştırmaz.

Umarım artarak devam eder şu emniyet şeridi cezaları da, bir araç kullanmanın gerekliliklerini yerine getirmeyi öğrenir, araçtan sayılmak için daha yerinde ve samimi bir çaba verebiliriz.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Malik Eşter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam da böyle bir cevap vermeye hazırlanıyordum motorlulara özel yol yaptılar da biz mi gitmedik ;)
    Yahu herşeye hak veriyorum tamam da hem diyoruz ki trafikde araba muamelesi yapılsın bize hemde diyoruz ki bize özel yol yapılsın ne anladım bu işten yani hem kendimizide trafiğe dahil etme çabasındayız hemde keşke bize özel yol yapılsa diyoruz çıkamadım işin içinden

Ceza alan arkadaşa geçmiş olsun umarım başka ceza almazsın

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    emniyet şeritine girmek çok tehlikeli,bazen bende beyaz çizgi üzerinde giderim ama pek şerite sokulmam,birde polise saygı lazım polisi göre göre emniyet şeritinden giden arkadaşlar var.
    ben sol şeriti kullanıyorum veya iki aracın arasından ilerlemeye çalışıyorum.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala emniyet şeridini kullanmayı savunanlar ve cezaya şaşıranlar olması da ilginç... Adı üzerinde emniyet şeridi ve kullanımı yasak; dolayısıyla ceza da gayet normal.

Şeridi kullanan üzerine tepe lambası takmış saçma araçlara veya görev dışında kullanan resmi araçlara ceza kesilmemesini eleştirebilirsiniz, ama bu sizin kullanımınızı meşrulaştırmaz.

Umarım artarak devam eder şu emniyet şeridi cezaları da, bir araç kullanmanın gerekliliklerini yerine getirmeyi öğrenir, araçtan sayılmak için daha yerinde ve samimi bir çaba verebiliriz.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakımdan soruyorum, TEM de 15 km duran trafiğin içinde en çok güvende hissettiğiniz yer neresi? Güvenli Sürüş yapmaya çalıştığınızı ve 15 km yi araçların arkasında bekleyerek geçirmediğinizi varsayarak soruyorum. İki şerit ortasındaki kaygan şeritlerin üzeri mi? Yoksa en soldaki bariyer ile ne yapacağını kestiremediğiniz duran araçların arasındaki 40 cm lik garip yer mi? Ben daha güvenli bulduğumdan Emniyet Şeridinden gidiyorum ama bulduğunuz daha iyi bir çözüm varsa (Evden araba yerine motosikletle çıkmayı haklı çıkaracak bir neden) paylaşırsanız ben de sürüş şeklimi değiştirir ve o makul çözümü uygularım.
    Gökhan YAŞDAL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda (Beat)
    plaka cercevesinin arka tarafına bir tane koyu renkli weya renkli tülbent dolayıp güzelce baglayın :D böle durumlarda indirin tülbendi yapıştırın haa polis durdurmazmı durdurusa nolur dügünümüz vardı dün o zamandan kalmış farketmedim kusura bakmayın :D zaten plakayı not alamadıkları icin gelmezler ha baktınız arkadan bi wıın motorlu cek saga derlerse o duruma gelmeden caktırmadan gecin normal şeride buyur de uyarır gecer gidersiniz 66 lira yemezsiniz :D beyin bedawa

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakımdan soruyorum, TEM de 15 km duran trafiğin içinde en çok güvende hissettiğiniz yer neresi? Güvenli Sürüş yapmaya çalıştığınızı ve 15 km yi araçların arkasında bekleyerek geçirmediğinizi varsayarak soruyorum. İki şerit ortasındaki kaygan şeritlerin üzeri mi? Yoksa en soldaki bariyer ile ne yapacağını kestiremediğiniz duran araçların arasındaki 40 cm lik garip yer mi? Ben daha güvenli bulduğumdan Emniyet Şeridinden gidiyorum ama bulduğunuz daha iyi bir çözüm varsa (Evden araba yerine motosikletle çıkmayı haklı çıkaracak bir neden) paylaşırsanız ben de sürüş şeklimi değiştirir ve o makul çözümü uygularım.
    aslına bakarsanız en güvenli bulduğunuz kullanım alanı en güvensiz olan alan neden derseniz şöyle yanıtlayayım, aracı ile aniden emniyet şeridine dalan ve size çarpıp yada kaza yapmanıza neden olan sürücünün savunması genellikle aracım arıza yaptığı için(yada benzeri mazeretler istendiğinde çoğaltılabilir) acil bir şekilde emniyet şeridine girmek zorunda kaldım inanın suçlu siz çıkacaksınız...kullanmış olduğumuz motosikletlerimiz motorlu taşıt statüsündedirler ve kurallar birdir nasıl normal bir aracın emniyet şeridini kullanması yasaksa bizede aynı...Diğer araçların arasındaki kaygan şeritler demişsiniz aslında sanıldığı kadar kaygan değildirler kimi yerlerde boya katmanı çok olduğu için motorunuzun kaydığını hissedersiniz sadece lastikleriniz düz bir zeminde gitmediği içindir (aynı yanılgı yolllatdaki çatlaklardada meydana geliyor)...En soldaki bariyer ve sol şeridin solu çok daha tehlikeli zira araç sürücüsü genellikle solundaki ölü alandan motosiklet geleceğini tahmin etmiyor inanın bir tehlike anında ne kaçacak yer nede duracak zaman olur allah esirgesin...15 km lik sıkışık bir trafikte hem kendinizi hem karşı tarafı riske sokmayacak şekilde ve kontrollü bir sürüşle araçların arasında gitmeniz bence daha doğrudur...
    Rüzgarınız bol tekeriniz düz bassın...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğin kadar kendini orada güvenli hisset. Kasksız veya ehliyetsiz ruhsatsız motosiklet kullanabiliyor musun ? Aynı hesap Emniyet şeridinde de motosiklet kullanamazsınız. Çünkü yasak. Yasalar ile engellenmiş. Her ne kadar saçma mantıksız gelse de yasa yasadır. Uymak zorundasınız. Uymazsanız cezası makbuz ve ceza puanı olarak karşınıza çıkar. Makul çözümü trafik kurallarına uymaktır. Beklemeniz gereken yerde beklemektir yeri geldiğinde. Çok bekliyoruz o yüzden emniyet şeridini kullanıyoruz argümanı geçerli bir argüman değildir.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    bu emniyet şeridi zor iş
    1 tane araba emniyet şeridine girsin o şerit komple iptal, zaten arkasından birkaç tane daha uyanık mutlaka girer
    ambulan falan gelse geçemez mümkün değil

ama motor ? motor emniyet şeridini tıkamıyorki ?
    kaç kere oldu bana, arkadan ambulans geldiğini gördüm tık diye yol verdim beni görmedi bile ambulans geçti gitti.

Neden kendinizi araba gibi görüyorsunuzki onu anlamıyorum ?
    1 arabanın park ettiği kapladığı yere neredeyse 5 tane motor park ediyor değilmi ?

biz emniyet şeridini işgal etmiyoruz, trafiği tıkamıyoruz, arkamızdan gelen acil bir vasıta varsa kolayca geçebilir bunlarda gerçek göz ardı etmeyin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:26 ----------

*
    *
    sanki bu ülkede her kural muntazam uygulanıyorda biz motorcular kuralsız !
    polisler taksicilere ceza bile kesmiyor be, neymiş ekmek parası ticari diye
    bir çok şeye göz yumuluyor, mevzuattaki her madde %100 uygulanıyormu bu ülkede ?
    halen E5 te at arabaları dolaşıyor sizin haberiniz varmı ?

biz motorcularmı kurallara uymuyoruz ?
    size birşey söyleyeyimmi ?
    en çok kurallara uyan en çok saygılı davrananlar motorcular
    ben 41 yaşında 41 senedir istanbulda yaşayan biri olarak söylüyorum bunu
    (ağzında sigara ayağında makosen ve kasksız motor kullanan kebapçılar hariç)

motor emniyet şeridini falan tıkamıyor , gerçek istiyorsanız işte gerçek bu
    arkadan gelen rahatça geçebiliyor, kime ne zararımız var ??

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı MaxiBoost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu emniyet şeridi zor iş
    1 tane araba emniyet şeridine girsin o şerit komple iptal, zaten arkasından birkaç tane daha uyanık mutlaka girer
    ambulan falan gelse geçemez mümkün değil

ama motor ? motor emniyet şeridini tıkamıyorki ?
    Zaten mesele emniyet şeridinin tıkanması değil ki.
    Mesele emniyet şeridini kullanmanın doğurabileceği kötü sonuçlar.

http://bulancakhaber.com/haber/48774...inde-kaza.html
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten mesele emniyet şeridinin tıkanması değil ki.
    Mesele emniyet şeridini kullanmanın doğurabileceği kötü sonuçlar.

http://bulancakhaber.com/haber/48774...inde-kaza.html
    bakın bunlar bahane
    ona bakarsanız hiç motora binmemek lazım bu ülkede
    sanki sadece emniyet şeridinden giden motorlar kaza yapıyor ?
    kaza her yerde olabilir değilmi ?

bence bu, biz emniyetten sakin sakin giderken angut gibi güneşin altında bekleyen araç sahiplerinin kıskanmalarından başka birşey değil .

mutlaka yukardakiler tanıdıklarından böyle sözler duyuyordur:
    " ama müdürüm onlarda taşıt, biz trafikte dur kalk yaparken neden onlar rahatça emniyet şeridinden gidebiliyor ?
    onlarda bizim gibi beklesin "

tabi müdürümüz birazcık düşünse şöyle cevap verecek:
    " çünkü onlar sizin gibi trafiğin a.... koymuyorda ondan "

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet şeridi tüm araçlar için yasaktır. Bunun tartışılacak bir tarafı yok. Öte yandan ben mantıksız bulduğum yasakları sallamam

"Eğer kural böyleyse uyacaksın, istiyorsan eleştirebilirsin" diyen arkadaşlarım, bu önerinizi şu hanıma da iletiniz:
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25283402
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Bugün yine aynı yoldan işime giderken daha temkinliydim, fakat emniyet şeridinden giden bir motorcu polisi görünce hafif yavaşdı panik yapar gibi oldu, ama bekleyen polis elinde telsiz ile devam et gibi işaret etti, şimdi anlamadığım dün yasaktı bugün serbest mi, bir karar versinler

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün yine aynı yoldan işime giderken daha temkinliydim, fakat emniyet şeridinden giden bir motorcu polisi görünce hafif yavaşdı panik yapar gibi oldu, ama bekleyen polis elinde telsiz ile devam et gibi işaret etti, şimdi anlamadığım dün yasaktı bugün serbest mi, bir karar versinler
    Arada bir direktif alıyorlar. O zaman tavizsiz ceza kesiyorlar. Ben bir kaç defa sıkışık trafikte adım adım ilerlerken polisin "ne yapıyorsun orda gir emniyet şeridine devam et" dediğine dahi rastladım. Aslında onlar da biliyorlar motosikletlerin sıkışık trafikte beklemesinin mantıksız olduğunu ama emir almışlar, n'apsınlar
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 km lik sıkışık bir trafikte hem kendinizi hem karşı tarafı riske sokmayacak şekilde ve kontrollü bir sürüşle araçların arasında gitmeniz bence daha doğrudur...
    Bir gün gelipte yasaya aykırı bir şeyi ısrarla savunacağım aklıma gelmezdi ama malesef hangi yasa motosikletliyi koruyor ki bu da korusun. Ben iki araç arasını güvenli bulmadığımı belirtmiştim, size de pek tavsiye etmem. Soldaki araç sizi sallamadan (süpermensiniz ya) sağa dalıyor, sağdaki sadece orta aynasına bakıp sola geçiyor, özellikle duran trafikte birbirlerine fazla yaklaşıyorlar devamlı korna çalıp yol istemek veya bir sağ şeridin sağına bir soluna geçerek aralardan yol bulmak zorunda kalıyorsunuz, ufak kıvrak motorlar için sorun değil belki ama iki yanda çantalarımla ben pek öyle bir sağa bir sola geçemiyorum. Sürekli kornaya basmak da ister istemez antipatik yapıyor bizi trafikte. Arkadaşın verdiği linkte kurye emniyet şeridindeki duran Kamyona!! çarpıyor. Kurye arkadaşımız hayatını kaybetmiş kazada bu yüzden tenkit etmek yersiz olur ama kendi defansif 30-40 km/h hızda yaptığım sürüşü bu kazadaki olayla karşılaştıramayacağım. Güvenli bir şekilde duramayacağım hızda gitmem. Devamlı araçlara belli mesafede seyreder, güvenlik çemberimi ihlal etmelerine izin vermem. Eğer araçlar arkasında beklemek dışında başka bir alternatif varsa değerlendirmek isterim.
    Gökhan YAŞDAL

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Zaten ben anlamıyorum,emniyet şeridi ve köprü geçişleri ile ilgili konular olduğunda İstanbul dışında yaşayan arkadaşlarımızın oturup ahkam kesmesi durumunu...Hadi köprüyü geçtim,o eyvallah ama emniyet şeridi mevzusunda siz biliyormusunuz ki burada arabalar ve hatta polisler bile bazen bizi emniyet şeridine yönlendiriyorlar? Burası İstanbul,bir örneği bir benzeri daha yok,hiç bir şehre benzemiyor.Sefasından çok cefası var.Hani yapıcı önerileriniz varsa buyurum yazın ama yasak olduğunu biliyorsun neden hala giriyorsun yazmak bu şehir için bir öneri değildir.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten ben anlamıyorum,emniyet şeridi ve köprü geçişleri ile ilgili konular olduğunda İstanbul dışında yaşayan arkadaşlarımızın oturup ahkam kesmesi durumunu...Hadi köprüyü geçtim,o eyvallah ama emniyet şeridi mevzusunda siz biliyormusunuz ki burada arabalar ve hatta polisler bile bazen bizi emniyet şeridine yönlendiriyorlar? Burası İstanbul,bir örneği bir benzeri daha yok,hiç bir şehre benzemiyor.Sefasından çok cefası var.Hani yapıcı önerileriniz varsa buyurum yazın ama yasak olduğunu biliyorsun neden hala giriyorsun yazmak bu şehir için bir öneri değildir.
    Bu konuşmalar bizler için herhangi bir tartışmanın başlangıcı olmayacaksa, bende bu yorum hakkında düşüncelerimi yazayım bari.

Öncelikle Yasalar gereği, polislerin talimatları trafik kurallarının önünde gelir.
    Yani kırmızı ışıkta beklerken karşıdaki polis sana ''Geç'' diye işaret ettiğinde, yok kardeşim kırmızı ışık yanıyor, ben bekleyeceğim diyemezsin.

Çünkü yasak.

O an polis memurunun talimatlarına uymak zorundasınız.

Ayrıca bu durum sadece Trafik polisleri için geçerli değildir.
    Asayiş ekipleride bu duruma dahildir.

Eğer bir polis memuru emniyet şeridinden gitmeni istiyorsa, orada muhtemelen bi trafik sorunu yaşanmıştır.
    Akıcı trafikte ''Gel kardeş, sen emniyet şeridine gir, bu benim sana torpilim olsun'' demez sanıyorum.

Emniyet şeridini kullanmak, belki kısa vadeli sizin işinizi kolaylaştırabilir.
    Fakat bu durum alışkanlık haline geldiginde olumsuz olaylarla karşılaşmamız bi mucizedir.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)