Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

yine bir ölüm haberi :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin , tartışmak çok anlamsız ama benim dikkatimi ticari aracı kullanan çocuk çekti hiç bir şey olmamış gibi direkt sakin sakin sıvışma pozisyonuna mı girdiler yoksa bana mı öyle geldi ,insan gidip bakmazmı yavvv ne oldu diye sanki köpeğe vurmuşlar , bakmaz çünkü ehliyet yok ,

suçunu biliyor, insanları anlamak zor başı bayağı bi ağrır sürücünün...
    Bi laf vardır it yıktığı duvarı bilir dye bu da onun hesap sıvışıyo doblo sürücüsü
    İzlerken tüylerim diken diken oldu.Allah rahmet eylesin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Motosikletli arkadaşımız ingilizce öğretmenimin kuzeninin oğlu.Allah rahmet eylesin.Çok ama çok talihsiz bir olay.Allah ailesi sabır versin.

aykut34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660ZA TENERE 2013, Honda Cy50
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin...
    ölünün arkasından konuşulmaz ama.... genç toy delikanlı arkadaşımız.... herkesi geçmiş sağ şeritten yardıra yardıra gidiyor....
    madem hızlı gidiyorsunuz sol şeritten gidin kardeşim....
    ders olsun bize...hızımıza uygun şeritten gidelim...kurallara uyalım.... yoksa böyle daha cooook kaza görürüz...
    ben de gecen cumartesı yakın takıpten dolayı honda crv jipe arkadan baaam diye girdim... herifin jipte bısey yok...gitti yoluna...
    far camurluk parcalandı...
    her koyun kendı bacagından asılırmıs.... bu da bana ders oldu....
    aynen tamda bu duruma dikkat çekecektim yerime özetlemişsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

bu arada benimde arkadaşımın yakını çıktı sabah facebookta öğrendim hatta forumada girdim baktım haber varmı diye olmayınca paylaşmak istemedim içim bi tuhaf oluyor bu tür haberleri görünce taylan kardeşimize allahtan rahmet ailesine sabır diliyorum.
    YAMAHA XT660ZA TENERE 2013
    HONDA CBF600S 2006
    BMW F650 GS DAKAR 2002

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimin hatalı olduğu öleni geri getirmiyor ama motor sürücüsü solda yavaş giden araca sinirlenip hızla gazı açtı ve sağladı. Sağlamak yanlış tamam o kadar hızlanmıyabilirdide

Ama Doblo süren ehliyetsiz gencin yaptığı hareket tamamen kazaya sebebiyet vermiş olaydır. Sağa döneceksen sol seritten o kadar keskin bi açıyla dönemessin. Solda o kadar yavaş gidersen ve sinyalde vermessen arkanda hangi araç olsa seni sağlayıp geçer senle uğraşmaz zaten.

Sürücünün yaşı 17 ve trafik bilgisi tecrubesi zekası sıfır. Motor değil araba da ona zaten girerdi o şekil..Motor yavaş olsaydı bile kaldırım köşesine basını çarpıp boynu kırılabilirdi ayrıca.

Öyle dönüş manevra kaza yaptırır

ToxiCx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150C - Yamaha Ybr 125 (Şuan)
    nerde bir kaza görsem ya tofaş ya da doblo tipi araçların egoist tavırları yüzünden oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

youtube de bir video var "1000rr kazadan kıl payı kurtuluş" diye, ordaki dobloda aynı naneyi yapmış. Bu ülke bir tofaştan çekiyor birde doblo tipi araçlardan... Ayrıca o beyaz araç resmen motorcunun önünü kesmiş. Bilerek ve kasıtlı yapmış. Öyle bir kırmışki direksiyonu, araç yan bir şekilde ortalamış yolu.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Allah rahmet eylesin;
    bilmiyorumda o darbeye koruma dayanmaz gibime geliyor.
    20

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Giden geri gelmez" diyerek para karşılığı ölenin ailesi ile anlaşıp şikayet geri alındığı ve bu vakaların hala kamu suçu olarak görülmediği sürece bu haberlerle çok karşılaşırız...
    112ciyiz

Thisfalse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan Yok
    Direğe kafasını çarptı büyük ihtimalle, o yüzden olduğunu düşünüyorum.
    Allah rahmet eylesin, allah sevdiklerine ve ailesine sabır versin.
    Her Zaman Kötüyü Söyle. O Zaman Kahin Olma Şansın Artar.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi laf vardır it yıktığı duvarı bilir dye bu da onun hesap sıvışıyo doblo sürücüsü
    İzlerken tüylerim diken diken oldu.Allah rahmet eylesin...
    yavvvv vallla insanın tüyleri ürperiyor be arkadaşım yau şimdi şiddetti felan diyeceksiniz , bir şekilde bir kaza olmuş bir can yitip gitmiş geri dönüşü yok , o arkadaşımızla birlikte ölsekte geriye hiç bir şey gelmeyecek , ancak

o arabayı kullanan vatandaşın yaşı yada (başı) demekki araba kullanmaya müsait (ama ehliyet yok kanun önünde direkt suçlu) bunu da anladık fakat araba kullanacak kadar her bir uzuvu buna müsaitse boşverin ehliyetini sağlam bi sopa atmak gerekliki eşşek sudan gelene kadar hastanelik olana bilincini yitirene kadar, hatta ıslayıp ıslayıp sopalamak lazım eee sopayada oldukça müsait görünüyor.....

vurdumduymazlığından ötürü ....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Allah ailesine sabır versin. İki tarafta da net hatalar olduğu aşikar. Maalesef motosiklet kullanıcıları daha fazla dikkat etmeliyiz.
    Makine Hayabusa, 1300 cc ve 0-100 km'ye 2.6 sn'de çıkıyor. Vefat eden kardeşimizin deneyimi var mıydı bilmiyorum ama yanlış motosiklet seçimi de birçok kazanın sebebi.

Herkese güvenli ve dikkatli sürüşler

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    allah rahmet eylesin ayilesine sabır versin

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavvvv vallla insanın tüyleri ürperiyor be arkadaşım yau şimdi şiddetti felan diyeceksiniz , bir şekilde bir kaza olmuş bir can yitip gitmiş geri dönüşü yok , o arkadaşımızla birlikte ölsekte geriye hiç bir şey gelmeyecek , ancak

o arabayı kullanan vatandaşın yaşı yada (başı) demekki araba kullanmaya müsait (ama ehliyet yok kanun önünde direkt suçlu) bunu da anladık fakat araba kullanacak kadar her bir uzuvu buna müsaitse boşverin ehliyetini sağlam bi sopa atmak gerekliki eşşek sudan gelene kadar hastanelik olana bilincini yitirene kadar, hatta ıslayıp ıslayıp sopalamak lazım eee sopayada oldukça müsait görünüyor.....

vurdumduymazlığından ötürü ....
    kardeş eşşek sudan gelinceye kadar demişsinde bu eşeği gelmemesi için suda bağlıyoruz değilmi maksat gelmesin kendi imkanıyla kurtulsun daha geç kalsın daha çok dövelim diye bu şerefsizin evladını
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    motor sürücüsünün ehliyet olmaması bence büyük kabahat değil

araç sürücüsü sol şeritteyken bi anda deve gibi dönüyo

bi bak arkana kim geliyo kim gidiyo ya

motordan düşüp sürüklendi bide gitti direğe vurdu ya :(

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    allah rahmet eylesin,yakınlarına sabır versin,mekanı cennet olsun..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sürücüsünün ehliyet olmaması bence büyük kabahat değil

araç sürücüsü sol şeritteyken bi anda deve gibi dönüyo

bi bak arkana kim geliyo kim gidiyo ya

motordan düşüp sürüklendi bide gitti direğe vurdu ya :(
    ehliyetsiz olan motosiklet sürücüsü degil hafif ticari araç sürücüsüdür.

olay tam anlamıyla kazadır. söyleki videoda gözüken manzara motosiklet sürücüsünün trafige açık alanda(ücretli otoyolda trafige açıktır ancak hem bol şeritli hemde yolda sürprizlerle karşılaşılabilecek olumsuz bir durum olmaz olursada geterli görüş mesafesi illaki olur.) aşırı sürat yapmasıdır. muhtemelen doblodaki genç motorun yüksek gürültüsünden panige kapılmış motora yol vermek isterken bu kaza gerçekleşmiş.

1300 cc performans egsozu takılı bir 4 silindir bir makina eger 140 -150 kmlere heleki birinci vitesteyse iyi ses çıkarır. bu makinanın bu hızlara çıkması 3-5 saniyedir.

benim gördügüm manzara bu yöndedir.

birinci olasılık

araç söförü önce sesi duyuyor aynaya bakıyor uzaktan bir motosiklet geliyor ve saga çekip yol vermek isterken motosiklet çoktan yanında yapacak bişe yok.

ikinci olasılık

araç söförü sesi duyuyor ve panige kapılıyor aynaya bile bakmadan sag şeride geçiyor. malum kaza oluyor.

burada kim ne derse desin motosiklet sürücüsü hatalıdır. ne yazıkkı bu hatasının bedeli agır olmuştur. ibretlik ders alınması gereken bir kazadır.

ha diyeceksiniz araç sürücüsünün hiç mi suçu yok. bana göre tek suçu ehliyetinin olmaması yaşından dolayıda sogukkanlı olamayıp kazaya vesile olmasıdır.

allah ailesine ve sevenlerine sabırlar versin.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Kanal D nin haberlerinde araç sürücüsünün 17 yaşında ve ehliyetsiz olduğundan bile bahsetmediler.
    Motosiklet sürücüsü hızlıydı öndeki aracı sollamaya çalışırken kasasına çarptı dediler.
    Bunu söylerken videoyu izlemedikleri bile kesindi. Nasıl bir haberciliktir anlamıyorum.
    Çok sinirlendim.

Kanal değiştirdiğimde show tv de ayrıntısıyla anlattılar.

Kanal d nin sitesinde aradım linki koymak için ama maşallah bol bol dizi magazin başka bir bok yoktu.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırt korumanın önemi bir kez daha anlaşılıyor bu kaza ile. Knox korumamı bir kez daha sevdim bu video yu görünce. Kesin beli kırılmıştır rahmetlinin direğe o şekilde girmek ile .
    Kardeşim bu kazada sırt koruması iş görürdü ama direğe boyun kısmı çarpıyor dikkat edersen....

Kanunların ağırlaştırılması gerekmektedir.Kanunları bilemem ama ömür boyu ağır hapis bile bence az gelir....ölüme sebebiyet mi verdin o zaman kısasa kısas......Trafik polisi geçen sene kartal sahilinde 2 kıza çarpıyor kızlardan biri ölüyor polis efendiye hapis cezası veriliyor oda paraya çevriliyor 15,000 tl 24 eşit taksitte ödeyecek ve kurtulacak nerde kaldı kısas....adalet.....

Maltepe sahil yolunda aşırı süratle giderken 19 yaşındaki Selin Tiryaki’ye çarparak ölümüne, arkadaşı Ozan Algün’ün de yaralanmasına neden olan polis memuru 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza 24 ay taksitli ödemeyle 15 bin 200 lira para cezasına çevrildi.

Maltepe sahilinde 20 Mayıs 2010 günü saat 22.30’da karşıya geçmek isteyen Selin Tiryaki ile arkadaşı Ozan Algün’e motosikletli trafik polisi çarptı. 19 yaşındaki Selin Tiryaki, aşırı süratli olduğu belirtilen ve kaza sonrası 126 metre sürüklenen motosikletin çarpması sonucu ağır yaralandı. Ozan Algün’ün ise bacağı kırıldı. Selin Tiryaki, kazadan 7 gün sonra yaşamını yitirdi, Ozan Algül’ün ise bacağına 13 çivi ve platin takıldı.

Kazayla ilgili MOBESE kayıtlarından kaza anına rastlanmadı. Yaralı genç, polisin aşırı süratli olduğunu belirtirken, polis memuru iki gencin çalılıklardan yola fırladığını söyledi. Savcı hem polisi hem yaralanan arkadaşı Ozan Algün’ü, Selin Tiryaki’nin ölümünden sorumlu tuttu. İkisi hakkında da 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

POLİS MEMURU TALİ KUSURLU
    Kazadan kurtulan sanık deniz tarafından kara tarafına doğru yolun üç şeridini geçtiklerini ve hızla gelen motosikletin fren yapmadan kendilerine çarptığın söylerken, polis Hüseyin Sarıçiçek, “Orta refüjden önüme atladılar” dedi. Çelişkili bu ifadeleri çözecek olan olay yerindeki MOBESE kayıtlarında ise kaza anının görüntülerine rastlanmadı. Ölen Selin Tiryaki’nin avukatlarının olay saatindeki görüntülerin diğer eşdeğer görüntülerden daha az megabaytta olmasının görüntülerin kesilmiş olma ihtimali itirazları reddedildi.

MOBESE kamera kayıtlarında yeterli görüntüye ulaşılamaması üzerine dosyanın gönderildiği bilirkişi fren izinin bulunmadığı kazada hem ölen Selin Tiryaki’yi hem yaralanan Ozan Algül’ü hem de onlara çarpan polis memurunu asli kusurlu buldu. Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda ise olay yerinde fren izinin bulunmadığı kaza sonrası 126 metre sürüklenen motosikletin hızlı olduğunun açık olduğu ama hızının hesaplanamayacağı belirtilerek asli kusuru ölen Selin Tiryaki ile yaralan Ozan Algül’e verildi. Polis memuru ise tali kusurlu olarak belirtildi.

Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün son duruşması yapılan davada mahkeme heyeti Selin Tiryaki’nin arkadaşı Ozan Algün hakkında beraat kararı verirken, polis memuru Hüseyin Sarıçiçek’i “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olmak” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Ceza sanığın sabıkasız oluşu nedeniyle 2 yıl 1 aya indirildi ve günlüğü 20 bin liradan 15 bin 200 lira para cezasına çevrildi. Mahkeme sanığın memur oluşu nedeniyle cezanın 24 ay taksitle ödenmesine de hükmetti.

19 yaşındaki kızının hayatının baharında yaşama veda ettiğini ve başsağlığı bile dilemeyen polis memurunun hiç tutuklanmadan 15 bin lira ceza ile bu işten kurtulduğunu söyleyen baba Reşat Tiryaki, “Adaletin polis memuruna uygulandığı gibi bize de uygulanmasını istiyoruz. Bu ceza yeterli değil. Gerek onu ‘İşe gidiyordu’ diye koruyan Emniyet’e gerekse sanığın kendisine yüklü miktarda tazminat davası açacağız” dedi. Selin’in kız kardeşi Şeyla ise okulların açıldığı ilk gün okulu yerine geldiği adliyede ablasının canına biçilen para cezası nedeniyle gözyaşlarına boğuldu

---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

MOBESE kayıtları nanay olmuş.......adaletin bumu dünya......
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Abicim bu nedir böyle ya motordan sogudum resmen
    Soldan saga öyle gecilirmi bi anda.Yada sagdan o hizla gidilirmi???

Bu zamana kadar yaşadıgım ufak kazaların,atlattıgım tehlikelerin hepsi şehir içinde gerçekleşti.Her zaman söylerim. Şehir içinde asla hız yapmayalım.
    Nereden ne atlayacagı, ne fırlayacagı hiç belli olmuyor. Bu motorcu kardeş daha yavaş olsa belki yavaş bir hızla çarpacak belki de kendini çarpmaktan kurtaracak. Çocuk sağ seride gecerken o hızla motoru görememiştir suçu yoktur belki falan diyorlar ama o çocuk en baştan suçlu.Neden?
    Ehliyetsiz araba kullanıyor. Sadece cocuk mu suclu ?Hayır. Onun eline o arabayı veren de suclu.!
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun..

Bu araç sürücüsünün ehliyeti yok ama;
    Ben B sınıfı ehliyet için başvurduğumda hiç araba kullanma tecrübem yoktu. Bana 5 saatlik temel direksiyon eğitiminden sonra B sınıfı ehliyeti pat diye verdiler.. O 5 saatlik eğitimle eğer bende trafiğe çıkmak isteseydim,birilerine ya da kendime zarar verebilirdim. Üstelik ne kadar ben tam öğrenemedim dediysem de yeterli olur dediler.

Velhasılkelam

Bu ülkede parayı basana,iki uyduruk testi cevaplayana, peynir ekmek gibi ehliyet verirsen,trafik kurallarında caydırıcı yaptırımlar uygulamazsan,kısa süreli eğitimlerle ehliyet verip trafiğe insanları çıkartırsan daha çok üzülürüz,daha çok başımız ağrır...

Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)