Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motora Saldıran Köpekler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011 Destro Mr 250
    İki gün önce evden çok erken saatlerde yola çıktım. Henüz hava aydınlanmamıştı...
    Düşük bir hızla ara sokaklardan ana caddeye doğru yol alıyordum..girdiğim bir sokağın diğer ucunda iki tane köpek olduğunu farkettim,
    önce çok önemsemedim ancak köpeklere yaklaşınca birinin tüylerini kabartmış ve koşmaya hazır bir şekilde beklediğini gördüm.
    Motoru daha da yavaşlattım ve köpeğin tam yanına geldim..
    Köpek motorun hafif hareketine bile şöyle bir hırlayarak bir iki adım bana doğru geldi..Motoru durdurup indim ve köpeği kovaladım...

Sanırım köpek saldırıları bir çok motorlunun başına gelebilecek bir olay...
    Özellikle bazı köpekler motorlulalara karşı farklı bir ilgi besliyor..
    Allah korusun dengesiz bir köpeğin yanlış bir hareketi hızlı bir motoru devirerek üzücü bir olaya neden olabilir.(ısırılmakta cabası)...
    Köpeklerle ilgili ne tür bir önlem alınabilir?
    Örneğin bazı bölgelerde sürü halinde geziyorlar ve huyunu suyunu bilmediğin bir sürüye motordan inip kafa tutmak da çok tehlikeli olabilir..
    Aralarından geçmeye kalksan düşme ve ısırılma ihtimali var..
    Anladığım kadarıyla bunlar direk motorun ön tekerine saldırıyor..Arkaya saldırsa neyse...

Herşeye dikkat etmek zorunda olan bizler motora saldıran köpeklere karşı neler yapabiliriz?
    [COLOR="#008080"]''Her suç topluma sorulmuş bir sorudur''[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    dün bu konuyu bizzat yaşadım ufak bir hamle ile gazı açıp uzaklaştım oradan
    bunun yüzünden motordan düşenler kesin vardır diyorum
    crosssever bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco agility city 200i
    aslına bakarsan yoruma cok acık bır konu bu. neden mı? benıde kovaladılar. ılkınde durdum kopekte durdu harket edıyorum tekrar saldırdı. durdum tekrar durdu bakıstık bakıstık dondu gıttı. dıgerınde ıse yıne durdum kopek durmadı baktım ısırmaya yeltenıyor tekme tokat kavga ettık korumalarım zarar gordu ama kazandım her zaman bu kadar sans olur muyum ? orası buyuk bır soru isareti
    probability:bounce:

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    motosikletin bi çeşit hayvan olduğunu sanıyorlar diye düşünüyorum ben.

özellikle ön tekere saldırmaları da bu yüzden. iç güdüsel olarak iki şekilde saldırırlar. ya arka ayağa, yaralamak ve devirmek için, yada boyuna saldırırlar doğrudan etkisiz hale getirmek için.

sürekli motosikletlerin olduğu bir yerdeki köpekler buna alışık olsa da, bazı bölgelerde görece vahşi kalan köpekler motosikletlere bi çeşit tehdit canlı gözüyle bakıyolar.

eğer güçsüz ve az bağıran bir motorunuz varsa biraz daha problem.

Öncelikle, motosikletin üstünde ne kadar büyük ve agresif görünürseniz o kadar cesareti kırılır karşıdaki köpeğin.

havlayan çok gördüm de, hiç motora direk dalacak kadar gözü dönmüş bir köpek görmedim ben henüz.

özellikle sahipsiz köpekler kendi yaşam alanlarında beraber dolaşmasalar bile sürü kurarlar.

sürülerin de belli bölgeleri olur.

köpekler size karşı agresifleşse bile, bölgelerinden çıkana kadar öyle davranırlar.

bu yüzden durmak yerine hızınız makulse devam etmek çok daha doğru.

hızlı bir motosiklete saldıramazlar.

.... motosiklet güçlüyse en güzeli sağlam bi aragaz etrafta uçuşan tüylerden başka bişey kalmaz 1 - 2 sn de.
    !?

mtcrss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Kopeklerle karsilastim hem motorla hemda arabayla, nedense seslerini bile cikarmiyorlar, sanirim kopekleri cok sevdigimi hissediyorlar olmali. bendeki hayvan sevgisini anlayamazsiniz, yaklasmayi bildigin surece butun hayvanlar zararsizdir ben buna inaniyorum...tanimadigim bir pitbull bile yere yatip kuyrk salliyor bana herkes sokda kaliyor

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    1 ay öncesinde gece 3 gibi geziniyorum ara sokaklarda birde bi baktım 7 tane köpek yolu kapatmış gelene geçen arabalara saldırıyor. tam döncektim köpeğin biri beni gördü ahanda s*ctık dedim ulen köpeklerin hepsi bana bakmaya bşladı. tek köpek olsa yanından yavaşca geçince saldırmıyor. ama 7 tane olunca tırstım. 2 viteste gaza basarak geçtim ama geçtim geçmesinede köpekler caddeye kadar peşimi bırakmadılar. o panikle motor redline a girmiş haberim yok
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

mtcrss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    birde bu videoyu izleyin, kopekleri gectik citalara bakin, cok tatlilar afrikada yasamak isteriimm

http://www.facebook.com/photo.php?v=1865609833708

fehmizcan107 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Anastasia(2010 YAMAHA YBR 125 ESD);MONDIAL 151 RS
    kadındaki cesarete bak be

bu arada bana da sürekli saldırıyrlar.zaten fobim var bir de saldırınca iyice çığırımdan çıkıyorum.2 ay kadar önce mahalle arasında dolaşan sahipli bir kangal üzerime hamle yaptı,ondan kaçarken anında 1. viteste 40ı buldum,köşeye kontrolsüz girdim,daha da beteri kornayla son anda uyarmasam iki küçük kız çocuğunu eziyordum.Allah korusun bizi bu hayvanlardan.sahibinin hangi akla hizmet o eşşek kadar hayvanı salık dolaştırdığını ise açıklayabilecek insan yoktur herhalde...

MT 17 ÇANAKKALE

Forumdan Uzaklaştırıldı

Samimi Bir Soru

Köpekler için havalı korna taktırsak motora?

Hem trafikte ki insanlardan da kendimizi korumamıza katkısı olabilir.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı mtcrss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde bu videoyu izleyin, kopekleri gectik citalara bakin, cok tatlilar afrikada yasamak isteriimm

http://www.facebook.com/photo.php?v=1865609833708

güzel video.........
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Sanırım frekans veya desibelle de bir alakası var. Eski motosikletlerimde egzozum cılızdı şimdiki kadar tepki almazdım. Şimdi İntruder'in hafif oynanmış egzozu özellikle düşük devirlerle (pat pat pat) ilerlerken direk köpeklerin ilgi odağı oluyor. Hemen her köpek beni uzaktan görünce devleşiyor köpeğe bir özgüven geliyor. Geçen sabah 6:30 sularında hep geçtiğim yoldan giderken 5-6 aylık siyah bi yavru sayılacak köpek bile düştü peşime Benim de genel taktiğim durup köpeğin susmasını beklemek oluyor ama çoğunda köpek sıkılıp dönüp gitmezse kalkar kalkmaz tekrar aynı tavrı sürdürüyor. Bacağımı kapmaya çalışan bir iki girişm dahi oldu. Motosiklet çizmesi ve dizlik burada etkili tabi. Şaşırmıştır hayvanlar.
    Gökhan YAŞDAL

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Buradada bir illet köpek vardı en sonunda çok yavaş bir hızda üzerine gittim + verdim gazı.Köpek arkasına bakmadan kaçtı
    HONDA

Motosikleti
    2011 Destro Mr 250
    KUVVETMİRA arkadaşımızın paylaştığına göre bu konu daha önce de tartışılmış..İlginç yorumlar yapılmış..ve geneli köpeğin ısırması ile ilgili konular..Yapılan yorumlarda genel olarak köpeğin sadece kovaladığı belli bir kısmının ısırmaya yeltendiği bunu da giyilen ful koruma ayaklık gibi şeylerle aşılabileceği belirtilmiş...Güzel yorumlar ve ısırılma konusunda başarılı olabilir..motoru köpeğin üzerine sürme meselesini tek bir köpekte denemek isterim mantıklı ancak sürü halindeki köpeklerde bu ne kadar faydalı olur bir de tavsiye edilen köpek kovucular var...Ben işin ısırılma tarafını geçtim zaten köpek o kadar ciddi ise gazlayamıyorsam motoru durdurum ve yere basarım..motorun üstünden mücadele etmek bana akıllıca gelmiyor...

Burdan şu soruyu sormak istiyorum.. Aramızda bir anda motoruna saldıran köpeğe çarpan arkadaş var mı ? Yani bir köpek saldırısını bilinçli olarak hızını ayarlayarak mı yapıyor..öyleyse sorun yok beni görerek bana saldıracak köpek asla panik yapmadığım sürece motorun altında kalmaz..
    Yorum için herkese çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı anamur.spor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpekler için havalı korna taktırsak motora?

Hem trafikte ki insanlardan da kendimizi korumamıza katkısı olabilir.
    trafikte kesin köpek için ise ara gaz vererek ya da bağırarak köpekleri kaçırdığını belirten arkadaşların görüşüne uygun bir teklif bunu deneyen biri var mı acaba ?
    [COLOR="#008080"]''Her suç topluma sorulmuş bir sorudur''[/COLOR]

MotoRizeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CC büyütme aşamasında.
    Ben gece vardıyasında işe giderken oto sanayının önünde devamlı duran bir alman kurdu var her geçtiğimde peşimden koşuyor artık alışkanlık haline getirdi köpekle artık kanka olduk. birgün görmesem durup bakıyorum. o derece.. ama bana bir türlü tetişemiyor ayar oluyordur kesin. Bazı köpek saldırmak için değil oyun oynamak için de peşinizden koşuyor olabilir.. ama her ikiside çok tehlikeli ne zaman bir köpek görsem saldıracakmış ihtimaline karşı kendimi sağlama alıyorım..

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Biber gazı işe yarar mı ki?

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Normal biber gazı işe yaramaz, bir etkisi olmuyor.

Köpekler için ayrı biber gazı var ama o da Türkiye'de yok.
    Girişi de yasak.

Sen biber gazını çıkarana kadar köpek havada kapar elini en iyisi bence hiç durmadan bas gaza

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çağdaş bir ülkede sokaklarda köpek olmaması lazım. Polonya da bile bir tane kalmamış. Bir bizde var. Hayvansever / İnsanüzerler sayesinde bu çağdışılığı yaşamak zorunda kalıyoruz. Yok böyle bir rezalet.

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Ben bu durumlarda iş görsün niyetiyle "KÖPEK SAVAR CİHAZ" almayı düşünüyorum. Bir veteriner hekim arkadaşımda var. Bir kaç gün denemek için ödünç almayı düşünüyorum. Eğer iyi sonuç verirse satın alıp her daim kullanmak niyetintindeyim. Kaldı ki benim görev alanım ve motorumla gitmeyi düşündüğüm alanlar köpek konusunda bir hayli verimli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çağdaş bir ülkede sokaklarda köpek olmaması lazım. Polonya da bile bir tane kalmamış. Bir bizde var. Hayvansever / İnsanüzerler sayesinde bu çağdışılığı yaşamak zorunda kalıyoruz. Yok böyle bir rezalet.
    Sadece şehiriçi olarak düşünmeyin. Ben araziye gidiyorum motosikletimle.
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)