Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumu Sattım Bakalım Ne Alıcaz

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Bugün motorumu sattım 1400 TL ye.
    Ne alsam karar veremedim.
    Şöyle bir düşüncem var. Max:5000 TL bütçeyle şimdilik YBR,CBR,Apachee, (Sıfır), Para biriktirebilirsem Honda Translap XL 650 veya 700 Bu makinaya bayıldım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bendede 2000 tl var bende bi apache diyom ama bakalım az daha koymaya çalışıyoz üstüne.

Motosikleti
    125CC
    ybr cbr apache arasından en rahat olan ybr dir. balansörden dolayı. en torklu olan da apache dir. en az yakan yine apache.
    sıralama yaparsak ybr < cbf < apache. benim görüşüm bu yanda.
    transalp sa bambaşka sınıfta. ama 1400 tlye sattığınıza göre sanrm bir önceki motorunuz çinliydi. benim asıl çinliye binme sebebimi hesaba katıyorsunuz umarım.
    karbüratörünüz bozulur 40 tl. diskiniz yıpranız 15 tl. koltuğunuz yıpranır 35 tl. transalp ın bir servise giriş çıkışı parça haricinde ödenecek para olarak 50 tlyi bulur heralde. bizim parça dahil 3 aylık bakım paramız yani.
    hocam motoru aldım o motora bakabilecek ekonomim var diyorsan kesinlikle transalp al. yok motoru zaten sıkışarak alıyorum bakımlarını aksatabilirim diyorsan benim tavsiyem 2 kişi binildiğinde daha güçlü olup yakıt farkıda önemsenmeyecek kadar az olduğu için cbf yada apache olur. öte yandan 0 motor aldığınızda içini dışını siz bilirsiniz. 2ci elde böyle bir şansınız yok.
    özellikle bu bakım paralarını iyi düşünün.

Motosikleti
    Öğrenci olmasam bir yerde çalışssaam kredi çekip bir tane translap xl 700 alırdım ama şimdilik hayel.
    Şimdilik motor ihtiyacım yok EV OKUL DÜKKAN Hepsi birbirine yakın ama ben motorumu satmadan önce okula motorla gidiyordum.
    Araba bayramdan beri garajdan çıkmadı kullanmıyoruz motor başka

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda (Beat)
    apache ybr alana kadar honda dylan al gardaş .D paşalar gibi gez gaz war fren war su sogutma war 150 cc war :D ne ne apacheler ne ybr ler apalatır arkandan :D

Motosikleti
    Sanırsam scooter almıcam.

---------- Post added at 21:34 ---------- Previous post was at 21:29 ----------

Galiba Sıfır YBR Alıcam Karar değiştirmez isem.Şimdilik bütçe max 5bin.
    YBR den iyi makina varsa onu da inceleyelim.

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

YBR 250 De var mış.
    2.EL 2008 modeleri 5000 TL Civarlarında ne dersiniz?

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr 250 güzel makina ama üretimi durdu yedek parça sıkıntı olabilir

Motosikleti
    125CC
    yerinde olsam ybr 250 almam çünkü hem parçası pahalı hem yakıt daha fazla. çok büyük bir fark olacağına da inanmıyorum. biraz kalıplı bir motor ama yakıt servis ve yedek parça düşününce caydırıyor. 200+ cc alacaksan bu parçasını kolay temin edebileceğin ve her şehirde 3 4 tane değil, yaygın bir motor olmalı.

ybr konusunda ise apache iyi bir alternatiftir tanıdığın varsa bir dene derim. ard arda ikisine de bin. gerisi sana kalmış buradaki herkes görüşünü yazar kimi benim gibi 150 cc der kimi sık kendini transalp der kimisi ybr yi över bu artık tercih meselesi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    apache güçlü kuvvetli bi motor fakat 2kişi için konforsuz haberin olsun ybr sadece bu na göre güçsüz diğer artıları saymaya gerek yok haberin olsun bindim denedim 2 sini de kullandım ybr aldım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    apache güzel motor lakin vibrasyon çekilmeyecek bir dert...
    hakikaten hissettiriyor kendini..
    ybr ise herşeyiyle bana göe mükemmelliyeti yakalamış bir motor...
    yakıt nerdeyse yok...
    sağlamlılık yine kendini kanıtlamış bir motor...
    konfor derseniz tek eksik kaldığı nokta selesinin diğer akranlarına göre ince olması...
    bakım maliyeti, yedek parça ucuzluğu anında temin edebilmeniz açısından herzaman benim için ilk tercih olmuştur...
    tabii en güzelide çok dengeli bir motor olması...
    baya önemli bir faktör..
    ybr 250 forumda kullananlar var, ve bu zamana kadar yedekparça düşündüklerini söylemediler..
    he tabi buda yedek parçaya ihtiyaç duymayacaklarını göstermez ama motor neredeyse sıfır sorun çıkaran bir motor...
    karar senin...
    hangisine daha çok kafan yatarsa...

Motosikleti
    yeni kasa ybr alıcam ozaman

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)