Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstisna mı Teamül mü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Merhaba

motor sürmeye başladığımdan beri dikkatimi çeken bir detayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Kamyoncular, bilhassa şehirlerarası yollarda ya da şehire giriş çıkışlarda denk gelenler, motorculara bir sempati besliyor olabilirler mi?

Geçenlerde arkadaşımı bir minibüs sıkıştırmış daha sonra da arkadaşım sağa çekmiş o sırada bir kamyoncu durmuş ve olayı gördüğünü, arkadaşım isterse icabına minibüsçünün icabına bakabileceğini hatta bir telefola bir kaç kamyoncu arkadaşını daha çağırabilceğini belirtmiş ve telefon numarasını bırakıp gitmiş. Bu kadar radikali olmasa da bana da denk gelmiyor değil böyle durumlar ve açıkçası hoşuma da gidiyor yollarda dev cüsseler tarafından korunduğunu bilmek. Mesela bir keresinde bir tır şoförü hareket halindeyken dibime kadar gelip sigara ikram etmişti camdan sarkmak suretiyle. yaptığı tehlikeli de olsa sonradan hatasını anladı ve defalarca selam vererek şeridi kapattı ve rahatça yol almamı sağladı.

Aynı şekilde (ankara için konuşuyorum) belediye otobüslerinin çoğunluğu da (kesinlikle halk otobüsleri değil) oldukça saygılı ve hatta anlayışlı, sabırlı davranıyorlar ve bu da keyif veriyor.

Acaba bu yaşadıklarım istisna mı yoksa sizlerin de başına geliyor mu ?

Tabi dilerim ki nazar değmez ve kazasız belasız yol alırız hep beraber.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Garip bir durum bende.Şahsen bende Ankara'dayım ama bu kadar iyilik görmedim.Ego otobüslerinin biraz daha saygılı olduğu konusunda haklısın.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yolda denk gelen kamyoncularda dediğin gibi motosiklete karşı saygılı davranıyorlar genelde. Ama şehir içi hiçbir araçtan saygı göremiyorum ben
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Uzun yolculuklarımda ben de dikkat çekecek şekilde otobüs sürücülerinin ilgilerine maruz kalıyorum

Karşıdan gelen otobüsler tarafından defalarca selektör ile veya "badaaammmm" şeklinde havalı kornalar ile selamlandım. Bu ilgilerinin nedeni, kendilerinin motosiklet meraklısı olmaları mı, yoksa ufacık araçlarla yola çıkamıza duydukları hayranlık ve takdir duygusu mu bilemiyorum.

Ancak çok daha önemli gördüğüm bir detay var ki; eğer bir otobüs, kamyon veya tır tarafından sollanıyorsanız, araçlar cüsselerine rağmen üşenmeden tamamen sol şeride geçerek solluyorlar.

Otomobil, minibüs gibi araçlar ise genellikle sizinle aynı seritten, çoğunlukla tehlikeli bir şekilde adeta sürtercesine solluyorlar.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    uzun yolda hep şahid oldum kamyoncuların bu tip davranışlarına..
    madem böyle bir konu açıldı....
    hepsine buradan teşekkürlerimi iletiyorum...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben de yolda karsilastigim çocuklarin basini oksuyorum.
    Yanimda varsa seker falan veriyorum.
    Bici bici ne sevimli seysin sen gibisinden takiliyorum.
    Yasadigin seyin psikolojisi budur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yolda karsilastigim çocuklarin basini oksuyorum.
    Yanimda varsa seker falan veriyorum.
    Bici bici ne sevimli seysin sen gibisinden takiliyorum.
    Yasadigin seyin psikolojisi budur.
    Harika ve mantıklı bir cevap
    Bundan sonra kaskımın ağız hizasına bir emzik tutturacağım
    Belki otomobil sürücülerini de tavlarız

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    40000km'lik yaz-kış, gece-gündüz şehirlerarası tecrübemde kamyon yada otobüslerle ilgili bir sıkıntım olmadı, aksine anlatabileceğim birçok güzel anı da var.
    önemli olan küçük de olsa bir iletişim kurabilmek. selektör, sinyal hatta fren lambası ile orada olduğunuzu, yada ne yapacağınızı farkettirmeniz yeterli.
    112ciyiz

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    bazen sıkıştıranlar oluyo malesef.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Motorla olduğum zaman faydasınıda zararınıda görmedim kamyoncuların. Ama bir ulaşım aracına sahip olmadığım dönemlerde çok iyiliklerini gördüm. Otostopla götürürlerdi beni heryere hatta sigara ve yemek ısmarlayanları dahi var aralarında
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bana da hep kamyoncular selam veriyor bakıyor gülüyor falan :D bilmem olabilir yaniii
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    kamyoncu dıyınce aklıma recep ıvedık geldı nedense :D lise yıllarımda peugeot 103 umun benzını bıtmıs ve lapsekıden canakkaeleye ıterek goturuyordum. bır kamyonet bızı aldı .hem benzınlıge kadar bıraktı hemde ozamanın parasıyla yanlıs hatırlamıyorsam 2 mılyon lıra verdı. Allah razı olsun
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    güzel bi konu fakat bana kalırsa kamyon şoförü veya tır soförü olmakla alakalı değil tamamen yetişme şekli ve insanlıkla alakalıdır.

çorlu dışında bir ışıklarda kırmızıda duruyorum yanıma bir kamyon yanaştı, adam camdan kafayı çıkartım kaçlık usta motorun dedi (racer 200) sence dedim,

1000 lik mi dedi yok dedim be sende, o zaman 1200 lük dedi güldüm güldüm yeşil yandı kaçtım ama sölemedim kaçlık olduğunu belliki bilmiyor adam.

hala aklıma geldikçe gülerim.

birde yukarda arkadaşın dedği gibi büyük araçlar tamamen sol şeride geçip sollama yaparken, küçük araçlar sıyırmak istiyor nedense.
    olacak olacak...

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    garip bi durum şahsen bana böle olumlu şekilde yansımadı kamyoncu ve otobüsçülerin tavırları aksine onların yüzünden birçok tehlike atlattım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dolmuş ve münibüs şöförlerine ayar oluyorum gerisi idare eder bize dikkat etmesede trafik akışına dikkat ediyorlar buda bize yeter
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    evet gerçekten bana da kamyoncular el sallıyo, korna çalıyo, bıyık buruyo.
    lan yoksa!!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gerçekten bana da kamyoncular el sallıyo, korna çalıyo, bıyık buruyo.
    lan yoksa!!

biraz çekicilik va heralde aga...
    olacak olacak...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar kaba bulunsalar da Kamyon soförleri, kendileri 3 kurus ekmek pesindedir, geneli Anadolu insanidir, iclerinde kötülük olmaz o yüzden. Yolda ona sıkıntı yaratmadiginiz sürece size hertürlü yardimda bulunur, hataliysaniz uzuun bir havali korna ile sevgisini belirtir en basit sekliyle, kovalar cok kizdiysa, kacmaya calismayin gunumuz kamyonlari eger yuklu degilse iyi giderler.

Kisaca, keyif icin degik ekmek parasi icin yoldadir adam, ya malini bosaltmak icin yada coluguna cocuguna kavusmak icin yoldadir. Meslegi yoldur, yolculuktur.

Motosikleti
    Honda cbr 600 f
    Yavf sizin bahsettiğiniz kamyocular recep ivediğin bindiği güneşliklerinde badici resimleri yapışılı olan tiplerden olmasın

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla olduğum zaman faydasınıda zararınıda görmedim kamyoncuların. Ama bir ulaşım aracına sahip olmadığım dönemlerde çok iyiliklerini gördüm. Otostopla götürürlerdi beni heryere hatta sigara ve yemek ısmarlayanları dahi var aralarında
    aman hocam dikkat edin yinede
    bu kawasaki bir başka dostummm

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)