Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hediye motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba

Durumu şöyle açıklıyım küçük yaşlardan beri motosikleti seviyorum.Dedemden kalma bir mobilet var yazları 7-8 senedir bu mobileti kullanırım yaşım 19 bundan başka bir tecrübem yok.Geçenlerde konu açıldı motosikletten, sevdiğim bir abim benim 1999 model suzuki var uzun süredir kullanmıyorum sana veriyim istersen ama dikkatli kullan dedi.Forumda araştırma yaptım yeni başlayanların en fazla 250 ccden başlamamaları gerektiği söyleniyor.Bu motosiklet 500cc naked beygir gücü 50 civarlarında sanırım, en azından 600 lük raceların yarı beygir gücünde kursalara falan gitsem kullanma ihtimalim var mı? Eğer süremezsin imkanı yok derseniz ne yapmamı tavsiye edersiniz alıyım almayım mı?

Bir başka sorum ise şu bu motosiklet bana çok masraf çıkartır mı? aylık asgari masrafı ne kadardır.Arızası olmayan bir 1999 model suzuki daha sonra yaşından dolayı sorun çıkartabilir mi? 100 km de kaç paralık benzin yakar.Veya diğer çıkması muhtemel olan masraflar nelerdir? Öğrenci olduğumdan dolayı bu tür masrafları karşılayamayabilirim onun için şimdiden bilgi sahibi olmak istiyorum ki ona göre alıyım motosikleti alıp garaja kapatmayalım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5795960/detay/
    Motosiklet bu model sanırım

İlgilenen herkese teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kursa mutlaka git eğer bu motoru kullanacaksın.Kurs konusunda paraya ve zamana kıyma.Sonuçta çokta olmasada belli bir tecrüben var.Bence iyi bir eğitimle kullanabilirsin.

Masraf kısmına gelecek olursak o konuda biraz düşünmeni öneririm.Bakımları felan derken biraz sıkıntı yaratabilir bütçene.

Arkadaşlar fikirlerinizi paylaşırsanız çok iyi olur kararımı bir an önce vermeliyim.Özellikle bu tür motosiklet sahipleri tecrübelerini paylaşırsa benim için çok faydalı olucak.Motosikletin yanında full korumada vericek yazmayı unutmuşum.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    yok yanlış bir tercih olur en azından al motoru koy kenara 125lik veya 150 lilik vitesli motorla alıştırma yap hondanın eğitimleri var onlara katıl en son o motoru al (ehliyet ve korumalıklarını almayı unutma)
    bu kawasaki bir başka dostummm

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce eğitim mobiletten 500cc ye geçersen üstünden atar seni hemen heyecana kapılıp atlayıp üstüne binme hevesini anlıyorum ama işin şakası yok

Beklemiş motosikletin (ne kadar süre beklediğine bağlı olarak) masrafı çoktur öncelikle aküsü bitmiştir ve elektrik aksamı bekletilen yere göre kah haşeratlar tarafından kah yağmurdan bozulmuş olabilir motor aksamında sorun olmuşmudur bilemem ama büyük bir sorunu olmasa kimse 500cc motosikleti bi kenara atmaz en azından 2.elden satar bunu yapmıyorsa mutlaka büyük bir arzası vardır ve yaptırmak astarı yüzünden pahalıya gelir bu da öğrenci adamı aşar

Benzin konusuna gelince 500cc haliyle çok yakacaktır normal bir öğrenci bütçesini sarsabilecek kadar çok benzin alırsın tabii birde motosiklet bakımsız olunca bu benzin harcaman normalden daha fazla olacak

Ben olsam gider bakardım bi usta ile sonra öğrenirdim nesi var nesi yok ruhsatını yedek anahtarı falan fişmekan ne varsa baştan aşağı kontrol ederdim sonra motosikleti alırdım ama BİNMEZDİM hondanın yada başka iyi eğitim veren merkezlerine kaydolup yeterli seviyeye geldiğimde basar marşa giderdim yoluma tabii bu arada motosikletin bakımını yağını vs tamamlardım tabii ekonomik şartlarım el veriyorsa yoksa hiç lüzumu yok nasılsa mobiletim var

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    yaaa arkadaş bedava motor tabiki all..git hondadan veya özel bi hocadanda ders al..güle gülede kullan..her motorun masrafı vardır..sıfıra bakım yaparsın eskiyi tamir ettirirsin..
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce eğitim mobiletten 500cc ye geçersen üstünden atar seni hemen heyecana kapılıp atlayıp üstüne binme hevesini anlıyorum ama işin şakası yok

Beklemiş motosikletin (ne kadar süre beklediğine bağlı olarak) masrafı çoktur öncelikle aküsü bitmiştir ve elektrik aksamı bekletilen yere göre kah haşeratlar tarafından kah yağmurdan bozulmuş olabilir motor aksamında sorun olmuşmudur bilemem ama büyük bir sorunu olmasa kimse 500cc motosikleti bi kenara atmaz en azından 2.elden satar bunu yapmıyorsa mutlaka büyük bir arzası vardır ve yaptırmak astarı yüzünden pahalıya gelir bu da öğrenci adamı aşar
    Benzin konusuna gelince 500cc haliyle çok yakacaktır normal bir öğrenci bütçesini sarsabilecek kadar çok benzin alırsın tabii birde motosiklet bakımsız olunca bu benzin harcaman normalden daha fazla olacak

Ben olsam gider bakardım bi usta ile sonra öğrenirdim nesi var nesi yok ruhsatını yedek anahtarı falan fişmekan ne varsa baştan aşağı kontrol ederdim sonra motosikleti alırdım ama BİNMEZDİM hondanın yada başka iyi eğitim veren merkezlerine kaydolup yeterli seviyeye geldiğimde basar marşa giderdim yoluma tabii bu arada motosikletin bakımını yağını vs tamamlardım tabii ekonomik şartlarım el veriyorsa yoksa hiç lüzumu yok nasılsa mobiletim var
    Motosikleti vericek abim yakından tanıdğım birisi motosikleti gençliğinde almış 3 yıl kadar kullanmış evlenince falan bırakmış 8-9 yıldır garajda yatıyormuş.Şu an bir arızası yok ama yaşından dolayı arıza çıkarır mı bilmiyorum fakat az kullanılmış bu da bir avantaj arıza konusunda, benzinden pek bir çekincem yok zaten ancak yaz tatillerinde kullanabilirim çok uzun mesafeler de yapmam.Benim çekincem aldıktan sonra bu tür motosikletlerin bakımı vergisi ne kadar tutar.Mobilette zaten iyice harap oldu 40 yıllık mobilet sonuçta

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    yaklaşık 6000TL'lik motoru bedava mı verecek bence uzak dur derim kardeş.kimse 6000TLsine kıymaz kıyamaz.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

PiSKo-LoCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 6000TL'lik motoru bedava mı verecek bence uzak dur derim kardeş.kimse 6000TLsine kıymaz kıyamaz.
    Katılıyorum bu arada profil resmin hoşuma gitti :D
    Mondial RS 151 - 2008 / 2011
    Honda Titan - 2011 / ?

baris4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    kardeş motoru vercekse al ama fazlamasraf yapma çünki geri isterse masrafın boşa gitmiş olur ayrıca motosiklet eğitimi veren kurslara gitmelisin 500 cc'yi zaptetmek çok zordur mahalleden abinin öğreteceği bişey değil bu profesyonal eğitim alman lazım
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

Arkadaşlar motosiklette sorun yok bu ihtimali çıkarın
    Geri isteme gibi bir durumda yok verdi mi benim oluyor
    Motosiklet sorunsuz sadece bakım masrafları ve vergilerini merak ediyorum

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı PiSKo-LoCK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum bu arada profil resmin hoşuma gitti :D
    sağol kardeşim istersen bir gün seninlede çekiliriz böyle bir resim. nedersin hoş olmazmı??

baris4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    sağol kardeşim istersen bir gün seninlede çekiliriz böyle bir resim. nedersin hoş olmazmı??
    olmaz böyle dizlik nerede ya düşersen o pisikletten ve zidin sürtünürse
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hocam lütfen yaa doğru konuş nedemek pisiklet çok ayıp yaa o benim 40 yıllık yoldaşım yaa kendisi duymasın alınır vallahi kendisi en asilinden bir motorpiskilettir tamam belki motoru yok ama olsun yinede o bir motorpiskilet :D hem sonra sen yeterki iste ben dizlikte takarım gözlükte

jack hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    bedava sirke baldan tatlıdır.

sen al motoru ama trafige felan çıkma önce ehliyetini al.

motosikleti aldıktan sonra bir ustaya göster eger çok masraf yapmadan yürür duruma gelirse yavaş yavaş eksiklerini giderirsin. yok masrafı çoksa özellikle motor aksamı şanzuman filan parçalara ayır ve parça parça satarsın. bazı parçalar yıllarca elinde bekleyebilir bazılarının ise müsterisi hazırdır hatta yana yana çıkma parça arıyordur. sahibinden.com aracılıgıyla satabilirsin. buna göre degerlendirirsin. parça satışından gelen parayı biriktirir ybr tarzı bir motosiklet alır takılırsın.

dedigim gibi bedava motor.

kullanıp kullanmayacagına gelince kendini biliyorsan bal gibi kullanırsın. işi önce beyinde bitireceksin. sonrası kolay.

yakıt olarak elbet bir 125-150 cc den fazla yakar fakat abartı bir yakıt tüketimi olmaz. yaktıgı yakıtında hakkını verir.

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

ayrıca 8-9 yıl yatmış motorun vergileri yatmamışsa epey birikmiştir. sigorta ve muayenede eskiden oldugu gibi yaptırmadıgın ve yakalnmadıgın sürece yanına kar kalmıyor. onlarıda hesap etmek gerekir.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    yanlıs anlama ama ınsan nasılsa karsısındakınıde oyle gorurmus. hurdaya gıdecegıne hedıye etmıs demekkı aralarındakı bag okdr kuvvetlı. hersey para degıldır kardes.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Honda Titan
    Bana biraz uzak kalıyorsun :D istanbul neresi manisa neresi :D
    Honda Titan - 2011 / ?

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    olsun hocam yaa bakarsın bir gün yollarda karşılaşırız

Motosikleti
    Honda Titan
    olsun hocam yaa bakarsın bir gün yollarda karşılaşırız
    Dünya küçük nede olsa
    Honda Titan - 2011 / ?

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    kesinlikle :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)