Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

far sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bugün dikkatimi çekti gaz verdikçe farların aydınlatma miktarı artıyor ancak gaz vermeyi kesince farlar daha az aydınlatıyor yani parlaklığı gaz vermeme göre değişiyor ancak hıza bağlı değil bu durum

Neyden kaynaklanıyor olabilir 1 2 hafta yattı motosiklet acaba o sıralarda aküm mü azaldı ancak yeni motor sonuçta hemen olmaz diye düşünüyorum sizce problem nedir bir daha karşılaşmamak ve çözüm için ne yapmam gerekir

çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    yatan motosikletlerde olur böyle şeyler bir süre sonra düzelir. sorun aküden ama aküyü degiştirecek bir durum yok.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    eğer farınız gazı bırakınca çok az yanıyorsa sorununuz akü ile ilgilidir fakat biraz aydınlatma azalıyorsa bu normal benim motosiklertim de de oluyor. bunun nedeni alternatördeki eliktrik üretiminin azalmasındandır. gaz verdikçe voltaj yükselir ve farın daha güçlü yanar. rölenti konumunda altenatörden alınan enerji azaldığı için direk aküdeki depolanan enerjiyi kullanır.
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

Thisfalse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan Yok
    Arkadaşım bu olay benim eski motorum'dada vardı. Çin malı motorların hepsinde oluyor, yani sorun yok merak etme
    Her Zaman Kötüyü Söyle. O Zaman Kahin Olma Şansın Artar.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorunda kesinlikle sorun yok normal bende şu sıralar aynı problemle uğraşıyorum ağır devirde yani rölantide voltaj düşüyor lambaya aküden akım gelmediğinden lambada kıpraşım oluşuyor (dinamodan direk akım geliyor)

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    benim fzr 1000 ve aprilia yapiyordu ayni sorunu.Esku motorlarda olmasi normal eski parcalar ve tesisat vs.R6 da ise farlarda degil ama gosterge isiklarinda ayni sekilde gaz verince cok hafif bir fark oluyor.Kafana takma bence.
    RIDE or DIE

peki bir çözümü var mı yani aküyü değiştirsem yada şarj ettirsem çünki nedense gazı açıp kapadıkça sellektör yakıyormuş gibi hissediyorum kendimi

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bir çözümü var mı yani aküyü değiştirsem yada şarj ettirsem çünki nedense gazı açıp kapadıkça sellektör yakıyormuş gibi hissediyorum kendimi
    Bu konuda profosyonel degilim ama akuden oldugunu sanmiyorum.Ben aprilia yi kullanirken yeni aku almistim sorun duzelmedi.Sanirim gazi acinca dinamonun urettigi voltaj miktari artiyor ve motor tesisatina giden akimi kontrol eden rele akimi surekli ayni duzeyde tutamiyor.Bence fazla ustunde durmana gerek yok ama bir elektrik ustasina git baksin.Hem icin rahat eder hemde bi sorun varsa cikar.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    125CC
    2 hafta yatmış diyorsunuz. biraz sürün kendiliğinden toplayacaktır.

yorumlar için teşekkür ederim farlarım gece gündüz açıktı bir süre sadece geceleri açık bırakacağım şarj olması için inşallah hallolur

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslara katılıyorum bir süre sürmen gerekiyo olduğu yerde çalıştırsan dahi rolantide toparlamaz bu yüzden sürmelisin, veya aküyü sökebiliyosan ve şarj cihazın varsa bikaç gün şarja yatır akü toparlasın.

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslara katılıyorum bir süre sürmen gerekiyo olduğu yerde çalıştırsan dahi rolantide toparlamaz bu yüzden sürmelisin, veya aküyü sökebiliyosan ve şarj cihazın varsa bikaç gün şarja yatır akü toparlasın.
    Birkaç gün mü ? ben 1 2 saate şarj olur diye düşünüyordum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)