Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

görüşlerinize ihtiyacım var...acil...

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaskkafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    arkadaşlar ağustos2005ten beri mondial 250mct kullanıyorum. bugün motoru aldığım bayiden aradılar ve ruhsattaki şasi ve motor numarasıyla bendeki motor numarasının tutmadığını söylediler. motora bakıp kontrol ettim dedikleri doğru. ruhsatı elimde olan motoru ise henüz satmamışlar ve şimdiki motoru getirip gerçekte benim olan "sıfır" motoru almamı söylediler. trafikten ruhsatı değiştirerek yapsak dedim çok teferruatlı ve bürokratik işlemler dediler. motoru kış boyunca hiç kullanmadığımı zaten motorum 1200kmde olduğunu söyleyince o konuda problem yoksa sadece bendeki motorda çantada mantada çizik varsa çantaları değiştiririz dediler. şimdi burada tavsiye ve görüşlerinize ihtiyacım var. burnunuza kötü kokular mı geliyor yoksa değiştirmemi tavsiye eder misiniz? yani sonuçta sıfır görünümlü eski bir motor verme olasılıkları var mı sizce.
    bana göre yılsonu stok kayıtlarını kontrol ederlerken aynı şasi numaralı motorun hem stokta hem de satılmış olduğunu görüp farkına vardılar işin ama başka katakulli olasılığı var mıdır bilemiyorum.
    ne dersiniz???
    -o-o-o-Altissima quaeque flumina minimo sono labi-o-o-o-
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    ilginçmiş sahiden ne yaparsan yap uyanık ol
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

toocold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR06
    Dostum nekadar temiz olursa olsun kullanilmis motor kendini belli eder. Zincirden tut ta motorun normalde gorulmeyen alt kisimlarina kadar cok iyi bak.
    Basina talih kusu konmusta olabilir.
    [B][COLOR="Red"]JET GÜRÜLTÜSÜ ÖZGÜRLÜĞÜN SESİDİR.[/COLOR][/B]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki senin geri verdiğin motor nolacak ... hoş şu an bu senin için önemli değil ama onu sıfır diye kime kakalıyacaklar acaba ben asıl onu merak ettim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

seco@ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    terbiyesizlik bu nasıl böyle salakça bi hata yapılabilir çok amatörce çoook şu önüne gelen motorsiklet satmaya kalkınca böyle olaylar her zaman olur
    Ybr
    10 xx xxx

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    yorum bekliyorum arkadaşlar yaaa yok mu görüş bildirecek olan...
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

hyosung150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung ms150 / mondial 125agk / honda today 50
    abicim görünen başına talih kuşu konmuş tıpış tıpış değiştirecekler motorunu yoksa onlarında başı belaya girer keşke 10-15 bin km yapsaydın da verseydin vereceğin motorda yeniymiş

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Büyük ihtimalle bu durum stoktaki motoru birine satarken ortaya çıkmıştır. Zaten yeni motorun ruhsatı senin üzerine olduğundan istediğin an motorunu söke söke alabileceğin (hatta art niyetli birisi olsan aksesuarını falan cıscıbır edip senin olmayan motoru birkenara terkedebileceğin) için adamlar yusuflayıp sana motoru kendi elleri ile seve seve vereceklerdir.
    Yine de motorunu alrken aksesuarının eski motorlardan değişme olmadığını kontrol etsen iyi edersin.

----------------------------------------------------------------------------
    edit:
    Adamlarla görüşürken siz ne biçim adamsınız ruh hali takınman iyi olur yoksa herifler Abi zarar ettik yaw deyip para talep edebilirler

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    Basına gelen olaydan sonra bende topuklarımı dötüme vura vura ruhsatla motorun yanına gittim ama bendeki şansa bak kardeşim doğru yazmışlar....

keşke benimkide yanlış olsaydı şimdi motor 10700 lerde, gıcır bi motor almak çok ii gelirdi valla....

DİKKAT ET abi, verecekleri motoru çok iyi incele. mümkünse, sen motorsuz git verecekleri aleti incele, bak evir çevir, EĞER hoşuna gitmezse değiştirmeye gitme motorunla, Onlar senin peşinden koşucaklar değiştirmek için, YANİ KOZLAR SENİN ELİNDE.... .. Bunu ii değeerlendir. Hatta kullanılmış aksesuarları söküp yeni motora takmaya çalışırlarsa, ki böyle yapmaya çalışacaklarına eminim. misal çantalar, veya çizilen parcalar, sakın değiştirtme, yani GICIR Motora konmaya bak sen... ... ... ya ben ne şeytanım böylee... adamların kendi açıkları. Eğer mağdur durumda olmasalardı seni aramazlardı. demek ki sıkışmışlar seni arıyorlar, sende sıkıştırmaya bak... .. ... DERİM BEN... SAYGILAR

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    arkadaşlar ben buradan fayda elde etmek peşinde değilim. çantam çizikse değiştiririm sorun değil. zaten ilk motorumdan ayrılmak da değişik bi duygu.
    ama yaa zaten zarar ettik deyip de para talep etmeye kalkarlarsa ben de vazgeçtim motorları değiştirmekten trafiğe gidip kendim takibini yaparım ruhsat konusunda derim...
    bir de şöyle bir olay var. motor işyerimde garajda duruyor. ve işyerimle onların yeri arasında 25-30km. var. ruhsattaki şasi nosuyla kendi şasi nosu tutmayan bir araçla o kadar yol yapmak istemiyorum. adamlara gelin motora bakma isterseniz işyerimde bakın. sonra da değiştirmeye karar verirseniz yeni motoru atın bir kamyonete getirin benimkini de aynı gün götürün diye bir teklif sunacam.
    hatta işyerime bir pankart asmayı da düşünüyorum "motorda kampanya, yenisini getirin, eskisini götürün" :-) :-) :-)
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

YANINA MOTORDAN ANLAYAN BİR TANIDIK AL GİT DEĞİŞTİR PARA TALEP EDERLERSE ŞİKAYETTE BULUN %100 HATA ONLARDA MOTORU ADAM AKILLI KONTROL ET VE ETTİR ŞASİ NUMARASINA BAK MOTOR NUMARASINA BAK MOTORU BAŞTAN AŞĞIYA SÜZ AKLINA GELEN HER YERE BAK UNUTMA BEŞ KURUŞ PARA VERME...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    "motorda kampanya, yenisini getirin, eskisini götürün"

Ayrıca böyle senin onlara karşı daha ciddi bir tavır takınman değişim işinin ciddiyeti açısından daha sağlıklı olacaktır. Ne olursa olsun mağdur tarafın sen olmadığını unutma, her zaman senin zararına olabilecek tekliflerinden kaçın...
    Umarım yeni motorunla daha da mutlu olursun...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    abicim bence ver gitsin yeri belli mekanı belli bu adamların bi şey olursa çökersin tepelerine ama yaptıkları ...refsizlik 0 motor diye 2.el bi motor satmak
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    görüşlerini paylaşan herkese teşekkürler... yarın sadece bi görüşmek için yerlerine gideceğim.
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    bugün görüşmeye gittim. sıfır olan motoru satarlarken farkına varmışlar. stoktan düşmeye çalışmış ama bir bakmış ki o motor zaten stokta yok(satılmış). falan filan. bana dediği motor yeni daha 1200kmdeyse çok bir problem olacağını sanmıyorum ama arkadaşlar bir baksınlar mesela blok değişecekse değiştirilir ertesi günü size motorunuz teslim edilir. ilk başta çok fazla üstüne gitmedim. ama motor içeriğinin de değişmesini istemiyorum. yani benim şimdiki motor bloğundan silindirleri parçaları alıp ona mı takacaklar. öyle olmaz. bence şasileri değiştirip tüm aksamı ondan ona takacaklar. gerçi yine de bir kaybım yok sonuçta şu anda elimde olan motor yine elimde olacak ve ücretsiz bir de bakımdan geçmiş gibi olacak. ama motor bloğunun değişmesini performansta sorun olabilir düşüncesiyle istemiyorum. olay bittikten sonra da artık bir hak iddia edemem. onun için ya dış görünüşü bozan aksamları değiştirin (ki bende sadece çantalar var) ya da trafikten satış yapalım sıfır motoru ikinci el olarak satmak zorunda kalın diyecem. bir de motoru işyerimden almaya gelecekler. o gün ben de onlarla birlikte gidecem nelerin değişitiğini nelerin sabit kaldığını görmem lazım. ve teslimatı ertesi günü değil aynı gün içinde isteyecem. aslında kıllığına yok kardeşim bana sıfırı vereceksen ver yoksa trafikte görüşürüz demek lazım akılları başlarına gelsin ama neyse.
    ne diyorsunuz arkadaşlar...
    nerden bulur böyle kılçık işler beni yaaaa....
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Adamlara sorun çıkartabilirsin ama onlar da sana çıkartabilir. Ruhsattaki şasi numaranla motordaki numara farklıysa çalıntı motor olark bile değerlendirebilirler, dikkatli ol.

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    ben de yerlerini biliyorum onlar çalmış "sıfır" motorumu dersem ne halt yerler??? :-)
    yaa amacım zorluk çıkarıp birşeyler koparmak değil ama motor bloğunda değişiklik yapılsın istemiyorum sonuçta tüm parçaları söküp öbürüne taksalar da bir kaybım yok ki şu anda elimde olan motorun parçaları olacak onlar da ama motor bloku?? esas kafamı karıştıran nokta o. yani motorun içinden silindirleri bilmemneleri çıkarılıp başka bir motor bloğuna yerleştirilirse sakatlık olmaz mı???
    ------------------
    35 AT 1180 B rh(+)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sakatlık olabilir. 10.000km'deki bir motoru parlatıp takmadıkarını nasıl anlayacaksın ki?

Motosikleti
    1992 k 75 rt bmw
    kardeşim sen en iyisi sana verecekleri motor yerine paranı geri iste ve git kendine başka motor al bu iştende kurtul zaten belliydi bukadar motoru bir anda piyasaya sürersen böyle olur terbiyesizler ve satışınıda hemen onlara geriver ve yeni alacağın satış masraflarınıda onlardan al

wanahakaloogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanka cok dıkkatlı ol
    buların sagı solu bellı olmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler