Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk defa motor alacak birine yardım etmek istermisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar.

Uzun zamandır motosiklete karşı olan tutkumu malesef aile baskısı yüzünden dizginlemek zorunda kalmıştım.
    Sonunda karar verdim ve motor almak niyetindeyim.

Etrafımda motorla ilgilenen pek kimse olmadığından siteden bilgi ve yardım almak istedim.

Daha önce arkadaşımın belli bir süre arkadaşımın otomotik vites 125 lik scooter motorunu sürdüm.

motor hakkında ancak çevremden duyduklarım ve internet sitelerinden takip ettiğim kadar bilgim var.

Normalde Kawasaki ER5 motor almayı düşünüyordum sonradan üzerine biraz fark koyup 2006-2007 Yamaha FZ6 almayı düşündüm ama buradaki yazılardan okuduğum kadarıyla

yeni başlayan için bu tarz motorların pek uygun olmadığını gördüm.

Çok küçük bir motorla 125 vs. yada 250 ile başlamakta istemiyorum.(125 lik motor kullanan arkadaşlar yanlış anlamasınlar)

Bana Yeni başlayan için uygun kullanımlı, fiyatı normal, çok fazla yakıt tüketmeyen sorunsuz ve servis hizmeti iyi olan bir marka veya model söylerseniz. (çok şey istedim biliyorum)

Ona göre görüşlerinizden faydalanıp. Uygun bir motor alacağım.

İlgilenen ve yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbf 150
    kaç paran var ve kaç cc motor istiyorsun?

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    eğer tecrübeniz yoksa 250 cc üzeri motosiklet sizin için keyif değil dert olur. Motora hakim olamayabilirsiniz.
    bunun sonucunda motor devrilir aynası grenajı sağı solu kırılır masraf olur daha kötüsü bu devrilme esnasında
    ayak ya da bacak gibi bir uzuv motorun altında kalır yaralanma olur hatta yüksek hızda motoru yatırırsanız
    Allah korusun daha kötü şeyler olur. Her motor için böyle sıkıntılar vardır ama başlangıç olarak 150 cc sonra 250
    derken 500 son olarakta 600 ya da 1000 cc gibi bir yükselme grafiği izlerseniz daha rahat tecrübe kazanabilirsiniz.
    Örneğin benim size önerim Honda CBF 150 olacaktır. Başlangıç için çok idealdir ama ben zaman kaybetmek istemiyorum
    hemen bir 500 cc ya da 600 cc alıcam derseniz tahminen hikaye şöyle gelişir gider bi 600 cc honda alırsınız ilk zamanlar
    ne kontrol edebilirsiniz ne de keyif alırsınız. bunun sonucunda heves 2 haftada biter motosiklet çok tehlikeliymiş dersiniz.
    Ayrıca 500 cc ya da 600 cc bir motosiklet ile 150 cc bir motosikletin kaza yapması sonucu çıkaracakları masraf en az 5 - 6 kat fazla olur
    honda CBF 150 yi yan yatırın çıkacak masraf 1000 lira geçmeyecektir ama bir 600 cc racing hondayı yatırın ortalama 5000 lira masraf çıkar
    yeni başlayan kişiler genellkikle çok büyük olmayan kazalar yaparlar bu kazaları küçük cc motorda yapmak hem sizi ekonomik olarak zorlamaz
    hemde küçük cc motorlar hem hafif olur hemde sınırları belli olduğu için büyük kaza yapma olasılığını büyük cc lere göre daha az tutarlar.
    Aklında bazı şeylerin yer etmesi için uzun uzun yazdım bir de video var onu izlemenide öneririm.

http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    İkincilik kaybedenler içindir...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    125'lik ile başlarsan kademe kademe tecrüben artar ileride problem yaşamazsın
    bende 125 cbr 2011 aldım bir tane
    düşünüyorum da daha büyük bir şey alsaydım kesin vururdum bir yerlere çünkü kontrol 125 cc için bile zor yeni başlayan biri için

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Kardeş üye olur olmaz lap diye konu açmışsın,besbelliki forumda bu konularla alakalı hiçbirşey araştırıp okumamışsın.senin gibi 0 tecrübeyle 600 lük,1000 lik makina alan,almayı düşünüpte konuyu açtıktan sonra birdaha adı sanı duyulmayan birsürü üye olmuş burada...daha dün 1 kaçtanesini baştan sona üşenmeden okudum... baktığım konuya,son yorumlarda 600 lük makina alan arkadaş acaba öldümü,yaşıyormu,sakatmı ? gibi sorular olmuş...sen istersen forumda bir tur at,yardım istediğin konularla alakalı yorumları,dost tavsiyerini,tecrübeli abilerimiz ne yazmışlar ne demişler,tehlikeleri,riskleri nelerdir iyice muhasebesini yap sonra ne tür motorla başlayacağının cevabını kendin bulabilirsin..
    http://www.motosiklet.net/forum/supe...apmaliyim.html

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    aramıza hoşgeldiniz.

önce motosiklet ehliyeti, daha sonra ciddi bir kuruluştan eğitim almanızı tavsiye ederim. bu eğitimler sırasında irili-ufaklı motorlar kullanacaksınız. kendi performansınızı kendiniz görüp değerlendirin. en mantıklısı o olacaktır.

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Hoşgeldin. Hayırlı olsun.
    1-Şimdi ve ya ilerde motosiklet alırsan Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    2-Her motosikletçi gibi küçük yada büyük kaza geçireceksin muhakkak. (Allah büyük kaza vermezin)
    3-Boyun, posun nedir? Alacağın motosiklet fiziksel özelliklerine uygun olmalı.
    4-Ahmet N.'nin dediklerine katılıyorum onun sözünü dinle
    5-İlla söz dinlemeden motor alacaksan önerim HONDA CBF 150

Ahmet N:
    kardeş durumu samimiyetle yazdım zaten. amacım kaçmak göçmek dalga geçmek değil, üye olmadan önce uzun süredir sitede araştırma yaptım ama soru sormak için üye olmak gerektiğinden yeni üye oldum.

Eyvallah

Ayrıca

tüm arkadaşlara şimdididen teşekkür. ederim. daha çok bilgilendirirseniz sevinirim.

site gerçekten çok yararlı.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı moonlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet N:
    kardeş durumu samimiyetle yazdım zaten. amacım kaçmak göçmek dalga geçmek değil, üye olmadan önce uzun süredir sitede araştırma yaptım ama soru sormak için üye olmak gerektiğinden yeni üye oldum.

Eyvallah

Ayrıca

tüm arkadaşlara şimdididen teşekkür. ederim. daha çok bilgilendirirseniz sevinirim.

site gerçekten çok yararlı.
    Kardeşim yaşın genç belliki;bizde gençken motosiklet gördümü heveslenir içimizden ahhh çekerdik...İçindeki hevesi anlayabiliyorum.Fakat bahsettiğin 600 lük bir canavar,sen bunu iadare edebilene kadar çok düşer kalkarsın,sende zarar görürsün makinayada yazık olur...heleki scooter değil bu vitesi var debriyajı var ayak freni el freni var,torklu,gaza biraz dokunmayla namludan fırlayan fişek misali ivmelenen bir makina.scooterle bisikletle karşılaştılacak birşey değil..Ve yazları arkadaşının scooterini kullanman,boyle bir makina için yeterli bir tecrübe değildir heleki 0 tecrübe sayılır ÇÜNKÜ FARKILI ŞEYLER...
    SENİN ÖRNEĞİN AYNEN ŞUNA BENZİYOR,abi ben balonla çok iyi uçabiliyorum bir F16 alsam acaba nasıl kullanabilirmiyim?
    Sana en uygun olanı 125-150 cc vitesli bir şey,hakimiyeti kolay,sınırları belirli,düşşende önemli değil öldürmez ufak tefek çiziklerle tecrübe kazandırır sana...
    SAĞLICAKLA KAL....

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak arkadaşım ailenden gizli almamanı önermem

Aldığım gün söyleyeceğim diyorsan durum şöyle

Ailen yolda gördüğü ss makinalar ve bunların yaptıklarını gördüklerinden yada çevresindeki motosikletle büyük kaza yapmış hayatını ya kaybetmiş yada sakat kalmış insanları görüp duyduğu için sana bu konuda karşılar

Kazaların nedeni ise ortada yetersiz ekipman, eğitimsizlik ve aşırı hız tüm bunlar birleşince işte o televizyonlarda havada taklalar atan motosikletli görüntüsü ortaya çıkıyor.

Anlıyorum hız tutkun var ama daha şehir içersinde limitler üzerinde kullanmayı düşünmen de aileni korkutuyor olabilir altına altığın motosiklet 1000cc de olsa limit dışında kullanmayacağını ekipmanlarını 40 derece sıcakta dahi eksiksiz kullanacağını kısaca aklı başında süreceğinden emin olmalılar.

Tabii sırf onları kandırmak adına da yalanlar söyleme olmayan şeyleri anlatma (güneş balçıkla sıvanmaz)

Sonuç olarak söyleceğim şu 125cc yi küçümseme 100 110 gören makinalardır ve emin ol o hızda kaza yapmak istemeyeceğini anlayacağını düşünüyorum durum buyken daha yeterli eğitim almadan yüksek cc nin de kendi hayatını kendi elinle bitirebileceğini anlıyorsundur umarım. (eğer intahar etmek istiyorsan motosikletle yapma sonra bize tehlikeli diye patlıyorlar. Hem daha ucuz yollu bir şekilde de bunu yapabilirsin milyarları bayılmana gerek yok)

önerdiğim modeller
    scooter için kymco agility 125
    Vitesli için yamaha ybr 125
    Honda cbf 150
    Tvs apache 150

Niyetim asla sizi kızdırmak vs değil sadece masum bir şekilde motosiklet kullanmak isteyenler yanlış motosiklet alıp kazalarda hayatını kaybetmemesi için.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GT250 - GT250R iyidir. Uzun süre sıkılmadan binersin.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş hoşgelmişin.

Bu tip konular neredeyse binlerce kez açıldı ve biz de elimizden geldiğince fikirlerimizi sunduk. Umarım burada kalıcı arkadaşlarımızdan olursun da bizim zahmetlerimiz de boşa gitmez! Öncelikle motora yaklaşımın ve düşüncelerinin tamamı yanlış, dikkat, hissettiklerinin demedim! Ufak büyük motor farketmez, 80-100 km/h ile giderken caddenin ortasında karşılaştığın kocaman bir engeli, sıyırıp-kıvırıp geçebilecekmisin, ben ce o na bir bak, kendine bunu sor! Yine büyüklük farketmez, arkası sağa sola yalpalamaya başladığında ''nereye düşmeliyim, nereye devrilmeli ya da küçük bir ihtimal de olsa nasıl kurtarmalıyım...'' diye sorabilme iraden var mı? Yani kısaca, motoru bir heves ve oyuncak değilde, ciddiye alınacak şahane bir tehlikeli oyuncak olarak görebiliyor isen, istediğin, tavsiye edilen ve aklına, içine yatan motoru al!! Kazasız sürüşler
    Poturdak

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT250 - GT250R iyidir. Uzun süre sıkılmadan binersin.
    Apaçinin dostu
    fren kim,fren nerde ?diye soruyor altın elbiseli adam

Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apaçinin dostu
    fren kim,fren nerde ?diye soruyor altın elbiseli adam
    Yahu ben o bölümü izleyemedim. Buradaki linkini de açamadım... Varsa bir link atıver bro.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ben o bölümü izleyemedim. Buradaki linkini de açamadım... Varsa bir link atıver bro.
    http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=s...9-2011%2011:19
    aman fazla gülmeyesin hyocu kardeşlerimizin zoruna gitmesin

http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=s...9-2011%2011:19
    aman fazla gülmeyesin hyocu kardeşlerimizin zoruna gitmesin
    Bu da açılmoor, link kırık sanırsam

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam direk 600 cc alicam dememis ki, 500 cc demis. 500 cc 2 silindir bir motor ile 600 cc 4 silindir motor arasinda iki kati beygir farki var. Ortalama 45-55 beygir bi alet 500 cc.
    Kizacaksiniz ama, iyi bir egitim ile 50 hp alet zaptedilebilir, dikkatli ve sabirli olmak kaydiyla.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    yaaa şimdi tıkladım açıldı,hemde izliyorum ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam direk 600 cc alicam dememis ki, 500 cc demis. 500 cc 2 silindir bir motor ile 600 cc 4 silindir motor arasinda iki kati beygir farki var. Ortalama 45-55 beygir bi alet 500 cc.
    Kizacaksiniz ama, iyi bir egitim ile 50 hp alet zaptedilebilir, dikkatli ve sabirli olmak kaydiyla.
    FZ6 yı gördüm direk ordan girdim ben konuya,ER-5 ide küçümseme sadece yazları 1 kaç ay scooter kullanan birine 10 beden büyük gelir....

Kardeşim yaşın genç belliki;bizde gençken motosiklet gördümü heveslenir içimizden ahhh çekerdik...İçindeki hevesi anlayabiliyorum.Fakat bahsettiğin 600 lük bir canavar,sen bunu iadare edebilene kadar çok düşer kalkarsın,sende zarar görürsün makinayada yazık olur...heleki scooter değil bu vitesi var debriyajı var ayak freni el freni var,torklu,gaza biraz dokunmayla namludan fırlayan fişek misali ivmelenen bir makina.scooterle bisikletle karşılaştılacak birşey değil..Ve yazları arkadaşının scooterini kullanman,boyle bir makina için yeterli bir tecrübe değildir heleki 0 tecrübe sayılır ÇÜNKÜ FARKILI ŞEYLER...
    SENİN ÖRNEĞİN AYNEN ŞUNA BENZİYOR,abi ben balonla çok iyi uçabiliyorum bir F16 alsam acaba nasıl kullanabilirmiyim?
    Sana en uygun olanı 125-150 cc vitesli bir şey,hakimiyeti kolay,sınırları belirli,düşşende önemli değil öldürmez ufak tefek çiziklerle tecrübe kazandırır sana...
    SAĞLICAKLA KAL....
    Ahmet sağol iyi niyetinden şüphem yok.

yaşım 33

dedem almanyada mersedes' te çalışıyordu rahmetli olmadan önce

garajında 3 Bmw motor bir BSA sanırım vardı en son. yani senin anlayacağın ben motorlarla büyüdüm. ama motor sahibi olmak nasip olmadı bir türlü.

neyse. son olarak arkadaşlar iyi niyetli olduğunuzdan şüphem yok ama. karşınızdaki tanımadan. size samimi bir şekilde fikir danışan insanlara çoluk çocuk muamelesi yapmasanız. daha iyi olur bence.

neyse gerçekten çok yardım oluyorsunuz.

Haklarınızı şimdiden helal edin.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı moonlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet sağol iyi niyetinden şüphem yok.

yaşım 33

dedem almanyada mersedes' te çalışıyordu rahmetli olmadan önce

garajında 3 Bmw motor bir BSA sanırım vardı en son. yani senin anlayacağın ben motorlarla büyüdüm. ama motor sahibi olmak nasip olmadı bir türlü.

neyse. son olarak arkadaşlar iyi niyetli olduğunuzdan şüphem yok ama. karşınızdaki tanımadan. size samimi bir şekilde fikir danışan insanlara çoluk çocuk muamelesi yapmasanız. daha iyi olur bence.

neyse gerçekten çok yardım oluyorsunuz.

Haklarınızı şimdiden helal edin.

Kardeşim bence bir gün toplantımıza katıl yada bir araya gelelim yüz yüze daha verimli olur ,çünkü motor kullanmak biraz farklı bir şey.Cbr 250 güzeldir mesela ama bence daha önce cbr 125 almak lazım....

http://www.youtube.com/watch?v=kHCAgMlKeek ben mesela bu videoya bayılıyorum ve yaşımda 43....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)