Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstisna mı Teamül mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Yeni yeni otomobil kullanmaya başladığım zamanlar da şehir dışı yoldaydım ve kamyonun biri bana karşıdan selektör yaktı.Tabi ben anlamadım ama meğersem beni ilerde radar ve çevirme var diye uyarıyormuş.Allahtan yanımda bu durumu bilen biri oturuyordu da uyardı beni
    Bu yardımlaşma niyeyse hoşuma gitti.Sonuçta hiçbiz zorunluluğu yok.Ve bu durumlar çok kez karşılaştım daha sonraları.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir çeşit yol dostluğu var, özellikle tırlar ile motosikletler arasında... Mesleği yol olan insan halden anlıyor genelde. Bir keresinde biri bana şöyle demişti kelimesi kelimesine "Motor uzar geçer, tır ezer geçer. Motorcuları ben korumayacam da kim koruyacak?"

Özellikle tırların korumasına girdiğim çok olmuştur.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    şehir içinde kamyon kamyonet kullanan şoförler ile uzun yolcu tır kamyon kullanan şoförleri karıştırmayalım ,
    bazı uzun yolcular genel kültür ve bilgi birikimiyle insanı şaşırtabiliyor , hele uzun yolculukları Avrupa'ya uzanıyorsa tadından yenmez muhabbet

tabi haliyle alıştığımız hareketlerin aksini uzun yollarda görebiliyoruz...

yaşanmış çok örnekler var ama nedense kamyon ve tırlara hatta şoförlerine karşı bende boş değilim hani
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    şu ana kadar yazılanlardan pek de istisnaymış gibi gözükmüyor ve açıkcası bu dayanışma da hoşuma gitmedi değil

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Uzun yol şoförleri ile arada selamlaşmalar oluyor , ama ne yazık ki şehir içinde kamyoncuların kanında magandalık geziyor, altların da sanki spor bir araba varmış gibi sol şeridi kapatıp 120 130 kaptırıp gidiyorlar. hele bir de o uzunlarını yakıp dayanmıyorlar mı arkana insanın içinde ki potansiyel katili uyandırıyorlar..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı BurakASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da hep kamyoncular selam veriyor bakıyor gülüyor falan :D bilmem olabilir yaniii
    Aman Burak'cıım onlara sakın yüz verme
    Görmemiş gibi yap ve geç git. Aralarında böyleleri de çıkabiliyor bazen naaparsın işte

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    birde kamyonun arkasına yapışıp gitmede var 110 km ile
    kankam 3 m mesafeyle kamyonun arkasından gitmişti
    madem geçemiyorsun hiç olmazsa vakumundan yararlan
    az benzin yakarsın demişti. çook faydalı bu kamyonlar çok
    ben selektör yapıyorum o bana el ediyor meğer yanıma gel diyormuş
    yemedi tabi

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet gerçekten bana da kamyoncular el sallıyo, korna çalıyo, bıyık buruyo.
    lan yoksa!!
    Bana bu ihtimal daha yüksek geliyor açıkcası, konuyu okuduğumdan beri...
    #sürenadam

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    uzun yol yapan araçlar ki bunlar genelde otobüs ve kamyon(tır)lardır bu araç sürücülerinde zamanla farklı bir yol kültürü gelişmiştir,yollarda neler yaşayıp başlarına ne tecrübeler geldiklerini çoğumuz bilmeyiz ama ben bu meslek içinden sayılırım(otobüs sahibiyiz) genelde yolda otobüs olsun kamyon olsun tanı veya tanıma bi sefer kesin selamlaşılır(korna/4lüler/selektör kullanarak)yanından geçerken şöförün durumuna bakılır genelde uykusuz kalınan bir meslek olduğu için(bir çok tır şöförünü uyku transı halinde iken uyarmışızdır)radar veya çevirmelerde uyarılar yapılır buda bir alışkanlıktır (ki kimisi tonajı filan aşmıştır radarın yerini belli etmek vs yasal değildir ama art niyette yoktur)kısacası yolda yardımlaşma sık sık olur ve bir yerde denk geldiğimiz zaman karşılıklı bişeyler ısmarlama muhabet ortamı olur,bazı arkadaşlarında dediği gibi adamlar zaten ekmek parası derdinde lüks motorların şahşahasına tilt olmaya ayıracak zamanları dahi yoktur,ve sizi sollarken açıktan geçmeleri bir alışkanlıktır ki usta şöförün gözü aynalarda olur,virajlarda ister istemez şeridin dışına taşar araçları ve istenmedik şeyler yaşamamak için garantiye giderler,ben yolda yaya giderken bile tırcıların selamını almışımdır,dışardan kaba veya cahil olarak genellemeye tutulurlar ama bu tamamen yetişmeyle ilgili ben çok tır şöförü gördüm yurt dışına gidegele çatırçatır yabancı dil konuşanını,otobüs şöförlerine zaten lafım yok can taşıyoruz biz büyük bir sorumluluk ama tabi arada kendini bilmezler çıkıyor işte,bence herkes için geçerli olan birşey vardır biz yolumuza bakalım tek derdimiz eve sağsalim girmek olsun,sağlıcakla kalın yolunuz hep açık olsun

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar kaba bulunsalar da Kamyon soförleri, kendileri 3 kurus ekmek pesindedir, geneli Anadolu insanidir, iclerinde kötülük olmaz o yüzden. Yolda ona sıkıntı yaratmadiginiz sürece size hertürlü yardimda bulunur, hataliysaniz uzuun bir havali korna ile sevgisini belirtir en basit sekliyle, kovalar cok kizdiysa, kacmaya calismayin gunumuz kamyonlari eger yuklu degilse iyi giderler.

Kisaca, keyif icin degik ekmek parasi icin yoldadir adam, ya malini bosaltmak icin yada coluguna cocuguna kavusmak icin yoldadir. Meslegi yoldur, yolculuktur.
    Bunlar çok doğru tespitler aynı fikirdeyim.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    benim babam tır şöförü bu dediklerinize kesinlikle katılıyorum bariz daha düşünceli oluyorlar şahsen babam 17 ülke dolaşmış ayriyetten matematik ögretmeni gerek tecrübeleri gerek yolları iyi bilmeleri başka sürücüler üzerinde bi koruyucu etki yaratıyor.
    ^^

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun yol şöförleri uzun zamandır bu işi yaptıkları için yollardaki tehlikeleri çok iyi anlamıştır. bu tehlikeler tonajı ne olursa olsun her araç için çok büyük risk olduğundan motosiklet gibi koruması en alt sınıf bir araca herşeye rağmen binen insanları taktir ettiklerinden olabilir.

Yada günlerini ufacık 2 kapı bir kamyonda geçirmenin verdiği bunaltıyla motosikletteki özgürlük hissi çekici geliyor olabilir.

Şimdiye kadar bi zararlarını görmedim aksine çok daha duyarlı hareket edip takip mesafesi ve sollamalarda itinalı davrandıklarını fark ettim.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    yaaa çok yaşayın emiii,çoook güldüm
    makaraya sarmışlar gene, 2 dk ciddi olamıyoruz millet olarak

Motosikleti
    Honda Titan
    arada banada denk geliyor ama hiç konuşmadım.. ve sadece tır şöferleri felan için geçerli değil.araba sürücüsü bana yol verdi hiç beklemedigim anda.. insanlıkla alakalı tekstilkentin b kapısında durmuştum bir arkadaşı bekliyordum güvenlik hemen yanıma gelip kuryemisin dedi. bende yok diyip neden sordugunu sordum. oda genelde kuryeciler gelip yol tarifi istiyolar dedi böyle insanları görmek gerçekten güzel ama...
    [B][COLOR="#696969"]Mondial RS 151 - 2008 / 2011[/COLOR][HR][/HR] [COLOR="#FF0000"]Honda Titan - 2011 / ?[/COLOR][HR][/HR] :bestmt:[/B]

Motosikleti
    arora ks 150-23 Sarı :)
    uzun yol şoförü sabırlıdır ama şu damperli kamyonlar minibüsler v.s yokmu elinden gelse öldürecek bizi tek tek
    Hızlı Yaşa Genç Öl Cesedin Yakışıklı Olsn...

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbul falan kötüymüş duyduğum kadarıyla ama genelde ankarada herkes saygılı motosikletlere karşı. ben bayan sürücüler haricinde pek görmemezlikten gelinme ve sıkıştırılmaya maruz kalmadım. hatta çoğu kişi gülümseyerek yol veriyor. gerçi sanırım biraz da o benim motosikletten kaynaklanıyo ama uzun yola daha çıkmadığım için kamyoncuları falan bilmiyorum. otostop maceralarımı baza alırsak kamyoncular en düşünceli sürücüler. cebime harçlık sıkıştıranları bile çıkmıştı

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Bende bizzat yaşadım kocaman tır olsun kamyon olsun motoru görünce aynadan sellektör bile yapmadığım halde çekiliyor yol açıyor

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı eko29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bizzat yaşadım kocaman tır olsun kamyon olsun motoru görünce aynadan sellektör bile yapmadığım halde çekiliyor yol açıyor
    Bu duruma birkaç kez bende şahit oldum bizzat.Ankara niyeyse saygı konusunda biraz daha iyi gibi.Tabiki dolmuş ve özel halk otobüsülerini bu gruba dahil etmek imkansız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bende yaşadım ben sag şeritte giderken birden benı görmesiyle kendini sol şerite attı. neden böyle bir hareket yaptıgını anlayamamıştım o anda.

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bugün azönce arkadaşın motoruyla lastik patlayıp yolda kalınca otostopta durup arkadaşı alan araç kamyoncu oldu .Teşekkürlerimizi iletiyoruz onlara
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)