Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ölümlü kaza yapan polise taksitli ceza...../ adalete inanıyoruz.....

Motovento
    REKLAM ALANI
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konunun din bağlamında değerlendirilmesi yanlışlara yol açabilir.
    1-Ülkemizde şeriat yönetimi uygulanmıyor,
    2-Hukuk kurallarının tamamına yakını batı kaynaklı kanunlardır ve dünyanın her yerinde de böyledir (vahhabilerin yönetimi dahil ki yalancı mezheptir irandaki ve benzeri yönetimler ise kendi içlerinde çelişkilere gebedir zaten)
    3-Benim şahsım adıma Müstüman bir türk olmaya çalışan bir vatandaşınızım ama tartışmalarda gerekmedikçe dinsel söylemlerden (selam vermek almak vs ...kelimeler dışında ) kaçınmaya çalışırım ama yanlış anlaşılmasın islamiyetin ne olduğunu ve ne olmadığını bilirim .
    4-Kuranda trafik kanunlarından vesairden bahsediyormu diyerek dalga geçmenin nefsin emareleri olarak algılıyorum allah yardım etsin zor bir durumda arkadaş.
    5-Ateistlere gelince ,insanlar istediklerine inanabilirler , adı üstünde inanç.....
    6-İslamiyete inanmayan yada başka dinden olan arkadaşlarımızın düşünce ve yaşamlarına saygı göstermek zaten islamiyetin esaslarından biridir,motosiklet ve buna bağlı konularda konuşup tartışmaya çalışıyoruz burada ,

Topikleri özelleştirdiğimizde ve kişiselleştirdiğimizde arkadaşlarımız cidden rahatsız oluyorlar böyle bir hakkımız yok unutmayalım.

(İslamiyetten bahseden arkadaşım kötüniyetli değil unutmayalım inancımız üzerine bilgiler vermeye çalışıyor hataları eksikleri olabilir hepimiz gibi bence birbirimizi tamamlayalım ve sohbetlerimizi güzelleştirelim )[COLOR="Silver"]
    Bu mesajda yazdıklarının bir kısmına katılıyorum, bir kısmının üzerine konuşmaya ihtiyaç duymuyorum. Bir noktayı açıklığa kavuşturma ihtiyacı duyuyorum, o da şudur: sivernson'un kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ancak bu (sivernson'un) söylediklerinin doğru olduğu anlamına gelmez. Bir trafik kazasından ve buna bağlı olarak ta adalet duygusunun incinmişliğinden bahsedilen bir konuda kalkıp ta "şeriat" tavsiye edilirse karşılığında "müslüman olmayanlar için nasıl bir sistem önerirsin?" diye sorarım ben. Malum bu ülkenin tamamı müslümanlardan oluşmuyor. Cevap alamazsam da "şeriata göre sürat sınırı nedir?" diye sorarım genelde. Bu islamla dalga geçmek değil, sivernson'a takılmaktır. Ancak bundan çıkarta çıkarta "Kuranda trafik kanunlarından vesairden bahsediyormu diyerek dalga geçmenin nefsin emareleri olarak algılıyorum allah yardım etsin zor bir durumda arkadaş." diye bir sonuç çıkartırsan. Hazır başlamışken ben de dua ederim, o zaman:

Allah razı olsun.
    Allah ne muradın varsa versin.
    Allah tuttuğunu altın etsin.
    Hazır başlamışken, Allah biraz da izan ihsan etsin.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu genelden özele döndüğü için, açıklamam için bana zaman gerekli. delilleri ile beraber. bu gün yada yarın yazarım İnşaALLAH. ALLAH ın dininde bukısım insanların konumları nedir diye. konunun kilitlenmemesi içinse özelden mesaj atmamı isterseniz öelden atarım. yok genel olsun kilitlemezler derseniz açık eklerim.
    yıpranacaksın.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    "...olay saatindeki görüntülerin diğer eşdeğer görüntülerden daha az megabaytta olmasının görüntülerin kesilmiş olma ihtimali itirazları reddedildi."

Şu durumda olaydaki tek suçlu kişi bu durumun üzerine gitmesi gerekirken itirazı reddeden hakim(yada her kimse) kişidir. Bir de MOBESSE görüntülerinin kaybolmasına sebep olan kişiler, ama onlar gayri-resmi suçlular

"...günlüğü 20 bin liradan 15 bin 200 lira para cezasına çevrildi. [B]Mahkeme sanığın memur oluşu nedeniyle cezanın 24 ay taksitle ödenmesine de hükmetti."[/

Böyle bişeyi kanuna koyanın da, uygulayanın da gelmişini geçmişini...banlayın beni!!! Tüm belaları okuyorum şuanda içimden. Bu yapılan onun bunun çocukluğundan başka bişey değil!!!
    #sürenadam

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adalet sistemi ne güveniyoruz nede olsa ileri demokrasiye doğru gidiyoruz hemde bolozlama
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    sadece 1 hedef belirlenip yükleniliyor ya gerçekten polisin anlattığı gibiyse? kimse kasıtlı olarak gidipte birine vuramaz günahını almayın kimsenin yazı, kader o kazaya bizde karışabileceğimiz ihtimailinide düşünün
    bu kawasaki bir başka dostummm

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    şeriat öneren arkadaşım; Allah'ın şu anda yeryüzünde bir elçisi olmadığına göre, şeriat kuralı da uygulansa bu davanın hükmünü yine bir fani beşer verecek. bu insanoğlu da, adına kadı mı dersin, hoca mı, yoksa molla mı; eldeki deliller ve şahitlerin ifadelerine göre yorum yapacak ve hüküm verecek. yine yanı durumla karşı karşıyayız anlayacağın. hüküm verecek kişinin sıfatı değişecek sadece...

anlamamakta ısrar edene, şeriatla idare edilen Osmanlı tarihine bakmalarını tavsiye ederim. şehzade katline caizdir fetvası verecek birileri bulunmuş; olmadı şeyhülislam değiştirilip istenen fetva alınmamış mıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]"

...Mahkeme sanığın memur oluşu nedeniyle cezanın 24 ay taksitle ödenmesine de hükmetti."
    [/
    demek sanık işçi olsa, veya esnaf olsa durum farklı olacaktı? bu ülkede tüm insanlar eşit değil mi (olmadığını biliyoruz da tecahülü arif sanatı yapayım dedim)

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Adalet hak hukuk,gak guguk konusunda Hincal Uluç biseyler yazmis.
    Bazen akli basinda seyler de yaziyor bu adam.

http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/ulu...izlatan-adalet
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH a iman etmelerini ve ALLAH a hiç bir şey ortak koşmamalarını öneririm. ne ilahlıkta (kanun koyuculukta, dua edilmede, yardım istenilmede, itaat edilmede) nede rabblikte (yarattıkları üzerinde tasarruf sahibi olunulmada, terbiye etmede, emir ve yasak koymada, yaratıcılıkta) ALLAH a ortak koşmamalarını.böyle yaparak kendilerine de başkalarına da zulum etmemiş olurlar.
    Kusura bakma ama bi halt öneremezsin.
    Önersende takan olmaz.
    Ayrıca sanane birader?

Her konuyu dine, imana, kitaba çevirmeye başladınız.
    Bu konunun ne alakası vardı şimdi bunlarla?

Bu konulardaki tutucu tavırlar yüzünden, fikirlerini özgürce belirtemeyen baskıcı bir toplum çıkıyor sayenizde ortaya.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    herkes kafasına göre birşeyler yazıyor...
    burada ataist bir adam istediği gibi yazıyorsa, müslüman bir adamda istediği gibi yazar...
    katılıp katılmamak sizin elinizde...
    adama hücum etmenize gerek yok...
    ikincisi kalkıp birde terbiyesizce sor bakalım biliyor mu, yok şöylemi böylemi diyen kendinden bii haber adamlar var...
    kuyruklarına basınca bana saygı duymalısınız der, ama ortamı boş bulunca kafasına göre sallar...
    konuya giriyorum, haberi okuyorum daha sonra yorumlara bakınca aynı zihniyetlerin yorumlarını görüyorum...
    bir konuyuda din, iman ve siyasi konuya getirmemek çokmu zor?
    bunu beceremiyorsanız kısaca yorum yapmayın...

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Evrenin bir patlamadan oluştuğunu herşeyinde rastlantı sonucu oluştuğunu düşünenler için bu dünyada pisi pisine ölmek ne kadar üzücü.Halbuki sizede bir araç rastlantı sonucu çarpıp öldürmüştür neyin adaletini arıyorsunuz

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya giriyorum, haberi okuyorum daha sonra yorumlara bakınca aynı zihniyetlerin yorumlarını görüyorum...
    bir konuyuda din, iman ve siyasi konuya getirmemek çokmu zor?
    bunu beceremiyorsanız kısaca yorum yapmayın...
    Yorumlara bakiyorum demissin ama sanirim iyi bakmamissin kardes.
    Tekrar bak bakalim, konuyu böyle saçma sapan muhabbetlere hangi yorumdan sonra çekilmiş?
    Eşinle sohbet ederken bile konu farklı yerlere çekildiği zaman tartışmalar çıkarken, burada herkezin herşeyi normal karşılamasini beklemiyorsun herhalde?

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesajda yazdıklarının bir kısmına katılıyorum, bir kısmının üzerine konuşmaya ihtiyaç duymuyorum. Bir noktayı açıklığa kavuşturma ihtiyacı duyuyorum, o da şudur: sivernson'un kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ancak bu (sivernson'un) söylediklerinin doğru olduğu anlamına gelmez. Bir trafik kazasından ve buna bağlı olarak ta adalet duygusunun incinmişliğinden bahsedilen bir konuda kalkıp ta "şeriat" tavsiye edilirse karşılığında "müslüman olmayanlar için nasıl bir sistem önerirsin?" diye sorarım ben. Malum bu ülkenin tamamı müslümanlardan oluşmuyor. Cevap alamazsam da "şeriata göre sürat sınırı nedir?" diye sorarım genelde. Bu islamla dalga geçmek değil, sivernson'a takılmaktır. Ancak bundan çıkarta çıkarta "Kuranda trafik kanunlarından vesairden bahsediyormu diyerek dalga geçmenin nefsin emareleri olarak algılıyorum allah yardım etsin zor bir durumda arkadaş." diye bir sonuç çıkartırsan. Hazır başlamışken ben de dua ederim, o zaman:

Allah razı olsun.
    Allah ne muradın varsa versin.
    Allah tuttuğunu altın etsin.
    Hazır başlamışken, Allah biraz da izan ihsan etsin.
    Senin derdinde emarende belli kıvırtmana gerek yok dürüst ve delikanlı ol ....Senin tüm topiklerdeki karakterinde bu zaten işine geldiği gibi davranmayı bırak artık...

İslamiyet türklük işin içine girdiğimi niye çıldırıyorsunuz onu anlamak pek mümkün.....Bu arada küfre düşmemeye çalışıyorum kusra bakmayın arkadaşlar.Hem ne kadar özgürce tartışıyorsunuz değilmi alay bile ediyorsunuz.....Eeeeeeeeeee devam edin ben burdayım.....

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma ama bi halt öneremezsin.
    Önersende takan olmaz.
    Ayrıca sanane birader?

Her konuyu dine, imana, kitaba çevirmeye başladınız.
    Bu konunun ne alakası vardı şimdi bunlarla?

Bu konulardaki tutucu tavırlar yüzünden, fikirlerini özgürce belirtemeyen baskıcı bir toplum çıkıyor sayenizde ortaya.

Sinan sana katılıyorum çünkü her konuda dini içerikleri ortaya koymaya çalıştığımızda forum ikiye bölünecek olanlar ve olmayanlar diye yalnız burada şunun ayrımına varmak lazım inanç tartışılmaz vardır yada yoktur buda gayet doğaldır bazı arkadaşlar iş buraya geldimi apartta bekliyorlar gibi geliyor bana ve bu dürüstçe bir davranış değil.İşte sıkıntı burada zaten bazen belki bende bu yanlışa düşüyorum ama birileri din ve türklükle ilgili bir şeyler yazarlarsa benden cevaplarını sonuna kadar alırlar forum kuralları dahilinde tabii buda bizlerin faşist yada bilmem neci olduğu anlamına gelmez unutmayalım bunu.Gözlerinden öpüyorum....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    cbf 150
    Senin derdinde emarende belli kıvırtmana gerek yok dürüst ve delikanlı ol ....Senin tüm topiklerdeki karakterinde bu zaten işine geldiği gibi davranmayı bırak artık...

İslamiyet türklük işin içine girdiğimi niye çıldırıyorsunuz onu anlamak pek mümkün.....Bu arada küfre düşmemeye çalışıyorum kusra bakmayın arkadaşlar.Hem ne kadar özgürce tartışıyorsunuz değilmi alay bile ediyorsunuz.....Eeeeeeeeeee devam edin ben burdayım.....
    Nefesi bazen boşa harcamamak gerek aynı görüşlere katılıp yorum yazmaya gerek duymayan çok arkadaşımız var.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nefesi bazen boşa harcamamak gerek aynı görüşlere katılıp yorum yazmaya gerek duymayan çok arkadaşımız var.
    Eyvallah kardeşim kusura bakmayın yaşım gereği bazen lafı uzatıyorum....

Motosikleti
    cbf 150
    Eyvallah kardeşim kusura bakmayın yaşım gereği bazen lafı uzatıyorum....
    Estagfirullah abim ben seni en iyi anlayanlardanım
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Yorumlara bakiyorum demissin ama sanirim iyi bakmamissin kardes.
    Tekrar bak bakalim, konuyu böyle saçma sapan muhabbetlere hangi yorumdan sonra çekilmiş?
    Eşinle sohbet ederken bile konu farklı yerlere çekildiği zaman tartışmalar çıkarken, burada herkezin herşeyi normal karşılamasini beklemiyorsun herhalde?
    iyide ağabey sen başlattın ben başlattım muhabbeti yapmadım farkındaysan?
    katılmazsınız görmezden gelirsiniz olur biter...
    ama adamlar kalkıpta dalga geçer gibi cevap verirse işte orada devreye girerim...
    herkes haddini bilecek...
    ben adamın inanmayışına saygı gösterme erdeminde bulunuyorsam, oda erdemin ne olduğunu öğrenmeli...
    yok erdemle işim olmaz der ise zaten burada yazmasın....

Motosikleti
    Honda Titan
    Konuyu neden başka yerlere çekiyorsunuz ? Bi kaç yorumda ateistin müslümanın yahudinin hukukda ayrı yargılanması gerektigini söylemişsiniz. Böyle bişey olamaz çünkü türkiye laik bir ülke yani türkiyenin bir dini yoktur.. Herşey ortada mobese görüntüleri yok. ayrımcılık var daha ne olsun...
    [B][COLOR="#696969"]Mondial RS 151 - 2008 / 2011[/COLOR][HR][/HR] [COLOR="#FF0000"]Honda Titan - 2011 / ?[/COLOR][HR][/HR] :bestmt:[/B]

Motosikleti
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estagfirullah abim ben seni en iyi anlayanlardanım

http://www.youtube.com/watch?v=_ECAR9Agytw

http://www.youtube.com/watch?v=bESTH...eature=related

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sinan sana katılıyorum çünkü her konuda dini içerikleri ortaya koymaya çalıştığımızda forum ikiye bölünecek olanlar ve olmayanlar diye yalnız burada şunun ayrımına varmak lazım inanç tartışılmaz vardır yada yoktur buda gayet doğaldır bazı arkadaşlar iş buraya geldimi apartta bekliyorlar gibi geliyor bana ve bu dürüstçe bir davranış değil.İşte sıkıntı burada zaten bazen belki bende bu yanlışa düşüyorum ama birileri din ve türklükle ilgili bir şeyler yazarlarsa benden cevaplarını sonuna kadar alırlar forum kuralları dahilinde tabii buda bizlerin faşist yada bilmem neci olduğu anlamına gelmez unutmayalım bunu.Gözlerinden öpüyorum....
    Tünal abim.

Bu forumda gerçekten çok büyük bi kavram kargaşası var.
    Olaylari, hadiseleri anlık yaşıyoruz burada.
    Burada bir konu içinde onlarca konu çıkariyoruz,
    Daha sonra çıkarttığımız konular üzerinde yogunlaşıyoruz.
    Asıl konu arada kaynayip gidiyor.
    Şuan oldugu gibi

Hergün yüzlerce kişinin online olduğu bir sitede, böyle hassas konulara değinilmemeli bence.
    Çünkü tartışma tartışma doğuruyor, bu sebeple biribirimizi üzüyoruz, kırıyoruz,

Aslinda hiç biribirimizin, hiç birimize karşı beslediği bir kin, bir öfke, bir nefret yok.
    Yarın bir toplaşma olsa, yine ayni sofradan ekmek yeriz, ayni tastan su içeriz,
    Hatta aynı çadırda sabahlarız, biribirimize kaseyi teslim ederiz
    Herkez ayrı bi renk, ayrı bi güzellik.

Lakin ben toplum içinde bi oturma, kalkma, konuşma adabı olduğunu düşünüyorum.
    Kendimize göre doğru olanlar, başkalarına karşı yanlış olabilir.

Şimdi ben, her düşündüğümü söylemiş olsam.
    Ya ergenekoncu diye silivriye gönderirler, ya dinsiz diye Cehenneme gönderirler

Yaramaz kardeşinden Sevgiler.

Seni seviyorum..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Tünal abim.

Bu forumda gerçekten çok büyük bi kavram kargaşası var.
    Olaylari, hadiseleri anlık yaşıyoruz burada.
    Burada bir konu içinde onlarca konu çıkariyoruz,
    Daha sonra çıkarttığımız konular üzerinde yogunlaşıyoruz.
    Asıl konu arada kaynayip gidiyor.
    Şuan oldugu gibi

Hergün yüzlerce kişinin online olduğu bir sitede, böyle hassas konulara değinilmemeli bence.
    Çünkü tartışma tartışma doğuruyor, bu sebeple biribirimizi üzüyoruz, kırıyoruz,

Aslinda hiç biribirimizin, hiç birimize karşı beslediği bir kin, bir öfke, bir nefret yok.
    Yarın bir toplaşma olsa, yine ayni sofradan ekmek yeriz, ayni tastan su içeriz,
    Hatta aynı çadırda sabahlarız, biribirimize kaseyi teslim ederiz
    Herkez ayrı bi renk, ayrı bi güzellik.

Lakin ben toplum içinde bi oturma, kalkma, konuşma adabı olduğunu düşünüyorum.
    Kendimize göre doğru olanlar, başkalarına karşı yanlış olabilir.

Şimdi ben, her düşündüğümü söylemiş olsam.
    Ya ergenekoncu diye silivriye gönderirler, ya dinsiz diye Cehenneme gönderirler

Yaramaz kardeşinden Sevgiler.

Seni seviyorum..
    ağabey tünal abiye yazmışsın lakin içimizdeki duyguları dışarı vurmuşsun...
    her zamana anlatmak istediğim konuyu çok güzel bir dille yorumlamışsın...
    teşekkür ederim....

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)