Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ölümlü kaza yapan polise taksitli ceza...../ adalete inanıyoruz.....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu önerini ciddi bulmayan ve müslüman olmamakta direnenlere ne önerirsin? Çift hukuk mu uygulansın?
    müslüman olmayanlardan kastın nedir? müşrikler mi ,yahudi ve hristiyan olan ehli kitap mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepsi. (15krktr)
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ateistler ne olacak ? Adam Allah'a inanmak zorunda değil.

Motosikleti
    150 mc
    konu genelden özele döndüğü için, açıklamam için bana zaman gerekli. delilleri ile beraber. bu gün yada yarın yazarım İnşaALLAH. ALLAH ın dininde bukısım insanların konumları nedir diye. konunun kilitlenmemesi içinse özelden mesaj atmamı isterseniz öelden atarım. yok genel olsun kilitlemezler derseniz açık eklerim.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gereksiz tartışmalara girmeyelim bence. birincisi peygamber efendimiz zamanında böyle bir olay olsa gene yargılanacaktı. yargı gene aynı oranda sucu bulursa. ceza yaklaşık olarak gene aynı olacaktı. burada kazaya karışanların suç oranları eşit polis hızlı gittiği için suçlu yayalar aniden yola fırladığı için suçlu. bu durumda şeriat olsaydı. gene idam vermezdi. böyle bir ceza verirdi. ikincisi zamanımızda şeriat devletini layıkıyla yönetecek insan kalmamıştır. şeriat isteyen arkadaşlar kendi guruplarının padişahlığını istmeketedirler. üçüncüsü peygamber efendimiz ve 4 halife döneminde müslüman olsun veya olmasın her insan hukuk karşısında eşitti. yani sen müslümansın diye kayırmak yoktu. müslüman suçlu ise suçunun cezasını çekiyordu. burada gereksiz dini tartışmalara girmemeliyiz. bunun yeri burası değil. ben bir müslüman olarak islamiyete inanmayanları uyarmak görevim. sadece görevim bu. onu zorlamak, onu aşağılamak veya benden değilsen yaşayamazsın diye bir görevim yok.
    bu ülkede yaşayan tüm insanlarıı kapsayacak yasalara ihtiyacımız var. ayrıca bir insanı dini,ırkı ve dili sebebiyle ayrımcılık yaparsanız bu anayasal suç. direk içeri girersiniz. bu ülkede yaşayan herkes eşittir. müslümanı da yahudiside, türkü de kürtü de lazı da. siz hiç birisine pozitif veya negatif ayrımcılık yapamzsınız.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adalet üzerine madem böyle bir yorum yapmayı seçtin bence devamını da aynı konunun içinde getirmelisin. Öte yandan bir hatırlatma yapayım buraya açıklama diye kurandan copy-paste yapacaksan hiç zahmet etme. Okudum, inandırıcı bulmadım ve bu yüzden de müslüman değilim.

Soru basit. Madem şeriat öneriyorsun, müslüman olmayanlar için ne yapılmalı?

Ha bir de, dediğim gibi daha önce kuran okudum ama aklımda kalmamış, hatırlatabilirsen sevinirim, şeriata göre bölünmüş yollarda motosikletler için sürat sınırı neydi?
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Polis haklımı, haksızmı, doğrumu söylüyor yalanmı bilemem. Ama polisin başına gelen hepimizin başına gelebilir. Düşünün bakalım kaç kere freni asılmak zorunda kalmışızdır. Kaç kere artçımızın kaskı bizim kaskımızı parçalarcasına çarpmıştır. Kaç kez düşmemize ramak kalmıştır motordan. En son 40 km hızla giderken birisi dikildi önüme biraz daha hızlı olsam ve freni asılsam artçım beni gidona yapıştırırdı.
    Ben kim haklı kim haksız bilmem. Bildiğim birşey varsa bindiğimiz makinalar oyuncak değil. Aslında her birisi ölümcül birer silah...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adalet kelimesinin kötü adl sıfatına dayanır. el adl yalnızca ALLAH a ait bir sıfat olarak kullanılır. adaletli ol dendiğinde önce bakarım bunu hangi kurala göre söylüyorlar. kullar adaleti, ALLAH cc tan, kitapları ve resulleri aracılığı ile öğrenirler. ALLAH a ait olmayan her türlü adalet ve hukuk( haklar demektir) aslında kuru bir sözden ibarettir. sözün özü şu ki; insanların adaletinden ALLAH ın adaletine sığınırım! aklın ve heva hevesin ilahlaştırıldığı her düzende işleyen kanun sistemleri elbet bir tarafa yada birden fazla tarafa zarar verir.
    Bu kaza konusunda Allah ne diyor?
    Sana zahmet bir soruversen!
    polis mi suçlu, ölen kiz mi?
    Kendisi olsa bu dava hakkinda nasil bir karar verirdi.
    Cevabini merakla bekliyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adalet üzerine madem böyle bir yorum yapmayı seçtin bence devamını da aynı konunun içinde getirmelisin. Öte yandan bir hatırlatma yapayım buraya açıklama diye kurandan copy-paste yapacaksan hiç zahmet etme. Okudum, inandırıcı bulmadım ve bu yüzden de müslüman değilim.

Soru basit. Madem şeriat öneriyorsun, müslüman olmayanlar için ne yapılmalı?

Ha bir de, dediğim gibi daha önce kuran okudum ama aklımda kalmamış, hatırlatabilirsen sevinirim, şeriata göre bölünmüş yollarda motosikletler için sürat sınırı neydi?
    Arkadaşlar konunun din bağlamında değerlendirilmesi yanlışlara yol açabilir.
    1-Ülkemizde şeriat yönetimi uygulanmıyor,
    2-Hukuk kurallarının tamamına yakını batı kaynaklı kanunlardır ve dünyanın her yerinde de böyledir (vahhabilerin yönetimi dahil ki yalancı mezheptir irandaki ve benzeri yönetimler ise kendi içlerinde çelişkilere gebedir zaten)
    3-Benim şahsım adıma Müstüman bir türk olmaya çalışan bir vatandaşınızım ama tartışmalarda gerekmedikçe dinsel söylemlerden (selam vermek almak vs ...kelimeler dışında ) kaçınmaya çalışırım ama yanlış anlaşılmasın islamiyetin ne olduğunu ve ne olmadığını bilirim .
    4-Kuranda trafik kanunlarından vesairden bahsediyormu diyerek dalga geçmenin nefsin emareleri olarak algılıyorum allah yardım etsin zor bir durumda arkadaş.
    5-Ateistlere gelince ,insanlar istediklerine inanabilirler , adı üstünde inanç.....
    6-İslamiyete inanmayan yada başka dinden olan arkadaşlarımızın düşünce ve yaşamlarına saygı göstermek zaten islamiyetin esaslarından biridir,motosiklet ve buna bağlı konularda konuşup tartışmaya çalışıyoruz burada ,

Topikleri özelleştirdiğimizde ve kişiselleştirdiğimizde arkadaşlarımız cidden rahatsız oluyorlar böyle bir hakkımız yok unutmayalım.

(İslamiyetten bahseden arkadaşım kötüniyetli değil unutmayalım inancımız üzerine bilgiler vermeye çalışıyor hataları eksikleri olabilir hepimiz gibi bence birbirimizi tamamlayalım ve sohbetlerimizi güzelleştirelim )

---------- Post added at 16:29 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gereksiz tartışmalara girmeyelim bence. birincisi peygamber efendimiz zamanında böyle bir olay olsa gene yargılanacaktı. yargı gene aynı oranda sucu bulursa. ceza yaklaşık olarak gene aynı olacaktı. burada kazaya karışanların suç oranları eşit polis hızlı gittiği için suçlu yayalar aniden yola fırladığı için suçlu. bu durumda şeriat olsaydı. gene idam vermezdi. böyle bir ceza verirdi. ikincisi zamanımızda şeriat devletini layıkıyla yönetecek insan kalmamıştır. şeriat isteyen arkadaşlar kendi guruplarının padişahlığını istmeketedirler. üçüncüsü peygamber efendimiz ve 4 halife döneminde müslüman olsun veya olmasın her insan hukuk karşısında eşitti. yani sen müslümansın diye kayırmak yoktu. müslüman suçlu ise suçunun cezasını çekiyordu. burada gereksiz dini tartışmalara girmemeliyiz. bunun yeri burası değil. ben bir müslüman olarak islamiyete inanmayanları uyarmak görevim. sadece görevim bu. onu zorlamak, onu aşağılamak veya benden değilsen yaşayamazsın diye bir görevim yok.
    bu ülkede yaşayan tüm insanlarıı kapsayacak yasalara ihtiyacımız var. ayrıca bir insanı dini,ırkı ve dili sebebiyle ayrımcılık yaparsanız bu anayasal suç. direk içeri girersiniz. bu ülkede yaşayan herkes eşittir. müslümanı da yahudiside, türkü de kürtü de lazı da. siz hiç birisine pozitif veya negatif ayrımcılık yapamzsınız.
    Kardeşim sana katılıyorum ama topik gayet özgürce ilerliyor baksana ,islamiyetle dalga geçmeye başlamışlar gerçi her zaman bunu yapıyorlar ve islam olanlar bunuda bilirler .....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    ALLAH a iman etmelerini ve ALLAH a hiç bir şey ortak koşmamalarını öneririm. ne ilahlıkta (kanun koyuculukta, dua edilmede, yardım istenilmede, itaat edilmede) nede rabblikte (yarattıkları üzerinde tasarruf sahibi olunulmada, terbiye etmede, emir ve yasak koymada, yaratıcılıkta) ALLAH a ortak koşmamalarını.böyle yaparak kendilerine de başkalarına da zulum etmemiş olurlar.
    O halde başınıza bir olay geldiğinde polise veya diğer hukuki yollara başvurmuyor olmanız gerekli...
    Motosikletli Kaplumbağa...

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Konuya gelip bakıp gidiyorum. Acaba direk konu ile bağlantılı birşeyler yazılmaya başlandımı diye. Anladım ki boşu boşuna mausu yoruyorum.
    Din ve adalet hakkında herkesin bir fikri olduğu gibi benimde var. Ama sadece konu ile bağlantısı olmadığı için polemiğe katılmayacağım (Girmeyeceğim denmesi gerektiğini biliyorum).
    Lütfen bayanlar baylar işi din ve adalete getirerek yazmaya devam edecekseniz başka bir konu açarak devam edin. Burayı konu başlığına bırakın....
    Dumanla haberleşmeye son.
    Her yer DUMANSIZ HAVA SAHASI

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polislerden oldum olası haz etmezdim ki bu haberde beni gayet haklı çıkarıyor

Aynı kaza bir polis yakının başına gelsin nasıl da ceza verirler yada bir yakını kaybolsun hemen yana yakıla aramaya koyulurlar birşeyleri çalınsın hemen el birliği ile bulurlar suçluları da en ağır cezaya çarptırırlar

Peki ya biz? Biz insan değilmiyiz bizim yakınımız kaybolsa bir iki anons geçerler ertesi gün işe geldiklerinde sizi hatırlamazlar bile bir kaza olsa eğer polisle kazaya karıştıysanız yandınız haklıysanız dahi haksız gösterirler kaza krokisini bile kendilerine yontarak çizerler ki buna benzer bir durum bu haberde de karşımızda

Kısaca polisler kendilerine çalışır başkasının işi için GENELDE ASLA UĞRAŞMAZLAR! Nasılsa devlet memuru nasılsa 15inde maaşı çalışsada çalışmasada yatıyor ee ozaman enayi mi adam çalışacak.

Polisleri şikayet edecek mercii dahi yok kimi kime şikayet edeceksin bu adamlar insan değil mi hata yapamaz mı elbette bal gibi yapar ee kime söyliyeceğiz allaha evet gerçektende çok iyi

Peki ya mobese olayına ne demeli kendileri suçlu olsun ortada ne kamera kaydı kalır ne mobese hepsi bi anda puff! yahu hergün aynı saatte aynı yeri çeken kamera kaza olunca bi anda bozulacağı tutmuş bak allahın işine!

İçlerinde işini düzgün yapanlar belki vardır ama benim denk geldiklerim bi elin parmaklarını dahi geçmiyor.

Kazada suçlu olan memurun allah çoluğundan çocuğundan çıkarsın gencecik insanların hayatını mahvedip sonrada yasalardan sıyrıldığı için aynı felaket başına gelir hatta kendi yaşar inşallah demekle yetiniyorum..

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O halde başınıza bir olay geldiğinde polise veya diğer hukuki yollara başvurmuyor olmanız gerekli...
    Türkiye cumhuriyetinin adalet mekanizmalarını doğru ve gerçekçi bir şekilde işletmesi bu ülkede yaşayan her vatandaşın hem hakkı hemde isteğidir bunu sağlayacak ve koruyacak olan kurumlar tam işlemelidir.Burada şaibeli bir durum olduğu için konuyu açtım zaten,konu farklı yerlere kaydı biz burada adaletin yapısının değişmesini değil adaletin yazılı olan kısmının uygulanması va hakaniyet kavramı üzerinde durmalıyız derim...Yoksa her kesin kendi inanç sistemi içerisinde algıladığı inandığı şeyler vardır ve bunun içinde de adalet zaten yer alır....

Burada kazaya karışan aynı ülkenin insanları görevleri konumları ne olursa olsun eşit olmak zorundalar deniz fenerinde olduğu gibi değilmi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adalete inanmak istiyoruz artık....
    Sıkıntı burada ....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir şeyi unutuyorsunuz. yaya arkadaşlarımız yaya gecidinden değil ışıklı kavşakdan değil normal yoldan geçmişler. tahminim polisin anlattığı gibi olayın olması yüksek. eğer yaya olan vatandaşlarımız trafik kurallarına uysaydı polis bu kadar hafşf ceza alamazdı. bir ay önce benim başıma geldi. yaya beni göre göre önüme atladı. zar zor durdum. insanlarımıza şunu anlatmamız lazım. 3-4 şeritli yollardan geçerken ya ışıklardan yada yaya geçitlerinden geçmek gerek. Ankara da bu konuda yayalar inanılmaz kurallara uymuyorlar. normalde kızılayda ataturk bulvarında yaya için yaya geçidi var üst-alt geçitler var. adam üst geçidin yanından yola atlıyor.
    şimdi adam göreve gidiyordu veya gitmiyordu. yaya kendini göstermeden yola atlaması bu sizinde başınıza gelebilir. çünkü yayalar kendilerini mükemmel zannediyorlar 3 şeridi koşarak 3 saniyede geçeçekmiş gibi düşünüyorlar ama 3. saniyede yolun ortasına anca geliyorlar. ankara da durum buysa istanbulda bunun 4 katıdır. bana inanmayanlar ankara da samsun yolu, ataturk bulvarı, sıhhıye köprüsünün altında araba veya motor kullansınlar.
    ha durum şöyle olsaydı. yayalar yaya geçidinde geçerken bu polis son sürat bunlara çarpsaydı. size hak verirdim. ama yukarıda ki duruma sizde düşebilirsiniz. düşünün e5 te gidiyorsunuz. yol açık. sağdan bir yaya karşıya geçmeye çalışıyor.fren yapacak mesafe bile bırakmadan önünüze atlıyor.
    benim başıma geldi. ben durabildim.
    Yahu madem öyle neden bi ailesine geçmiş olsun demez neden kaza oluşuyla ilgili ifadeler birbirini tutmaz neden mobeseler bozulmuş o an bunları bir sorgulayın allah aşkına bukadar iyimser olmayın

---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

adalet kelimesinin kötü adl sıfatına dayanır. el adl yalnızca ALLAH a ait bir sıfat olarak kullanılır. adaletli ol dendiğinde önce bakarım bunu hangi kurala göre söylüyorlar. kullar adaleti, ALLAH cc tan, kitapları ve resulleri aracılığı ile öğrenirler. ALLAH a ait olmayan her türlü adalet ve hukuk( haklar demektir) aslında kuru bir sözden ibarettir. sözün özü şu ki; insanların adaletinden ALLAH ın adaletine sığınırım! aklın ve heva hevesin ilahlaştırıldığı her düzende işleyen kanun sistemleri elbet bir tarafa yada birden fazla tarafa zarar verir.
    Yahu allah aşkına konu kurallar değil konu kuralların uygulanışı allah kural koymuşsabile bunu uygulayanlar tam uygulamadıkdan sonra ister şeriat olsun ister normal hukuk kanunları olsun

Ayrıca şeriata sonuna kadar karşıyım bana şeriat hukuku ile mutlu olan bir halk göster yok yok yok arabistan mı iran mı ne hangi ülke vazgeçin bu ütopyadan elhamdüllillah bende müslümanım ama şeriatla kimse bir yere varmaz varılamaz!

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Herhangi bir suça;
    ceza verme degil de olayin intikamini alma,mantigiyla yaklasan bir toplumda,nasil bir hukuk sistemi getirirseniz getirin,köpûren sinirleri ve hirslari yatistiramazsiniz.
    Suçlu olup olmadigindan tam olarak emin olamadigimiz bir olayda bile,verilen cezayi(ki bir çoklarimiz için büyük bir paradir) yeterli gôrmeyip,linç psikolojisi ile hareket ediveriyoruz.
    Saniyorum,polis idama mahkum olsa,kabaran öfke ancak dinecek.

Unutulmamalidir ki, hukuk herkese lazimdir.
    Bu olayda yanlis ve sûphe çeken bir sürü done var.
    Mobesa kayitlarinin bulunamamasi,kaza raporunun polisi kayiran bir tutumla hazirlanmasi,içler acisi hukuk sistemimizin isleyisi hakkinda aslinda hepimizin bildiklerini veya yasamisliklarini gôzler önüne seriyor.
    Ama tûm bu olanlar,
    hukuk daha agir bir ceza verse dahi,bu cezaya saygi gösterecegimiz anlamina gelmiyor.
    Gelmiyor,çünkü basta da dedigim gibi intikam alma istegi ile dolu bir toplumuz.
    Bizim basimiza gelmedigi sürece, olusan tûm aksakliklari yikacak birini bulmaya ve onu ezmeye,azimli ve kararliyiz.
    Halbuki o aksakliklarda bizim de payimiz var.
    Ama anlayis farkli, bakis açisi farkli.
    Yani bu ceza geri alinip,daha fazlasi da verilse, o yolda baska çocuklar ölmeye devam edecek ve bizler ancak haber olursa tartisip,yarin unutacagiz.
    Tipki bir kaç gun sonra bu topigi unutacagimiz gibi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada dinle dalga geçenler ne kadar özgürce yazabiliyorsanız, olaya dini açıdan bakanlara da saygı göstermelisiniz.
    www.motorumla.net

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    tünal abi türk adaleti her zaman haklıdır

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ilkay içler acısı hukuk sistemi dersen bir hukuk sistemi var felan sanılır.
    aman diyeyim.
    bu memlekette hukuk yoktur.
    aksini iddia eden alsın örneğini gelsin.

kendinizi düşünün kız çocuğunuz öldürülüyor,
    cezası 2 sene ve paraya çeviriliyor.
    ben bu duruma düşmek istemem zira sözün bittiği yer burasıdır.
    evlat bu gazoz ağacı değil,
    yorum yaparken bunları düşünün.

tuğper i unutmadım daha ...

böyle örnekler yüzünden avrupa medeni ,
    acaba aynı örnek ingilterede, fransada, almanyada olsa ne olurdu.
    bunu düşünün.

konuyu illaki din ile süslemek istiyorsanız bari ölenin arkasından iki hayır lafı edin,
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Burada kazaya karışan aynı ülkenin insanları görevleri konumları ne olursa olsun eşit olmak zorundalar deniz fenerinde olduğu gibi değilmi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adalete inanmak istiyoruz artık....
    Sıkıntı burada ....
    Nokta hocam daha laf sölenmez ... anlayana

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    konu genelden özele döndüğü için, açıklamam için bana zaman gerekli. delilleri ile beraber. bu gün yada yarın yazarım İnşaALLAH. ALLAH ın dininde bukısım insanların konumları nedir diye. konunun kilitlenmemesi içinse özelden mesaj atmamı isterseniz öelden atarım. yok genel olsun kilitlemezler derseniz açık eklerim.
    birazdan ateist forumdaşlar üstüne çullanacak boşver müslaman insan zaten bilir boşuna yorma kendini ne yazarsan yaz farklı yerlere çekilip yorumlanacak burda taslaklanmış bir kaç grup var birisine kışt desen 10 tanesini birden sen haklıda olsan haksız çıkartacaklar ben çok yaşadım tartışmanın bir anlamı yoktur
    bu kawasaki bir başka dostummm

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)